2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Uzun zamandır giremiyordum benim bebişten hiç vaktim olmuyor şimdi bir gireyim dedim. Geriye dönük mesajlara bakamadim ama en son okuduklarimdan şunu söyleyim maşallah benim sütüm çok arkadaşlar hemde aşırı çok ben hem emzirip hem sağıyorum sagdiklarimi buzlukta saklıyorum. Ekstra bişey yiyip icmiyorum sadece çok fazla su içiyorum hemde çok o da sütümü etkiliyor sanırım. Göğüslerim hep şiş ve acıyor bende mecbur sağıyorum sürekli sağip emzirdigim içinde sütüm yine çok geliyo çünkü süt üret diye sürekli mesaj yollaniyor beyine. Tavsiyem bol su için emzirin ve sağın sürekli

Emzirdiginizde ne kadar süre bebeği memede tutuyorsunuz. Benim bebeğim hiç birakmak istemiyor nerdeyse 1 saat boyunca emiyor sonra fazlasını kusuyor. Şimdi 44 günlük

Uzun zamandır giremiyordum benim bebişten hiç vaktim olmuyor şimdi bir gireyim dedim. Geriye dönük mesajlara bakamadim ama en son okuduklarimdan şunu söyleyim maşallah benim sütüm çok arkadaşlar hemde aşırı çok ben hem emzirip hem sağıyorum sagdiklarimi buzlukta saklıyorum. Ekstra bişey yiyip icmiyorum sadece çok fazla su içiyorum hemde çok o da sütümü etkiliyor sanırım. Göğüslerim hep şiş ve acıyor bende mecbur sağıyorum sürekli sağip emzirdigim içinde sütüm yine çok geliyo çünkü süt üret diye sürekli mesaj yollaniyor beyine. Tavsiyem bol su için emzirin ve sağın sürekli

Masallah canım benim inşallah benimde çok olur :KK43:

Kizlar sizin bebegin uykuya gecisi nasil peki? Emerken uyuyorlarmi hemen veya uyanikken yatirinca daliyolarmi?
Benimki baya zorluyor beni 1 saati buluyor bazen geciyor bile dalmasi, kucakta uyuyor vede yerine yan yatirinca en fazla 1 saat sirt üstü yatirinca 10 dakka bile durmadan kalkiyor. Yüzüstü yatmayi seven bebeklerden 3-5 saat uyuyor yüzüstü olunca. Öylede uyumanin tavsiye edilmedigini biliyorum fakat uyumasi icin mecbur birakiyorum, kendide alisik kafasini kolaylikla saga veya sola ceviriyo uyurken.
Sirt üstü uyumayi alistirabilirmiyim napabilirim bilmiyorum.

benimkide emerken kucağımda uyuyo yatırınca 5-10 dk sonra uyanıyo tekrarda bi türlü daldıramıyorum
Ben yarım kundak yapıyorum o zaman nispeten daha iyi uyuyor, tavsiye ederim. Yoksa kıpırdadıkça kollarından kendini uyandırıyor saf yavrum. :)

Canim dün içtim suan için iyi gibi suan sagiyorum 30 cc çıktı :) 10 çıkmıştı ertesi gün sadece 2 damla düşmüştü.
Şimdi 30 cc olmuş artıyor :) buna bile seviyorum ananasli almış eşim.
Armutlusunu içmistim bira tadı gibiydi ananasli iyiymiş en azından tadı güzel :)
İşte böyle iyi düşün daha da artar merak etme :-)
Kuru incir kürünü de dene acayip süt yapıyor.
Bir de maden suyu güzel süt yapıyor önceki mesajda unutmuşum onu söylemeyi.

Masallah canım benim inşallah benimde çok olur :KK43:
Olur canim inşallah sen canını sıkma yeterki. Dediğim gibi çok fazla su iç ve çok emzir yada sütünü sürekli sağ o zaman beyine süt üret mesajı gidiyor ve daha çok süt üretiyor. Yani ben sütümün fazlalığıni buna bağlıyorum bilmiyorum ne kadar doğru

Ben yarım kundak yapıyorum o zaman nispeten daha iyi uyuyor, tavsiye ederim. Yoksa kıpırdadıkça kollarından kendini uyandırıyor saf yavrum. :)

İşte böyle iyi düşün daha da artar merak etme :-)
Kuru incir kürünü de dene acayip süt yapıyor.
Bir de maden suyu güzel süt yapıyor önceki mesajda unutmuşum onu söylemeyi.

Herşeyi yemeye razıyım yeterki sut olsun tamam tatlım eşime hemen diyim akşam alsın kuru incir :)

Olur canim inşallah sen canını sıkma yeterki. Dediğim gibi çok fazla su iç ve çok emzir yada sütünü sürekli sağ o zaman beyine süt üret mesajı gidiyor ve daha çok süt üretiyor. Yani ben sütümün fazlalığıni buna bağlıyorum bilmiyorum ne kadar doğru

Şimdi sagiyorum başladım 2 saatte elime sağicam gecede sağicam inşallah artar dua edin kızlar vicdan azabindan ölücem mama verirken sürekli Ağlıyorum sutum az diye eylul çekio çekio gelmeyince ağlıyor onuda anlıyorum benim bir an evvel sutumu arttirmam gerekiyo

Bende katiliyorum sana, sagmak ve emzirmek miktari artiriyo, bebegim gögüslerimi iyi bosaltamadigi icin emdikten sonra sagiyordum bende ve iki saat gecmeden yine dolup sepsert oluyodu gögüslerim. 2 gündür sagmiyorum sirf gögüsden iciriyorum ve o eski sislikler yok, yine yeterli sütüm oluyor ama sagdigim zamandaki gibi fazla degil.

O yüzden bende tavsiye ederim ya emzirmeden önce sagin yada bebek gögsünüzü bosaltamiyorsa artaninida sagin, gögüs tamamen bosalinca vücut daha cok üretiyor

Canim dün içtim suan için iyi gibi suan sagiyorum 30 cc çıktı :) 10 çıkmıştı ertesi gün sadece 2 damla düşmüştü.
Şimdi 30 cc olmuş artıyor :) buna bile seviyorum ananasli almış eşim.
Armutlusunu içmistim bira tadı gibiydi ananasli iyiymiş en azından tadı güzel :)
Ananaslı daha çok süt yapıyor bende onla idare ediyorum yoksa sütüm olmuyor neden sağıyorsun ki emiyor mu senin kız

Şimdi sagiyorum başladım 2 saatte elime sağicam gecede sağicam inşallah artar dua edin kızlar vicdan azabindan ölücem mama verirken sürekli Ağlıyorum sutum az diye eylul çekio çekio gelmeyince ağlıyor onuda anlıyorum benim bir an evvel sutumu arttirmam gerekiyo
Tarhana çorbasıda sütü artırıyor canım benim

Gündüzleri aralıksız 3-4 saat uyuyan çocuğa nazarım değdi. Sabah dokuzda kalkım akşam 10 buçuğa kadar uyumadı. Şaka gibi :KK43: hala da derin uyumuyor

Aa ozaman ben çorba yapayim gunduzleri içeyim :) sagolasin.

Kızlar bu arada sagdim ilk 30 cc çıktı sonra 2 saat sonra 20 sonraki 2.saat gene 20. Çıktı.
Neden böyle çıkıo.
Kaç dakika sagmaliyim?
Canim ben 10ar dakika sagiyorum gögüs basi. Bebegin 2 saatte 1mi iciyor? Olmazsa her 3 saatte bir kez sag.

Inşallah artar canım sen moralini yüksek tut o da çok önemli

canım öyle alıştırma emmeyi bırakabilir ve emmeyi bırakınca sağarken süt kesilebilir arkadaşın öyle olmuş haberin olsun

Emmeyi biraktirmiyorum çünkü beni bıraktı zor alistirdim memeye.
Şimdi kendi istiyor kucağıma aldığımda hemen gogusume doğru ağzını aciyo.
Ama süt az :KK43:

X