2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Kızlar yeni bir sorum var :) hamilelik boyunca hamileligim ilerledikçe Linea Alba denilen şu vücudun ortasından geçen çizgi koyulasti . Karnım da baya köyü renk oldu. Ve hala renginde bo açılma yok çizgi de öyle gayet köyü renkli ve geçmedi henüz. Sizde de oldu mu bu. Merak ettiğim herkes de oluyor mu bu. Ve nekadar zamanda geçer acaba ??
Sorma benimde oldu hemde sadece cizgi degil koltuk altim.ve bikini bolgem bildigin simsiyah oldu yavas yavas aciliyo rengi sanirim.duzelecek

Peki şu anda nasıl canım emmesi. Benimki cildirmis gibi ağlıyor gündüzleri emmek istiyo hep .
İi çok şükür acıktığını kendi belli ediyor. Haricen verdiğimde almıyor. Büyüdük birazcık artık biz. Ama sanırım kolik bebeğiz. Emzik alsa rahat etcez

Kizlar sizin bebegin uykuya gecisi nasil peki? Emerken uyuyorlarmi hemen veya uyanikken yatirinca daliyolarmi?
Benimki baya zorluyor beni 1 saati buluyor bazen geciyor bile dalmasi, kucakta uyuyor vede yerine yan yatirinca en fazla 1 saat sirt üstü yatirinca 10 dakka bile durmadan kalkiyor. Yüzüstü yatmayi seven bebeklerden 3-5 saat uyuyor yüzüstü olunca. Öylede uyumanin tavsiye edilmedigini biliyorum fakat uyumasi icin mecbur birakiyorum, kendide alisik kafasini kolaylikla saga veya sola ceviriyo uyurken.
Sirt üstü uyumayi alistirabilirmiyim napabilirim bilmiyorum.

cnm ilk başta moralini yüksek tutmakla başlamalısın çünkü stres sütün en büyük düşmanı.sonuçta tamamen kesilmemiş sütün hala kurtarma şansın var.beslenmene dikkat et bol su iç ve sürekli emzir.mama verdikçe sütün azalıyo çünkü.benmde bazen sütüm yetmiyo tam doymuyo ağlıyo bebiş bn ısrarla emzirmeye devam ediyorum

Anladım canım yüksek moral su ve beslenme ile kurtarabilirim sık sık emziriyim mama dan önce ozaman.
Bakarsın gelir doyar mamayi istemez ah ah Nerede O günler

Neden 6 kilo ben mama ve kendi sutumu sagip veriyorum ama felaket bir sancimiz var birde bugunlerde uyumak istemiyor benim minnos biz bugun 29gunluk olduk
bilmiyorumki cnm,ortalama 6 kiloyu geçtiği dönemler sindirim sistemi biraz daha gelişmiş oluyo olabilir

Kizlar sizin bebegin uykuya gecisi nasil peki? Emerken uyuyorlarmi hemen veya uyanikken yatirinca daliyolarmi?
Benimki baya zorluyor beni 1 saati buluyor bazen geciyor bile dalmasi, kucakta uyuyor vede yerine yan yatirinca en fazla 1 saat sirt üstü yatirinca 10 dakka bile durmadan kalkiyor. Yüzüstü yatmayi seven bebeklerden 3-5 saat uyuyor yüzüstü olunca. Öylede uyumanin tavsiye edilmedigini biliyorum fakat uyumasi icin mecbur birakiyorum, kendide alisik kafasini kolaylikla saga veya sola ceviriyo uyurken.
canım,benim oğlum gündüzleri şu sıralar çok az uyuyor sadece arabasıyla dışarda gezdirdiğimiz zaman rahatlıyor uyuyor:) onun dışında geceleri emzirdikten altını değiştirdikten sonra uyuyor tabi uykuya geçişi bir saati buluyor.çok rahatsa sıkıntılı dğilse kendi kendinede uykuya dalıyor ama ben öyle olunca kıyamıyorum yatağında öyle bırakmaya yanımda uykuya dalıyor.uyuma pozisyonuna gelince aman dikkat et yüzüstü tehlikeli Allah korusun.benim oğlum yan yatmayı seviyordu ilk başlarda ben ondanda korktum yüzüstü döner diye sırtüstü yatırıyorum şimdi alıştı öyle uyuyor.

benimkide emerken kucağımda uyuyo yatırınca 5-10 dk sonra uyanıyo tekrarda bi türlü daldıramıyorum

Biz uyuyamıyoruz :KK43: saat 12de kalktı 7 saattir ayakta.. Emerken uyuyor yatağına koyunca gözler fal taşı gibi açılıyor. Sensörlü bebek benim kız :'(
Bu arada süt için dereotunu tavsiye ederim ben her gün bol bol yiyorum. Duş başlığı ile masaj.. İlk hafta benimde sütüm yoktu, ikisini de hep 20ser dk emzirdim sonra mama verdim. Emzirdikce çoğaldı ve kızım mamayi kendisi bıraktı.

Biz uyuyamıyoruz :KK43: saat 12de kalktı 7 saattir ayakta.. Emerken uyuyor yatağına koyunca gözler fal taşı gibi açılıyor. Sensörlü bebek benim kız :'(
Bu arada süt için dereotunu tavsiye ederim ben her gün bol bol yiyorum. Duş başlığı ile masaj.. İlk hafta benimde sütüm yoktu, ikisini de hep 20ser dk emzirdim sonra mama verdim. Emzirdikce çoğaldı ve kızım mamayi kendisi bıraktı.

Ay ne güzel maşallah inşallah benim kız da bırakır mamayi banada nasip olur inşallah..

POWERHACK POWERHACK malt içeceği denedin mi

Canim dün içtim suan için iyi gibi suan sagiyorum 30 cc çıktı :) 10 çıkmıştı ertesi gün sadece 2 damla düşmüştü.
Şimdi 30 cc olmuş artıyor :) buna bile seviyorum ananasli almış eşim.
Armutlusunu içmistim bira tadı gibiydi ananasli iyiymiş en azından tadı güzel :)

Al bizdende o kadar canım bu aralar hep ayakta gaZdan dolayı uykuya dalamıyor

Al bizdende o kadar canım bu aralar hep ayakta gaZdan dolayı uykuya dalamıyor
Benim kız kucakta mışıl mışıl uyuyor yatağa girince uyanıyor maalesef.. Sürekli aynı şeyleri baştan yapıyoruz emzir gaz uyut yatır.. Emzir... :)
İnt.te okudum 20 dk kucaginizDa uyutun dalsin iyice öyle yatırın diyor şimdi onu deniyorum bakalım :)

Benim kız kucakta mışıl mışıl uyuyor yatağa girince uyanıyor maalesef.. Sürekli aynı şeyleri baştan yapıyoruz emzir gaz uyut yatır.. Emzir... :)
İnt.te okudum 20 dk kucaginizDa uyutun dalsin iyice öyle yatırın diyor şimdi onu deniyorum bakalım :)
aynı bizde böyleyiz.gaz sancısı oldumu kucağımda da kısa süre sonra uyanıyo.dun sabahtan aksama toplasan 2 saat anca uyumustur,Allahtan yorgunluktan gece daha iyi uyududa dinlendim biraz:KK57:

X