2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Icime su serptin valla, ben cok tereddütlüydüm yanlismi yapiyorum diye, madem doktorun dedi bagirsada emzirmeye devam. Bizimki 5 kilo oldu bile az bi zamanimiz kaldi insallah.
maşallah cnm kaç günlük senin bebiş.sadece anne sütümü veriyosun baya yaramış sütün

Canim benim doktorda bir memeyi iyice bitir sonra diğerine geç dedi. Yarım saat birini emsin en az dedi. Çünkü sütün yağlı kısmı en sonunda olurmuş. Ben yarım saatten de çok tutuyorum o yüzden.
bende öyle yapıyorum cnm 2 saat içinde hep aynı memeyi veriyorum iyice bitirince diğerini sıkıyorum hangisi kıvamlıysa ondan devam ediyorum

Aynısını bende düşündüm. Hatta çocuğu görenler de bu büyümesis zayıf sen buna Mama ver dediler ama ben dinlemedim doktora gittim oda ölçtü tartti gayet normal böyle devam et dedi. Zaten anne sütü ile beslenen bebekler zayıf ince yapılı olurmuş ve önemli olan bebegin boyunun uzaması ve vas çevresinin genislemesiymis.
cnm benm bebiş aynı senin dediğin gibi ince uzun boya gidiyo hep hiç mama vermiyorum ilk 1 hafta verdm sarılıktan dolayı oda günde iki kere verdm azar sonra kestim mamayı.4600 kilosu ama tombiş durmuyo

benmde öyle cnm ama dolu olmasa bile emdikçe geliyo annem süt gözyaşı gibi bebek emdikçe gelir hiç bitmez dedi gerçekten öyle.inş olmuştur cnm istediğin kilo sürekli emziriyosan almıştır kilo.benm bebiş boya gidiyo hep öyle tombiş durmuyo ince uzun duruyo
masallah cnm boyuna uzasin daha iyi fos kilodan daha onemli kemik gelisimi

canim sen bukadar canini sıktıgin icinde azaliyo sutun birara benimde azalmisti kafaya taktikca iyice azaliyodu esimde niye uzuyosun kendini birsuru bebek mamayla buyuyoda onlara biseymi oluyo,oldugu kadar sut icer yetmeyince mama yer dedi öyle dusundukce rahatladikcada artti sutum.ki beni annem sadece 15 gun emzirmis cok sukur ne aklimda ne baska biyerimde bi eksigim yok:21:
Süt acıması die bişey varmış. Bende 40 gün emmişim sadece. Annem hala vicdan yapar ama çok şükür bi hastalığım yok bnmde POWERHACK POWERHACK

GoldenVenus GoldenVenus C _cedric_ kizlar benim bebegimde ayni anlattiginiz gibi uyanikken sürekli emmek istiyor, birde baya bi iciyor geceleri sagip veriyorum doysun uyusun diye, ama ictikce icesi geliyor sanki. Biz 21 günlügünüz, tanidiklarim her agladiginda emzirme 3 saatte bir emzirmeye calis düzene girsin diyor. Ama bu bebisler kendi kendilerine düzene girmezmi? Saten icmek istedigi zaman durdurmak mümkün degil. Ama bazen doysa bile yinede araniyor agiziyla biraz gezdiriyorum dalip uyuyor. Yani her seferindede acliktan emmek istemiyor, tek bildigi o diye emmek istiyor gibime geliyor.
Birde sancisi var o yüzden cok ictikce sancisi cogaliyor avaz avaz bagiriyor rahatlayinca tekrar emmek istiyor sonra yine sancilanip bagiriyor kisir bi döngüye girdik acıkcası. Yanlismi yapiyorum her seferinde icirip sancilandirmakla bilemedim:KK43:
Doğrusunu yapıyorsun bana göre. O kadar küçük çocuğa kural sökmez ki o me bilsin saati. Birde emzirmek sadece beslemek değil özgüveninin pekişmesi için ten teması. Çocuk emerken ruhunuda doyuruyor aslında

maşallah cnm kaç günlük senin bebiş.sadece anne sütümü veriyosun baya yaramış sütün
23 günlük canim sadece anne sütü aliyor. Benim bebis 4.290 dogdu o yüzden epey istahli ve 5 kiloya ulasmak cok cabuk oldu, kilosunu duyan hep yanakli etli bebek görcez sandilar ama bizimkide boylu o yüzden anlasilmiyor kilosu pek

Merhaba hanımlar. Benim bir sorum olacak sizlere. Oğlum gündüzleri çok az uyuyor ve uyanık olduğu müddet sürekli emmek istiyor. Aslında uyuyor ama emerkennn bir yandan uyuduğu için yatağa koyunca hemen ağlamaya basliyo. Tam diyorum bende biraz dinleneyim ama ne çare.
Sizin bebişler bu konuda nasillar cidden merak ediyorum lütfen aydinlatin beni :KK43:

Hadi simdi neyse annemdeyim ama evime gidince naparim bilmiyorum :KK43: is yemek mümkün değil nasıl yetisrtiririm acaba :KK43:
canım benim oğlumda ilk haftadan sonra böyle oldu.büyüyorlar.gündüz aynısı fazla uyumuyor ve sürekli emmek istiyor ama gece rahatız çok şükür uyuyor.yorucu olabilir ama ben her istediğinde emziriyorum.sana tavsiyem ve burdaki ebelerinde dediği aynı her istedikçe emzir bugünlerde geçecek.ve emzirdikçe sütünde artacak.

benmde öyle cnm ama dolu olmasa bile emdikçe geliyo annem süt gözyaşı gibi bebek emdikçe gelir hiç bitmez dedi gerçekten öyle.inş olmuştur cnm istediğin kilo sürekli emziriyosan almıştır kilo.benm bebiş boya gidiyo hep öyle tombiş durmuyo ince uzun duruyo

Canim benimde bebis ince yapılı uzun boylu. Boya gidiyo bizde de . Zaten anne sütü alan bebekler ince zayıf yapılı ama uzun olurlarmis.

canım benim oğlumda ilk haftadan sonra böyle oldu.büyüyorlar.gündüz aynısı fazla uyumuyor ve sürekli emmek istiyor ama gece rahatız çok şükür uyuyor.yorucu olabilir ama ben her istediğinde emziriyorum.sana tavsiyem ve burdaki ebelerinde dediği aynı her istedikçe emzir bugünlerde geçecek.ve emzirdikçe sütünde artacak.

Aynen canım zaten başka türlü susmuyor basıyor yaygarayi fena fena :) bende emzurdikce sutumun arttığını farkettim zaten.

Kızlar yeni bir sorum var :) hamilelik boyunca hamileligim ilerledikçe Linea Alba denilen şu vücudun ortasından geçen çizgi koyulasti . Karnım da baya köyü renk oldu. Ve hala renginde bo açılma yok çizgi de öyle gayet köyü renkli ve geçmedi henüz. Sizde de oldu mu bu. Merak ettiğim herkes de oluyor mu bu. Ve nekadar zamanda geçer acaba ??

Süt acıması die bişey varmış. Bende 40 gün emmişim sadece. Annem hala vicdan yapar ama çok şükür bi hastalığım yok bnmde POWERHACK POWERHACK

Ahh ahh mama verirken Ağlıyorum hep ilk beni emsin die veriyorum memeyi çekio ama aglio çünkü sıfır sut :KK43:
Sonra Mama yapıyorum benimde Vicdanın sizlio çok benim ona vereceğim en değerli şey sutum be malesef yok yok :KK43:

Kızlar yeni bir sorum var :) hamilelik boyunca hamileligim ilerledikçe Linea Alba denilen şu vücudun ortasından geçen çizgi koyulasti . Karnım da baya köyü renk oldu. Ve hala renginde bo açılma yok çizgi de öyle gayet köyü renkli ve geçmedi henüz. Sizde de oldu mu bu. Merak ettiğim herkes de oluyor mu bu. Ve nekadar zamanda geçer acaba ??

Benimde baya koyulasti hamilelikte azdi canım

Canim sakin aç kalma. Hem halin olmaz hemde sütün. Fırsat buldukça yada bulamadan da kucağında çocukla birseyler atistir sürekli. Bak ben günde en az 4 litre su içiyorum. Hergün rezene çayım var içiyorum. Hergün süt 1 bardak yanında cici bebe yiyorum :) cici bebeğe vitamin ve mineraller olduğu için süt yapar diye düşündüm hem çocukluğumdan beri bayılırım :) sabah erkenden kahvaltı yapıyorum. Bikaç saat sonra yine bişeyler yiyorum meyve yada başka bişey. Sonra öğle yemeği. Yani hiç bis durmuyorum. Kilo alırım diye de korkma hiç alınmıyor çünkü sürekli emzirdigimiz için enerji harcıyoruz. Kısacası aç kalma canım aç kalirsan da sütün olmaz.

Öğle yapiyim canım ama baya azaldı çoğaltma şansım olur mu bilmem ki :KK43:

23 günlük canim sadece anne sütü aliyor. Benim bebis 4.290 dogdu o yüzden epey istahli ve 5 kiloya ulasmak cok cabuk oldu, kilosunu duyan hep yanakli etli bebek görcez sandilar ama bizimkide boylu o yüzden anlasilmiyor kilosu pek
annesi iyi beslemiş maşallah bebişine.bnmkide zayıf duruyo uzun ama tombiş değil

Öğle yapiyim canım ama baya azaldı çoğaltma şansım olur mu bilmem ki :KK43:
cnm ilk başta moralini yüksek tutmakla başlamalısın çünkü stres sütün en büyük düşmanı.sonuçta tamamen kesilmemiş sütün hala kurtarma şansın var.beslenmene dikkat et bol su iç ve sürekli emzir.mama verdikçe sütün azalıyo çünkü.benmde bazen sütüm yetmiyo tam doymuyo ağlıyo bebiş bn ısrarla emzirmeye devam ediyorum

cnm bizim doktor dediki; devamlı emmek isticek emdikçe şişecek şiştikçe bağıracak gaz ağrısı oldukça ağrısını unutmak için aç olmasa da meme isticek.öyle öyle gelişecek.istedikçe ver bi süre böyle yapışık ikiz gibi yaşayacaksınız,bi süreliğine zor günleriniz başlıyo 6 kg yu geçince rahatlıcaksınız yavaş yavaş dedi.aynen doktorun dediini ve senin anlattığını yaşıyoruz kısır döngüye giriyo artık

Neden 6 kilo ben mama ve kendi sutumu sagip veriyorum ama felaket bir sancimiz var birde bugunlerde uyumak istemiyor benim minnos biz bugun 29gunluk olduk

Benimkide aynen öyle canım,esmer tenliyim ben daha çok esmerlerde geçmesi uzun sürüyor diye duymuştum

X