2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

GoldenVenus GoldenVenus C _cedric_ kizlar benim bebegimde ayni anlattiginiz gibi uyanikken sürekli emmek istiyor, birde baya bi iciyor geceleri sagip veriyorum doysun uyusun diye, ama ictikce icesi geliyor sanki. Biz 21 günlügünüz, tanidiklarim her agladiginda emzirme 3 saatte bir emzirmeye calis düzene girsin diyor. Ama bu bebisler kendi kendilerine düzene girmezmi? Saten icmek istedigi zaman durdurmak mümkün degil. Ama bazen doysa bile yinede araniyor agiziyla biraz gezdiriyorum dalip uyuyor. Yani her seferindede acliktan emmek istemiyor, tek bildigi o diye emmek istiyor gibime geliyor.
Birde sancisi var o yüzden cok ictikce sancisi cogaliyor avaz avaz bagiriyor rahatlayinca tekrar emmek istiyor sonra yine sancilanip bagiriyor kisir bi döngüye girdik acıkcası. Yanlismi yapiyorum her seferinde icirip sancilandirmakla bilemedim:KK43:

GoldenVenus GoldenVenus C _cedric_ kizlar benim bebegimde ayni anlattiginiz gibi uyanikken sürekli emmek istiyor, birde baya bi iciyor geceleri sagip veriyorum doysun uyusun diye, ama ictikce icesi geliyor sanki. Biz 21 günlügünüz, tanidiklarim her agladiginda emzirme 3 saatte bir emzirmeye calis düzene girsin diyor. Ama bu bebisler kendi kendilerine düzene girmezmi? Saten icmek istedigi zaman durdurmak mümkün degil. Ama bazen doysa bile yinede araniyor agiziyla biraz gezdiriyorum dalip uyuyor. Yani her seferindede acliktan emmek istemiyor, tek bildigi o diye emmek istiyor gibime geliyor.
Birde sancisi var o yüzden cok ictikce sancisi cogaliyor avaz avaz bagiriyor rahatlayinca tekrar emmek istiyor sonra yine sancilanip bagiriyor kisir bi döngüye girdik acıkcası. Yanlismi yapiyorum her seferinde icirip sancilandirmakla bilemedim:KK43:
cnm bizim doktor dediki; devamlı emmek isticek emdikçe şişecek şiştikçe bağıracak gaz ağrısı oldukça ağrısını unutmak için aç olmasa da meme isticek.öyle öyle gelişecek.istedikçe ver bi süre böyle yapışık ikiz gibi yaşayacaksınız,bi süreliğine zor günleriniz başlıyo 6 kg yu geçince rahatlıcaksınız yavaş yavaş dedi.aynen doktorun dediini ve senin anlattığını yaşıyoruz kısır döngüye giriyo artık

cnm ayni bizi tarif etmissin birebir ayni durumdayiz benimde Allahtan annemler var yoksa yanmisim ne yemek yiyebilirim ne temizlik yapabilirim.hazir yemegi bile yemeye bazen zor vakit buluyorum
aynen bende aynı durumdayım gündüz uyumak istemiyo sürekli emmek istiyo gazını çıkarıyorum yatırıyorum uyanıyo emiyo tekrar gaz oluyo tekrar çıkar emZir fln derken 3-4 saat geçiyo bende tabi yoruluyorum kısır döngü devam ediyo

cnm bizim doktor dediki; devamlı emmek isticek emdikçe şişecek şiştikçe bağıracak gaz ağrısı oldukça ağrısını unutmak için aç olmasa da meme isticek.öyle öyle gelişecek.istedikçe ver bi süre böyle yapışık ikiz gibi yaşayacaksınız,bi süreliğine zor günleriniz başlıyo 6 kg yu geçince rahatlıcaksınız yavaş yavaş dedi.aynen doktorun dediini ve senin anlattığını yaşıyoruz kısır döngüye giriyo artık
inş rahatlarız cnm yaa bizim 6 kiloya daha var ya 4600 şimdi en az 1,5 daha var demekki mecbur sabredicez.kendi halinde dursa gündüz uyumasın sıkıntı yk ama sürekli emmek istiyo uyanıkken öyle olunca tam süt dolmuyo baya sıkıntı oluyo.ama bi yandan sürekli emmesi iyi sütün yağlı kısmınıda içiyo ben ona çok dikkat ediyorum göğüsleri sıkıyorum hangisinden koyu kıvamlı süt gelirse onu emziriyorum

Icime su serptin valla, ben cok tereddütlüydüm yanlismi yapiyorum diye, madem doktorun dedi bagirsada emzirmeye devam. Bizimki 5 kilo oldu bile az bi zamanimiz kaldi insallah.

inş rahatlarız cnm yaa bizim 6 kiloya daha var ya 4600 şimdi en az 1,5 daha var demekki mecbur sabredicez.kendi halinde dursa gündüz uyumasın sıkıntı yk ama sürekli emmek istiyo uyanıkken öyle olunca tam süt dolmuyo baya sıkıntı oluyo.ama bi yandan sürekli emmesi iyi sütün yağlı kısmınıda içiyo ben ona çok dikkat ediyorum göğüsleri sıkıyorum hangisinden koyu kıvamlı süt gelirse onu emziriyorum
aynen cnm uyumak istemıyo kendi halindede durmuyo devamlı emincede süt tam dolu dolu olmuyo,bazen bilerek oyalamaya calısıyorum süt bıraz toplansın dıye bizimde gecen hafta 3850 di cumartesi kontrolumuz var 4.5 a yaklasmıstır ıns bakalım

Icime su serptin valla, ben cok tereddütlüydüm yanlismi yapiyorum diye, madem doktorun dedi bagirsada emzirmeye devam. Bizimki 5 kilo oldu bile az bi zamanimiz kaldi insallah.
doktor emzin kussun emzin kussun öyle öyle büyücek diyo bende doktor bunları söylemeden tereddütlüydüm bide süt yetmiyoda açlıktan yapıyo sanıp üzülüyodum dayanamayıp mama veriyodum ama öyle değilmiş

Ben simdi yemek yedim düşün sabahtan beri ağzıma bir kaç kurabiye dışında ne ekmek soktum ne bişi.
Besleniyim bende düzene sokiyim kendimi

Canim sakin aç kalma. Hem halin olmaz hemde sütün. Fırsat buldukça yada bulamadan da kucağında çocukla birseyler atistir sürekli. Bak ben günde en az 4 litre su içiyorum. Hergün rezene çayım var içiyorum. Hergün süt 1 bardak yanında cici bebe yiyorum :) cici bebeğe vitamin ve mineraller olduğu için süt yapar diye düşündüm hem çocukluğumdan beri bayılırım :) sabah erkenden kahvaltı yapıyorum. Bikaç saat sonra yine bişeyler yiyorum meyve yada başka bişey. Sonra öğle yemeği. Yani hiç bis durmuyorum. Kilo alırım diye de korkma hiç alınmıyor çünkü sürekli emzirdigimiz için enerji harcıyoruz. Kısacası aç kalma canım aç kalirsan da sütün olmaz.

Canim aynı senin gibi düşünüyordum 3 saatte bir emzirim yeter diye ama bebekler uyanikken sürekli emmek istemeleri normalmis çünkü sürekli acikirlarmis. G3ce de bazen 2 bazen 3 saatte bir emziriyorum. O uyanmadan ben uyanip emzirip geri yatağına koyuyorum uyumaya devam ediyor. Gündüz bol bol emziriyorum çünkü gece uyuyorlar dengeli olsun. Yani ben öyle yapıyorum. Hatta inanirmisin bugün sabah 6da n akşam 7ye kadar sadece iki defa yarimsar saat uyudu. Onun dışında hep emzirdim arada gazını çıkardım . Yapacak bişey yok biraz büyüyene kadar bu böyle olacak kabullendim artık . Ama çok şükür o 7de yattı bende yattım. 10 da uyandı 22. 50 ye kadar emdi sonra uyudu yine. Şimdi 2de kalkar emziririm. Sabah 6da uyanır :) benimki böyle şimdilik .

doktor emzin kussun emzin kussun öyle öyle büyücek diyo bende doktor bunları söylemeden tereddütlüydüm bide süt yetmiyoda açlıktan yapıyo sanıp üzülüyodum dayanamayıp mama veriyodum ama öyle değilmiş

Aynısını bende düşündüm. Hatta çocuğu görenler de bu büyümesis zayıf sen buna Mama ver dediler ama ben dinlemedim doktora gittim oda ölçtü tartti gayet normal böyle devam et dedi. Zaten anne sütü ile beslenen bebekler zayıf ince yapılı olurmuş ve önemli olan bebegin boyunun uzaması ve vas çevresinin genislemesiymis.

Canim benim doktorda bir memeyi iyice bitir sonra diğerine geç dedi. Yarım saat birini emsin en az dedi. Çünkü sütün yağlı kısmı en sonunda olurmuş. Ben yarım saatten de çok tutuyorum o yüzden.

Hadi ben yatar kızlar gece bakarım yazdiklariniza bebis uyurken uyumaya devam başka türlü fırsat olmuyo :)

Herkese iyi geceler kızlar,
Baktım da hepimizin ortak gündemi süt, emzirme, süt, yine süt... :)
Anne sütünü artırma konusunda ben de bir iki kelam yazmak istedim.
Sütü en çok arttıran üç şey; Dereotu, üzüm ve incir. Bir günü üçe bölüp mutlaka bunlardan yeyin. Tabi bolll su içmek de lazım en az üç litre.
Çokça su içip kaliteli beslenmediğinizde sütün de kalitesi olmuyor. Sulu süt denebilir. Süt kalitesi için yani çok olması ayrı, bebeğe yaraması için ceviz, yumurta, kırmızı et ve baklagillerden tüketmek lazım.
Bir de yeşil gıdalar (yani tabiri caizse OT) süt yapıyor.
Bütün bunların yanında maltana, Lactamil, rezene çayı, ısırgan çayı, anason çayı da benim faydasını gördüğüm şeyler.
Haa az kalsın hurmayı unutuyordum.
Kuranda Hz Meryem 'e lohusalığında Allah tarafından hurma gönderildiği belirtiliyor. Ve denir ki, yeni doğum yapmış süt veren annelere hurmadan daha yarayışlı bir besin olsaydı Allah onu gönderirdi. Özellikle de belirtildiğine göre bu bir mesaj bize :KK66:
Hurmanın mineral deposu olduğu artık çok bilinen bir gerçek.

Hepinize bol sütlü ve gazsız keyifli günler dilerim. Sevgiler.

Herkese iyi geceler kızlar,
Baktım da hepimizin ortak gündemi süt, emzirme, süt, yine süt... :)
Anne sütünü artırma konusunda ben de bir iki kelam yazmak istedim.
Sütü en çok arttıran üç şey; Dereotu, üzüm ve incir. Bir günü üçe bölüp mutlaka bunlardan yeyin. Tabi bolll su içmek de lazım en az üç litre.
Çokça su içip kaliteli beslenmediğinizde sütün de kalitesi olmuyor. Sulu süt denebilir. Süt kalitesi için yani çok olması ayrı, bebeğe yaraması için ceviz, yumurta, kırmızı et ve baklagillerden tüketmek lazım.
Bir de yeşil gıdalar (yani tabiri caizse OT) süt yapıyor.
Bütün bunların yanında maltana, Lactamil, rezene çayı, ısırgan çayı, anason çayı da benim faydasını gördüğüm şeyler.
Haa az kalsın hurmayı unutuyordum.
Kuranda Hz Meryem 'e lohusalığında Allah tarafından hurma gönderildiği belirtiliyor. Ve denir ki, yeni doğum yapmış süt veren annelere hurmadan daha yarayışlı bir besin olsaydı Allah onu gönderirdi. Özellikle de belirtildiğine göre bu bir mesaj bize :KK66:
Hurmanın mineral deposu olduğu artık çok bilinen bir gerçek.

Hepinize bol sütlü ve gazsız keyifli günler dilerim. Sevgiler.

Ne güzel anlatmissin canım ağzına sağlık :)
Bende kalktım az önce bebisi emziriyorum :)

aynen cnm uyumak istemıyo kendi halindede durmuyo devamlı emincede süt tam dolu dolu olmuyo,bazen bilerek oyalamaya calısıyorum süt bıraz toplansın dıye bizimde gecen hafta 3850 di cumartesi kontrolumuz var 4.5 a yaklasmıstır ıns bakalım
benmde öyle cnm ama dolu olmasa bile emdikçe geliyo annem süt gözyaşı gibi bebek emdikçe gelir hiç bitmez dedi gerçekten öyle.inş olmuştur cnm istediğin kilo sürekli emziriyosan almıştır kilo.benm bebiş boya gidiyo hep öyle tombiş durmuyo ince uzun duruyo

X