2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Bende dogum yaptimm tam 40. Haftami doldurdugum gun :) normal dogum oldu . 13 gunluguz :) Sorunuz varsa cevaplayabilirim
hayırlı uğurlu olsun :) Allah analı babalı büyütsün . olmaz mı bende sizleri takip ediyorum hep normal doğum yapan birini merak ediyordum neler yaşadın nasıl oldu ayrıntılı anlatırmısın canım yaaaa meraktan ölüyorum nasıldı hangi an ne kadar sancı . sancının şiddeti ve dikş vs doğum anı ıkınma herşey merak konusuuuuuuuuuuuuuu

Bende sali gunu sezeryanla dogum.yaptim sut falan yok birde bos olunca emmek istemiyor mama veriyoruz nasil yapabilirim sut gelmesi icin mama vermek istemiyorum
Sicak su masaji sut kanallarini acmaya yardimci diyorlar benimde ilk dogumumdu normal dogumdan sonra hemen gelmeye basladi brnde gelmezse diye daha onceden arastirma yapmistim ilk zamanlar gogus ucu aciyor yara oluyor yine de emzirmeye devam edin deniliyordu sende acisa bile vermeye calis zaten emmeye istekli oluyorlar dudagina falan degdir alsin kavrasin yalanci emzik vermek yerine emzirmeye calis birde biberon degilde siringa ile damla damla mama vermek lazimmis yoksa biberona alisiyor daha emmezmis bildiklerim bunlar umarim yardimci olabilirim surekli masaj yap pes etme insallah kisa zamanda gelir

Sanci ve dikis kisiye gore degisiyor ozellikle dikis senin doku na gore iyilesme suresi uzayip kisaliyor benim 13 gun oldu henuz daha dikislerim iyilesmis degil ve bir tanesi atti kabiz olursan cok zor oluyor benim 8 dikisim var neredeyse makata kadar dikisli ..
Sanci duzenli bir sekilde belden geliyor kasiklara dogru regl sancisi gibi yayiliuor biranda gelip gidiyor ilk etapta dayanilmiyacak bir sanci gelmedi benim 8 cm acilmadan sonra dayanilmayacak hale geldi gece 2 gibi sancim geldi sabah 7 de drdaydim 10 da bebisim kucagimdaydi.
İkinma da bacaklarimi karnima cekip sanci zamaninda nefesimi tutup ıkindim dogumhaneye aldiklarinda hicbirsey anlamadim tek ıkinmada kesi attilar ve bebegmin ciktigini bile anlamadim kolay bir dogum oldu ama dikisler atilirken oldum oldum dirildim en zoru dikisdi ..

Off iyice gözüm korktu yaaaa ben normalde hep kabızlık ceken biriyim nasıl olucak. Offff yaaa dikiş işi atılması değilde eve geldikten sonra tuvalet işi ve bit süre sonra eşle birliktelik nasıl olucak offf offf:-(

Kızlarr özledim sizi dayanamadım actirdim üyeliği tekrardan.
Doğum yapanlara hayırlı olsun Allah analı babalı buyutsun.
Biz iyiyiz çok şükür sadece kaka yaparken çok ağlıyor o kadar.
Bu arada listeye devam doğum yapan anneler mesaj atsın listeyi duzenliyim.

Merhaba annisler ben hala doguramadim cok agirlastim ya artik dogurmak istiyorum ama bugun dra gittim yine nstde hic sancim yok suyuna bakti yeterli dedi git 2 gun sonra yine gel dedi ne olacak bu halim ya 42ye dogru gidecem galiba:-(

Merhaba annisler ben hala doguramadim cok agirlastim ya artik dogurmak istiyorum ama bugun dra gittim yine nstde hic sancim yok suyuna bakti yeterli dedi git 2 gun sonra yine gel dedi ne olacak bu halim ya 42ye dogru gidecem galiba:-(

Canim benim ya demekki daha zamanı var valla zamanı gelince pat die geliyorlar rabbim hayırlı doğumlardan nasip etsin.

Canim benim ya demekki daha zamanı var valla zamanı gelince pat die geliyorlar rabbim hayırlı doğumlardan nasip etsin.
Allah razi olsun insallah acaba diyorum ben son adet tarihimmi yanlıştı ama yine hesapliyorum dogrudur çünkü ben 22 aralıkti dra gittim hamile oldugumu bilmiyordum bana 5 haftalik hamilelik gözüküyor dedi yada daha zamani var dedigin gibi

valla ben son adet tarihine göre değilde ultrason ölçümüne göre doğum yaptim.
Bana 10 ağustos dendi Sata göre.
Ultrasonik 27 temmuz dedi.
Ben 17 temmuzda 50 cm 3250 gram ile doğum yaptim doktor bebek 38 haftalik gibi dedi :)
Aslında Sata göre 36+4 tüm.
Herşeyin hayırlısı ama bugun yarın doğum başlar dikkat et kendine

Wc den sonra enfeksiyon kapmamasi icin batticon da uyguluyorum sukur iltihap yok ama wc de zorlandim 10. Gun bir dikisim atti wc isinde acele etmesemde bende kabizlik ceken biriydim dogumdan sonra iyice tembellesti bagirsaklarim birde acele etsem halim ne olurdu bilemiyorum. Esle birliktelikte kirk gun de vucut kendini topluyor yinede ben korkudan kirkim ciksada cesaret edemem diye dusunuyorum :)

İyi yaptin canım hosgeldin bende seni pasif gorunce merak etmistim

Offff dogurasim yok :-( nasıl olacak yaaaa

Hep öyle diyorlar ama o dikiş isi beni cok mutsuz ediyor
Benim cok dikisim var diye belki boyle birde tenim hassas iyilesme uzun suruyor kansizlikta var .. Kisa surede atlatanlarda var belki sende kisa surede atlatirsin kisa surede iyilesebilirsin strese girme bebisin saglikli olsunda bu gunler gececek insallah stres yapma canim

Ama atlatiliyor dimi yaaa. Ben sanki o gün gelecek ve doğumdan sonra hayatım değişecek eşimle ilgili yani hem birliktelik anlaminda hemde sanki hep acı cekicem gibi geliyor

hayırlı olsun kuzum allah analı babalı büyütsün maşallah :)

Peki birsey daha sorabilir miyim. Hepinize aslında sorum. Dogum sonrası karniniz nasıl oluyor catlak . Karin sisligi büzüşme gibi durumlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…