2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

merhaba hanımlar, bir şey sormak istiyorum. 39. haftada hiç açıklık yok bebek kanala inmemiş demişti doktorum. bugün 40+1 deyim. dün doktorum çatı muayenesi yaptı. 2 cm açıklık var bebek hala tam olarak kanala inmemiş dedi. bir hafta ek süre veriyorum. pazar günü ameliyatla alırım çocuğu dedi. muayeneden sonra kahverengi kanlı jölemsi akıntım, şiddetli sayılabilir ağrılarım var. muayenenin üzerinden yaklaşık 24 saate geçti. bu ağrılar ve akıntılar muayeneden mi kaynaklanıyor, normal doğum sürecim mi başladı acaba. bir fikriniz var mı? jölemsi akıntıdan ne kadar süre sonra doğum yaptınız?

merhaba hanımlar, bir şey sormak istiyorum. 39. haftada hiç açıklık yok bebek kanala inmemiş demişti doktorum. bugün 40+1 deyim. dün doktorum çatı muayenesi yaptı. 2 cm açıklık var bebek hala tam olarak kanala inmemiş dedi. bir hafta ek süre veriyorum. pazar günü ameliyatla alırım çocuğu dedi. muayeneden sonra kahverengi kanlı jölemsi akıntım, şiddetli sayılabilir ağrılarım var. muayenenin üzerinden yaklaşık 24 saate geçti. bu ağrılar ve akıntılar muayeneden mi kaynaklanıyor, normal doğum sürecim mi başladı acaba. bir fikriniz var mı? jölemsi akıntıdan ne kadar süre sonra doğum yaptınız?
Benim cok az az geliyordu o yuzden 10 gunu buldu ama cogunluk 24 saat icinde dogum yapti sanirim

Insallah canim;-) ben nstye girdim hic sancim cikmadi suyuda iyi dedi git 2gun sonra yine gel dedi bu gidisle acaba bebegim 25 agustosta dogar mi 25 agustos evlilik yıldönümümüz de:-)
aynen canım günü geçince 2günde bir gdiyorum bende.belli mi olur belkide bebişin o gün bir sürpriz yapar anne ve babasına:)

slm kızlar
bizim bebiş 3800 olmuş kanala girmediği gibi kafasını çaprazlama koymuş.doktorum illede normal istiyosan deneriz sancıların etkisiylede kanala girebilir açılma durumuna göre yine sezeryana dönebiliriz zaten bebek sıkıntıya girecek olursa ben riske atmam diyo ama bebek hafta sonuna kadar biraz daha kilo alıcak 4 kilo ve üstü doğumlarla ilgilide bir sürü şey okudum okadar çok dikiş olunca sezeryandan bile geç ve zor iyileşiyomuş bebektede iri olduğu ve zor çıktığı için sıkıntılar olabiliyomuş kendimi geçtim illede normal doğurcam diye diretip bebeğimde bi sıkıntı olmasını istemiyorum çok kafam karışık
cnmm bnmd doğumdan önceki kontrolde 3800 çıkmıştı kilosu ama 3500 doğdu ki genelde 300-500 gr eksik doğuyo bebekler senin bebek iri değil bence iri olması içn şimdilerde 4 kilo ve üstü çıkması lazımdı panik yapma daha 4 günün var bekle bence

slm kızlar
bizim bebiş 3800 olmuş kanala girmediği gibi kafasını çaprazlama koymuş.doktorum illede normal istiyosan deneriz sancıların etkisiylede kanala girebilir açılma durumuna göre yine sezeryana dönebiliriz zaten bebek sıkıntıya girecek olursa ben riske atmam diyo ama bebek hafta sonuna kadar biraz daha kilo alıcak 4 kilo ve üstü doğumlarla ilgilide bir sürü şey okudum okadar çok dikiş olunca sezeryandan bile geç ve zor iyileşiyomuş bebektede iri olduğu ve zor çıktığı için sıkıntılar olabiliyomuş kendimi geçtim illede normal doğurcam diye diretip bebeğimde bi sıkıntı olmasını istemiyorum çok kafam karışık
Slm canm bizde bugün gittik artık günümüz dılmuş bebeiş 3800 hala doğum kanalına girmemiş plesanta kireçlenmeyr başlamış çatı muayenesinde hem ön hem arka çıkış kemiğim basık ve dar olduğundan doktor beklemeyelim alalım dedi 1 haftada beklesek biley değişmicek dedi perşembe günü sezeryan olacağım bu kadar bekledim ama normal doğum nasip olmadı allah ın takdiri diyorum hepimizin hakkında hayırlısı

Slm canm bizde bugün gittik artık günümüz dılmuş bebeiş 3800 hala doğum kanalına girmemiş plesanta kireçlenmeyr başlamış çatı muayenesinde hem ön hem arka çıkış kemiğim basık ve dar olduğundan doktor beklemeyelim alalım dedi 1 haftada beklesek biley değişmicek dedi perşembe günü sezeryan olacağım bu kadar bekledim ama normal doğum nasip olmadı allah ın takdiri diyorum hepimizin hakkında hayırlısı
hayırlısı olsun cnm benimde yarın son kontrolum var bizimde büyük ihtimal perşembeye sezeryan olacak.bebeğimiz ve kendimiz için hangisi daha sağlıklı olacaksa o olsun,hayırlısıyla alalım yeterki kucağımıza

benim dogum aninda indi kanala bebegim o akintidan 2 gun sonra dogum yaptim canim tam 40+6da

Bende baya var canım,doktor dikiş sayısı açısından sezeryan gibi oldun dedi.doğumun üzerinden 13 gün geçti ama dikişlerim çok ağrıyor zorluyor beni baya
Bende sezeryan dan beter oldum cnm ve bir türlü dikemediler 3 kez kesip tekrr dikti .banyo felan işini nasil yaptin saç kurutma ile kurut ıslak tutma dediler ama sonuçta kanama var nasil kuru durck :-(

Bende sezeryan dan beter oldum cnm ve bir türlü dikemediler 3 kez kesip tekrr dikti .banyo felan işini nasil yaptin saç kurutma ile kurut ıslak tutma dediler ama sonuçta kanama var nasil kuru durck :-(
2.gün banyo yapabilceğimi söyledi canım doktorum,zaten sıcak su çok iyi geliyo ağrım olduğu zaman azaltyo.bana da kurutma makinesi tut dedi canım ama dediğin gibi o pek mümkün olmuyo bi de yaz olduğu için terden bile ıslak oluyo hep.ben son 5 gündür eşimin eski atletlerinden kestiğim küçük bezleri kullanıyorm pedden daha iyi geldi tavsiye ederim sana da.senin dikişlerin için ne açıklama getirdi doktorun?

slm kizlar..40 haftami doldurdum.40+4 deyim....3. kez cati muayenesine girdim bugun..ilk 2 sinden sonra evde pembe akinti geldi hafif koyuca ki doktor demisti..Amerika da yasiyorum burda 37. haftada basladilar muayeneye acilma var mi diye..o zamandan beri 2 cm acilma var hala..kizcagim da sevdi yerini gibi ama gelsin artik diyoruz..

Bugun doktor daha derine bakti tabii dogum oldu olacak bir hafta icinde..bu sefer akinti hafif kanli idi..merak ediyorum bu muayene sonrasi akintidan sonra dogumu ertesi gun baslayan var mi? birde yolda muayeden sonra acaip belim agridi adet sancisi gibi bir de eve gelince bagirsaklarda gevseme..

X