2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

slm kizlar..40 haftami doldurdum.40+4 deyim....3. kez cati muayenesine girdim bugun..ilk 2 sinden sonra evde pembe akinti geldi hafif koyuca ki doktor demisti..Amerika da yasiyorum burda 37. haftada basladilar muayeneye acilma var mi diye..o zamandan beri 2 cm acilma var hala..kizcagim da sevdi yerini gibi ama gelsin artik diyoruz..

Bugun doktor daha derine bakti tabii dogum oldu olacak bir hafta icinde..bu sefer akinti hafif kanli idi..merak ediyorum bu muayene sonrasi akintidan sonra dogumu ertesi gun baslayan var mi? birde yolda muayeden sonra acaip belim agridi adet sancisi gibi bir de eve gelince bagirsaklarda gevseme..
ben çatı muayenesi olmadım ama olanlardan bildiğim kadarıyla böyle bir akıntı olabiliyomuş tabi o konuda tam bir şey diyemeyeceğim.ama seninle aynı haftadayız 40+4 deyim bende.henüz sancım falan yok bakalım hayırlısıla bekliyoruz.sağlıkla gelsinde beklerim önemli değil.seni doktor ne zamana kadar bkletcek doğum için? benimki 25 ne kadar bekleyelim dedi gelmezse hastaneye yönlendirecek artık.

2.gün banyo yapabilceğimi söyledi canım doktorum,zaten sıcak su çok iyi geliyo ağrım olduğu zaman azaltyo.bana da kurutma makinesi tut dedi canım ama dediğin gibi o pek mümkün olmuyo bi de yaz olduğu için terden bile ıslak oluyo hep.ben son 5 gündür eşimin eski atletlerinden kestiğim küçük bezleri kullanıyorm pedden daha iyi geldi tavsiye ederim sana da.senin dikişlerin için ne açıklama getirdi doktorun?
Bende atlet koycm ınş bugün .hiç bir açıklama yok canm öyle sinirliyim ki bebek kafası yan gelmiş Bna boş yere 2 saat ikin insin deyip gittiler ilgilenmediler .sonra masaya alınca kafasıni çevirdiler .of of neler neler cok zordu cnm popoma kadar 2 taraflı kestiler .ilçe olunca burası keske ilde ozele gitseydim hadi benn ilk çocuk. 3 . Olanı da kesmisler tüm :-(ama benim ten hassas dikiş kanadı açıp tekrr diktiler mahvettiler cnm .annem olmasa çocuğuma bile bakamiyk haldeym .goguslerim de uldu ağlaya ağlaya emziriyrm sabah kan geldi tüm ne yapiyim bilmiyrm bebeğim agladikca cok çaresiz hissediyrm .gogusum taş gibi 3 katına çıktı ama uçları uldu yara .süt akmio.krem sürdüm .sogan koydum .prednol sürdüm .karbonatla sildim hiç bir iyileşme yok :-:-)-(

kızlar bugün gittik son kontrolümüze,kilosundan ve kafasını çapraz sokuşundan dolayı bebek içinde kendim içinde göze alamadım olumsuz sonuçları,eşimle de konuştuk sezeryana karar verdik yarın sabah hayırlısıyla bebeğimize kavuşucaz,dualarınızı eksik etmeyin

Bende atlet koycm ınş bugün .hiç bir açıklama yok canm öyle sinirliyim ki bebek kafası yan gelmiş Bna boş yere 2 saat ikin insin deyip gittiler ilgilenmediler .sonra masaya alınca kafasıni çevirdiler .of of neler neler cok zordu cnm popoma kadar 2 taraflı kestiler .ilçe olunca burası keske ilde ozele gitseydim hadi benn ilk çocuk. 3 . Olanı da kesmisler tüm :-(ama benim ten hassas dikiş kanadı açıp tekrr diktiler mahvettiler cnm .annem olmasa çocuğuma bile bakamiyk haldeym .goguslerim de uldu ağlaya ağlaya emziriyrm sabah kan geldi tüm ne yapiyim bilmiyrm bebeğim agladikca cok çaresiz hissediyrm .gogusum taş gibi 3 katına çıktı ama uçları uldu yara .süt akmio.krem sürdüm .sogan koydum .prednol sürdüm .karbonatla sildim hiç bir iyileşme yok :-:-)-(
Canım kıyamam çok geçmiş olsun Allah şifa versin en kısa zamanda,benm doğumumda zordu seni çok iyi anlıyorm.neden dikişini olmadı diye tekrar diktiller onu anlamadm doktorun uzman değil miydi?

Doğum yapan bayanlar karninizın toparlanmasi için ne yapıyorsunuz. Ben korse mi alsam acaba diyorum. Ayrıca toparlanmayı kolaylaştırıcı bildiginiz marka bir krem var mı . Hangisi en iyisi acaba. Ben mustelanin toparlanmaya yardimci kremi ni alacaktim eczanedeki bayan Vichy nin kremi ni önerdi. Önerilerinizi bekliyorum bayanlar . Hem hepimize fikir olur maşallah doğum yapan yapana :)

kızlar bugün gittik son kontrolümüze,kilosundan ve kafasını çapraz sokuşundan dolayı bebek içinde kendim içinde göze alamadım olumsuz sonuçları,eşimle de konuştuk sezeryana karar verdik yarın sabah hayırlısıyla bebeğimize kavuşucaz,dualarınızı eksik etmeyin
Hakkinda hayirlisi canim Allah yardimcin olsun Sagsalim kavusursun insallah bebegine

Bende yarın sabah girexeğim canım bizde öyle karar aldık hakkımızda hayırlısı olsun

canım benim öncelikle pazartesi için hayırlısıyla sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallah.Allah hepimizin yardımcısı olsun.diğer konuya gelince maalesef iş hayatında hele de özel sektörde öyle adi insanlar var ki öyle kolay hak yiyolarki Allah onları bildiği gibi yapsın.Bide kendinden bilgili tecrübeli becerikli rakip olabilecek birileri varsa etraflarında hiç gözünün yaşına bakmıyolar.sen sıkma canını hayırlısıyla 2 gün sonra bebeğine kavuşucaksın.bi kapı kapanır başkası açılır ben inanıyorum kalbi temiz haksızlığa uğrayan insanların karşısına hep daha hayırlıları çıkar

Çok haklısın canım Allah a havale ettim ben o işverenleri ve bölge müdürü diye geçinen o adamı. Rabbim hayırlı kapı açar inşallah bebeğimizin yüzü suyu hörmetine...

Evet canım kemik yapısı uygun olmadı nırmal için kanala da girmemiş artık 41 haftadan gün alıyoruz o yüzden mecburen bu kararı aldık sende durumlar nasıl
Saglikla kucagina alirsin insallah canim onemli olan sen ve bebegin sagligi. Bende durumlar hala aynı sancim yok dr normal herseyi diyor yarin bi daha nstye girecem 40+2 yim ben dr normal diyor sancı gelmesede suni sancı verecez diyor

Ay hadi hayirlisi :KK15:insallah saglikla kucagina alirsin bebisini:KK49:

Lady Nate .!.:
Kızlar doğum yaptım sezeryanla salı günü dün eve geldik ama sütüm gelmiyor normalmi bebeğim aç duruyo :KK43:
3 gune kadar gelmemesi normalmis canini sıkma bebegi ac birakma eczaneden mama al şırıngayla damla damla besle bol su ic muslı hosaf falan gelir insallah sicak masaj yap gogsune birde ben denemedim ama anne sutu icin malt icecekler var onlar arttiriyor diyorlarbebisi ac birakma eczaneden mamayi alin canim
Birde gelmiyor diye sakin emzirmeye calismayi birakma devamli emzirmeye calis

Doğum yapan bayanlar karninizın toparlanmasi için ne yapıyorsunuz. Ben korse mi alsam acaba diyorum. Ayrıca toparlanmayı kolaylaştırıcı bildiginiz marka bir krem var mı . Hangisi en iyisi acaba. Ben mustelanin toparlanmaya yardimci kremi ni alacaktim eczanedeki bayan Vichy nin kremi ni önerdi. Önerilerinizi bekliyorum bayanlar . Hem hepimize fikir olur maşallah doğum yapan yapana :)
Doktorum korse kullanma karın kasların çalışmaz dedi. Hiçbirsey kullanmadan günlük hayatına devam et. Kırkın çıkınca karın hareketleri verecem dedi.

3 gune kadar gelmemesi normalmis canini sıkma bebegi ac birakma eczaneden mama al şırıngayla damla damla besle bol su ic muslı hosaf falan gelir insallah sicak masaj yap gogsune birde ben denemedim ama anne sutu icin malt icecekler var onlar arttiriyor diyorlarbebisi ac birakma eczaneden mamayi alin canim
Birde gelmiyor diye sakin emzirmeye calismayi birakma devamli emzirmeye calis

Bende sali gunu sezeryanla dogum.yaptim sut falan yok birde bos olunca emmek istemiyor mama veriyoruz nasil yapabilirim sut gelmesi icin mama vermek istemiyorum

X