2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
ıyı dıyelım ıyı olsun tatlım sen nasılsın

Şükür iyiyim ben de ama az önce sinirlendimmm... Bazı testler yaptırmıştım sonuçlar çıkmış mı diye bakayım dedim bi kaç tahlil için kanı yanlış tüpe koymuşlar sanırım yanlış numume yazıyor deli oldum ya

amannn. ınternetten mı bakıosun canım ona. ne tahlılı yaptırmıstın hastaneyı arasana sor bı bakalım.

amannn. ınternetten mı bakıosun canım ona. ne tahlılı yaptırmıstın hastaneyı arasana sor bı bakalım.

Canım kürtaj oldum ya bazı testlere bakılsın istedim 9 tüp kan vermiştim yanlış olmuş bazıları doktoru aradım şimdi tekrar gelin diyoo deli oldum yolacak o kan alan kızların saçlarını (((((((((((((((((((

ay ınanmıorum 9 tup bıde az degıl ben bır tupu zor verıorum kansızım ben o kanlar cok degerlı amaa. uzuldum bende sımdı öyle ısmı olurmuss. ısyan et gıttıgınde

ay ınanmıorum 9 tup bıde az degıl ben bır tupu zor verıorum kansızım ben o kanlar cok degerlı amaa. uzuldum bende sımdı öyle ısmı olurmuss. ısyan et gıttıgınde

Canım benim damarlarım da çok sıkıntılı çok ince ve çok derinde.. Çok canım acıyor kan verirken ve kollarım mosmor dolanıyorum 15 gün.. Çıldırcam vallahi.. Deli olucamm ((((((((((((

Canım benim damarlarım da çok sıkıntılı çok ince ve çok derinde.. Çok canım acıyor kan verirken ve kollarım mosmor dolanıyorum 15 gün.. Çıldırcam vallahi.. Deli olucamm ((((((((((((

her acıdan sıkıntı valla ben her doktora gıdecegm zaman ısyerınde kasılıorum problem olcak dıye kolay zannedıolar her gel dedıklerıne gıdebılmemızı. sakin ol sen sımdı cnm farkına sen varmıssın bıde vardır bı hayır bundada

Allahım ben hala şu folbiolu anlamadım doktorum hiç o tarz bişeyler önermiyor bana kendim alayım dedim bi onada korktum açıkcası biraz napsam acaba diye düşünmeye başladım artık.

öncelikle merhaba. ben bu konuyu çok araştırdım. folik asit dediğimiz şey b9 vitaminiymiş. suda çözünen ve vücutta depolanmayan bu vitamini gebelik olsun olmasın her insanın günlük olarak zaten alması gerekiyor. yediğimiz gıdalarda bunlar var zaten fakat gebelik düşünen kişilerde yeterli olmayacağı varsayılarak ek olarak alınması gerekiyor. ben 3 aydır kullanıyorum hiçbir zararını görmedim. zaten vitamin, ne kadar zararlı olabilir ki.. ama kullandığın folik asitin miktarı önemli.. bazı markaların dozajı çok yüksek ona dikkat etsen yeterli. senin günlük ihtiyacın 400 mikrogram, 5 miligram olanlar da var ki bu miktar 400 mikrogramın kat be kat fazlası..

Evet canım farkına varmasam 10 gün daha bekleyecektim yani.. Hayırlısı olsun evet.. Bakalım nediyecek diğer sonuçlara..

Canım planlı bir gebelikse genelde doktorlar veriyor çünkü gebelikten 3 ay öncesinde içilmeye başlanması gerekiyormuş... Olmazsa sorarsın

okadar tedavi görüyoruz doktor bişey demediği için aklıma takılıyor en iyisi bunu bi bidahaki kontrolde doktoruma danışayım ben. sağol canım :)

okadar tedavi görüyoruz doktor bişey demediği için aklıma takılıyor en iyisi bunu bi bidahaki kontrolde doktoruma danışayım ben. sağol canım :)

Yani sonuçta teknoloji devrindeyiz.. Şükür ki böyle ortamlarda bişiler öğreniyoruz.. Doktora söylemek de fayda var canım...

cnm ben d.kontrol hapı içiyorum kistim var benim küçülsn diye verdi dr folik içmiyorum şuanda doğum kontrol hapıın emilimini azaltabilir diye dr da vermedi 1 ay kaldı kontrolüme o zaman başlıcam

Yani sonuçta teknoloji devrindeyiz.. Şükür ki böyle ortamlarda bişiler öğreniyoruz.. Doktora söylemek de fayda var canım...

aynen öyle ya bunları duyduktan sonra doktorumla ilgili şüphelerim başladı benimde nekadar doğru noktadayız ve nekadar doğru doktordayız diye.çünkü dediği tek şey hiçbir sorun yok olucak sadece bana uyguladığı tedavi iğneler ve aşılama bunların yanında sizden duyduklarım gibi hiçbir ilaç falan önermiyor bana :18:

cnm ben d.kontrol hapı içiyorum kistim var benim küçülsn diye verdi dr folik içmiyorum şuanda doğum kontrol hapıın emilimini azaltabilir diye dr da vermedi 1 ay kaldı kontrolüme o zaman başlıcam

Anladım canım çok geçmiş olsun doğru hatırladım şimdi bahsetmiştin.. inşallah sıkıntısız geçer gider o zaman herşey daha güzel olur..

Canım hemen öyle panik yapma... Doktordur vardır bir bildiği sen sadece bi söyle bakalım ne diyecek ona göre bakarsın..

offf artık bıkkınlık geldi kafama takmıyayım diyorum düşünmeyeyim diyorum olmadıkça bir sürü şeyler türetiyorum bide üstüne kullanılabilecek ilaçları onları bunları buradan öğrenince doktora sarıyorum işte.bari artık kendim gidip alayım kendi kendime çabalıyayım birazda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…