2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
Kızlar merhaba.. sizler gebelik öncesi beslenmenizde ne tür şeylere dikkat ediyorsunuz. yani daha çok neler yemeye başladınız yada ne bileyim ne tür hazırlıklar yapıyorsunuz.. ben bu hafta başından beri normalde içmediğim sütü sabahları içmeye başladım.

Süt yumurta protein ağırlıklı beslenin diyorlar ama ben pek inanmıyorum benim teyzem ve ablam 35 kilolardı hamile kaldıklarında vücutla alakalı bir şey bana göre şimdi zaten hiç bir şey doğal değil

35 kilo ben 62 kiloyum. doğru söylüyorsun ne hava ne su ne sebze ne meyve her bişey de hormon var doğal ürünün adını koydular organik 5 katı fazla fiyatına satıyorlar.. yani çocuklar baştan hormonu alıyorlar. anne kirli çünkü.
ben yinede dikkat etmem gerektiğini düşünüyorum zaten kafamda kurduğum sıkıntılarım var ama tedavi sürecindeyim de

Evet ve oldukça da doğurganlardı ablam 35 yaşında 2. çocuğuna hamile kaldı 53 kiloyla doğum yaptı son günlerde okuduğum şeyler bana gördüklerimle bağdaşmıyor nedeni hamile kalmak isteyen bayan kilosuna dikkat emeli deniyor ama çok zayıf insanlarda bebeği taşıyıp doğum yapabiliyor

selam. ben de süt içiyorum düzenli olarak depolarım dolsun diye, günlük sütler var ya ondan.. zaten hiç yemek seçmem herşeyden yiyorum ölçülü olarak.. folik asitimi düzenli alıyorum, bir de fırsat buldukça yürüyüş yapıyorum ki bunlar zaten nomalde de yapmamız gereken şeyler.. ama Allah nasip ederse gelecek olan bebişlerimiz için daha çok dikkat etmeliyiz yediklerimize diye düşünüyorum canım..

hımm çok süppersiinnn.. ben yemek seçiyorum malesef. ve folik asite başlamadımda .. 2 gündürde bel ağrım var dr a gittim omurilik zedelenmiş sinir sıkışması var dedi sakinlestirici ve ağrı kesici verdi. bu ilaçların benim kullandığım ilaçla bi yan etkisi olmadığınıda soyledi. sakinleştiriciyi 2 hafta kullanmalıyım. ahh zaten bi tuhaf oluyorum hamileliği düşününce bide bel ağrısı olunca vay halimee..

başka ne ilacı kullanıyorsun ki?

merhaba canım..ben baya baya dıkat etmeye basladım ilk yaptıgım sey sıgarayı bırakmak oldu,sevmedıgım o sutu ıcmeye basladım,et agzıma surmezdım ufak ufak yemeye basladım balık ve tavuklada aram yoktu onlarıda yemeye basladım ole her basım agrıdıgında ılac ıcmıyorum artık ki gercekten nerem agrısa hemen ıcerdım agrı kesıcıyı bayadır bıraktım onuda,cocuklugumda demır eksıklıgım vardı hep bunu bılıyordum tekrar tahlıl yaptırdım kı demır depolarım yine boş cıktı tabı kan ılacı kulandım bı sure ve B12 ,B12 ye hala devam ederım Bebek calısmasına basladıgımda bırakacagım onuda =) marttan sonrada folık asıte baslayacagım ,en onemlısı hormon tahlıllerımı yaptıracagım hamılelıkten once baktırmak gereklı,sımdılık bukadar =)

tabıkıde oyle ama dıkkat edın denılen sey genelde kılolu ınsanlara denılıyor hatta onlara zayıfla hamıle kalmadan once denır hamılelık surecınde zorlanacagı ıcın ve hamılelıktede kılo alacagından dolayı tabı sonrasıda var benım bıldıgım fazla kılon oldugunu dusunuyorsan kalmadan once bıraz kılo vermek saglık ıcın onemlı buda

maşşallah ya onlara.. evet dr um bana zayıflamam gerektiğini söyledi.

tabıkıde oyle ama dıkkat edın denılen sey genelde kılolu ınsanlara denılıyor hatta onlara zayıfla hamıle kalmadan once denır hamılelık surecınde zorlanacagı ıcın ve hamılelıktede kılo alacagından dolayı tabı sonrasıda var benım bıldıgım fazla kılon oldugunu dusunuyorsan kalmadan once bıraz kılo vermek saglık ıcın onemlı buda[/QUOTE]

Tşk ederim canım ben arkadaşa söyledim ben 43 kiloyum Benim okuduklarım çok zayıf kişilerinde hamile kalabilmekte zorlandıklarıydı ama çevremde çok örneklerimde var beslenme falan bana göre yanlış çok kilolu insanlarında tam tersi hamile kaldıklarına da şahit oldum tamamen kişiyle ve nasiple alakalı tek sorun stres yapmayıp akışına bırakmak

Rabbim Hayırlısı ile herkese bebek sahibi olmayı nasip etsin içinde ben ile birlikte..
1 Yıldır o kadar uğraşlarımıza rağmen olmadı, umarım bu sene Rabbim hakkımızda hayırlısını eğler...

Tşk ederim canım ben arkadaşa söyledim ben 43 kiloyum Benim okuduklarım çok zayıf kişilerinde hamile kalabilmekte zorlandıklarıydı ama çevremde çok örneklerimde var beslenme falan bana göre yanlış çok kilolu insanlarında tam tersi hamile kaldıklarına da şahit oldum tamamen kişiyle ve nasiple alakalı tek sorun stres yapmayıp akışına bırakmak[/QUOTE]

Hımm ben yanlış anladım ozaman canım tabıkıde onunla alakası yok haklısın

merhaba arkadaşlar bir iki haftadır bana garip şeyler oluyor yaa bulantı iştah fazlalığı ayrıca 1 ayı geçti adetim sadece 2 gün kahverengi bişey geldi ne olabilir yaa

hiç bilgisi olan yok mu acaba bu konuda arkadaşlar hamilemiyim bu durumu yaşayan oldumu hiç

çay kahve çikolata kola yiyip içmiyorum
kafein almamaya gayret ediyorum mesela bugün hala çay içmedim normalde içmeden duramazdım
türk kahvesi haftada bir hergün 2 3 bardak içerdim
kola haftada 1 ya da iki bundan çok çekiyorum
sigara kullanmıyrm
bol su içiyorum
keçiboynuzu havuç kereviz tüketmeye çalışıyorum.
folik asit şuanda dr um vermedi kullanmıyrm 1 ay sonra başlıcam
d ve e vitaminleri çok iyi diyorlar
protein almaya çalışıyrm
ben 47 kiloyum yengem 39 kilo ile hamile kaldı dr a srdum zayıf olmam sorun olurmu hiç alakası yok kansızlık varmıdır diye de sordum kansız olsan da o sorunu çözeriz hamileliğinde dert etme demişti
etrafıma çok zayıf insanlar hamile kaldı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…