2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
canım femera yumurta büyütmek için dedi bana doktorum büyüsün çatlatma ignesi yaparız 2 gün sonrada aşılama olur dedi yani böyle olmuyo mu iyicene kafam karıştı vallahaaaaa yaaa:KK52:

Aşılamanın başarı oranı %25, bir kadının korunmasız düzenli bir cinsel ilişkide hamile kalma oranı da %25. Aşılama çok cazip bir şey değil. Yumurta takibinde de aynı şekilde yumurta büyütücü ve gerek duyulursa çatlatma iğnesi veriliyor. Ultrasondan yumurtanın çatladığı tespit edildiğinde o gün ve onu takip eden günlerde ilişki diyor doktor. Aşılamadan pek farkı yok anlayacağın. İlk önce bu önerilir. Eğer erkekte bi sıkıntı varsa direkt aşılamaya gidilebilir. Pat diye aşılama dendiğini senden duyuyorum ilk defa.

canım ya sanki senin bi yanlışın var ben nette araştırmştım çatlatma ignesi aşılamadan iki gün önce yapılıyo diye bilyrm ben sen tedavi olrk 3 ay oluyo dedin degilmi

yani benim söylediğim varya hani yumurta geliştirme+ çatlatma aşısı+ ilişki takvimi 1 ay tutmazsa 3 ay bu şekilde deneniyor..yumurta takibiyle. anlatabildim mi canım

Aşılamanın başarı oranı %25, bir kadının korunmasız düzenli bir cinsel ilişkide hamile kalma oranı da %25. Aşılama çok cazip bir şey değil. Yumurta takibinde de aynı şekilde yumurta büyütücü ve gerek duyulursa çatlatma iğnesi veriliyor. Ultrasondan yumurtanın çatladığı tespit edildiğinde o gün ve onu takip eden günlerde ilişki diyor doktor. Aşılamadan pek farkı yok anlayacağın. İlk önce bu önerilir. Eğer erkekte bi sıkıntı varsa direkt aşılamaya gidilebilir. Pat diye aşılama dendiğini senden duyuyorum ilk defa.

amazon canım aynen öyle, ben galiba tam anlatamadım, sen daha iyi özetlemişsin canım, demek istediğim tamda buydu :KK37:

canım valla bende doktorumdan duydumda buraya yazdım kendim kafamdan demedim :KK70:

canım ya sanki senin bi yanlışın var ben nette araştırmştım çatlatma ignesi aşılamadan iki gün önce yapılıyo diye bilyrm ben sen tedavi olrk 3 ay oluyo dedin degilmi

kızlar ben geçen ay aşılama yaptırdım 6 gün yumurta büyütücü iğne oldum 7. gün sabah çatlatma iğnesi yapıldı akşamüstü de aşılama.

Tatımcım ne yap et adetinin 3. günü hormon tahlillerini yaptır. Bir de troid ve ploraktin değerlerine baktır. Benim adetim bitti 2 gün sonra dr randevum var troid ve ploraktinime baktıracağım.. Kızıma hamiş kalmaya uğraşırken yüksek çıkmışlardı, İlaçla düşürmüştük. Her ihtimale karşı kontrol ettiricem.

Hiiç takılma o bıçak batmalarına falan.. Adetini bekle. Akışına bırak cnım.. Bu şekilde sana da yazık yanii. Hayat sadece bebekten ibaret değil ki..

Canım yapma böyle ama.. Bu kadar kafaya takman sağlığın için hiç iyi değil. Hayat sırf bebekten ibaret değil ki.. Kötü birşey duysan bile artık bu tarz sıkıntıların çaresi var.. Üzülme ne olur..

:KK48:

:KK19:

Ah ah o negatifler..

Hayatım düzensiz adet olsan bile her zaman son adet tarihini baz alarak hesaplama yapacaksın unutma

Aman diyim.. Kür işine girme canım onların hepsi palavra.

Progestan adet söktürücü olarak da kullanılıyor canım, ben de kullanmıştım bir kere..

Hoşgeldin..:KK19:

Hayatım hamilelik belirtisi olarak kabul edilecek tek belirti adet gecikmesidir. Diğerlerinin hepsi psikolojiktir. Takılma o belirtilere.

bende son adetimi baz alarak hesaplamalarımı yapayım ozaman:)

amazon canım aynen öyle, ben galiba tam anlatamadım, sen daha iyi özetlemişsin canım, demek istediğim tamda buydu :KK37:

:KK28:

canım valla bende doktorumdan duydumda buraya yazdım kendim kafamdan demedim :KK70:

Bidaha gittiğinde sor bakalım neden takip değil de aşılama diyor.. Hatta ilk yumurta takibinde müdahale bile edimiyor çoğu zaman, normal seyrine bırakıp kontrol ediyor 1ay dr, sorun nerede anlamak için. 2. ay başlanıyor ilaçlara. Yani en azından bana öyle yapılmıştı.

benim demek istedigim tam bu işte ayyy canım hayırlı bebişler olsun inşallah

:13:

bende son adetimi baz alarak hesaplamalarımı yapayım ozaman:)

Aynen canım.

:KK28:

Bidaha gittiğinde sor bakalım neden takip değil de aşılama diyor.. Hatta ilk yumurta takibinde müdahale bile edimiyor çoğu zaman, normal seyrine bırakıp kontrol ediyor 1ay dr, sorun nerede anlamak için. 2. ay başlanıyor ilaçlara. Yani en azından bana öyle yapılmıştı.

:13:

Aynen canım.

amozon braz önce konuştm doktorumla adetim gecikti dedim farlutal kullan dedi canım senin bebiş oldumu tedavinden sonra

X