2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
Evet evet daha ilk denememiz zaten. Ciddiye alıp bu ay denedik. Bende olmazsa bile daha çok yeni diye üzülmem:KK66: sen ne zamandır uğraşıyorsun?

ben 2.5 yıllık evliyim canım yaklaşık 1 senedir düşünüyoruz ama kısmet olmadı doktorum hiç bir sorun yok sadece yumurtalar yavaş oda çok büyük bi engel degil dedi kuzum ama bakalım ne olck

merhaba canım yeni geldim yemek felan yaptım anca gelebildim evet negatif çıktı tabi hayırlısı bakalımm sabırrrr

tabiki canım bize sabretmek düşüyo, şöyle düşün ya ALLAH bizi sınıyorsa, ne yapacak isyan edecekmi diye bekliyosa, biz isyan etmeyeceğiz, sabredeceğiz ki mükafatımızı verecek rabbim..

ben 2.5 yıllık evliyim canım yaklaşık 1 senedir düşünüyoruz ama kısmet olmadı doktorum hiç bir sorun yok sadece yumurtalar yavaş oda çok büyük bi engel degil dedi kuzum ama bakalım ne olck

Peki yumurta takibi yaptırdın mı ve doktora ilk ne zaman gittiniz? Bende ne çok soru sordum:KK66:

kimse yokmuuuu huhuuuuuu kızlarrrrrrrrrrrrr nerelerdesinizzz kuzucuklarrrrr:KK70::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

canım burda eletrik gitti , dolayısıyla nette, az önce geldi net, ben iyiyim canım, alt karnımda ağrı var, göğüs uçlarım acıyo, sık tuvalete gidiyorum, ama adet olucam diye düşünüyorum, hep aynı belirtiler olur tek fark göğüs uçlarım acıyo, bakalım bekliyoruz hayırlısı..

canım burda eletrik gitti , dolayısıyla nette, az önce geldi net, ben iyiyim canım, alt karnımda ağrı var, göğüs uçlarım acıyo, sık tuvalete gidiyorum, ama adet olucam diye düşünüyorum, hep aynı belirtiler olur tek fark göğüs uçlarım acıyo, bakalım bekliyoruz hayırlısı..

hamile olabilirmisin aceba

olsun canım önemli degil yok yumurrta takibi felan yapalım demedi doktorum tedaviye başlayalıda 3 dört ay felan oldu sen yaptırdınmı yumurta takibi felan

Bu ayda olmazsa bir doktora gideceğiz bizde, daha başı kendimiz deneyelim dedik bakalım olur umarım hiçbir belirti yok ama;(

hamile olabilirmisin aceba

bilemiyorum ki, test falan yapmicam haftasonuna kadar, o kadar çok test yaptımki bugüne kadar, hatta test yaptığım gün adet oldum ama ona bile inanmadım hala tes yapmaya devam ettim, nerdeyse saplantı olmaya başlamıştıki, dur dedim kendime, şimdi yapmicam test, bekliyorum.. inş. öyledir de size de umut olurum, ilk aydan olmaz gibi geliyo bana, daha bu ay başladım tedaviye

Bu ayda olmazsa bir doktora gideceğiz bizde, daha başı kendimiz deneyelim dedik bakalım olur umarım hiçbir belirti yok ama;(

canım inşallah olur fakat eger doktora gidersen büyük ihtimal 1 sene denemenizi tavsiye edecektir yeni evli oldugun için ama tabi yinede gitmek istersen git kuzum

Evet evet daha ilk denememiz zaten. Ciddiye alıp bu ay denedik. Bende olmazsa bile daha çok yeni diye üzülmem:KK66: sen ne zamandır uğraşıyorsun?

canım aynen öyle , olur , zamanı var demekki hepimizin..insanın kaderine yazıldıysa 3 şey değişmezmiş, doğmak , evlenmek, ölmek, eğer bebeklerimizin kaderinde doğmak varsa, biz ne kadar uğraşırsak uğraşalım zamanından önce gelmez...

bilemiyorum ki, test falan yapmicam haftasonuna kadar, o kadar çok test yaptımki bugüne kadar, hatta test yaptığım gün adet oldum ama ona bile inanmadım hala tes yapmaya devam ettim, nerdeyse saplantı olmaya başlamıştıki, dur dedim kendime, şimdi yapmicam test, bekliyorum.. inş. öyledir de size de umut olurum, ilk aydan olmaz gibi geliyo bana, daha bu ay başladım tedaviye

canım benim inşh allah gönlüne göre versin senin sorun tam olarak neydi canım

canım aynen öyle , olur , zamanı var demekki hepimizin..insanın kaderine yazıldıysa 3 şey değişmezmiş, doğmak , evlenmek, ölmek, eğer bebeklerimizin kaderinde doğmak varsa, biz ne kadar uğraşırsak uğraşalım zamanından önce gelmez...

Olur hayırlısında bekliyorum hayırlı haberlerini:KK66:)

göreceli durum cnm bu doktordan memnun kalma durumu bende bulundugum yerde adı duyulan doktora gıdıorum ama bende para ıcın yapabılırler dıe dusundugum durumlar yasadım bende ne yazıkkı evet bu dıyebıldıgım bı doktora denk gelemedım. buda cok muhım cunku. allahım ınsallah buluruz tatlım gonlumuzede hıtap eden bı doktor. :44:
gerçekten doktor çok çok önemli insan kendini huzurlu hissetmeli tmm ben bu doktora gittim ama araştırmadan etmeen
sonra baktım evet iyi bir okuldan mezun uzun zaandır dr ama özel olduğu için hep acaba mı acaba mı diyip duruyorum o yüzden güvenmem zaman alıcak gibi

peki canım kistin kaç cm ve tedavi için ne yapıyorsun şuanda.. doktoruna güvenmiyorsan söylediklerini yapmadan önce araştır.. buraya da yaz bildiğimiz kadarıyla yardımcı olmaya çalışırız..

cnm 5 cm doğum kontrol hapı kullanıyorum genelde kullandırıyorlarmış fkt tamamen geçmiyor küçülüyormuş
ameliyatta yumurtalık rezervlerini etkiliyormuş
şimdi dr baktı hıh bu çiko kisti iyi kan tahlili geldi önüne hmm tmm ameliyata gerek yok biz bunu çözeriz doğum kontrolle
yani ikililem de kaldım canım çiko kistimi değil mi .annemse çok iyi doktor diyip duruyor

diger arkadaş bana sordu yumurta takibi yaptırdınmı diye ama benim doktorum öle yapalım felan demedi kafam karıştı senin doktor yaptımı cnm yumurta takibi felan

önce benim hormon tahlillerim, eşimin sperm tahlili yapıldı, herşey normaldi, ama kist vardı onu erittiler, rahim filmi çekildi, tüplerde açıktı, sonra yumurta geliştirici ilaç kullandım, yumurta takibi yapıldı, ona göre çatlatma aşısı oldum.. yumurta geliştirici hap ya da iğne kullanan herkesi doktorun takip etmesi lazım, çünkü o yumurtanın çatlatılması lazım, eğer çatlatılmazsa kiste dönüşebilir..

önce benim hormon tahlillerim, eşimin sperm tahlili yapıldı, herşey normaldi, ama kist vardı onu erittiler, rahim filmi çekildi, tüplerde açıktı, sonra yumurta geliştirici ilaç kullandım, yumurta takibi yapıldı, ona göre çatlatma aşısı oldum.. yumurta geliştirici hap ya da iğne kullanan herkesi doktorun takip etmesi lazım, çünkü o yumurtanın çatlatılması lazım, eğer çatlatılmazsa kiste dönüşebilir..

canım bak bende tahlil yaptırdım eşimde aynı şekilde çok şükür bi sorun çıkmadı yumurtalar yavaşmış sadece film çektirdim tüpler açık çok şükür progestan ve femera kullandım o ay aşılama yapacaktı doktorum yumurtayı göremedi ve adet olunca pclynovayı kullan dedi hala adet olcm bundan hariç olarakda yumurta takibi felan yapmadı bilemedim yani

X