2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
vakitsizlikten epeydir buralarda olamadım. umarım müjdesini almış olanlar vardır.bende ovulasyon testiyle uğraştım eşit koyuluğa ulaşmadı fakat adetin 21.günü yani cuma günü progesteron testi yaptırdım 14küsur çıktı sonucuç.iyimiş....değerlendirdiysen olması lazım dedi dr. yumurtlamadan hesaplarsam yarın ya da sonraki gün regl günüm.sol yumurtalığımda yumurtlamadan beri süren ağrı var.2saattirde arttı sanki adet olcam gibi,sırtımda ağrıyo,yürürken sol bacağıma ağrı girdi nadiren yürümekte zorlandım hiç olmadı böyle ağrılar bu zamana dek..düşünmemeye çalıştıkça aklıma yapışıyo dışarda bebekleri gördükçe ağlamamak için kendimi zor tutuyorum.insanların habire sorması stresimi daha da artırıyo.gelsin artık hayırlı yavrularımız Allahım...

Bende kendimi test yapmamak icin zor tutuyorum :KK43:( negatif cikarsa korkusu b; (( bu aksam hic hayatımda yapmadığım birsey yaptım turşu suyunu kafama diktim :KK43:(

vakitsizlikten epeydir buralarda olamadım. umarım müjdesini almış olanlar vardır.bende ovulasyon testiyle uğraştım eşit koyuluğa ulaşmadı fakat adetin 21.günü yani cuma günü progesteron testi yaptırdım 14küsur çıktı sonucuç.iyimiş....değerlendirdiysen olması lazım dedi dr. yumurtlamadan hesaplarsam yarın ya da sonraki gün regl günüm.sol yumurtalığımda yumurtlamadan beri süren ağrı var.2saattirde arttı sanki adet olcam gibi,sırtımda ağrıyo,yürürken sol bacağıma ağrı girdi nadiren yürümekte zorlandım hiç olmadı böyle ağrılar bu zamana dek..düşünmemeye çalıştıkça aklıma yapışıyo dışarda bebekleri gördükçe ağlamamak için kendimi zor tutuyorum.insanların habire sorması stresimi daha da artırıyo.gelsin artık hayırlı yavrularımız Allahım...

Ben hamile oldğumu öğrenmeden de ara ara karnım ağrımıştı hrp adet ağrsı gbi.sende de öyle olablr

Sesim geliyor muuuuuuuuuuuuuuuu...
Nasılsınız güzellerrrrr...:KK16::KK16::KK16:

günaydın canım.. ben iyiyim.. bugün doktora gitcem saat 13de.. kürtajdan sonraki ilk kontrol.. baklım ne diyecek.. ne kadar korunun diyecek.. bir de belki patoloji sonucu çıkmıştır bebişimin niye kalbi durdu diye.. doktorlara güvenmiyorum ama mecbur gidicem yine.. senden naber?..

Son düzenleme:
günaydın canım.. ben iyiyim.. bugün doktora gitcem saat 13de.. kürtajdan sonraki ilk kontrol.. baklım ne diyecek.. ne kadar korunun diyecek.. bir de belki patoloji sonucu çıkmıştır bebişimin niye kalbi durdu diye.. doktorlara güvenmiyorum ama mecbur gidicem yine.. senden naber?..

Canımm sende mi kürtaj olmuştun şimdi öğrendim çok geçmiş olsun.. Ben de 2 aralıkta olmuştum.. Kaç gün geçti kürtaj olalı? bi 10-15 gün geçtiyse sanırım çıkmıştır sonuç.. Olumsuz bişi yoktur canım patoloji bebeğin neden kalbinin durduruğunu felan belirtmez.. O tümor mol gebelik için bakılıyor.. Diğer testlerini de yaptırabiliyorsan yaptır.. Ben bir çok test yaptırdım bazılarının sonuçlarını aldım genetik testlerim de 1 haftaya çıkar inşallah.. Hakkımızda hayırlısı.. Hiç moralini bozma keyfini huzurunu yüksek tut.. Ben atlattım bu günleri.. Elbet beraber hamiş hamiş dolanıcaz Rabbim in de izniyle... Ben de iki adet dönemi demişti doktor ilki geçti ikinci adetimi de bekliyorum o da olsun sonra tekrar deneyeceğim.. Bu sefer sağlıkla gelir inşallah hepimizin ki ..

Canımm sende mi kürtaj olmuştun şimdi öğrendim çok geçmiş olsun.. Ben de 2 aralıkta olmuştum.. Kaç gün geçti kürtaj olalı? bi 10-15 gün geçtiyse sanırım çıkmıştır sonuç.. Olumsuz bişi yoktur canım patoloji bebeğin neden kalbinin durduruğunu felan belirtmez.. O tümor mol gebelik için bakılıyor.. Diğer testlerini de yaptırabiliyorsan yaptır.. Ben bir çok test yaptırdım bazılarının sonuçlarını aldım genetik testlerim de 1 haftaya çıkar inşallah.. Hakkımızda hayırlısı.. Hiç moralini bozma keyfini huzurunu yüksek tut.. Ben atlattım bu günleri.. Elbet beraber hamiş hamiş dolanıcaz Rabbim in de izniyle... Ben de iki adet dönemi demişti doktor ilki geçti ikinci adetimi de bekliyorum o da olsun sonra tekrar deneyeceğim.. Bu sefer sağlıkla gelir inşallah hepimizin ki ..

evet canım maalesef 1 ocakta 9 haftalık bebeğimi aldılar.. bugün 15 gün oldu.. sana da çok geçmiş olsun.. bana ilk düşükte nedeni araştırılmıyor dendi ama ben de araştırmak istiyorum.. senin ilk düşüğün müydü?.. testleri yapmakta sıkıntı çıkardılar mı?.. ne yapmam gerektiğini falan pek bilmiyorum..
inşallah bundan sonra güzel haberler veririz hep birbirimize.. beraber hamile kalır yaşıt bebişler doğururuz.. allah herkese gönlündeki versin..

sesim geliyor muuuuuuuuuuuuuuuu...
Nasılsınız güzellerrrrr...:KK16::KK16::KK16:

günaydın canım.. Ben iyiyim.. Bugün doktora gitcem saat 13de.. Kürtajdan sonraki ilk kontrol.. Baklım ne diyecek.. Ne kadar korunun diyecek.. Bir de belki patoloji sonucu çıkmıştır bebişimin niye kalbi durdu diye.. Doktorlara güvenmiyorum ama mecbur gidicem yine.. Senden naber?..

günaydın kuzucuklar :)) haber vermeyi unutmayın dr sonuçlarınızı :)

evet canım maalesef 1 ocakta 9 haftalık bebeğimi aldılar.. bugün 15 gün oldu.. sana da çok geçmiş olsun.. bana ilk düşükte nedeni araştırılmıyor dendi ama ben de araştırmak istiyorum.. senin ilk düşüğün müydü?.. testleri yapmakta sıkıntı çıkardılar mı?.. ne yapmam gerektiğini falan pek bilmiyorum..
inşallah bundan sonra güzel haberler veririz hep birbirimize.. beraber hamile kalır yaşıt bebişler doğururuz.. allah herkese gönlündeki versin..

Benim de ilk canım evet.. Zaten 4 aylık evliyim.. Hiç anlamamıştım gebe olduğumu öğrendiğimde inanmamıştım bile.. Benimkinde de hiç kalp atışı oluşmadı o yüzden aldılar.. Bölge araştırmaya gittim hematoloji bölümüne.. Pembe bi yalan söyledim.. İki düşüğüm var dedim gerekli tüm testleri yaptırdım.. 9 tüp kan vermiştim.. Sonra üniversite hastanesine gittim tıbbi genetik bölümüne.. Dedim ki hematoloji doktorundan böyle böyle yaptırdım genetik bakılmıyormuş o hastanede dedim gerekli testleri yapar mısınız dedim.. Çünkü önemli olan genetik testler.. O da hiç sıkıntı çıkarmadı.. Verdi.. Trombofili paneli diye bi tahlil.. O da 115-20 günde çıkar dedi.. Bi hafta kaldı bakıcam işte canım.. Ne yapmak istersen sor canım elimden geldiğince bildiğim kadarıyla yardımcı olurum.. Rabbim bir daha yaşatmasın..

günaydın kuzucuklar :)) haber vermeyi unutmayın dr sonuçlarınızı :)

Nasılsınn denizkabuğuuuuu?

Bence de yapma canım adet 10 gün geçmeli. Ne olur ne olmaz.. Üzülmektense sabretmek daha mantıklı.

Zeytincim ameliyat kesinlikle yumurta rezervine engel değil. Kim dedi sana bunu? Kullanılan doğum kontrol hapları kadar zararlı olamaz yumurtlalıklar için.Benim en yakın arkadaşımda 8 cm vardı. Ameliyat oldu. 3 ay sonra hamiş oldu.. Kendini hep kötüye olumsuza şartlama bu kadar.. İşimiz var seninle..:))) :KK19:

cnm ne bileyim hep okuyorum doktor sitesi var orda okumuştum yumurta rezervini azaltır diye ondan korkuyordum
akşam korkularımın yersiz olduğunu bir kere daha düşündüm
oturdum bol bol dua ettim
rahatladım.olumsuz düşünürsem olumsuz sonuçlar alırım o yüzden artık daha iyi düşünücem

iyiki varsınız...

günaydın kızlar nasılsınız?

amozon braz önce konuştm doktorumla adetim gecikti dedim farlutal kullan dedi canım senin bebiş oldumu tedavinden sonra

günaydıb hatunlar allah iyiliğinizi versin sizin bu bilgi alışverişlerinizi okudukça ne kadar bilinç altıma işlediyse rüyama girdiniz rüyamda karnıma iğneler vuruyorlardı hamıle kalayım dıye bi özel hastanedeydim :KK49: çok yavaş yürüyordum bebek tutsun düşmesin dıye heycanla cevap beklıyordum hamıle kaldıgımı dr söylesın diye eşimde hep yanımdaydı :) güzel bi rüyaydı sankii

benim de ilk canım evet.. Zaten 4 aylık evliyim.. Hiç anlamamıştım gebe olduğumu öğrendiğimde inanmamıştım bile.. Benimkinde de hiç kalp atışı oluşmadı o yüzden aldılar.. Bölge araştırmaya gittim hematoloji bölümüne.. Pembe bi yalan söyledim.. Iki düşüğüm var dedim gerekli tüm testleri yaptırdım.. 9 tüp kan vermiştim.. Sonra üniversite hastanesine gittim tıbbi genetik bölümüne.. Dedim ki hematoloji doktorundan böyle böyle yaptırdım genetik bakılmıyormuş o hastanede dedim gerekli testleri yapar mısınız dedim.. çünkü önemli olan genetik testler.. O da hiç sıkıntı çıkarmadı.. Verdi.. Trombofili paneli diye bi tahlil.. O da 115-20 günde çıkar dedi.. Bi hafta kaldı bakıcam işte canım.. Ne yapmak istersen sor canım elimden geldiğince bildiğim kadarıyla yardımcı olurum.. Rabbim bir daha yaşatmasın..

Nasılsınn denizkabuğuuuuu?

idare eder canım bu aralar pek tadım yok nedense

cnm ne bileyim hep okuyorum doktor sitesi var orda okumuştum yumurta rezervini azaltır diye ondan korkuyordum
akşam korkularımın yersiz olduğunu bir kere daha düşündüm
oturdum bol bol dua ettim
rahatladım.olumsuz düşünürsem olumsuz sonuçlar alırım o yüzden artık daha iyi düşünücem

iyiki varsınız...

günaydın kızlar nasılsınız?

İyiyim canım ben kendi adıma... Sabırsızlıkla günlerin geçmesini bekliyorum.. İçimden bir ses diyor ki bazen "mik mik yap bu aralar olursa olsun" :) Sonra doktorun dediği aklıma geliyor vazgeçiyorum Sen nasılsın???:KK16:

günaydıb hatunlar allah iyiliğinizi versin sizin bu bilgi alışverişlerinizi okudukça ne kadar bilinç altıma işlediyse rüyama girdiniz rüyamda karnıma iğneler vuruyorlardı hamıle kalayım dıye bi özel hastanedeydim :KK49: çok yavaş yürüyordum bebek tutsun düşmesin dıye heycanla cevap beklıyordum hamıle kaldıgımı dr söylesın diye eşimde hep yanımdaydı :) güzel bi rüyaydı sankii

allah sen ölme denizkabugu nasıl güldüm yaaaa hayırdır inşh gerçek olur bakarsın inşallahhhhhhhhhhhh:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

X