2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
canım bak bende tahlil yaptırdım eşimde aynı şekilde çok şükür bi sorun çıkmadı yumurtalar yavaşmış sadece film çektirdim tüpler açık çok şükür progestan ve femera kullandım o ay aşılama yapacaktı doktorum yumurtayı göremedi ve adet olunca pclynovayı kullan dedi hala adet olcm bundan hariç olarakda yumurta takibi felan yapmadı bilemedim yani

peki o tahliller ve hsg den sonra direk aşılamamı önerdi

bilemiyorum ki, test falan yapmicam haftasonuna kadar, o kadar çok test yaptımki bugüne kadar, hatta test yaptığım gün adet oldum ama ona bile inanmadım hala tes yapmaya devam ettim, nerdeyse saplantı olmaya başlamıştıki, dur dedim kendime, şimdi yapmicam test, bekliyorum.. inş. öyledir de size de umut olurum, ilk aydan olmaz gibi geliyo bana, daha bu ay başladım tedaviye

Bence de yapma canım adet 10 gün geçmeli. Ne olur ne olmaz.. Üzülmektense sabretmek daha mantıklı.

diger arkadaş bana sordu yumurta takibi yaptırdınmı diye ama benim doktorum öle yapalım felan demedi kafam karıştı senin doktor yaptımı cnm yumurta takibi felan
Takip yaptırırsan daha çabuk sonuç alırsın.. Ben de yaptırabilirim , düşünüyorum..

gerçekten doktor çok çok önemli insan kendini huzurlu hissetmeli tmm ben bu doktora gittim ama araştırmadan etmeen
sonra baktım evet iyi bir okuldan mezun uzun zaandır dr ama özel olduğu için hep acaba mı acaba mı diyip duruyorum o yüzden güvenmem zaman alıcak gibi

cnm 5 cm doğum kontrol hapı kullanıyorum genelde kullandırıyorlarmış fkt tamamen geçmiyor küçülüyormuş
ameliyatta yumurtalık rezervlerini etkiliyormuş
şimdi dr baktı hıh bu çiko kisti iyi kan tahlili geldi önüne hmm tmm ameliyata gerek yok biz bunu çözeriz doğum kontrolle
yani ikililem de kaldım canım çiko kistimi değil mi .annemse çok iyi doktor diyip duruyor

Zeytincim ameliyat kesinlikle yumurta rezervine engel değil. Kim dedi sana bunu? Kullanılan doğum kontrol hapları kadar zararlı olamaz yumurtlalıklar için.Benim en yakın arkadaşımda 8 cm vardı. Ameliyat oldu. 3 ay sonra hamiş oldu.. Kendini hep kötüye olumsuza şartlama bu kadar.. İşimiz var seninle..:))) :KK19:

Son düzenleme:
1 ay deneyin dedi canım sonra aşılamayı önerdi

bence herşey normalse aşılama ilk tercih olmamalı canım, benimde herşey normaldi ve ilk önce ilaçla normal yoldan deniyoruz. bunu bi araştır bence, ilk önce ilaçla yumurta büyütme+çatlatma aşısı, bu 3 ay denenebilir, sonra yumurta büyütme iğnesi+ çatlatma aşısı, sonra aşılama, sonra tüp bebek, benim bildiğim böyle canım..

Bence de yapma canım adet 10 gün geçmeli. Ne olur ne olmaz.. Üzülmektense sabretmek daha mantıklı.

Takip yaptırırsan daha çabuk sonuç alırsın.. Ben de yaptırabilirim , düşünüyorum..

Zeytincim ameliyat kesinlikle yumurta rezervine engel değil. Kim dedi sana bunu? Kullanılan doğum kontrol hapları kadar zararlı olamaz yumurtlalıklar için.Benim en yakın arkadaşımda 8 cm vardı. Ameliyat oldu. 3 ay sonra hamiş oldu.. Kendini hep kötüye olumsuza şartlama bu kadar.. İşimiz var seninle..:))) :KK19:

ya benim doktorum neden hiç demedi yumurta takibi yapalım diye offfffffffffffffff

bence herşey normalse aşılama ilk tercih olmamalı canım, benimde herşey normaldi ve ilk önce ilaçla normal yoldan deniyoruz. bunu bi araştır bence, ilk önce ilaçla yumurta büyütme+çatlatma aşısı, bu 3 ay denenebilir, sonra yumurta büyütme iğnesi+ çatlatma aşısı, sonra aşılama, sonra tüp bebek, benim bildiğim böyle canım..

canım femera yumurta büyütmek için dedi bana doktorum büyüsün çatlatma ignesi yaparız 2 gün sonrada aşılama olur dedi yani böyle olmuyo mu iyicene kafam karıştı vallahaaaaa yaaa:KK52:

canım femera yumurta büyütmek için dedi bana doktorum büyüsün çatlatma ignesi yaparız 2 gün sonrada aşılama olur dedi yani böyle olmuyo mu iyicene kafam karıştı vallahaaaaa yaaa:KK52:

tamam çatlatma iğnesinden sonra aşılama değilde, size bi ilişki takvimi uygular doktor, bence böyle olmalı, sorunun yokmuşki. hem aşılamada çatlatma aşısından sonraki gün eşinden sperm alıyorlar , spermleri yıkıyorlar, en kaliteli spermi sana enjekte ediyolar, unlar ücretli biliyosun özelde, hep mi para tuzağı oldu bunlar, sen doktora gidince bi sorsana doktoruna aşılamadan önce, yumurta büyütme+çatlatma aşısı+ilişki takvimiyle deneyemiyormuyuz diye..

canım bunları yazmamın tek sebebi, bildiklerimi sizinle paylaşmak, sen bi sorunum yok dediğin için bende ki durumla aynı olduğundan bana uygulanan yöntemi sana anlatıp, böyle olması gerektiğini yazdım, amaaa sen dersenki ben doktoruma güveniyorum, o zaman yola devam...hakkımızda hayırlısı, ben bana uygulanan hiçbirşeyi doktoruma sormadan, sorgulamadan kullanmadım canım..

tamam çatlatma iğnesinden sonra aşılama değilde, size bi ilişki takvimi uygular doktor, bence böyle olmalı, sorunun yokmuşki. hem aşılamada çatlatma aşısından sonraki gün eşinden sperm alıyorlar , spermleri yıkıyorlar, en kaliteli spermi sana enjekte ediyolar, unlar ücretli biliyosun özelde, hep mi para tuzağı oldu bunlar, sen doktora gidince bi sorsana doktoruna aşılamadan önce, yumurta büyütme+çatlatma aşısı+ilişki takvimiyle deneyemiyormuyuz diye..

canım bende araştırdım biliyorum tabikide ama sen ilaç tedavisi diyince kafam karıştı ben femera kullandım ilaç tedavisi olark

canım bunları yazmamın tek sebebi, bildiklerimi sizinle paylaşmak, sen bi sorunum yok dediğin için bende ki durumla aynı olduğundan bana uygulanan yöntemi sana anlatıp, böyle olması gerektiğini yazdım, amaaa sen dersenki ben doktoruma güveniyorum, o zaman yola devam...hakkımızda hayırlısı, ben bana uygulanan hiçbirşeyi doktoruma sormadan, sorgulamadan kullanmadım canım..

canım benim bende hepsini sordum verdigi ilaçlardan uygulayacagı yönlemleri bile fakat yumurta takibi yapalım felan demedi bende onu sormadım yani anlatabildimmi kuzum:KK16:

X