2014 ygs/lys günlüğüm

Sistemli çalıştığınız taktirde istediğiniz her bölüme girebilirsiniz kızlar. Çok çok başarılar!

Teşekkür ederizz evet sistemli ve düzenli olunca herşey kolay ama peki sıfırsa bazı derslerimiz yinede aynı sistem ve düzenle başarabilir miyiz :))

biyoloji çok sıkıcı gidiyor önce oku sonra önemli yerleri not al ufff çok uğraştırıcı. Bitse de hemen diğer derslere devam etsem

Biraz biyolojiye bakış açısı önemli sanırım, ben de yıllarca biyoloji deyince uzak duranlardandım, sonra baktım bilim teknik okurken falan hoşuma gidiyor aslında, hoşuma gitmeme nedeni ezber olarak görmemmiş. Sonra baktım ki evet bilgi önemli ama daha önemli olan mantık biyolojide. Şimdi en severek çalıştığım ders oldu.

ben pek sevmiyorum her ne kadar nefret etsem de fizik tarafındayım ben biraz. Okuması falan sorun değil zaten ezberliyorsun ezbere de gerek kalmıyor aslında mantık yürütebiliyorsun zamanla ama o not çıkarma durumu bayıyor beni

Ben fen derslerinin her birini ayrı ayrı sevdiğimden biri sevmeyince ama aslında güzel ders niye öyle diyorsunuz diye atlıyorum
Sanki çocuklarım da koruyormuşum onları gibi hissediyorum

Ben fen derslerinin her birini ayrı ayrı sevdiğimden biri sevmeyince ama aslında güzel ders niye öyle diyorsunuz diye atlıyorum
Sanki çocuklarım da koruyormuşum onları gibi hissediyorum

o duyguyu bilirim ben de matematiğe laf söyleyenlere yapıyordum ifrit oluyorlardı bana
biyolojiyi severdim ben aslında bi ara nolduysa artık hatırlamıyorum sevmemeye üvey evlat gibi davranmaya başladım

Son düzenleme:
kızlar ben eşit ağırlığım ama fendende çözmek istiyorum ygsde size akıl danışmak istiyorum bu konuda, özelliklede hm ablacım;
benim çalışmam gereken yeterince konum var zaten bu fene nasıl çalışabilirim sence, ne önerirsin hangi kaynağı önerirsin ne kadar çalışmamı önerirsin yoksa hiç zaman kaybetmemi dersin ? ama ben çözebilirsem bana büyük bir artısı olacağını düşünüyorum

Son düzenleme:

slm cnm benim,seni çok çok iyi anlıyorum hemde nasıl anlatamammmm :) bende yaşadım bu psikolojiyi hemde daha ağır bi şekilde!!!
sana bi kaç tavsiyede bulunmak istiyorum
ilk olarak başarı hikayelerini oku :) nette vardır eminim..bunlar sana bi nevi bilgi verecektir neler yapmışlar nasıl yapmmışlar ...vs
hatta öyle kii gerekirse 10 kere 20 kere oku!
sonra kendine çeşitli soru bankaları al
konu anlatımları için sadece dershaneye bağımlı kalma,nette bi çok site var ücretsiz,aç ve defter tut,orda hoca ne yazıp çiziyorsa onu aynen geçir ama önce dinle!soruları hoca yaparken ilk başta dikkatlice dinle ve yaz,sonra kendin yapmaya çalış!
konu çalışmalarını düzenli bi şekilde en az 2 aya kadar bitir!çünkü geri kalan zamanda sorular ve denemeler çözerek hem hızlanmayı öğrenecek hemde nerde eksik olduğunu göreceksin
netten,sosyal hayattan,hatta gerekirse tv den bile bi süre uzak dur çok şey değil,hayatın için bunu yapacaksın,emin ol bişey kaybetmiş olmuıycaksın:)
benden tavsiye akşamları 3 yada 4 saat uyu,gece kalkıp soru çöz :) neden dersen,sessiz sedasız bi ortam ne tv sesi ne anne baba sesi ne tel sesi :) bu çok işe yarıyor,ilk zamanlar zor oluyor ama alışıyorsun :)
Türkçe için de şunu belirtmek istiyorum (sayısalcılar pek sevmez tr çözmeyi :)) her gün 5 er soru çöz,özellikle paragraf,sonra bu 5 soruyu 10 daha sonra 15...olacak şekilde arttır,inan bana bi sürü tr çözmüş olacaksın ki sınavda etkisini fazlasıyla göreceksin
ve asllaaaa hiç bi dersi çok biliyorum diyerek atlama yada önemsememezlik yapma çünkü hata yapmana fırsat verir bu!
benim geo ve tr em çok ii olmasına rağmen her gün her şekilde soru çözerdim...bu bana aşırı derecede hız katmıştı
bazen inat olan sorular olur bi türlü içinden çıkamazsın :) ben onları büyükçe bi kağıda yazar duvarıma yada kapının penceresine asardım,her gördüğümde o soruya tekrar tekrar bakardım.ve sonunda inan çözmüş olurdum :)
kendine inan ve güven!dışardan gelen her sesi yok say!çünkü senin kendinden başka yardımcın yok!
ve son olarak kendine gerçekçi ve yürekten istediğin okulu+bölümü hedef belirle :) hatta poster bul,as duvarına hatta logosunu teline koy yada pc ne duvar kağıdı yap..vs aklına ne gelirse,hatta test kağıtlarına o testi çözmeden o üniversitenin adını yaz büyük ve renkli kalemlerle :)
umarım sana yardımcı olmuşumdur

Son düzenleme:
Öncelikle teşekkür ediyorum düşünüp yazdığın için tavsiyelerinin birkaçını yapmakla beraber şu internet olayından kopmak dışında (bunu yapamıyorum ) son tavsiyelerini de değerlendireceğim iyi fikir aslında hiç aklımdan çıkmıyorlar Ben 11 mezunuyum başta tekrar o sınav psikolojisine giremeyeceğim sanıyordum ama yavaştan girdim çok aşırı olmasa da bir yol katlettim unuttuklarımı hatırladım. netten kopmamam bi bakıma burası için iyi oluyor en azından başıboş kalmıyorum güncelleme yapma sorumluluğu sayesinde çalışmama deam edebiliyorum.Bilgi alışverişi ve destek açısından iyi geliyor ( Hm22 sağolsun). Türkçe konusuna gelince denemeler dışında çözmüyorum çünkü bi problemim yok onunla kitap aşığı bir insan olarak paragraflar da çok zorlamıyor fazla
genelde akşamları çalışıyorum zaten benim en büyük sorunum uyku problemi çok dengesiz ya çok uyuyorum ya hiç uyumuyorum bir türlü dengeye sokamadım o da dershane başlayınca düzelir sanıyorum. Aslında aklımda şu Da Vinci uykusu diye bilinen Polyphasic Sleep (çok fazlı uyku) var onu denemeyi planlıyorum da henüz işleve geçiremedim
bu arada nerede okuduğunu sorabilir miyim acaba?

rica ederim cnm :) ne kadar zor olduğunu biliyorum bu durumun bende yaşadım maalesef helede çevrende kazananlar varsa ooff ooofff sana alaycı bi gözle bakarlar hepp ''aaa kazanamadınmıııı!!!üzülmee yaa yine girersin'' insanın boğası geliyor yahu bunları :)
ben itü makine müh.de okuyorum cnm
senin hedef neresi?

Yanlış hatırlamıyorsam boğaz içi psikoloji istiyordun değil mi ?
Eğer böyleyse evet kesinlikle çalışmanı öneririm fene de ama derece beklemeyip temeli de çok iyi olmayanlar için zaman kaybı.
Sanırım artık lisede tmlerde fen görüyor değil mi ? Öyle bir şey duymuştum ama emin değilim.
Daha rahat yaptığın bir ders varsa ona yönelebilirsin.
Yoksa bir kimya bir de biyoloji ygs kitabı al konu anlatımlı, edam yayınlarının konu özetlileri de olabilir bak tmler için çok uygun.
Yanına da yaprak test veya soru bankası.
Kimya konuları zaten az ygsde hepsine bakıp sorularını çözebilirsin, biyolojide de mümkünse bütün konular ama baktın zor geldi sistemleri ellemezsin.
Günde 1 saat çalışsan 20 civarı soru yapsan etti mi sana 15-20 puan.
Al işte dereceye oynamaya adaysın.
Eşit ağırlıkta zaten türkçe,matematik,sosyal ve edebiyatı çoğu kişi fulle yakın yaparken seni öne geçirecek fendir.

çevremdekiler barajı geçsin önce sonra laf söylerler banaben de makine mühendisliği okuyorum ama sakaryada çok iyiymiş ya ben itü mimarlık için topladım herşeyimi kaçtım geldim evime

Son düzenleme:
çevremdekiler barajı geçsin önce sonra laf söylerler banaben de makine mühendisliği okuyorum ama sakaryada çok iyiymiş ya ben itü mimarlık için topladım herşeyimi kaçtım geldim evime

aman kaç gell sakaryada 4 yıl okuyup da işsiz kalıcana itü de 2 yıl oku işini kazan
şaka bi yana bizim okulun mimarlığı biraz zor :) iyi bi araştır derim

aman kaç gell sakaryada 4 yıl okuyup da işsiz kalıcana itü de 2 yıl oku işini kazan

itüde işletme mühendisliği vardı değil mi yanlış hatırlamıyorsam.birde sunny programları var bunlar ücretli galiba:S

kaçtım zaten baktım sonu hayır değil zaten her günüm de nefret dolu geçiyor çekilecek dert değil bu şehir dedim geldim. makine çok kolay dimi şaka bir yana zor olan çekiyor sanırım beni soyadım bile zor çok araştırdım canım yıllar öncesine dayanıyor itü mimarlık isteği ben de. ya istanbul ya ankara dedim ama istanbul istiyorum itü olmazsa mimarsinan ama illa mimarlık yani gerekirse 30una kadar okurum kazanayım da

itüde işletme mühendisliği vardı değil mi yanlış hatırlamıyorsam.birde sunny programları var bunlar ücretli galiba:S

evet cnm işletme mühendisliği var hatta ordan ders alıyorum bazen asistanlar tam bi şeytan insanı deli ediyorlar kendilerini bişey sanıyorlar,hocalarında farkı yok :)
sunny ler paralı 6 ay tr 6 ay bağlı olduğu üniversite parasıda baya ii yani :)

o zaman cnm hedefine doğru kararlı bi şekilde devam et
bol bol soru çööz :)

anladım sağol:) sunnylerin fiyatları hakkında bilgin var mı puanı biraz daha düşük oluyor galiba.bu sene iyice puanlar arttı sanırım.çünkü ingilizce programlar kalktı ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…