Kız İsteme 2014 yaz aylarında sözlenecekler! Gelin bi hesap kitap yapalım :)

canım detaylı mesajın için cok teşekkür, hepsini okudum :)
bizim de hepsi bir arada ya da arkarakaya günlerde olur sanırım ya, nasıl olur pek anlamıyorum :/
Salon kapatıp nişan yapma olayı olmaz ama o kesin..
Çeyizine önemli küçük parçalardan neler neler aldınn peki ???

Hanımlar ben de bu yaz sözlenicem Allah'ın izniyle daha babama söyleyemedik yaza geleceklerini, tanışmadılar bile :18: ..bakalım nasıl olacak :))) Onun ailesi de Türkiye'nin diğer ucunda oturuyor bu kalma meselesini nasıl yapıcaz bilmiyorum otel ayarlayabiliriz diye düşünüyorum ben yoksa bizim eve sığmamız mümkün değil...

Kızlar selam , biz bu kış sözleniyoruz , ve yaza nişan inşallah...

Bu günlere bu kadar yaklaşacağımı hiç sanmazdım ya :))

benide 14 subatta ıstemeye gelıcekler.ondan bır bucuk ay snrada nısan dusunuyoruz. o yuzden kırk kere yuzuk alıp takmak ıstemıyorum.söz gibi olur ama o gun yuzuk takmıcaz.s ne karısık ıslermıs bunlr ya

haziranın ilk haftası konyadan manisaya istemeye gelecekler benim kpss onun tus derken sadece söz istiyoruz nişan düşünmüyoruz kısmetse kasım gibide düğün istiyoruz inş okullar uzamaz mezun olursak bu yaz benim yazım olacak bu arada konya ereğlinin adetlerini biliyo musunuz???

Geç gördüm kusura bakmazsın umarım, önemli küçük parçalar mesela daha hiç bardak, borcam olayına girmedim kırılma ihtimali yüksek ve maliyeti düşük eşyalar olduğundan en sona bıraktım, mesela çerezlik aldım, saklama kabı, bir kaç aksesuar, bir kaç iç giyim, tepsi vs. hatta ev botu bile aldım.

Böyle böyle azalıyorlar..

Eksik olanlar ise daha iç giyim, pijama, ev aksesuarları, cam saklama kapları, banyo seti, kesme tahtası, rende, tost makinesi, süpürge, masa örtüsü, mutfak servis seti ( 1 tane var, 1 tane daha istiyorum) ve daha bi çok aklıma şuan gelmeyen ayrıntı, hiç bitmeyecek gibi bu koşuşturma, gerçi evin eksiği hiç bitmez derler..

Açıkçası ne beğenirsem onu alıyorum, aslında duruldum yine bu aralar harekete geçsem iyi olacak gibi görünüyor.

Düğün tarihi ne kadar net olmasa da o süreci düğünüme odaklanarak geçirmek düşüncem, illa birşeyler kalıcak alınması gereken ama ne kadar az şey kalırsa o kadar iyi olur.

ufak tefek şeyler ben da almıstım ama cok değil, bu saydıklarına yönelicem artık bak :)
hepsini birden almaktan iyidir ama parça parça almak bence ya :) alınacak listesi çıkardığında ileride, örneğin rende alacaksan içine sinmeyen bir şey olucak belkii.. böyle önceden denk gelen şeyleri alıp stoklamak mantıklı :)
instagramdaki dekorasyon / ev eşyaları hesaplarını takibe almakla basladım ben de

benide 14 subatta ıstemeye gelıcekler.ondan bır bucuk ay snrada nısan dusunuyoruz. o yuzden kırk kere yuzuk alıp takmak ıstemıyorum.söz gibi olur ama o gun yuzuk takmıcaz.s ne karısık ıslermıs bunlr ya

aynen ya :)
hangi gün söz, hangi gün yüzük takılır ben de çözemedim bir türlü :)

hiç bilmiyorum canım, aynen hem mesafeden hem işlerden dolayı bizim de ikisi bir arada olacak inşallah :)

Parça parça almanın en büyük avantajı erken başlamak, ben geçen sene başladım mesela, şimdi sözlendiğim de veya nişandan sonra başlasam sadece yemek takımıma 1000 küsür vermeyecektim muhtemelen, bu sefer ne olacaktı tencereyi beğensem yemek takımı tam istediğim gibi olmayacaktı belki, ama az zaman olup alınacaklar çok fazla olduğu için toptan çıkarmaya çalışacaktım.

kızlar nişanımda giydiğm şirin ayakkabımı çantasıyla beraber satıyorum ayrıca sıfır saten gecelik ve sabahlığımıda çok fazla para ödemek istemeyenler düşüneblirler

ayakkabı ve çanta 50 tl
gecelik+sabahlık 40 tl

Slm kızlar nasılsınız ne alemlerdesin bakalım.Neler yapıyorsunuz günler yaklaşıyor gitgidee:))

Kızlar benımde ramazan bayram sonrası nişanım olucak kısmetse :)
Nişan tepsisi olarak bunu çok beğendim,aynı tonlarda da elbise diktirmeyi düşünüyorum sizce nasıl olur :26:

Kızlaaar ben de instagramda ozlemtasarim adlı sayfayı buldum söz tepsilerini beğendim whatsaptan fiyat da sordum 80tl dedi.Fiyat araştırmadım nasıl sizce ?

yüzük aldığınız kuyumcular hediye olarak tepsi veriyorlar, boşuna masraf yapmak istemiyorsanız düşünebilirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…