Kız İsteme 2014 yaz aylarında sözlenecekler! Gelin bi hesap kitap yapalım :)

Merhaba kızlar benimde inşaAllah 2014 yazında nişanım olucak erkek arkadaşım askerden gelince onu bekliyorum:)
Onlarda uzak yerden gelicekler istanbuldan Trabzona :))
İsteme nişan aynı zamandamı olur önce tanışma istemeye gelinip 15-20 gün sorada nişanmı olur bilemiyorum.
Bakalım hayırlısı erteleye erteleye bu zamana kadar geldik

2014 yazında sevdicekim askerden gelecek biz de hemen o aralarda bir söz düşünüyoruz. Aslında bize kalsa söz nişan bir arada olsun ikisi arasında zaman geçmesin nikahı da yıl sonuna yetiştirelim, birbirimizden çok uzak kalmayalım niyetindeyiz ama işin içine aile girince devlet işi gibi uzar gider, bürokrasiye döner diye korkuyorum. İnşallah çok ilişmezler :)

Askerlik uzun dönem olursa da arada bir yerde izin alıp o araya sözü sıkıştırma niyetindeyiz, onu da konuştuk ama inşallah kısa dönem olur tabi :)

Ay bu hafta sonu da ailemle tanışacak, bizde bir karın ağrısı bir heyecan sormayın gitsin :18:

Merhaba kızlaaaaar,

Kısmetse önümüzdeki yaz (Muhtemelen Temmuz ayında) beni istemeye geleceklerr :)
Çok heyecanlıyım. Ne yapmak, ne almak gerek nasıl ağırlamalı misafirleri bi beyin fırtınası yapalım,
Kimler yazın söz/nişan yapıyor?

Bu arada söz ile nişan arasında ne fark var yahu, biri bana açıklasın :KK70:

Not: Biz istanbul'da yaşıyoruz müstakbel sözlüm ile, çalışıyoruz ve okul var.
O Karadenizli, biz Egedeyiz, misafir edeceğiz ailesini evimizde ama nasıl yürür bu işler?
Söze geldiklerinde nasıl ağırlamalıyız? Bohça filan nasıl yapılır?

Haydi birlikte konuşalım :KK42:

hayırlı olsun şimdiden :))) ben de yeniyim buralarda.. ilgimi çeken konu olunca hemen yazayım istedim :) bizim de nisan mayıs civarı söz isteme nişan 3ü bir arada olucak sanırım.. trabzondan izmire gelicekleri için tekrar tekrar git gel olsun istemiyoruz..:KK1:

Cevap yazan bütün tatlı bayanlara teşekkürler, yeni gelenler hoşgelmişler :)
yogunluktan dolayı giremedim ne zamandır :KK43:

yazın yüzük takacağız işte söz tepsisi makası vs set gibi bişey almayı düşünüyorum, gerisi zaten misafir ağırlama prosedürleri :)
kıyafet alırız uygun bir şeyler, ve bohça olayı biraz karısık, valiz gibi olması mantıklı çok amaa işte büyüklere nasıl anlatacaksın :)

söz tepsisi seti nerden alabilirim, güzel şık orjinal bişeyler :)

bnm ömrüşüm nisanda askerden geliyor mayıs gibi düşünüyoruz aslında aklımızdaki tarih 25 nisandı ama kendisi 19 nisanda geleceği için cok aceleyle oldu bittiye gelsin istemiyorum bizde genelde sözde tepsi makas seti falan oluyor ikramlar tabiki bulunuyor ama küçük hediyelikler hazırlanıyor bu sabun olabilir lavanta kesesi olabilir artık ne isterseniz onu hazırlıyorsunuz ama bnm sevgilim arnavut olduğu için bu işler onlarda cok kapsamlı oluyor bende tam detaylarını bilmiyorum ama söz mendili ve bohçası hazırlanıyor dayı amca teyze halalara falan da hazırlanıyor tabi böyle birşeyi ben istemiyorum artık o zmn konuşuruz bunu :26: :26:

bnm ömrüşüm nisanda askerden geliyor mayıs gibi düşünüyoruz aslında aklımızdaki tarih 25 nisandı ama kendisi 19 nisanda geleceği için cok aceleyle oldu bittiye gelsin istemiyorum bizde genelde sözde tepsi makas seti falan oluyor ikramlar tabiki bulunuyor ama küçük hediyelikler hazırlanıyor bu sabun olabilir lavanta kesesi olabilir artık ne isterseniz onu hazırlıyorsunuz ama bnm sevgilim arnavut olduğu için bu işler onlarda cok kapsamlı oluyor bende tam detaylarını bilmiyorum ama söz mendili ve bohçası hazırlanıyor dayı amca teyze halalara falan da hazırlanıyor tabi böyle birşeyi ben istemiyorum artık o zmn konuşuruz bunu :26: :26:

Ay evet benim sevgilim de Arnavut ve ben daha hiç bilmiyorum adetleri nelerdir ne değildir, :hoş ben zaten normal söz adetleri nelerdir onları da bilmiyorum ya neyse: :)

hayırlı olsun şimdiden :))) ben de yeniyim buralarda.. ilgimi çeken konu olunca hemen yazayım istedim :) bizim de nisan mayıs civarı söz isteme nişan 3ü bir arada olucak sanırım.. trabzondan izmire gelicekleri için tekrar tekrar git gel olsun istemiyoruz..:KK1:

Biz de nisan mayıs civarı söz düşünüyoruz.
Şimdiden hayırlı olsun..

Sende askerliği bekliyosun demek ki benim gibi..:KK16:

Benimki de nisan da askerden geliyor biz de en geç mayıs gibi olur diyoruz tabii Allah nasip ederse.
:KK31:
Bu arada ben arnavut değilim ama iki tarafım da balkan göçmeni, trakya' ya yerleşmişiz. Bizim o taraflarda kızın çeyizi çok olur, söz ya da nişan da bohça yapılır ve hala dayıdan tut, teyze, amca, yenge, yeğen, kuzen herkese.. :KK24:
Bense hiç istemiyorum valla, çok boş geliyor boşuna zahmet.
Sadece aile içine yapar geçeriz kanımca. :KK14:
Bu arada evet söz mendili dağıtılıyor misafirlere.. :KK31:

kızlarrrr ben de varıımm!! :) 7 yıllık bir ilişkiden sonra bu yaz tanışma nişan gibi bir şeyler yapmayı düşünüyoruz.Tabi benim ayaklarım hala yere basmıyor sanırım.Çeyiz meyiz bana çok gereksiz geliyor annemi ve onun annesini böyle şeyler yapmamaları için sürekli uyarıyorum.Nişan için istediğimi anlatayım da azcık gülün :)) (kime söylesem gülüyor çünkü:KK5:) Erkek ark ailesi ve benim ailem 8 kişilik bir yunanistan gezisi planlayıp 3 günlük bir ada tatilinde nişanlanmak istiyorum.Aslında hepimizin yeşil pasaportu var yani yazın ayvalıktan gemiler var oteller çok pahalı değil.Daha önce bir çok kez midilli adasına gittim ve orayı çok seviyorum.Bunu anneme ve erkek arkadaşıma söyledim ama beni ciddiye almıyorlar.Türkiye dar mı geldi diye dalga geçiyorlar :KK14: Bu konuşmalardan sonra şunu anladım ki aslında tam olarak benim istediğim şeyler olmicak herkes her şeye müdahale ediyoru çünkü.Bu yüzden asla hiçbir şeye müthiş masraf etmeden tüm bu hayallerimi balayına saklamak :) Arada burada sizi takip etmek ve neler yapmalı bilgi almak istiyorum.Yıllarca okuldur iştir derken nasıl uzak kalmışız böyle şeylerden hiç gelenek adetler nelerdir bilmiyorum :)

Mrb kızlar nasılsınız?Çoğumuz bu askerliği bekliyorrr.Günler geçtikçe hem seviniyorum hey heycanlanıyorumm:)

Canımm hayırlısı olsun bakalım, haberlerini gelişmelerini buralara yaz :)
Ben se söz için kolonya mı yaptırsam diyorum şu şekilde : https://www.facebook.com/photo.php?...41831.509991579089269&type=1&relevant_count=4
Söz mendili nasıl bişey, kimlere veriliyor :)
Söz tepsisi bulamaıdm hiç nette güzel, sen bulursan paylas buralara :)

X