2014 Seçim Sonuçları

bizimkiler neye göre vermiş bilmem
antalya ve ankaradaki akrabalar chpye vermiş
istanbuldakiler akpye vermiş
kayseri ve maraştakiler de akp mhp karışık vermiş

biraz da adaya göre vermişler gibi geldi bana
bilemiyorum
ama memurlukla ne ilgisi varki
kim gelse o maaş ödenecek zaten

evet hangi il de kim daha çok çalışıyorsa ona göre vermişler gibi geldi bana da.ya memurlar genelde öyle düşünüyor türkiyeyi kalkındırıyorlar eğer onlar olmasa maaşımıza bu kadar zam alamayız bu kadar iyi olmaz fln diyorlar gibi geliyo bana.annem halk eğitime kursa gidiyo hocası biraz taraf tutuyormuş.sanki onlardan olmazsa işine son vereceklermiş gibi konuşuyomuş.

Böyle bir ima yapmamıştır bence. Zaten Atatürk Cumhuriyet dönemi başbakanı bile değil. Açıkçası iftira atmak olmasın diye isim veremiyorum ama bazı dönemlerde bazı başbakanlar için çaldı çırptı denilmişti bence onları kastetmiştir.

İyi niyetlisiniz size lafım yok ama bırakın Allaha havale etmek dışında kişi kendini kendi savunsun.Tabi "git sokakta oyna sen" yazmadan da yapabilecekse.

Benim anlayamadığım bi çok ilde mhp de oy patlaması yaşanmış chp yi sollamış olmasına rağmen genele vurulduğunda chp nin çok altında kalmış görünüyor bu işte bi gariplik var :KK37:

CHP ile MHP ciddi bir ittifak içindeydi Mhp nin güçlü olduğu yerlerde Chp ya aday göstermedi, yada ciddi adaylar çıkarmadı, Chp de aynı şeyi yaptı. bu ittifak olamsaydı Mhp bu oranları görürmüydü bilmem.

birileri paraları bizde burda birbirimizi yemeye devam ediyoruz
karın tokluğuna gidip oy veriyoruz hay maşallah halimize
onlar yesin biz kokusuna ekmek banarız diyerek hem de
ne bol gönüllü insanlarmışız rızkımızı zengine hibe etmeye koştuk... :KK31:

lafınızın üstüne söylenecek söz yok bence.
kesinlikle katılıyorum

Cok yaniliyorsunuz Mune, Baykal ile karsi karsiya geldiginde evet Baykal i gönderip Sarigül ü yerine getirmek vardi ama son zamanlarda CHP nin genelbaska degisikligi yapmak gibi bir düsüncesi yoktu..

Kilicdaroglu nun bu son secimde diger partilerden transfer adaylar almasi CHP icinde muhalif bir görüs olusturdu hemde oldukca büyük cocunlukta..

Akabinde cemaatle yakinlik kurmasi iyice körükledi..

Sarigül düsüncesi Kilicdaroglu taraftarlarinin secimi olacak ama muhalifler Sarigülü de istemeyecek..

Zira muhalifler zaten Sarigül ün Istanbul adayliginida istememisti..

Bekleyip görün...Ayrica bunlar benim secimden önce, olasi secim sonuclarina göre yaptigim arastirmalardan edindigim intibadir..

Seçim sonuçları açıklanmadan önce hatta yayınlanmadan önce sandıklar bile yeni açılmaya başladığında doğuda bir şehirin sürpriz yapacağını söylemiştiniz ki daha çok azı açılmıştı Doğu bile olsa ama gördüğünüz gibi Bdp hakim doğuya ezbere yazmış olmak için yazıyorsunuz bazı şeyleri ortada daha belli birşey yokken. Şu anda herkesin öngördüğü şeyleri sanki tek siz düşünmüşsünüz gibi bakın yazın bunu bir kenara deyip sonra da bakın benim dediim çıktı demek için yazmakta kendinizi üstün göstermenin çabası ama herkes farkında olubileceklerin zaten. Olmayablir de.

Yılmaz Büyükerşen, hürriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada “Sandıkların yüzde 15’i açıldı. Bu sonuçlara göre bizim oyumuz yüzde 52,07, Ak Parti’nin adayı ise yüzde 35 oy almış görünüyor. Çok sayıda sandığın bulunduğu 9 büyük mahallede ve adliyede elektrikler yok. Elektrik dağıtım şirket cevap vermiyor.

Tutanaklar tutulup imza altına alınamıyor. Gültepe'de bulunan Salih Zeki Lisesi'nde bir kişi, oy pusulası dolu çuvalı kaçırmaya çalışırken yakalandı. Bu kişi bir odada tutuluyor, avukatlar gerekli işlemleri yapıyor. Halk ayakta, herkes balkonlarda, tencere tava çalıyor” dedi.

Eskişehir’de toplam seçmen sayısı 602.341. İl genelinde oy kullanılan sandık sayısı ise 2.236.

OYLAR FENER IŞIĞINDA SAYILDI
Bu arada GAZİANTEP’te, oy kullanma işlemlerinin tamamlanmasının ardından, şiddetli fırtına yüzünden tellerin kopması nedeniyle elektrik kesintisi yaşanan bazı okullarda, oy sayımı ışıldak ve el feneri ışığında yapıldı.

Gaziantep’te 07.00’de başlayan oy kullanma işlemi saat 16.00’da sona erdi. Oy kullanma işleminden sonra sayımına başlayan görevliler havanını kararmasıyla birlikte elektrik olmaması nedeniyle zor anlar yaşadı. Görevliler sıraların üzerine koydukları el fenerleri, ışıldak ve lüks gibi aletlerin ışığından yararlanarak oyları saymaya çalıştı. Kentin birçok noktasında elektriklerin kesik olmasından dolayı oy sayım işleminde gecikme yaşandığı bildirildi. (DHA-Eyyüp BURUN-Mehmet BULUT)

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26118403.asp

şimdi de akp ve mhp oyları aynı
adana kadar çekişmeli bi şehir daha yok sanırım bitsin artık şu sandıklar :18:

evet hangi il de kim daha çok çalışıyorsa ona göre vermişler gibi geldi bana da.ya memurlar genelde öyle düşünüyor türkiyeyi kalkındırıyorlar eğer onlar olmasa maaşımıza bu kadar zam alamayız bu kadar iyi olmaz fln diyorlar gibi geliyo bana.annem halk eğitime kursa gidiyo hocası biraz taraf tutuyormuş.sanki onlardan olmazsa işine son vereceklermiş gibi konuşuyomuş.

onlar belediyeler için filan geçerli olabilir

hatta sırf belediye için oy verenler var
ben bütün parti taraftarlarından duydum bunu
o alsın belki belediyeye gireriz mantığındalar maalesef

10007496_1393306084279271_2019449971_n.jpg

:KK9::KK9::KK9::KK9: Güldüm sadece :KK53:

Ben tarihçiyim kıvırma bana Cumhuriyet dönemi hangi dönemdir bilirim.Sen özür dilemezsen seni şikayet edeceğim gerçekten hadi bakalım gül sen gül.

Avukatlk etms gibi olmayim ama soylemeden edemicem.tarihcisinz guyya cumhuriyet doneminin ne oldgunu secim heyecaniyla unuttunz herhal.1923~günümüz. .arkadas cumhuriyet tarihinden bugune demek istedi.ama dedgm gibi hirs size ofke kontrolunuzu yitirmenze neden olmus.bu kadar tehditvari konusmanz cok komik olmuş kendnizi gosterme cabasi mi ne bilemedm..

Facede CHP'li arkadaşlarım da AKP'li arkadaşlarım da İstanbul bizim diye kutlama yapıyorlar. Cidden kafam karıştı :44:

onlar belediyeler için filan geçerli olabilir

hatta sırf belediye için oy verenler var
ben bütün parti taraftarlarından duydum bunu
o alsın belki belediyeye gireriz mantığındalar maalesef

bende seni merak ettim simon hiç rengini belli etmedin. ne yazacağımı bilemedim şimdi. söylemezsen sen bilirsin deyim affına sığınarak

seçim sonuçlarına bakılırsa erdoğan kitleleri peşinden sürüklüyo gibi bi durum var

diğer partiler de artık sağlam liderler çıkarmazsa bu böyle devam eder bence

Biraz Sakin Olalım Lütfen !

Samsun da Yusuf Ziya Yılmaz çok hizmet yaptı. Eğer ki CHP den aday olsaydı onu desteklendim. Böylede olmalı zaten. Ama seçim öncesi o kadar farklı propagandalar yaptılar ki her iki taraf ta genel seçilmiş gibi davrandı. Ve çoğu kişi partiye oy verdi.

X