2014 Seçim Sonuçları

canım istanbul akşamdan belli olmuştu zaten arada baya fark vardı hep
ve sarıgül yüzünden oy vermediler chpye
topbaş seviliyo çünkü orada
kendi hatalarıydı yani daha düzgün bi adam çıkarmaları gerekiyodu

ama ankara ve antalya çok yakındı
kaybettiyse az bi farkla kaybetmiştir ama şaşırdım antalyaya
ben orada staj yaparken çoğunluğu koyu chpliydi
orası sol görüşlü diye düşünmüştüm

adanada da mhp almış sanırım kesinleşmiş
orada da az bi fark vardı akpyle

ve hatayı chp almış sanırım en son öyleydi
orada da çok az bi fark vardı

valla bir antalyalı olarak senden çok ben şaşırdım sonuca,evet antalyalı chp lidir.

canım istanbul akşamdan belli olmuştu zaten arada baya fark vardı hep
ve sarıgül yüzünden oy vermediler chpye
topbaş seviliyo çünkü orada
kendi hatalarıydı yani daha düzgün bi adam çıkarmaları gerekiyodu

ama ankara ve antalya çok yakındı
kaybettiyse az bi farkla kaybetmiştir ama şaşırdım antalyaya
ben orada staj yaparken çoğunluğu koyu chpliydi
orası sol görüşlü diye düşünmüştüm

adanada da mhp almış sanırım kesinleşmiş
orada da az bi fark vardı akpyle

ve hatayı chp almış sanırım en son öyleydi
orada da çok az bi fark vardı

Evet Antalyaya bende cok sasırmıstım dün... Antalyayı akp mi almıs?

Sivas li zeki insandir, öyle kolay kolay montajlara dublajlara inanmaz, insanlarin cibilliyetini iyi bilir..

Annem sivasin Sarkisla ilcesindendir yani Muhsin Baskan in memleketlim olur anne tarfindan..

Yigido memleketidir Sivas.. Yigit cikarmasinida iyi bilir yigitleri desteklemesinide. Kolay kolayda tuzaklara düsmez!!

Bana anlatmanıza gerek yok çünkü ben de Sivaslıyım. Sivas'ta yaşıyorum yıllardır sülalemle. Sivas'ı da iyi bilirim, Sivaslıların nasıl olduğunu da :KK9: Katliamı da gördük, tepkileri de...Sizin annenizin anlattığı yahut uzaktan gördüğünüz, arada bir ziyaret etmiş olabileceğiniz Sivas ile benim yaşadığım Sivas farklı:KK53:

Benim özel hayatıma tillahı gelse karışamaz da :KK14:

: Chp izmire bir şey katmadığı gibi %50 oy ile kazanıyor takım tutar gibi parti tutuyoruz ..
:KK19:

Benim yüzüm kızardı kılıçdaroğlunun yüz kızartıcı suçlarını okuyunca aman Allahım neydi onlar öyle:KK52::KK52::KK52::KK1::KK1::KK1:
Çıkmasın evinden otursun bence:KK60::KK60::KK60::KK60:
Balkonuda yokki garibimin çıkıp aklansın ama önce seçimi kazanması lazım dimi aklanabilmesi için:KK1:

Son düzenleme:
elli defa sayılsa bile yine şaibe var denilecektir, boşuna zahmet yani..
halbuki tablo şaşırtıcı değil, olağan dışı olsa şaibe var der insan şüphe eder
ama her seçimde olan tablo, muhalefet kazansada şaibe vardı denirmiydi acaba..

ben muhalefetin kazandığı yerlerde şaibe var diyen duymadım kendi adıma
akpnin az farkla kaybettiği bi sürü yer var
çıkıp onlar da sayım ister mi acaba

ama bu sadece ankaraya özel heralde
ben babama sordum bu şaibe nasıl oluyo diye o sandık başkanıydı
biz 20 kişinin önünde sayım yapıyoruz
nasıl olacak bilmiyorum dedi

orada nolmuş ki acaba tam olarak
ben takip edemedim ama kendi parti görevlileri gidip beklememiş mi sandıkların başında acaba

evet önceki seçimde chp almıştı,gece 4 te yattım ve hala chp öndeydi,ne olduysa sabaha doğru değişmiş,ankarada ve istanbulda olduğu gibi!

bu baktıgın tv kanalına göre degişir yumuk prenses... eh herşey en sonunda doğru çizgisine dönüyor Ankaradaki gibi:KK31:

Son düzenleme:
Yaniliyorsunuz benim anlattigim Sivas ile sizin yasadiginiz Sivas farkli olsaydi Sivas Secim sonuclari benim dedigim gibi cikmazdi:))))

Sivas benim dedigim gibi ama siz istisnalardansiniz, onun icin söylediklerinizle Sivas tan yansiyan ayni degil:))))

Ayrica Sivas a arada bir gitmem, bir ayagim oradadir hep Canimdir Sivas:))

Son düzenleme:
Bana anlatmanıza gerek yok çünkü ben de Sivaslıyım. Sivas'ta yaşıyorum yıllardır sülalemle. Sivas'ı da iyi bilirim, Sivaslıların nasıl olduğunu da :KK9: Katliamı da gördük, tepkileri de...Sizin annenizin anlattığı yahut uzaktan gördüğünüz, arada bir ziyaret etmiş olabileceğiniz Sivas ile benim yaşadığım Sivas farklı:KK53:

Deme öyle deme o her şeyin en iyisini teeee oralardan biliyor görüyor.:KK53: sen ondan daha mi iyi bilicen pehh:KK19:

adana son anda atak yaptı mhp aldı ama antalya'ya ve ankara'ya üzülüyorum en çok :KK14:

ak partiyi tebrik ediyorum :KK14:
bu kadar yolsuzluğa tapelere rağmen. ard arda gelen internet kısıtlamalarına rağmen yine sonuç ortada
ne diyelim
diyecek sözün kalmadığı noktadayız bence

oylari akp degil erdogan aliyor.
diger yandan oylari kilicdaroglu veya bahceli degil chp ve mhp aliyor. net soyluyorum erdogan mhp veya chp nin basina da gecse iktidar olur. kilicdaroglu akpye gecse baraji bile goremez.

akpye oy verenlerin cogu mhp veya chpye oy vermemek icin verirken...
chp ve mhpye oy verenlerin cogu da ayni sekilde akpye vermemek icin veriyor.

nasil muhalefet yuzunden akp kazaniyorsa akp yuzunden de muhalefet kazaniyor bir bakima.

sonuclara bakarsak bolunmus oy cok az, akp ilk geldiginde sp dyp gp dsp ne kadar bolunmus oy vardiysa artik bitmis hepsi kendine en yakin tarafta birlesmis durumda.

gercek bir fark istiyorlarsa, yapabilecekleri tek sey mhp ve chp nin tamamen birlesmesi. bu da koalisyondan baska bir seye yaramaz ki ulkeyi daha da kaosa surukler.

koru korune baglanip nasil koduk edalarinda dolasanlara ve % 60 i aptal bu ulkenin mih mih mih diye aglasanlari gormek artik ciddi derecede midemi bulandiriyor.

dun akp icin propaganda yapan cemaatci arkadasim bugun sirf oy bolunsun diye tamamen zit oldugu bir partiye oy atiyor.

memleketimde olanlar siyasetin igrencligini tekrar tekrar gozume sokuyor. yurtdisinda oldugum ve aman kime oy vereyim diye dusunmek zorunda olmadigim icin cok mutluyum.

zira bu degnegin ortasi bile boklu

Sent from my iPhone using Kadınlar Kulübü

ben muhalefetin kazandığı yerlerde şaibe var diyen duymadım kendi adıma
akpnin az farkla kaybettiği bi sürü yer var
çıkıp onlar da sayım ister mi acaba

ama bu sadece ankaraya özel heralde
ben babama sordum bu şaibe nasıl oluyo diye o sandık başkanıydı
biz 20 kişinin önünde sayım yapıyoruz
nasıl olacak bilmiyorum dedi

orada nolmuş ki acaba tam olarak
ben takip edemedim ama kendi parti görevlileri gidip beklememiş mi sandıkların başında acaba

bende duymadım hiç bir zaman muhalefetin kazandığı yerlerde şaibe var diyeni
muhalafet de süprizler yapmıştır mesela alamadığı ili, ilçeyi almıştır
neden tantana kopmuyor, insanlar saygı duyup hayırlı olsun diyor demekki kalpleri temiz :KK37:

Yaniliyorsunuz benim anlattigim Sivas ile sizin yasadiginiz Sivas farkli olsaydi Sivas Secim sonuclari benim dedigim gibi cikmazdi:))))

Sivas benim dedigim gibi ama siz istisnalardansiniz, onun icin söylediklerinizle Sivas tan yansiyan ayni degil:))))

Ayrica Sivas a arada bir gitmem, bir ayagim oradadir hep Canimdir Sivas:))

Amannn weiss sen de Akp ye oy verince yiğit oluyorlar demek. Geçen secimde yiğit değildiniz sivaslılar uzgunuz bizımla degilsınız :KK53:

X