2014---KPSS Çalışmaları <3

- A düşünmüşsün ama Mersin- Ağrı sıcaklık farkının sebebi karasallık-yükselti olabilir ancak. Türkiye de sıcaklık enlem etkisinden dolayı güneyden kuzeye doğru azalır. dolayasıyla kuzeyi ile güneyi arasındaki sıcaklık farkına sebeb enlem denilebilir

- Güneybatıda Lodos, Kuzeydoğuda Poyraz var bunlar yağış getiriyor diye biliyorum canım

- Yaz mevsiminde serin, kış mevsiminde ılık etki yaratıyormuş. Yani ne ılık getirir ne soğuk. Denizin ve karanın o zaman ki sıcaklığına göre esiyormuş.

- Bu soru bilgi sorusu, bende a şıkkı derdim. Çünkü I. bölgede normalde de fön rüzgarları oluşmaz. fön rüzgarları akdeniz- karadeniz kıyılarında bide konya civarında görülür.

1. soruda, ikisi de deniz kenarında olduğu için, sıcaklık farkı ancak enlem etkisi ile açıklanabilir demek istedin herhalde. Şimdi anladım soruyu :)

3. soruda, ok yönündeki rüzgara ben poyraz demişim ama şu an yanlış düşündüğümü farkettim. Çünkü poyraz, kışın ılıtıcı etki yapmaz.

Çok teşekkür ederim canım.

Lise mezunuyum.kpss ye grmek istiyorum.nasıl olck nere baswurcz a b c gruplari nedir bana anlatabilir misiniz ?

a grubu alan sınavıdır
4 yıllık mezun olanlar once kpss b lısansa sonra kpss a (alan yani) girerler . alan bıtırdıgın bolumun sorularını ıcerır .
senın ısın kpss b ortaogretımle canım benım

a grubu alan sınavıdır
4 yıllık mezun olanlar once kpss b lısansa sonra kpss a (alan yani) girerler . alan bıtırdıgın bolumun sorularını ıcerır .
senın ısın kpss b ortaogretımle canım benım

bunlara ne zaman ve bankadan başvuru yapcz dmi ? Nette okuduguma gore eylul ayindayms dogrumu

Bugün tarih 3 konu tekrarı yaptım ve testlerini çözdüm. İnşallah yatmadan 1 konu tekrarı daha yapabılırım :KK14:
badeciğim sen nasılsın

1. soruda, ikisi de deniz kenarında olduğu için, sıcaklık farkı ancak enlem etkisi ile açıklanabilir demek istedin herhalde. Şimdi anladım soruyu :)

3. soruda, ok yönündeki rüzgara ben poyraz demişim ama şu an yanlış düşündüğümü farkettim. Çünkü poyraz, kışın ılıtıcı etki yapmaz.

Çok teşekkür ederim canım.

kuzum deniz kenarı olmasından değil
şöyle düşün
türkiyenin güneyi ekvatora kuzeyi ise kutuplara yakın
dolayısıyla güneyden kuzeye azalır- kuzeyden güneye artar
buna sebep mat. konumdan dolayı enlemdir

iyiyim tatlım sen nasılsın bende tarihte xx yy a geldim:KK31:

Bende ıyı sayılırım.
biraz adet gecıkmesi oldu hamileyim diye sevindim ama bugun negatif çıktı test sonucu
korunmamıza rağmen sevinmiştim beki diye :KK43:
sınav sakata gelmesin diye eşim hiç istemiyor, bense biraz istior gibiyim hayırlısı.

Yargı yeni bir kitap çıkarmış, hızlı görsel anlatımlı diye. İnceledin mi?

Bende ıyı sayılırım.
biraz adet gecıkmesi oldu hamileyim diye sevindim ama bugun negatif çıktı test sonucu
korunmamıza rağmen sevinmiştim beki diye :KK43:
sınav sakata gelmesin diye eşim hiç istemiyor, bense biraz istior gibiyim hayırlısı.

Yargı yeni bir kitap çıkarmış, hızlı görsel anlatımlı diye. İnceledin mi?

hayırlı zamanda olur inş sıkma canını

baktım şimdi o kitaba da sınava son bakış diyor özet gibi bişey şu 24 satteler gibi sanırım

7e6ygeqy.jpg

Merhaba arkadaşlar
Sizleri takip ediyorum bir soru paylaşmak istedim umarım görülüyordur

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Hep bu tarz sorularda takılıyorum cevap neden E değilde D
yorumlarınızı belirtirseniz çok sevinirim

Son düzenleme:
7e6ygeqy.jpg

Merhaba arkadaşlar
Sizleri takip ediyorum bir soru paylaşmak istedim umarım görülüyordur

1. şık zaten egemenliğin halka dayalı olacağını gösteriyor
2. de öyle. çünkü meclis halkı temsil eder ve ondan üstün güç yoktur diyor şıkta
3. şık meclisin kendi içindeki işlerle ilgili halka ilgisi yok

Ben böyle yorumladım :KK31:

Son düzenleme:
1. şık zaten egemenliğin halka dayalı olacağını gösteriyor
2. de öyle. çünkü meclis halkı temsil eder ve ondan üstün güç yoktur diyor şıkta
3. şık meclisin kendi içindeki işlerle ilgili halka ilgisi yok

Ben böyle yorumladım :KK31:

Teşekkür ederim
Sanırım meclis kelimesini duyunca egemenliği hemen yapıştırıyorum

Ne yazık ki yeni başladım tarihteyim eğer önerilerin olursa can kulağıyla dinlerim çünkü deneyimlere yayın önerilerine çok ihtiyacım var

canım istediğin her türlü soruyu çekinmeden sorabilirsin bana :KK16:

X