2014 kpss çalışma günlüğüm

Canım emeklerine çok üzüldüm, neyse başta gosterdiler yüzünü.
Hiç canını sikma, vardır herşeyde bir hayır. Belki gerçek yuzlerini gostermeseler sana onları iyi zannetsen hergün bir çaya gel, bir kahveye gel diyecekler oyalayacaklardi seni. Sonra da gerçek yuzlerini görsen çok daha zoruna giderdi. Başta farkettin ne olduklarını.

Benimde samimi iyi bir komsum birden tayini çıktı gitti, çok sevememe rağmen ınan uzulmedim, çünkü ben farkında olmadan oyaliuordu beni.

Hiç canını sikma, temizliğini yap, onlara inat daha çok çalış kendini derse ver.

Basinin gözünün sadakasi olsun

devrim sarfansariya katılıyorum bence de hem tanımış oldun hem de seni oyalayamazlar artık rahatça ders çalışabilirsin :KK34:

öyle bi ortamdı ki sanki benim evim cafe olmuş.
çok uzatmayım ben
neyse dağıttım kafamı rahatladım biraz. sizin de vaktinizi aldım kusura bakmayın.:KK17:

Son düzenleme:
geldim kızlar, inanın sinirlerim tepemde. sinirden ağlıyorum şu an.
bana ilk 10 kişiyi bulmaz dediler sonra sayı 12ye çıktı ama tam 16 kişi geldi.
ve gelenlerin hepsi karın doyurmaya gelmiş kokuşmuş tipler.
hepsinden nefret ettim ve hakkımı da helal etmiyorum
hoşgeldine geldiler sözde ama hiçbiri benimle muhattap olmadı.
hepsi dedikodu yaptı kurcuğumcümle sayısı 10u geçmez
uşakları oldum resmen. derya çay getir derya çay götür.
biri en son geldi çay kalmamıştı meyve suyu getir o zaman dedi.
gelenlerin hepsi bu apartmandan da değildi taa çarşıda evi olan kadın bile gelmiş .
diğer apartmanlardan gelenler oldu.
biri kpss çaıştığımı duymuş. o da çalışıyormuş. konularım bitti deyince sen atanamazsın bırak bence biz din kültürü bil zor atanıyo bilgisayarcılar hiç atanamaz gibisinden bi sürü laf etti.
tepsi kırıldı mutfakta kadın dönüp kusura bakma diyeceğine düzgün koymamışsın dedi.
birinin çayı bitmiş bardağı burnumun dibine uzatıyo
sinirlerim tepemde ya bütün kirli tabakları balkondan aşağı atasım var
hakkımı helal etmiyorum
çağırmayacaktım denemem ama 1 aydır sallıyorum geçen gün tekrar sordular ne zaman gelelim diye.
zorla davet ettirdiler.

valla yazdıklarınızdan bizim apartmanda oturuyorsunuz diye düşündüm bir an :KK53: gerek önceden gelip de doyurucu bir şeyler yap demeleri falan aynen bizim başımıza gelen şeylerdi. demek ki bu tiplerden her yerde olabiliyormuş.

siz de bu tavırlarından sonra elbette yüz vermezsiniz ama size kendi deneyimlerimden yola çıkarak şunları diyeyim... harfi harfiyen bizim apartman yeni gelenlere aynısını yapıyor. önceden elçi olarak birini gönderiyorlar, ne yapcaksın diyerek, menüyü beğenmezlerse doyurucu birşeyler olsun aç gelicez diyorlar. eğer başta apartman sakini kibarca kabul etmediğini belli eder de, şu gün gelin demezse, illa her gördüğü yerde ne zaman gelelim diye sorup duruyorlar. nitekim sana da aynısı olmuş... bize ilk görmeye geldiklerinde şu gün gelecez dediler buyurun gelin dedik. önce apartmandan üç dört komşu geldi, yedi içti gittiler. daha sonra sanki görmeye hiç gelinmemiş gibi ertesi gün tekrar diğer komşular da gelecekler diye haber salıp bu sefer bütün apartman geldiler, çoluklu çocuklu belki 30 kişi vardı evde...biz neye uğradığımızı şaşırdık, bozulduk falan ama bunlar sanki ev kendilerininmiş gibi şunun şuyu az olmuş bize yetmez deyip mutfağa kendilerini atıp fazladan yaptılar kısırı falan, iki arada bir derede. en sonunda güzelce yiyip içip gittiler, arkadan bir ton laf etmişler, işte şu yemeği güzel değildi, az yapmıştı bilmem ne... bir de bunların ele başları vardır her apartmanda, çavuş gibi herkesi yamacına toplar sözünü dinlettirir... bizde de aynen böyle biri var. biz arkadan dedikoduları duyunca daha da yüz vermedik kimseye. daha sonra bu apartmandakileri yöneten kadın, kimseyi bize yaklaştırmamaya çalıştı her gelene bizi kötüledi falan, ki hala da devam ediyor. ev alma komşu al lafı cuk oturuyor bizim duruma, çünkü biz bir de ev sahibiyiz ve gidemiyoruz da başka bir yere. düşünün halimizi...

sana tavsiyem elini verirsen kolunu kaptıramazsın, kiracıysan hele hiç yüz verme. bir sonraki adım zaten dedikodunu yaparlar. alışırlarsa da sürekli sana gelcez deyip çat kapı gelirler. bunlarla güne falan girme gafletinde hele hiç bulunma bile... allah yardımcın olsun bu saygısız kadınlarla :KK47:

valla yazdıklarınızdan bizim apartmanda oturuyorsunuz diye düşündüm bir an :KK53: gerek önceden gelip de doyurucu bir şeyler yap demeleri falan aynen bizim başımıza gelen şeylerdi. demek ki bu tiplerden her yerde olabiliyormuş.

siz de bu tavırlarından sonra elbette yüz vermezsiniz ama size kendi deneyimlerimden yola çıkarak şunları diyeyim... harfi harfiyen bizim apartman yeni gelenlere aynısını yapıyor. önceden elçi olarak birini gönderiyorlar, ne yapcaksın diyerek, menüyü beğenmezlerse doyurucu birşeyler olsun aç gelicez diyorlar. eğer başta apartman sakini kibarca kabul etmediğini belli eder de, şu gün gelin demezse, illa her gördüğü yerde ne zaman gelelim diye sorup duruyorlar. nitekim sana da aynısı olmuş... bize ilk görmeye geldiklerinde şu gün gelecez dediler buyurun gelin dedik. önce apartmandan üç dört komşu geldi, yedi içti gittiler. daha sonra sanki görmeye hiç gelinmemiş gibi ertesi gün tekrar diğer komşular da gelecekler diye haber salıp bu sefer bütün apartman geldiler, çoluklu çocuklu belki 30 kişi vardı evde...biz neye uğradığımızı şaşırdık, bozulduk falan ama bunlar sanki ev kendilerininmiş gibi şunun şuyu az olmuş bize yetmez deyip mutfağa kendilerini atıp fazladan yaptılar kısırı falan, iki arada bir derede. en sonunda güzelce yiyip içip gittiler, arkadan bir ton laf etmişler, işte şu yemeği güzel değildi, az yapmıştı bilmem ne... bir de bunların ele başları vardır her apartmanda, çavuş gibi herkesi yamacına toplar sözünü dinlettirir... bizde de aynen böyle biri var. biz arkadan dedikoduları duyunca daha da yüz vermedik kimseye. daha sonra bu apartmandakileri yöneten kadın, kimseyi bize yaklaştırmamaya çalıştı her gelene bizi kötüledi falan, ki hala da devam ediyor. ev alma komşu al lafı cuk oturuyor bizim duruma, çünkü biz bir de ev sahibiyiz ve gidemiyoruz da başka bir yere. düşünün halimizi...

sana tavsiyem elini verirsen kolunu kaptıramazsın, kiracıysan hele hiç yüz verme. bir sonraki adım zaten dedikodunu yaparlar. alışırlarsa da sürekli sana gelcez deyip çat kapı gelirler. bunlarla güne falan girme gafletinde hele hiç bulunma bile... allah yardımcın olsun bu saygısız kadınlarla :KK47:
aynı türdenmiş bunlar da demek ki...
kime kapıyı açtıysam nasılsın diye bile sormadan direk diğerleriyle muhabbete başladı.
beni tepeden tırnağa süzmeleri de çok rahatsız etti .
kiracıyım Allahtan. böyle komşu ev sattırır .
Allah sizin de yardımcınız olsun. ayn dertten müzdarpmişiz.
kapıcının karısı da geldi. çatalla dolmaları öyle deşti ki sanırsın çöplükte eşiniyo bi çomakla.
aklıma geldikçe çıldırıyorum:KK47:

aynı türdenmiş bunlar da demek ki...
kime kapıyı açtıysam nasılsın diye bile sormadan direk diğerleriyle muhabbete başladı.
beni tepeden tırnağa süzmeleri de çok rahatsız etti .
kiracıyım Allahtan. böyle komşu ev sattırır .
Allah sizin de yardımcınız olsun. ayn dertten müzdarpmişiz.
kapıcının karısı da geldi. çatalla dolmaları öyle deşti ki sanırsın çöplükte eşiniyo bi çomakla.
aklıma geldikçe çıldırıyorum:KK47:

en azından şöyle düşün, ne mal olduklarını açıkça belli ediyorlar, utanma yok çünkü. hiç kafana takma, selam verirsen ve fazla da diyaloğa girmezsen sana yanaşmazlar. bunlara hayır demek gerek. bizim hatamız arkamızdan söylenenleri biraz geç duyduk... o yüzden gidip gelişimiz oldu başta kötü olmayalım komşuyuz neticede diyerek... baştan uzak dursak daha iyiydi tabi.... biz 4-5 yıldır bunlarlayız, başlarda çok kafamıza taktık nereden düştük bunların içine diye... evi almadan önce de soruşturduk, apartmanda oturanlardan biri tanıdığımızdı çok övdü iyidir apartmanımız diye. geldikten sonra da en başta o arkalarından şu şöyle bu böyle demeye başladı. bir de bizimkiler evi almaktan vazgeçmişlerdi, evi ben beğenmiştim tutturdum illa bu ev olsun diye :KK31:

derdimi döktüm valla :KK1:

100 soru çözmeden buraya gelmeyecektim ama çay içerken bi bakim dedim :)) Fazla durmadan gidip derse başlayacağım, bugün kendi kendimi motive ettim.

Tarihe çalışırken farkettim ki çoğu şey uçup gitmiş sanki sıfırdan başlamışım çalışmaya gibi hissediyorum. Bazı şeyleri de anımsar gibi oluyorum ama aklımda kalmıyor sadece okurken az tanıdık gibi geliyor. O yüzden her konudan bol bol soru çözmeden ilerlememeye karar verdim.

Sürekli işten çalışamıyorum diye yakınıyordum, haftasonları da yok canım istemiyor yok şu yok bu diye bahane buluyordum ama farkettim ki aslında benim çok vaktim var çalışmak için şimdi hafta içi sekizden onbire kadar 3 saat çalışabilirim. Haftasonları da 8-9 saat çalışırsam haftalık minimum 30 saat ders çalışabilirim. 30x60 =1800 dk eder yani istersem haftada 1800-2000 soru da çözebilirim konuları bitirdikten sonra. Tabi önce konuları öğrenip hakim olmam ve sorularda hız kazanmam lazım diye düşündüm acayip motive oldum yapabilirim başarabilirim diye düşündüm ve acayip gaza geldim Tam 2 ayım var önümde napıp edip başarcam, çok çalışcam yuppiiii:119::119:

Insan her çalıştığından birşey öğreniyor zaten
Birde sınavda o psikolojiyle zihin daha açık oluyor, daha iyi hatırlanıyor herşey
öyle bi ortamdı ki sanki benim evim cafe olmuş.
çok uzatmayım ben
neyse dağıttım kafamı rahatladım biraz. sizin de vaktinizi aldım kusura bakmayın.:KK17:

Rica ederiz devrim, birilerine de tecrübe oluyor anlattiklarin
Biz eşimin samimi iş arkadaşı ve memleketlimizin binasında ev tuttuk. Yakın arkadaşız eşiyle de üst komsum
Onlarında bundan önceki görev yeri bursaymis
Ilk gelin geldiğinde aynı seninkiler gibi haber gondermisler ve binadakiler kardır binalardakiler gelinleri herkesi toplayıp gelmisler 25 kişi. Ne tabagim yetti ne catalim diyor o zaman. Ve daha yeni esyalarini çocuklar halletmiş hep. Hala anlatırken sinirlidir.

Oda bana anlattı ko bundan sonraki gittigim yerde tecrübe olsun diye

Bizim binamizdakilerin çoğu çalışan bundan dolayı bir talepleri olmadı kimsenin. 3 aile gorusuyoruz oda calistiklari için akşamları eslerimizle birlikte gorusuyoruz.

Günaydınlar
Bu hafta tüm planim tarih türkçe matematik
30 soruluk mat, 20 soruluk türkçe çözüp mola verdim.
Kolay gelsin herkese

gunaydn kızlar okdr yorgunumkı en son pazartesi günü izin kullandm ve çok uykum var şuan ıznım yarn pilim bitti karışık test çözücm bugun kolay gelsın hepımıze :KK68:

dünki sorunum için destek olduğunuz için teşekkür ediyorum. hayat tecrübesi edinmiş oldum diyorum ve konuyu geçiyorum. hem ben üzülmeyim hemde aklınızı bununla yormayım.
--------------------------------------------------------------------------------
deneme çözdüm az önce . ilginç sorular vardı sizinle paylaşmak istedim.
osmanlı devletni kuran kayı boyu'nun sembolü ok ve yay
alfabe değişikliği sonrasında açılan millet mekteplerinde okuma yazma öğrenenlerin bu alışkanlıklarını sürdürebilmeleri amacıyla çıkarılan dergi halk mecmuası 'dır
1908d yayınlanmaya başlayan halide edip adıvarın da yazdığı kadın dergisinin adı demet'tir.
terakkilimuhaderat (kadının yükselişi) 1869da çıkarılan ilk kadın dergisidir.
suriyelilerin giriş yaptığı sınır kapıları cilvegözü öncüpınar yayladağı akçakale (sınır kapılarını da ezberlemem lazım:KK5:)

avrasya tüneli avrupa ve anadolu yakalarını deniz altından birleştiren bir projedir.
sultani,razak çavuş =üzüm çeşidi
yafa ,washington,valencia =portakal çeşidi
starking , glden,santana =elma çeşidi
siirt , halebi,ohadi= antep fıstığı çeşidi.
bu coğrafya sorusuydu ve çok tuhaf bir soruydu:KK14:
mardin-midyat sınırarında yer alan dünyanın ayakta duran en esk süryani ortadoks manastırı mor gabriel ( deyrulumur) manastırı

marmaray projesi işe aynı zamanda çin-ingiltere arasında kesintisiz demiryolu ulaşımı mümkün kılması yönü ile ayrıca öneme sahiptir.
abd dışişleri bakanlığı cesur kadınlar ödülünü 8 mart 2012de şapak pavey'e vermiştir
------------------------
zor bir denemeydi:KK14:
imla, noktala yanlışlarımın kusuruna bakmayınız :))

Son düzenleme:
dünki sorunum için destek olduğunuz için teşekkür ediyorum. hayat tecrübesi edinmiş oldum diyorum ve konuyu geçiyorum. hem ben üzülmeyim hemde aklınızı bununla yormayım.
--------------------------------------------------------------------------------
alfabe değişikliği sonrasında açılan millet mekteplerinde okuma yazma öğrenenlerin bu alışkanlıklarını sürdürebilmeleri amacıyla çıkarılan dergi halk mecmuası 'dır
1908d yayınlanmaya başlayan halide edip adıvarın da yazdığı kadın dergisinin adı demet'tir.
suriyelilerin giriş yaptığı sınır kapıları cilvegözü öncüpınar yayladağı akçakale (sınır kapılarını da ezberlemem lazım:KK5:)

avrasya tüneli avrupa ve anadolu yakalarını deniz altından birleştiren bir projedir.
mardin-midyat sınırarında yer alan dünyanın ayakta duran en esk süryani ortadoks manastırı mor gabriel ( deyrulumur) manastırı

marmaray projesi işe aynı zamanda çin-ingiltere arasında kesintisiz demiryolu ulaşımı mümkün kılması yönü ile ayrıca öneme sahiptir.
abd dışişleri bakanlığı cesur kadınlar ödülünü 8 mart 2012de şapak pavey'e vermiştir
------------------------

İnan bende neredeyse hepsini yeni öğrendim :KK53:
Paylaşım için teşekkürler

ben bugun uyukladm durdum mutfakta hıc test çözemedım :KK17:

İnan canım bendir benzer moddaydim. Hava kapalı, ev soğuk, ayaklarım hiç ısınmadi, ev tüm gün karanlikti havadan dolayı hiç çalıştık gelmedi

90 tarih
60 matematik
40 türkçe
Çözdüm bu saate kadar. Şimdi türkçe cozmeye devam edecem :KK14:

------------------------

hangi yayın bu canım baya zor ve değişikmiş:2:

İnan canım bendir benzer moddaydim. Hava kapalı, ev soğuk, ayaklarım hiç ısınmadi, ev tüm gün karanlikti havadan dolayı hiç çalıştık gelmedi

90 tarih
60 matematik
40 türkçe
Çözdüm bu saate kadar. Şimdi türkçe cozmeye devam edecem :KK14:
sarfansari benim ayaklarım da ısınmaz çok üşüyünce sıcak su torbasını ders çalışırken yere koyarım ayaklarımı da üstüne koyarım sıcacık olur hemen çok iyi oluyor tavsiye ederim:KK34:

devrim o ne biçim deneme öyle yaa ben hepsini boş geçerdim sanırım :)) Hangi yayının denemesi bende merak ettim??

sarfansari benim ayaklarım da ısınmaz çok üşüyünce sıcak su torbasını ders çalışırken yere koyarım ayaklarımı da üstüne koyarım sıcacık olur hemen çok iyi oluyor tavsiye ederim:KK34:

devrim o ne biçim deneme öyle yaa ben hepsini boş geçerdim sanırım :)) Hangi yayının denemesi bende merak ettim??

Denemem şu an aynen anlattigin pozisyondayim
:KK1:
Hatta şu tulumu saatte bir bitiyor tekrar isitiyorum
Mayıs ayindayiz ama burası yağmurlu ve soğuk hala.
Aslında komşuların evi böyle soğuk değil, bizim rv zemin katın üstü olduğu için 2 cephede 1 er metre boşluk var alt kat daha küçük. O yüzden soğuk oluyor sanırım.
Kalorifer yandığında bizim evdeki petek sayısı diğer evlerden daha fazla olduğu için farkediyoruz ama bu sene nedense bu ilk bahar fazla hissettim soğuğu.

Inşallah güneş gelir biran önce :KK51:

benim ayaklarım da hiç ısınmaz :)
femin denemesiydi. hepsini boş geçtim ve tabi netler yerlerde :)
değişik soruları var femin.

benim ayaklarım da hiç ısınmaz :)
femin denemesiydi. hepsini boş geçtim ve tabi netler yerlerde :)
değişik soruları var femin.
Kuzenimin eşi ankarada dersanede coğrafya öğretmeni
Çok sevilen başarılı bir öğretmen
Geçen bana fem in denemelerini cozmeden kesinlikle sinava girmemem gerektiğini söyledi
Ama çok zormus anlaşılan:44:

Kuzenimin eşi ankarada dersanede coğrafya öğretmeni
Çok sevilen başarılı bir öğretmen
Geçen bana fem in denemelerini cozmeden kesinlikle sinava girmemem gerektiğini söyledi
Ama çok zormus anlaşılan:44:

sarfansari her sene öyle bir söylenti oluyor :KK1: Bizim hazırlanırken de hep kulaktan kulağa bunlar yayılıyordu. Biz de çözüp bitirmiştikfemin denemelerini bir de kitaplarını ama ordaki soruların hiç biri çıkmamıştı sınavda :KK52: Abartı sorular var femde bence gereksiz çıkmış sorularla onları kıyaslayınca. Ama arada tarihte 1-2 sorusu güzel çıkabiliyor. Çözmekte fayda var yine de tabi. Önceden hiç soru çıkmadı diye yine çıkmayacak anlamına da gelmez, bu sene çıkacağı tutar :))

Kızlar bişey sorıcam ben ortaöğretim kpssye girmeyi düşünüyorumda başvuru nasıl yapılıyor birde ösym üzerinden demi yapılıyor benm şifrem yok nasıl oluyo anlatırmısınz acaba?

X