2014 kpss çalışma günlüğüm

bu arada neden herkes senin netlerinden bahsediyor :) allah nazarlardan saklasın kaç net yapıyorsun nazar değmesin ya allah yüzümüze baksın babam o kadar isterdi ki denemem benim memur olup bir yerlere gelmemi göremedi allah kısmet ederse atandığım gün mezarına gidip müjdemi vereceğim ne olur dua edin bana allah emeklerimizi boşa çıkarmasın

zeycanım senin de başın sağolsun konuya pek hakim değilim yeni üyeyim zaten ama sanırım sen de yakınını kaybettin başın sağolsun allah sabırlar versin ne yapalım hayat devam ediyor güçlü olacağız yapacak hiçbir şeyimiz yok

bilgisayar bölümüyüm.
geçen sene kpssden 78 aldım .
bu sene yine hazırlanıyorum.
inşallah bize de nasip olur memurluk.
sizin neydi bölümünüz ?

İnşallah seneye bu zamanlar memur oluruz
Benimde bölümüm önlisans gıda

Devrim çok sağol Allah razi olsun. böyle zamanlarda insan kendini çok çaresiz hissediyor.hayat eksik devam ediyor.bende yola cabalarimla devam edicem insallah. sizin de basiniz sagolsun gecmis olsun.iyi calismalar canim

Hosbulduk canim.
İnsallah bugunler de gecer.bende oturup guzel guzel çalişırım.herseyin hayirlisini versin Allahim.
Bende esimin ogrencilik kalemiyle çalişiyorum canim memurluklari bize de bulasir insallah

Canim cok sagol Allah razi olsun insallah hersey normale döner.sende hosgeldin pek giremiyorum artik foruma.hepinize iyi calismalar

safransarı : bende öyle hyal kuruyorum hep. atandınız yazısını ekranda görünce yaşayacağım sevinci düşünerek çalışıyorum.
inşallah öyle olur canım.
zeycanım: allah senden de razı olsun. iyi çlışmalar sana da :) Bismillah de başla. gerisi gelecek

Bir dersten bir konuyu bitirince üstüne en az 200 soru çöz. Öyle diğer konuya geç. Bütün konuları soru çözmeden geçersen pekiştirip tekrar edemezsin. Ve de sonra soru çözme aşamasına geçtiğinde konuları unutmuş olursun o testleri çözmek de çok faydalı olmaz. Benim bir de bir huyum var. Denemeler dışında konu çalışmadan soru çözemiyorum. Mesela konu testleri çözeceksem konuları bitirmiş olsam bile özet bir kitaptan bir kere okuyorum o testleri öyle çözüyorum bu şekilde hem tekrar etmiş oluyorum hemde testlerde daha az yanlışım çıkıyor bu da motive ediyor doğal olarak.

Ben daha önceden sınava hazırlandığım için biraz temelim var sarfansarinin de dediği gibi :)) ondan netlerim yeni başlayan birine göre biraz daha yüksek. O kadar da yüksek değil aslında hala çok eksiklerim var ama son girdiğim denemede 90 net yaptım. Gerçek sınavda 98 küsur net yapmıştım. Konuları unutmuşum hatırlamaya çalışıyorum. İşte çalıştığım için de derse fazla vaktim kalmıyor bakabildiğim kadarıyla bakıyorum derslere.

Sarfansari kafanda canlandırabilmen için biraz hikaye gibi anlatan tarih kitabından çalışman lazım. Kitaplarda maalesef hep şu padişah şunu yaptı bunu yaptı yazıyor. Ezbere yönelik maalesef hepsi. Ben o açıdan keyifli tarih kitabını beğendim biraz daha detaya inerek hikaye gibi anlatıyor. Sende vardır gerçi dersane vermiştir size dimi o kitabı sarfansari?

Denemem bende öyleyim. Bir konuda testi konuyu kendi cikarrdigim ozetten birkez okumadan soru çözemiyorum. Sinava kadar her bir konuyu 100 er okumuş olurum o zaman aklımda kalır herhalde

Dersane bize normal modüler set verdi. Ben tarihten 1 konu anlatımla almak istiyorum tekrarlarim için. Bunu alayim o zaman.

Birde geçen linkini paylaştığın yargı hızlı görsel anlatım coğrafya alacagim.

Anayasa için de karar vermedim henüz :18:

sarfansari yargının geçen paylaştığım kitabını dün kitapçıda inceledim var ya hiç resimdeki kadar büyük değil yaa o el kadar bir kitapçık Ama güzel yani. Geçen username16 nın paylaştığı linkler vardı yaa orda yargının linkleri vardı şunlar:

Yargı

1- http://www9.zippyshare.com/v/86610141/file.html
2- http://www24.zippyshare.com/v/90088319/file.html
3- http://www9.zippyshare.com/v/45485124/file.html

Onun içinde altın kitap mı ne vardı onun aynısıymış. baya güzel anlatmış özet ve de arada tiyolar veriyor. Sözel diye bahsettiği kitap da türkçeymiş bende bu sözelde ne var acaba tarih coğrafya anayasa var ayrıca bir de sözel diyor demiştim.Tekrar için çok güzel. Beğendim 20 kitap biterse alcam inşallah :)) Gözümde büyüdü kitaplar da çalış çalş azıcık bir şey ilerliyorum yaa o kadar çalışmaya koca kitabın 50 sayfası anca bitiyor :)) Ama pes etmeden devam ediyorum. Dün bir denemeye daha girdim o felaket geldi türkçeden 9 yanlış bir soruyu da görmemişim 1 boş geldi. Sözel de kötü. Toplamda 80 net geldi ama sözelde çok salladım tutan da var tutmayan da baya bir eksiğim varmış görmüş oldum. Tarih coğrafya anayasa ve türkçeden sıkıntım var. Son girdiğim 3 denemede matematik tam geldi. O yüzden matematiğe fazla vakit ayırmayacağım diğer derslere ağırlık vercem. Bir de dünkü denemede 8 tane güncel soru vardı 2 tanesi tarihe dahildi. Hiç birini yapamadım güncele de yüklenmek lazım onu anladım. 2013 kpssde de öyleydi onları hep boş geçmek zorunda kalmıştım.

ders çalısırken söle bı polis eşlerı sayfasına bakım dedım bu fotoya acayıp guldum gercekten harıka :118:

erkekler cok komık ya yemekten hiç anlamadıklarını nasılda bellı edıyorlar

ya aslında hepsi öyle değil tembelliklerinden öğrenmiyorlar yemek yapmayı. Bazıları tekkalınca sürekli dışarda yemekten bıkıp öğreniyor çok da güzel yapabiliyorlar isteyince. Zaten nerdeyse tüm ünlü aşçılar hep erkek.

haklısın denemem bende esıme dıyorm sen gel yap dıye uff cok yorumusum dıyor snra gelıp soganı nasıl dogradgma bakıyor cok buyuk dogruyon dıyo sukadar tuz at dıyor herseye karısıyor begenmıyr ama ceza verdm butun soganları ona dogratıyorm

iyi yapmışsın

Erkekler gerçekten çok düz mantık.
Eşim için mesala lacivert, turkuaz, mavi, saks, gri çizgili, lacivert çizgili....... bunların hepsi mavi renktir!!!! Sabah bunun için kavga ettik hatta, mavi gömleğini rica etti 4 mavi gömleğini de gosterdim değil diyor. Sonra kalktı kendi aldı beyaz zemin üzerine gri çizgi ye kısaca mavi diyor
Ve daha birçok renk kavramı böyle

Bugün dersi başına teni oturabiliyorum
Arkadasimin bebeğinin dogüm günü vardı, yardım için de oradaydım.
1 yaşında bebek ne anlarsa doğum gününde.
Akşam 300 coğrafya sorusu çözerek telafi yapacağım. Dün de 5 konu'nun sorularını çözmüştüm. Bugünde 300 soru çözerek bu haftaki coğrafya tekrarini bitirmiş oluyorum
Hafta içine kalan ise 630 soruluk tarih tekrarı ve türkçe dilbilgisi calisacagim

sarfansari çok güldüm eşine Bu erkekler adamı öldürür yaa

Sarfansari süpersin yaa 1 yaşında bebek ne anlar demişsin yaa :)) Ona da güldüm okuyunca süper bir yorum olmuş. Benim bir arkadaşım da 2 yaşındaki çocuğunun doğum gnü partisi için dışarda müzikli eğlence düzenlemişti ona da çok gülmüştüm. 2 yaşındaki çocuk müzikli eğlenceden ne anlayacak diye arkadaşıma demiştim o da bana anlamayacak tabi ki eğlenmek için bahane arıyorum dedi :))

Bende bugün temizlik falan yaptım aralarda dinlenirken matematik sorusu çözdüm boş durmuş olmayım dedim. Ders çalışmayınca vicdan azabı yaşıyorum çünkü. Zaten uzmanla yediiklimin matematik kitaplarını bitirmem lazım dedim ve bugün köklü sayılardan 178 soru çözdüm bi tane kitap daha kaldı onda da 3 test var 48 soru yani birazdan onu bitircem. Toplamda 226 soru edecek arta kalan vakitte de tarih okuyacağım. Bu haftaki toplam soru sayım da 606 olacak bu da benim için rekor olacak Eski rekorum haftalık 598 di çünkü Çok bir yükseliş yok ama olsun :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…