2014 kpss çalışma günlüğüm

denemem bitanesin çok sağol bak tarihe başladım dün çalışıyorum tek kaynak değil tabiki nerdeyse tüm yayınlar var evde az önce eşimle konuştuk bana hep olumsuz düşünüyorsun baştan kaybedersin bak 3 ay var dişini sık geç değil dedi olursa olur olmazsa ölüm yok ucunda dedi o kadar mutlu oldum ki nerdeyse tüm kitapları bugün bitirebilirim bu gazla :) şimdi benim konu hakimiyetim yok ya sence ne yapmalıyım günde 2000 soru çözenler varmış sence önce konuları bitirip mi çözeyim yoksa konu konu mu soru çözeyim ...

bu arada neden herkes senin netlerinden bahsediyor :) allah nazarlardan saklasın kaç net yapıyorsun nazar değmesin ya allah yüzümüze baksın babam o kadar isterdi ki denemem benim memur olup bir yerlere gelmemi göremedi allah kısmet ederse atandığım gün mezarına gidip müjdemi vereceğim ne olur dua edin bana allah emeklerimizi boşa çıkarmasın

Bende yakın zamanda dedemi kaybettim, zor oluyor gerçekten ama sanki hiç ölmemiş hala yaşıyormuş gibi geliyor bana.
Zeycanım bol bol dua et kabir azabı çekmesin günahları affolsun cennete gitsin diye ben hep öyle yapıyorum anneannemle dedem için.

Edaasya senin de başın sağolsun, geç kalmış sayılmazsın. Dersaneye gidiyormusun çalışıyor musun bilmiyorum ama eğer evdeysen tüm çok çalışarak açığı rahatlıkla kapatabilirsin :KK66:

Ben günde 2 saat çalışıyorum hafta içi. Haftasonları da 3-4 saat çalışabiliyorum. Ama artık arttırcam haftasonlarını da. Bir konudan da en az 200 soru çözüyorum. Eğer evdeysen günde en az 5 saat çalışmanı öneririm bir konudan da 300-400 soru çözebilirsin.

Mantık sorularının püf noktası çok fazla mantık sorusu çözmen. İlk başta hatta çözümlü soruları çözersen daha faydalı olur. Mantık soruları matematiğin en kolay soruları aslında çünkü hiç bilgi istemez matematiği hiç bilmeyen adam bile mantık yürüterek bu soruları çözebilir :))

devrim netlerin düşük olsa bile kendini başkalarıyla kıyaslama bu moralini bozar. Kendinle yarışıp hep matematik netin 9 netse her hafta kendine 3 net arttırma hedefi koy bu da her hafta matematikten 3 konuya çalışman demek oluyor. Bu şekilde bir ayda 12-15 net arttırabilirsin ve netlerin 21-24 e yükselir bir ayda. Sonra da 30 a doğru ilerlersin :)) Hep bunu düşün 30 net yaptığını bu seni motive eder. 8-9 net yapabiliyorsan bu matematiği yapabildiğini gösterir. 8-9 soruyu yapan 30 soruyu da yapar. Ama tabi çok çalışıp çok soru çözmen lazım.

zeynep herkesin programı kendine göredir. Sana iki tane çalışma şekli önerebilirim: Ya ders ders çalışabilirsin. Öncelikle netlerinin en düşük olduğu ders hangisiyse onu bitir sonra bu şekilde tüm dersleri sırasıyla bitirebilirsin. Ya da Her dersten 1 konu çalışıp tüm derslere sırasıyla da bakabilirsin ben şimdilik öyle yapıyorum. Bir ara tek ders çalışıyordum ama sonra dedim denemelere girince her dersten çalıştığım konuların sorularını yaparsam daha iyi olur. Böylece her derse hevesle bakarım. Şimdi sadece tarih çalışınca tarih sorularını severek çözcem diğer derslere geçince off bunu da hiç bilmiyorum ama çözmeye çalışayım yine de diyerek bakcam. Sana hangi çalışma şekli uyar bilemiyorum ama ikisinin de artısı da eksisi de var. Sadece tek derse bakınca da konular arasındaki bağlantılrı çok iyi kurabiliyrsun çünkü tüm konulara art arda çalışıyorsun ve böylece o dersi daha iyi öğreniyorsun. Ama diğer derse geçince de o dersi unutma ihtimalin oluyor bu şekide de.
Her derse birlikte çalışınca hiç bir dersten kopmamş oluyorsun.
zeycanım senin de başın sağolsun konuya pek hakim değilim yeni üyeyim zaten ama sanırım sen de yakınını kaybettin başın sağolsun allah sabırlar versin ne yapalım hayat devam ediyor güçlü olacağız yapacak hiçbir şeyimiz yok:KK50:

bilgisayar bölümüyüm.
geçen sene kpssden 78 aldım .
bu sene yine hazırlanıyorum.
inşallah bize de nasip olur memurluk.
sizin neydi bölümünüz ?

İnşallah seneye bu zamanlar memur oluruz :KK16:
Benimde bölümüm önlisans gıda

hosgeldınız arkadaslar edaasya basın sagolsn allah gerıde kalanlara uzun ömurler versın zeycanım hosgeldn adaptasyon sorunu yasayabılırsın ama duzene alabılırsen yıne yavas yavas alısırsn çalısmaya canım bende tarıhte 2 konum kalmıstı onları bıtırıcem bugun ve yarın snra yenı çalısma duzenı yapıcam kendıme bıkaç gundur çalısamadm moralm cok bozuktu esım evde cok sukur duzene gırdı artk baska yere gıtmıycek /QUOTE]

İnsanın derse odaklanması için kafasının bomboş olması gerekiyor, bende dün doktora gittikten sonra rahatladım, geçen haftam çok sıkıntıı geçti, bugün normale döndü çok şükür
edaasya böyle olması normal daha yeni öğreniyorsun sorularda zorlanabilirsin. Bende ilk defa coğrafya çalışırken öyle olmuştu hayatım boyunca ilk defa kpssye hazırlanırken coğrafya çalıştığım için zorlanmıştım lise ve ortaokulda coğrafyadan kopyayla falan zar zor geçerdim :)) Sevmediğim için çalışamazdım hiç. Konuya çalışıp test çözdüğümde yarıdan çoğu da yanlış geliyordu. Diyordum çalışıyorum niye yapamıyorum. Sebebi şuydu şimdi ben karadeniz yağmurlu diye öğreniyordum ama soruda neresi yağmurlu diye sorunca karadeniz diyorum şıklara bakıyorum rize var başka iller var . Ben nerden bileyim diyordum Hani rize karadenizde bunu herkes bilir bunu örnek olsun diye verdim ama benim sorunum bağlantıyı kuramamamdı. Mesela hangisi kıyı ovası diyor burda hangisi deniz kenarında demek istiyor gibi mantığını oturtmak gerekiyordu ben sadece konuyu bi kere okuyunca da doğal olarak bağlantıyı kuramıyordum sorularda tökezliyordum. Mantığını kavrayınca coğrafya çok basit gelmişti.

Denemem
Bende hayatımda coğrafya hiç görmemiştim, bende geçen sene ihtiyacın coğrafya videolarını izedim, aynen anlattığın gibi kafamda canlandırmamı sağladı, şimdi çok daha kolay yapıyorum.

Ah şu tarihi de kafamda canlandırsam :18:

bu arada neden herkes senin netlerinden bahsediyor :) allah nazarlardan saklasın kaç net yapıyorsun nazar değmesin ya allah yüzümüze baksın babam o kadar isterdi ki denemem benim memur olup bir yerlere gelmemi göremedi allah kısmet ederse atandığım gün mezarına gidip müjdemi vereceğim ne olur dua edin bana allah emeklerimizi boşa çıkarmasın

Denemem maşallah geçen sene çok kapsamlı hazırlanmış, şu anda memur, bilgileri hala taze olduğu için iyi netler çıkartıyor.
Darısı hepimize inşallah.

Zeycanım başınsağolsun. bizde geçen yıl eşimin babasını kaybettik. biliyorum o acıyı.
ama kendini toparlamaya çalış.
yıkılma,yılma, pes etme.
bende hep yalnızım eşim çok yoğun çalışıyor. 2-3 güne bir geliyor eve.
hiç bilmediğim,kimseyi tanımadığım bi ilçede yaşıyorum. ve imkanları çok kısıtlı.
mutfak alışverişinde ihtiyacım olanları bile alamıyorum çünkü bulunmuyor burada.

duanın gücüne inanıyorsan ki inanıyormuşsun, tesbih çek bol bol.
yada namaz kıl . inan bana rahatlayacaksın.
Derse odaklan ki acıların biraz olsun hafiflesin.
kendini dağıtma. kazanman gereken bir sınav var:KK34:

Devrim çok sağol Allah razi olsun. böyle zamanlarda insan kendini çok çaresiz hissediyor.hayat eksik devam ediyor.bende yola cabalarimla devam edicem insallah. sizin de basiniz sagolsun gecmis olsun.iyi calismalar canim

hosgeldınız arkadaslar edaasya basın sagolsn allah gerıde kalanlara uzun ömurler versın zeycanım hosgeldn adaptasyon sorunu yasayabılırsın ama duzene alabılırsen yıne yavas yavas alısırsn çalısmaya canım bende tarıhte 2 konum kalmıstı onları bıtırıcem bugun ve yarın snra yenı çalısma duzenı yapıcam kendıme bıkaç gundur çalısamadm moralm cok bozuktu esım evde cok sukur duzene gırdı artk baska yere gıtmıycek allahım sevdıklerımızı korusun bu arada denemem hep aklımda netlerın gercekten çok iyi ya allah nazardan saklasn masallah :nazar: bu arada esım gecen gun evde polis okulundakı kalemlerını bulmus al bunlarla çalıs dedı sımdı daha sevecen calısıyorum derslere :))

Hosbulduk canim.
İnsallah bugunler de gecer.bende oturup guzel guzel çalişırım.herseyin hayirlisini versin Allahim.
Bende esimin ogrencilik kalemiyle çalişiyorum canim memurluklari bize de bulasir insallah

hosgeldınız arkadaslar edaasya basın sagolsn allah gerıde kalanlara uzun ömurler versın zeycanım hosgeldn adaptasyon sorunu yasayabılırsın ama duzene alabılırsen yıne yavas yavas alısırsn çalısmaya canım bende tarıhte 2 konum kalmıstı onları bıtırıcem bugun ve yarın snra yenı çalısma duzenı yapıcam kendıme bıkaç gundur çalısamadm moralm cok bozuktu esım evde cok sukur duzene gırdı artk baska yere gıtmıycek allahım sevdıklerımızı korusun bu arada denemem hep aklımda netlerın gercekten çok iyi ya allah nazardan saklasn masallah :nazar: bu arada esım gecen gun evde polis okulundakı kalemlerını bulmus al bunlarla çalıs dedı sımdı daha sevecen calısıyorum derslere :))

zeycanım senin de başın sağolsun konuya pek hakim değilim yeni üyeyim zaten ama sanırım sen de yakınını kaybettin başın sağolsun allah sabırlar versin ne yapalım hayat devam ediyor güçlü olacağız yapacak hiçbir şeyimiz yok:KK50:

Canim cok sagol Allah razi olsun insallah hersey normale döner.sende hosgeldin pek giremiyorum artik foruma.hepinize iyi calismalar

safransarı : bende öyle hyal kuruyorum hep. atandınız yazısını ekranda görünce yaşayacağım sevinci düşünerek çalışıyorum.
inşallah öyle olur canım.
zeycanım: allah senden de razı olsun. iyi çlışmalar sana da :) Bismillah de başla. gerisi gelecek :KK34:

denemem bitanesin çok sağol bak tarihe başladım dün çalışıyorum tek kaynak değil tabiki nerdeyse tüm yayınlar var evde az önce eşimle konuştuk bana hep olumsuz düşünüyorsun baştan kaybedersin bak 3 ay var dişini sık geç değil dedi olursa olur olmazsa ölüm yok ucunda dedi o kadar mutlu oldum ki nerdeyse tüm kitapları bugün bitirebilirim bu gazla :) şimdi benim konu hakimiyetim yok ya sence ne yapmalıyım günde 2000 soru çözenler varmış sence önce konuları bitirip mi çözeyim yoksa konu konu mu soru çözeyim ...
Bir dersten bir konuyu bitirince üstüne en az 200 soru çöz. Öyle diğer konuya geç. Bütün konuları soru çözmeden geçersen pekiştirip tekrar edemezsin. Ve de sonra soru çözme aşamasına geçtiğinde konuları unutmuş olursun o testleri çözmek de çok faydalı olmaz. Benim bir de bir huyum var. Denemeler dışında konu çalışmadan soru çözemiyorum. Mesela konu testleri çözeceksem konuları bitirmiş olsam bile özet bir kitaptan bir kere okuyorum o testleri öyle çözüyorum bu şekilde hem tekrar etmiş oluyorum hemde testlerde daha az yanlışım çıkıyor bu da motive ediyor doğal olarak.

Ben daha önceden sınava hazırlandığım için biraz temelim var sarfansarinin de dediği gibi :)) ondan netlerim yeni başlayan birine göre biraz daha yüksek. O kadar da yüksek değil aslında hala çok eksiklerim var ama son girdiğim denemede 90 net yaptım. Gerçek sınavda 98 küsur net yapmıştım. Konuları unutmuşum hatırlamaya çalışıyorum. İşte çalıştığım için de derse fazla vaktim kalmıyor bakabildiğim kadarıyla bakıyorum derslere.
İnşallah seneye bu zamanlar memur oluruz :KK16:
Benimde bölümüm önlisans gıda

İnsanın derse odaklanması için kafasının bomboş olması gerekiyor, bende dün doktora gittikten sonra rahatladım, geçen haftam çok sıkıntıı geçti, bugün normale döndü çok şükür

Denemem
Bende hayatımda coğrafya hiç görmemiştim, bende geçen sene ihtiyacın coğrafya videolarını izedim, aynen anlattığın gibi kafamda canlandırmamı sağladı, şimdi çok daha kolay yapıyorum.

Ah şu tarihi de kafamda canlandırsam :18:

Denemem maşallah geçen sene çok kapsamlı hazırlanmış, şu anda memur, bilgileri hala taze olduğu için iyi netler çıkartıyor.
Darısı hepimize inşallah.

Sarfansari kafanda canlandırabilmen için biraz hikaye gibi anlatan tarih kitabından çalışman lazım. Kitaplarda maalesef hep şu padişah şunu yaptı bunu yaptı yazıyor. Ezbere yönelik maalesef hepsi. Ben o açıdan keyifli tarih kitabını beğendim biraz daha detaya inerek hikaye gibi anlatıyor. Sende vardır gerçi dersane vermiştir size dimi o kitabı sarfansari?

Ben daha önceden sınava hazırlandığım için biraz temelim var sarfansarinin de dediği gibi :)) ondan netlerim yeni başlayan birine göre biraz daha yüksek. O kadar da yüksek değil aslında hala çok eksiklerim var ama son girdiğim denemede 90 net yaptım. Gerçek sınavda 98 küsur net yapmıştım. Konuları unutmuşum hatırlamaya çalışıyorum. İşte çalıştığım için de derse fazla vaktim kalmıyor bakabildiğim kadarıyla bakıyorum derslere.

Sarfansari kafanda canlandırabilmen için biraz hikaye gibi anlatan tarih kitabından çalışman lazım. Kitaplarda maalesef hep şu padişah şunu yaptı bunu yaptı yazıyor. Ezbere yönelik maalesef hepsi. Ben o açıdan keyifli tarih kitabını beğendim biraz daha detaya inerek hikaye gibi anlatıyor. Sende vardır gerçi dersane vermiştir size dimi o kitabı sarfansari?

Denemem bende öyleyim. Bir konuda testi konuyu kendi cikarrdigim ozetten birkez okumadan soru çözemiyorum. Sinava kadar her bir konuyu 100 er okumuş olurum o zaman aklımda kalır herhalde :KK1:

Dersane bize normal modüler set verdi. Ben tarihten 1 konu anlatımla almak istiyorum tekrarlarim için. Bunu alayim o zaman.

Birde geçen linkini paylaştığın yargı hızlı görsel anlatım coğrafya alacagim.

Anayasa için de karar vermedim henüz :18:

Denemem bende öyleyim. Bir konuda testi konuyu kendi cikarrdigim ozetten birkez okumadan soru çözemiyorum. Sinava kadar her bir konuyu 100 er okumuş olurum o zaman aklımda kalır herhalde :KK1:

Dersane bize normal modüler set verdi. Ben tarihten 1 konu anlatımla almak istiyorum tekrarlarim için. Bunu alayim o zaman.

Birde geçen linkini paylaştığın yargı hızlı görsel anlatım coğrafya alacagim.

Anayasa için de karar vermedim henüz :18:

sarfansari yargının geçen paylaştığım kitabını dün kitapçıda inceledim var ya hiç resimdeki kadar büyük değil yaa o el kadar bir kitapçık :KK1: Ama güzel yani. Geçen username16 nın paylaştığı linkler vardı yaa orda yargının linkleri vardı şunlar:

Yargı

1- http://www9.zippyshare.com/v/86610141/file.html
2- http://www24.zippyshare.com/v/90088319/file.html
3- http://www9.zippyshare.com/v/45485124/file.html

Onun içinde altın kitap mı ne vardı onun aynısıymış. baya güzel anlatmış özet ve de arada tiyolar veriyor. Sözel diye bahsettiği kitap da türkçeymiş bende bu sözelde ne var acaba tarih coğrafya anayasa var ayrıca bir de sözel diyor demiştim.Tekrar için çok güzel. Beğendim 20 kitap biterse alcam inşallah :)) Gözümde büyüdü kitaplar da çalış çalş azıcık bir şey ilerliyorum yaa o kadar çalışmaya koca kitabın 50 sayfası anca bitiyor :)) Ama pes etmeden devam ediyorum. Dün bir denemeye daha girdim o felaket geldi türkçeden 9 yanlış bir soruyu da görmemişim 1 boş geldi. Sözel de kötü. Toplamda 80 net geldi ama sözelde çok salladım tutan da var tutmayan da baya bir eksiğim varmış görmüş oldum. Tarih coğrafya anayasa ve türkçeden sıkıntım var. Son girdiğim 3 denemede matematik tam geldi. O yüzden matematiğe fazla vakit ayırmayacağım diğer derslere ağırlık vercem. Bir de dünkü denemede 8 tane güncel soru vardı 2 tanesi tarihe dahildi. Hiç birini yapamadım güncele de yüklenmek lazım onu anladım. 2013 kpssde de öyleydi onları hep boş geçmek zorunda kalmıştım.

ders çalısırken söle bı polis eşlerı sayfasına bakım dedım bu fotoya acayıp guldum gercekten harıka :118: $998489_523174734436810_144326367_n.jpg

erkekler cok komık ya yemekten hiç anlamadıklarını nasılda bellı edıyorlar :KK1::KK9:

ya aslında hepsi öyle değil tembelliklerinden öğrenmiyorlar yemek yapmayı. Bazıları tekkalınca sürekli dışarda yemekten bıkıp öğreniyor çok da güzel yapabiliyorlar isteyince. Zaten nerdeyse tüm ünlü aşçılar hep erkek.

ya aslında hepsi öyle değil tembelliklerinden öğrenmiyorlar yemek yapmayı. Bazıları tekkalınca sürekli dışarda yemekten bıkıp öğreniyor çok da güzel yapabiliyorlar isteyince. Zaten nerdeyse tüm ünlü aşçılar hep erkek.

haklısın denemem:KK1: bende esıme dıyorm sen gel yap dıye uff cok yorumusum dıyor snra gelıp soganı nasıl dogradgma bakıyor cok buyuk dogruyon dıyo sukadar tuz at dıyor herseye karısıyor begenmıyr ama ceza verdm butun soganları ona dogratıyorm:KK9::KK9:

haklısın denemem:KK1: bende esıme dıyorm sen gel yap dıye uff cok yorumusum dıyor snra gelıp soganı nasıl dogradgma bakıyor cok buyuk dogruyon dıyo sukadar tuz at dıyor herseye karısıyor begenmıyr ama ceza verdm butun soganları ona dogratıyorm:KK9::KK9:

iyi yapmışsın :KK1: :KK1: :KK1:

Erkekler gerçekten çok düz mantık.
Eşim için mesala lacivert, turkuaz, mavi, saks, gri çizgili, lacivert çizgili....... bunların hepsi mavi renktir!!!! Sabah bunun için kavga ettik hatta, mavi gömleğini rica etti 4 mavi gömleğini de gosterdim değil diyor. Sonra kalktı kendi aldı beyaz zemin üzerine gri çizgi ye kısaca mavi diyor :KK19:
Ve daha birçok renk kavramı böyle :KK37:

Bugün dersi başına teni oturabiliyorum :KK17:
Arkadasimin bebeğinin dogüm günü vardı, yardım için de oradaydım.
1 yaşında bebek ne anlarsa doğum gününde.
Akşam 300 coğrafya sorusu çözerek telafi yapacağım. Dün de 5 konu'nun sorularını çözmüştüm. Bugünde 300 soru çözerek bu haftaki coğrafya tekrarini bitirmiş oluyorum :KK34:
Hafta içine kalan ise 630 soruluk tarih tekrarı ve türkçe dilbilgisi calisacagim :KK14:

Erkekler gerçekten çok düz mantık.
Eşim için mesala lacivert, turkuaz, mavi, saks, gri çizgili, lacivert çizgili....... bunların hepsi mavi renktir!!!! Sabah bunun için kavga ettik hatta, mavi gömleğini rica etti 4 mavi gömleğini de gosterdim değil diyor. Sonra kalktı kendi aldı beyaz zemin üzerine gri çizgi ye kısaca mavi diyor :KK19:
Ve daha birçok renk kavramı böyle :KK37:

sarfansari çok güldüm eşine :KK1: :KK1: :KK1: Bu erkekler adamı öldürür yaa :KK1:
Bugün dersi başına teni oturabiliyorum :KK17:
Arkadasimin bebeğinin dogüm günü vardı, yardım için de oradaydım.
1 yaşında bebek ne anlarsa doğum gününde.
Akşam 300 coğrafya sorusu çözerek telafi yapacağım. Dün de 5 konu'nun sorularını çözmüştüm. Bugünde 300 soru çözerek bu haftaki coğrafya tekrarini bitirmiş oluyorum :KK34:
Hafta içine kalan ise 630 soruluk tarih tekrarı ve türkçe dilbilgisi calisacagim :KK14:

:KK1: :KK1: Sarfansari süpersin yaa 1 yaşında bebek ne anlar demişsin yaa :)) Ona da güldüm okuyunca süper bir yorum olmuş. Benim bir arkadaşım da 2 yaşındaki çocuğunun doğum gnü partisi için dışarda müzikli eğlence düzenlemişti ona da çok gülmüştüm. 2 yaşındaki çocuk müzikli eğlenceden ne anlayacak diye arkadaşıma demiştim o da bana anlamayacak tabi ki eğlenmek için bahane arıyorum dedi :))

Bende bugün temizlik falan yaptım aralarda dinlenirken matematik sorusu çözdüm boş durmuş olmayım dedim. Ders çalışmayınca vicdan azabı yaşıyorum çünkü. Zaten uzmanla yediiklimin matematik kitaplarını bitirmem lazım dedim ve bugün köklü sayılardan 178 soru çözdüm bi tane kitap daha kaldı onda da 3 test var 48 soru yani birazdan onu bitircem. Toplamda 226 soru edecek arta kalan vakitte de tarih okuyacağım. Bu haftaki toplam soru sayım da 606 olacak bu da benim için rekor olacak :KK1: Eski rekorum haftalık 598 di çünkü :KK1: :KK1: Çok bir yükseliş yok ama olsun :))

X