2014 kpss çalışma günlüğüm

Tarihten yeni kitap alicam benimki 2010. yeni kitapla daha bi hefesli olurum bide renkli bi kitap olucak kesinlikle ovur turlu icim karariyo okurken. Siz hangi kitapran calisitorsunuz

Tarihten yeni kitap alicam benimki 2010. yeni kitapla daha bi hefesli olurum bide renkli bi kitap olucak kesinlikle ovur turlu icim karariyo okurken. Siz hangi kitapran calisitorsunuz

Sana tarih içinşu kitapları önerebilirim:

KPSS-Tarih-Konu-Anlatimli-Pegem-_3114_1.jpg
pegem-yayinlari-kpss-tarih-soru-bankasi-190x273.jpg
keyifli-tarih-yediiklim.jpg

yukardakiler pegemin alttaki yedi iklimin. Yediiklimin baya renkli bir şeybir de x yayın ders notlarını öneririm sözel dersler için komple.

Birde tarihten yeni kitap aldım internetten elime geçmedi daha yorum yapamam ama herkes övüyor fehmi eriklinin kitabı var:

kpss-tarih-konu-anlatimli-cozumlu-soru-bankasi-fehmi-erikli-2014_RCL1_m.jpg
bu hafta gelir bu kitap o zaman ona da çalışınca yorum yapabilirim. Ama internette herkes süper diyor bu kitap için. Bir de sınava girmeden mutlaka yargının kozmik oda serisini çözmeni öneririm. İçinde ösym nin yaptığı tüm sınavlarda çıkan sorular var. İşte JANA, JANU, adli yargı sınavları vs. tüm sınavlarda çıkmış sorular var.
Çıkmış soruları çözünce aslında boş yere çalıştığını insan daha iyi görebiliyor :KK1: İşte içimiz rahat etsin diye çalışıyoruz bu kadar. Yoksa bazen öyle sorular geliyor ki piyasadaki kitaplarda bulmak mümkün değil.

sarfansari süpersin :KK66: Ben soru sayımı hiç söylemeyim valla utanıyorum :KK17::KK17: O kadr az yani :))

Ama bende senin gibi yapcam haftalık yapılacaklar listesi çıkarcam pazartesiden itibaren. Bugün ingilizce çalıştım kpssye pek vakit ayırmadım bir de ingilizce çıkmış sorulardan bir deneme çözüp bugün bırakcam dersi.

Bu beğen butonları çok gıcık birşey oldu :KK37:
Ben 200 soru sayımı tamamlayamayacağım gibi duruyor ama :26: Yediiklim konu anlatım var elimde, dershane verdi, önlisans olduğu için mi bilmiyorum konular çok kısa, ama ben data dan çalıştığım için çalış çalış bitmiyor. Birde bugün misafirim vardı, öğlen ders çalışamadım o yüzden yetişmeyecek sanırım.

Denemem sen işe yds ye bir de kpss 3e bölünmüş şekildesin, maşallah ama yavaştanda olsa 3ünü de düzene sokacaksın :nazar:

Bu beğen butonları çok gıcık birşey oldu :KK37:
Ben 200 soru sayımı tamamlayamayacağım gibi duruyor ama :26: Yediiklim konu anlatım var elimde, dershane verdi, önlisans olduğu için mi bilmiyorum konular çok kısa, ama ben data dan çalıştığım için çalış çalış bitmiyor. Birde bugün misafirim vardı, öğlen ders çalışamadım o yüzden yetişmeyecek sanırım.

Denemem sen işe yds ye bir de kpss 3e bölünmüş şekildesin, maşallah ama yavaştanda olsa 3ünü de düzene sokacaksın :nazar:

Beğen butonunu tıklıyorum bi de beğenmiyor anlamadım neden , hiç sevmedim bu halini.
Sağlık olsun sarfansari ilerleyen zamanlarda eminim 2000 soruyu da görürsün geçersin de. Sınav yaklaştıkça öyle oluyor.

Dediğin gibi ben 3e bölündüğüm için olduğu kadar işte. Elimden geleni yapayım da, kaç puan alırsam artık. YDS 6 nisan da ondan sonra full kpssye çalışcam.Haftaiçi zaten pek çalışamıyorum çalışsam da inanılmaz verimsiz geçiyor. Sadece işte izlediğim videolar yanıma kar kalıyor. Bir de en verimli ders çalışabilecğim saatler maalesef işte geçiyor. Haftasonu da ne kadar çalışabilirsem o işte.

Bizim işteki tüm arkadaşlar kpss kursuna yazıldı. Onların işi daha zor. Haftasonları da dersanede geçecek ne ara çalışacaklar bilmiyorum. Ben sırf o yüzden dersaneye gitmedim açıkçası. Bu arada sarfansari siz dersanede hangi derslerden hangi konulardasınız? Bir de sizin sınav eylülde galiba dimi? Sizin dersler ne zaman bitecek?

Bu haftaki programım

Sözcükte anlam 160
Sayılar 100
Sayısal mantık 20
Sözel mantık 24
Yeryüzü şekilleri 150
Anayasa YARGI 200
Osm kül.-med. 340

yaklaşık 1000 soru yapıyor. İlk tekrarlarımı yapacağım için bu hafta biraz ayrıntılı olacak. Ondan soru sayımı azalttım. Tarih ve Türkçe dersi de tekrarlarım var. Tekrarlarımdan da 2şer test çözeceğim. Tekrar kitaplarım, yarın en geç salı günü elimde olacak İnşallah.

Beğen butonunu tıklıyorum bi de beğenmiyor anlamadım neden , hiç sevmedim bu halini.
Sağlık olsun sarfansari ilerleyen zamanlarda eminim 2000 soruyu da görürsün geçersin de. Sınav yaklaştıkça öyle oluyor.

Dediğin gibi ben 3e bölündüğüm için olduğu kadar işte. Elimden geleni yapayım da, kaç puan alırsam artık. YDS 6 nisan da ondan sonra full kpssye çalışcam.Haftaiçi zaten pek çalışamıyorum çalışsam da inanılmaz verimsiz geçiyor. Sadece işte izlediğim videolar yanıma kar kalıyor. Bir de en verimli ders çalışabilecğim saatler maalesef işte geçiyor. Haftasonu da ne kadar çalışabilirsem o işte.

Bizim işteki tüm arkadaşlar kpss kursuna yazıldı. Onların işi daha zor. Haftasonları da dersanede geçecek ne ara çalışacaklar bilmiyorum. Ben sırf o yüzden dersaneye gitmedim açıkçası. Bu arada sarfansari siz dersanede hangi derslerden hangi konulardasınız? Bir de sizin sınav eylülde galiba dimi? Sizin dersler ne zaman bitecek?

Evet birde dershane senin için çok zaman kaybı olur. Evde çalışarak daha iyi edersin. Alt yapın var nasıl olsa.

Bizim sınav 9. ayda ama haziranda lisans sınıflarıyla birlikte konular bitecek. ilk yazıldığımda haziranda dersler bitecek, sonra tekrarlar ve denemeler sıklaşarak başlayacak denilmişti. Deneme proğramında hazirandan sonra ayda 8 deneme gözüküyor bize.

matematik: üstlü sayılar
Türkçe: karışık gidiyor hoca, ses bigisi, yazım noktalama, sözcükte anlam bitti, dil bilgisine geçtik
Coğrafya: yeryüzü şekilleri bu hafta bitecek
Tarih: Osmanlı kültür medeniyet işleyecek bu hafta
Anayasa: ders başlayalı 1 ay oldu, temel hukuk bitti sadece
Geometri: dersleri henüz başlamadı, 2. dönem başlayacakmış

Bu haftaki programım

Sözcükte anlam 160
Sayılar 100
Sayısal mantık 20
Sözel mantık 24
Yeryüzü şekilleri 150
Anayasa YARGI 200
Osm kül.-med. 340

yaklaşık 1000 soru yapıyor. İlk tekrarlarımı yapacağım için bu hafta biraz ayrıntılı olacak. Ondan soru sayımı azalttım. Tarih ve Türkçe dersi de tekrarlarım var. Tekrarlarımdan da 2şer test çözeceğim. Tekrar kitaplarım, yarın en geç salı günü elimde olacak İnşallah.

Baattin karikatürü paylaşayım bi tane de gülelim :)
669359.jpg

Bende bu hafta paragraftan
371 soru çözcem
ingilizceden de passive voice ve Modals konularına çalışcam.
Geçen hafta tarihten türk islam videolarını bitirememiştim onu bitircem.
KPSSden 1 deneme çözcem
YDS den de 2 deneme çözcem
İngilizceden de 5 tane paragraf okuyacağım.

Şimdilik bu kadar plan yaptım çünkü sadece haftasonu çalışıyorum :KK1:

Olur da bunları bitirirsem çalışmalarıma ek ilave yapcam.

Baattin karikatürü paylaşayım bi tane de gülelim :)
669359.jpg

Bende bu hafta paragraftan
371 soru çözcem
ingilizceden de passive voice ve Modals konularına çalışcam.
Geçen hafta tarihten türk islam videolarını bitirememiştim onu bitircem.
KPSSden 1 deneme çözcem
YDS den de 2 deneme çözcem
İngilizceden de 5 tane paragraf okuyacağım.

Şimdilik bu kadar plan yaptım çünkü sadece haftasonu çalışıyorum :KK1:

Olur da bunları bitirirsem çalışmalarıma ek ilave yapcam.

Baattini çok severim :)
Üç yıl önce Fırat aşığı olmuştum, ve bir dosyaya 160 tı sanırım karikatürünü topladım, canım sıkıldıkça okurdum. Baattini de ordan tanıyorum ama bu sıralar çok popüler oldu :KK52:

Evet birde dershane senin için çok zaman kaybı olur. Evde çalışarak daha iyi edersin. Alt yapın var nasıl olsa.

Bizim sınav 9. ayda ama haziranda lisans sınıflarıyla birlikte konular bitecek. ilk yazıldığımda haziranda dersler bitecek, sonra tekrarlar ve denemeler sıklaşarak başlayacak denilmişti. Deneme proğramında hazirandan sonra ayda 8 deneme gözüküyor bize.

matematik: üstlü sayılar
Türkçe: karışık gidiyor hoca, ses bigisi, yazım noktalama, sözcükte anlam bitti, dil bilgisine geçtik
Coğrafya: yeryüzü şekilleri bu hafta bitecek
Tarih: Osmanlı kültür medeniyet işleyecek bu hafta
Anayasa: ders başlayalı 1 ay oldu, temel hukuk bitti sadece
Geometri: dersleri henüz başlamadı, 2. dönem başlayacakmış

Hımm çok ilerlememişsiniz daha belki size yetişirim o zaman. nisandan sonra tabi anca yetişirim :)) Ne bileyim ben çok geri kaldım gibi geliyor da her derste. Ama ilk başta tüm kitapları taradım o çok vaktimi aldı. Şimdi de tek dersten gidiyorum 5 kitapla ama bu sefer de ingilizce var o vaktimi alıyor. Ama itiraf edeyim bende aşırı çalışmıyorum yani. Aslında daha fazla da çalışabilirim. Oyalanıyorum çok fazla. Haftasonu 5-6 saat çalışmam lazım benim 2-3 saati buluyor. Bir saat çalışıp 2-3 saat oyalanıyorum. Ondan kaynaklı. Neyse arttırırım inşallah bu süreleri. Sarfansari sen çok iyi bir düzen kurdun ders konusunda maşallah :)) Darısı benim başıma.

Hımm çok ilerlememişsiniz daha belki size yetişirim o zaman. nisandan sonra tabi anca yetişirim :)) Ne bileyim ben çok geri kaldım gibi geliyor da her derste. Ama ilk başta tüm kitapları taradım o çok vaktimi aldı. Şimdi de tek dersten gidiyorum 5 kitapla ama bu sefer de ingilizce var o vaktimi alıyor. Ama itiraf edeyim bende aşırı çalışmıyorum yani. Aslında daha fazla da çalışabilirim. Oyalanıyorum çok fazla. Haftasonu 5-6 saat çalışmam lazım benim 2-3 saati buluyor. Bir saat çalışıp 2-3 saat oyalanıyorum. Ondan kaynaklı. Neyse arttırırım inşallah bu süreleri. Sarfansari sen çok iyi bir düzen kurdun ders konusunda maşallah :)) Darısı benim başıma.

Dershane yavaş gidiyor ama haziran sonuna hepsi biter yine de diyorlar.

Aslında hafta sonları sabah kalkıp kütüphaneye gitsen, 5-6 saat çalışabilirsin. Evde oyalanacak bir çok bahane buluyor insan.

İnan bende günde 2-3 saat çalışıyorum ancak. zamanım olmadığından da değil, oyalanıyorum hep. Önceden bu kadarda çalışamıyordum ama eskiye göre iyiyim ama 5-6 saat normal olmalı benim için.

Hatta bu hafta hergün derse oturma saatlerimi not edeyim ve günde 4 saat oturmaya çalışayım, bakalım yapabilecek miyim :KK53:

Dershane yavaş gidiyor ama haziran sonuna hepsi biter yine de diyorlar.

Aslında hafta sonları sabah kalkıp kütüphaneye gitsen, 5-6 saat çalışabilirsin. Evde oyalanacak bir çok bahane buluyor insan.

İnan bende günde 2-3 saat çalışıyorum ancak. zamanım olmadığından da değil, oyalanıyorum hep. Önceden bu kadarda çalışamıyordum ama eskiye göre iyiyim ama 5-6 saat normal olmalı benim için.

Hatta bu hafta hergün derse oturma saatlerimi not edeyim ve günde 4 saat oturmaya çalışayım, bakalım yapabilecek miyim :KK53:
iyi fikir bende haftaiçi hergün 1 saat çalışmaya çalışcam bazen hiç çalışmadığım da oluyor çünkü. Sonra 2 saate arttırırım bu hafta 1 saat olayını hergün kesintisiz yapmaya çalışcam haftasonu da 5er saat hedef koydum. Sonraki hafta onu da 6 saate çıkarcam.

Teşekkür ederiz :KK16:
Bu arada hafta içi işte soru çözebileceğim konu konu ayrılmış testleri olan bir site buldum : http://www.kpsscafe.com/online-kpss-deneme-sinavlari.php
Video izledikten sonra burdaki soruları çözcem tarihten :))

iyi fikir bende haftaiçi hergün 1 saat çalışmaya çalışcam bazen hiç çalışmadığım da oluyor çünkü. Sonra 2 saate arttırırım bu hafta 1 saat olayını hergün kesintisiz yapmaya çalışcam haftasonu da 5er saat hedef koydum. Sonraki hafta onu da 6 saate çıkarcam.

soru sayısında kendime hedef belirlemeden önce çok daha az çözüyordum. Şimdi düzene girdi, saati de aynı şekilde başlarsam onu da düzene sokarım inşallah. Senin için de 1 saat iyi bir başlangıç olacak.

Site de günde 5 test bile çözsen senin için çok büyük avantaj denemem. Umarım soruları da beğenirsin.

Sana tarih içinşu kitapları önerebilirim:

KPSS-Tarih-Konu-Anlatimli-Pegem-_3114_1.jpg
pegem-yayinlari-kpss-tarih-soru-bankasi-190x273.jpg
keyifli-tarih-yediiklim.jpg

yukardakiler pegemin alttaki yedi iklimin. Yediiklimin baya renkli bir şeybir de x yayın ders notlarını öneririm sözel dersler için komple.

Birde tarihten yeni kitap aldım internetten elime geçmedi daha yorum yapamam ama herkes övüyor fehmi eriklinin kitabı var:

kpss-tarih-konu-anlatimli-cozumlu-soru-bankasi-fehmi-erikli-2014_RCL1_m.jpg
bu hafta gelir bu kitap o zaman ona da çalışınca yorum yapabilirim. Ama internette herkes süper diyor bu kitap için. Bir de sınava girmeden mutlaka yargının kozmik oda serisini çözmeni öneririm. İçinde ösym nin yaptığı tüm sınavlarda çıkan sorular var. İşte JANA, JANU, adli yargı sınavları vs. tüm sınavlarda çıkmış sorular var.
Çıkmış soruları çözünce aslında boş yere çalıştığını insan daha iyi görebiliyor :KK1: İşte içimiz rahat etsin diye çalışıyoruz bu kadar. Yoksa bazen öyle sorular geliyor ki piyasadaki kitaplarda bulmak mümkün değil.

canım fehmi eriklinin kitabı eline ulaşınca içeriği hakkında bilgi verirmesin bana bende ona göre alayım.
keyifli tarihi yada bunu alayım. keyifli tarihin içeriği nasıl anlatımı felan.. ağırmı acaba..

canım fehmi eriklinin kitabı eline ulaşınca içeriği hakkında bilgi verirmesin bana bende ona göre alayım.
keyifli tarihi yada bunu alayım. keyifli tarihin içeriği nasıl anlatımı felan.. ağırmı acaba..

Keyifli tarihte her ünite farklı renkte bir kaç sayfanın fotoğrafını çektim bak istersen hoşuna giderse alırsın. Hem önemli noktalar var hem de arada ince ayrıntılara girmiş sanki hikaye anlatır gibi ilgini çekerek okuyorsun. Mesela Asya Hunda Teomanın bir oğlu daha olunca Metehanı Yüeçilere esir verdiğini söylüyor. Metehan yüeçilerden kaçıp kurtulunca efsane gibi heryere bunun yayıldığını metehanın ün kazandığını ve babasının emrine verdiği askerleri alarak babasını tahttan indirdiğini falan anlatıyor. Asya hundan teoman ve metehanı bu şekilde akılda tutuyorsun.
Sonra maniheizm dininin uygurlara olduğunu söylüyor arkasından onla ilgili ayrıntı veriyor. Bu dinde aydınlık karanlık birbiriyle savaşır diyor işte uygur dışında bu dini ispanya fransa gibi ülkelerin de benimsediğini söylüyo ama bu ayrıntılar böyle hani konu anlatımı dışında biliyor musunuz diye köşeler oluşturmuş tarihe merakı uyandırmak amaçlı böyle hikaye tarzı olaylar anlatıyor onun dışında temel konuları da vermiş. Örnek olsun diye hem o biliyor musunuz kısmından hem de diğer kısımlardan fotoğraf çektim. $IMAG0142.jpg $IMAG0144.jpg $IMAG0143.jpg $IMAG0145.jpg $IMAG0146.jpg

Bir de her üniteyi farklı renkte yapmış güzel geldi bana. Fehmi Erikli gelince de yorum yaparım tabi.

Keyifli Matematiği çok sevmiştim, Tarihi de almak istiyordum tahmin ettiğim gibi güzel görünüyor :)

Keyifli tarihin hepsine çalışmadım ama ilk üniteyi okudum sadece genel olarak güzel geldi bana. Tavsiye ederim renkli güzel görüntüsü var o yüzden insanın çalışası geliyor. Bir de güzel ayrıntlar merak uyndırıyor işte insanda.

Bugün 1 saat ingilizce çalıştım 10 sayfa kelime kitabından kelime ezberledim. 2 tane de ingilizce paragraf okudum alıştırmalarını yaptım. Kpssye pek vakit kalmadı bir 15 dk kadar da 15 soruluk türkçe paragraf sorusu çözüp bırakcam dersi. Bugün iyi çalıştım sevindim :))

Benimde kitaplarım bugün elime geçti. Henüz inceleme fırsatım olmadı soru bankalarını ama ihtiyacın cep kitabı çanta da taşımak için, tekrarlar için güzel bir kitap.

Bende sabah 9 bucukta başlayan dersaneme 8de gittim. 1,5 saat zihnim açık güzel ders çalıştım. Eve gelince de 1 saat çalıştım. Sonrasında yemek, arkadaş oturması derken kalan 1,5 saatimi çalışmak için şimdi dersin başına geçiyorum.

Geçen ay rahatsızlığımdan dolayı antibiyotik ve başka ilaçlar fazla kullandım, ondan bu ay hastalığım geçikti ve 2 gündür baş ağrısı yapıyor bende, gündüzde bu yüzden 1 saat çalışabildim sadece. Şimdi bir ağrı kesici ilaç daha aldım, umarım hemen geçer :KK14:

X