2014 Kasım-Aralık'da ikizlerini dünyaya getirecek anneler...!

Humananin hangisini kullaniyorsunuz canım? Idrar yollarina bakmadı canım doktor. Söyledim ama. Bida gittiğimizde baksınlar diyim de. Kakasindan bakılıyor değil mi? Benimkiler eskisinden az yedikleri halde kusuyorlar.fazlasını cikardiklarini sanmıyorum.bizde de aynı. Sürekli boyunlari islaniyor.hemen kusuyorlar

Ben de rezene anason vermiştim birkackere ama sadece 2 çay kaşığı. Sürekli verilebiliyormuymus? Su sıkıntıları olmasa bebislerin hersey saha güzel olacak.biz bugün hepatit 2.dozu vurulduk.cok aglamadilar Allahtan. Gelecek ay verem aşısı vurulacakmis.gelmeden ateş düşürücü şurup verin dediler.Siz vuruldunuz mu bu aşıları? Ates falan yaptımı?

Humana 1 numara kullaniyrm canım suan.bi kac yere sordum yoktu ama bi kutuda antikolik kullanmak istiyrm bulursam.bizde bi kac gun once verem aşılarını vurulduk.surup icirmedim ateşi çıkmadan dr.um oyle demisti37.5olunca icirdim.kizimin 38e cikti oglumunki pek cikmadi.ama oda gun boyu durup durup agladi yavrum.gece ise çok bi sıkıntımız olmadı.ama aşılar yapilirken aglamaklik oldum inan.cok ağladılar.

Kizlar farkindamisiniz kimsecikler kalmadi topikte.inci flufem ve ben haric kimse bisey yazmıyor son günlerde.heeeeyýyy kızlar nerelerdesiniz.bebisler baya zorluyor anlaşılan

Redsanem. ..
Aynen canım.Insaallah paylaşım artar.
Biz bugün 40 günlük olduk çok şükür. Kalça usg çektirdik normal çıktı Hamdolsun.
Gaz sorunumuz depresti son günlerde. 2 gündür om-x bitkisel şurup kullanıyorum baya düzeldiler.
Son 4 gece eşimle beraber bakıyoruz bebislere. Gayet iyi becerdik eve hazirlik Yapiyoruz.

martta evde Donuyoruz.bakalim yalniz nasil olqcak. Gerci bakicimiz hemen basliycak ama geceleri yalniz olucaz.

Slm kızlar uzun zamandır giremiyorum. Bizde bugün 29 günlük olduk. 6 gün kuvezde yattı yavrularım. İlk 20 gün sadece anne sütüyle besledim 300 er gram aldılar dr mama takviyesi ver dedi kilo alımını az buldu. Sizler ve bebişleriniz nasıl . mama ne kadar veriyorsunuz günde

Ne güzel canım ınş. Evde de hiç zorlanmazsiniz bende şubat 19 yıllık izni de bitiyor ise basliyorum. Benim yerine patron bir ahbabinin kızını almış gittim yalvar yakar çıkarmayın beni dedim. Eşimin maaşı 1500 tl yetmiyor ucretsiz izin alamadım o sebeple onları çok ozlucem. Bakalım çalışırken ne olacak bu arada kayın valide hala bizde kaliyor zaten evi üst katta nasıl olacak ise başladıktan sonra gorucez çok içimize girdi. Hepimizi yönetmeye basladi.
Canım hayırlı olsun tekrar ben 40 çıkana kadar preaptamil kullandım. 40ml falan veriyordum 20 günlerde şimdi ise aptamil ar kullanıyorum. Genelde etmiyorlar 60 cc falan iciyorlar.

Kefirin gaza faydasi mi varmis. Ben de iceyim o zaman. Benim bebeklerim de uc aylik. Kayinvaldemle ben de altli ustlu oturuorz. Daha bebisler uc gunlukken yaptigi cok bilmisliklerden dolayi kapiyi gosterdim walla. Sabrina hayranm. Kayinvaldem benden kizimi istedi alt katta bakmak icin kiyameti kopardim. Simdi cok zorlaniorm. Biri sagimda biri solumda yatio bakimlari da cok zor. Ama kizimi da baskasinin koynuna veremem. Ilerde bana nie beni ayirdin der. Komsumuzun ikizlerinde boyle bi olaya sahit oldum.

Esin destek oldu mu benim eşim annesinin sürati asik olursa bana soruyor kavga mi ettiniz diye zaten şubat 19 da ise basliyorum. Kayinvalide bakacak bakalım ne gibi durumlar gelisecek. Bu arada gerçekten tavsiye ediyorum kefiri. Hem sütün artıyor hemde bebeklere gaz için iyi geliyor.

Kefiri deneyecegim. Esim basta bana cok kizdi. Ben de birakip giderim dedim. Annem destek oldu. Onla bakiorm. Ama yine de zor oluo. Ikizlere bence en az uc kisi lazim. Kayinvaldem" bu bebekler benim de bebeklerim sadece senin degil"dediginde benim icin bitti. Cok asiri sahiplenio. Ben lohusayken denecek laf degildi.

Kizlar benimde 1 hafta kaynanam kayinpederim 1 hafta annem babam geliyo bence biraz daha ilimli ve sakin olmaliyiz evet bende bazen geriliyorum ama sonra dusundugumde allah razi olsun gelmeyedebilirler diyorum kendi kendime.en az benim kadar sahiplenip bakmalari hosuma gidiyo hatta ben diyorum bunlar sizinde cocuklariniz bu ev sizin de eviniz bide eski kafa insanlar bizden daha farklilar yetistirme buyutme tarzlari anlamak dinlemek lazim belkide dogru bildiklerimiz yanlistir rabbim hayirli evlatlar yetistirmeyi nasip etsin

Bu arada tam 2.5 aylik olduk 2ci asimizi yaptirdik asidan etkilenmedik ama gribe yakalandik bende kizlarimda fena hastayiz dra goturdum ilac verdi

Canım onların torunları bazen annesi oymus havası estirmesi hoş değil bir ara ben sadece emziyordumne zaman kucağıma alsam bi bahane ile elimden aldı ama Bende ben yaparım ben ederim deyip vermedim. Bende kırmak istemiyorum sonuçta ben ise başlayınca o bakacak. Bu arada geçmiş olsun canım çabucak iyilesirsiniz

Hayirli olsun canım. Ben önce emzirip ardından 75 cc veriyorum. Bazen daha fazla istiyorlar. 2 saatte bir beslerdim eskiden şimdi kendileri karar veriyor. En fazla 3 saat sürüyor beslenme arası. Nerede doğum yaptın. Mersinde sin dimi?

Serenay83, geçmiş olsun canım. Rabbim şifa versin.

Kızlar rota virüsü aşısı yaptıracak misiniz? Dr önerdi. 2.ay asilariyla ilk dozu yaptiricaz biz.ozellikle akdeniz de yaygın bir virüs.

Bebekler inizin uyku düzeni nasıl kızlar? Benimkiler gece iyi uyumaya başladılar ama değişir mi zamanla bilmiyorum. Birde biz tonimer burun Aspiratör ü kullanmaya başladık. Çok rahat etti kızlarım. .

Canim bu aspiratore nedense bir turlu isinamadim ben sanki bebeklere zarar veriyomusum gibi geliyo bide burun deliklerini genisletti kullanmayi hic istemiyorum nedense

Benimkiler gece hala mizir mizir yanlarinda yatinca 1 saat deliksiz uyuyamiyosun

Ne kadar emziriyorsun cunku arkasindan 75cc mama gayet iyi benimkiler 100 cc zor bitiriyolar ben hic emzirmiyorum sagarak veriyorum.gunduz sut gece 2 kez mama yapiyoruz 2.5 ay bitirdik sanki az yiyolar gibi geliyo kilolari neydi en son

Bizde 22 subatta yaptircaz cnm onemli bi asi dedi dr

Canım bize doktor 3 ve 5 ayda dedi. Rotavirus adını 16 şubatta sağlık ocağına yaptiricam. Uyku düzenine gelince bizimkilerin gece 1 de yatıp dörtte bi kalkiyorlar birde 6 da sonra 9 kadar uyku yok .

Kızlar ben 19 şubatta ise başlıyorum. Ucretsiz izin alamadım. Benim yerine birini almışlar ben de çalışmam gerek diyince gel başla dediler ne yap cam bilmiyorum

Canim benim sutum fazla değil. 10 dk emiyolar sonra mama veriyorum. Uyurken mutlaka memede uyuyorlar.
Bugün tartildik 45 günlük olduk. 4250-4750 olmuşlar. Çok şükür.

Kizlar bebislerinizim tirnaklarini kesiyomusunuz? Ya ben her seferinde etini kesiyorum bugun bebegim agladi kanadi birazcikta icim parcalandi .cokta cabuk uzuyo en iyisi eldivenleri cikarmamak sanirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…