2014 Kasım-Aralık'da ikizlerini dünyaya getirecek anneler...!

Gülücük için daha çok erken. Bebeklerin ne kadarlık oldu? Bağzı bebekler erken davranıp iki aylık olunca gülücükle cevap vermeğe, hatta sesler çıkarmaya başlaya bilir. Ancak her bebek o kadar erken davranmaz. Daha çok çok konuşturulan bebekler erken tepki vermeğe başlıyor.
44 günlük oldular canim. 33 haftalik dogmuslardi zaten.dört gözle onların gülücüklerini bekliyorum ben. 9 aydır hayalini kuruyorum. Bana gülücük atmalarinin.

Gülücük mu atıyor. Ciddi misin? Benimkiler sadece bakıyor :KK43: uyurken istemsiz gulumsuyorlar sadece başka yok. Agulama da yok. Ikinmaktan ve aglamaktan başka ses yok şimdilik. Aptamil 1 e geçtik. Fosgos ilavesi yazıyor üstünde. Oğlum sevdi ama kızıma yaramadı hic.hem Cisini yapamıyor hem çok gazı var.daha az içmeye başladı. Çok keyifsizler. Sürekli kasları çatık. Suratlari asık. Acı çekiyor gibi. Gülücük atmak için erken değil mi ki. Benim bebislerim niye gulmuyor :KK43:(((

canım 4.hafta sosyal gülücükler için erken değil...uykularında zaten hep gülüyorlar ama son 2-3 gündür konuşup çenesine dokunduğumda gülücük atıyorlar...çok şükür.her bebeğin gelişimsel özelliği farklıdır canım.
agulama için erken.2.ay dolduktan sonra beklemek lazım.
benimkilerinde gazı çok..bio gaia da ile kolayca yapıolar gazlarını.
senin bebişler keyifsizlikten değil gazdan çatıyodur kaşları.
allah hepimizin bebişlerine sağlık keyif versn inşaallah....

44 günlük oldular canim. 33 haftalik dogmuslardi zaten.dört gözle onların gülücüklerini bekliyorum ben. 9 aydır hayalini kuruyorum. Bana gülücük atmalarinin.

atarlar annesi..senin bebişler benimkilerden küçük.
canım 2.hepatit aşısı nasıl geçti sizin?yarın aşımız var.tedirginim biraz

Dr dan geldik. Çok şükür hersey yolunda.kilolari 3350-3750 olmuş. Maşallah.
Önceden uyansinlar diye dua ederdim. Şimdi uyusunlar diye ediyorum. :mad::confused:
resmen uykuya direniyolar.
hamdolsun bu gunumuze.
Maşallah canım kiloları çok güzel uyumazlar benimkilerde uyumuyor doğru düzgün iş yapamıyorum. L

Benimkieerde erken güldü şimdi kız gulucuklu laf söyle sana gülerek karşılık veriyor oglanda aguluyor gözleri ile beni takip ediyorlar aynaya bakınca çırpınıp ona aguluyorlar. Televizyon seyrediyorlar ben seyretmesinlar diye yonlerini ceviriyorum. Birde geçen bir arkadaş kitap okurdan sürekli çabuk ve güzel konusuyorlarmis dedi bende bugün emzirirken onlara kitap okuyorum hemde emzirurkeb vakit çabuk geçiyor. Flufem biz hepatit b 2 ayın aşıları ile beraber yaptırdık bi sıkıntı yok. Ateslenmediler ama huzur luk vardı.

Biz bu cuma gideceğiz aşıya canım. Benimkiler de bazen gülüyorlar ama ben istemsiz olduğunu düşünüyordum.ilk defa emzik verdim bugün uyumuyorlardi.normalde vermeyi düşünmüyordum ama işe yararsa geceleri verebilirim.siz hiç verdiniz mi?

bende öyle canım.genelde 3 saati bulmuyor acıkıyorlar...bazen daha uzun oluyor ama uyandırmıyorum artık.
Bebekler ilk doğduğunda cok usuduler canım.
Kuzenim çocuk Dr U. Doçent. O tavsiye etti. 26 dereceden aşağı düşürme diye. Bende abart tim sanırım. Artık daha serin yapıyorum odayı. Nem yüzde 60.
bende eldiven kullanmıyorum. Çok sıkılıyorlar. 40imiz çıkınca kesicez tırnaklarını.

Çok azmis canım gerçekten. Büyük kızıma 75 cc yetmiyor artık. 90 cc ile 3 saat uyuyor. Sen mama kullaniyormusun?
Ben mama ağırlıklı besliyorum mecburen sütüm az. Ben de 24-25 derece arası tutuyorum sıcaklığı. Çok sıcak olunca çocuklar da sıkılıyor, uykudan uyanıyorlar.

Inci ben denedim kabul etmiyorlar emzigi. Tam 8tane emzik aldım:)

Ama alistirmak istiyorum. Yalniz kaldigimizda ise yarar diye dusunuyorum.

Kızlar sizin bebisler günde kaç kere kaka yapıyorlar?
Kabızlık bitti biteli günde 4-5 kere yapıyorlar.
Birde uykularinda çok korkarak uyaniyorlar. Ani irkiliyorlar ve çığlık atıyorlar. Çok üzülüyorum o zaman.
Sizde oluyor mu bu durum?

Birde uykularinda çok korkarak uyaniyorlar. Ani irkiliyorlar ve çığlık atıyorlar. Çok üzülüyorum o zaman.
Canim benim kızım günde bir defa yapiyor oğlum 2-3 kere.başlarda çok daha fazla yapıyorlardı

Kızlar bugün dr.a gittik.bebeklerim iki buçuk aylık oldular.kizim 5100 oglum 4600 olmuş.yalnız son günlerde bebeklerimin gazı muthis arttı.sab simplex kullan dedi ama işe yarayacagni sanmiyrm.kızımın göbek deliği disardaydi.gobek fıtığı dedi dr.geçermiş medicalden alicam bi kemer varmis onu bagligcaz göbeğine.sizlerde varmı gaz sancısı..çok üzülüyorum kivraniyorlar karşımda

Kızlar bugün dr.a gittik.bebeklerim iki buçuk aylık oldular.kizim 5100 oglum 4600 olmuş.yalnız son günlerde bebeklerimin gazı muthis arttı.sab simplex kullan dedi ama işe yarayacagni sanmiyrm.kızımın göbek deliği disardaydi.gobek fıtığı dedi dr.geçermiş medicalden alicam bi kemer varmis onu bagligcaz göbeğine.sizlerde varmı gaz sancısı..çok üzülüyorum kivraniyorlar karşımda

Maşallah bebislere canım. Benmde kızlardan birinde çok hafif g. Fıtığı var dedi. Ben Hayri gozlukgiller den dinledimzzaten Annemde söylemişti. 1lirayi sargı bezine sarıp göbeğine bagladık. Iki günde değişti bile şükür.
ben gaz için bio gaia kullanıyorum.

Biz bu cuma gideceğiz aşıya canım. Benimkiler de bazen gülüyorlar ama ben istemsiz olduğunu düşünüyordum.ilk defa emzik verdim bugün uyumuyorlardi.normalde vermeyi düşünmüyordum ama işe yararsa geceleri verebilirim.siz hiç verd
Canım kabızlıktan nasıl kurtuldunuz? Benim kızım da iki günde bir yapmaya başladı. Ilk zamanlar 8-10 kere yapiyorlardi şimdi oğlum 4-5 kere yapıyor ama kızım iki günde bir zor yapıyor.benim bebeklerim de uykuda kaslarını catip aglıyorlar bazen.korkup irkilme bizde de var.hep ağlayarak uyaniyorlar.

Canım benim kizimda da var göbek fıtığı. Doğum haftaları doğum kiloları dahil bebeklerimizin pek çok benzerligi var. Biz 46 günlük olduk. Bebislerim 3350 ve 3650 gr olmuşlar

Bide dr.humananin antikolik mamasini kullan dedi bana.kullanan varmı fayda ediyormu acaba
Siz hangi mamayi kullaniyorsunuz canım.biz prematilden aptamil1 e geçtik.ondan sonra başladı kızımın zor cis yapması. Oğlum daha severek iciyor ama aptamil1 i. Kızıma yine prematil almaya devam edecez.ona yaramadı.Bir de çok fazla kusmaya başladılar. Siz de var mi kusma. Ne yapıyorsunuz bunun için?

Kızlar merhaba ben keefir içiyorum bebeklere çok yaradı günde 1 kere kakalarini yapıyorlar gaz larda rahat çıkıyor. Mama olarak aptamil ar kullanıyorum oğlum geri kusuyordu eski mamayi. bu mama yemek borusunu geri kaçışı olmasın diye

Siz hangi mamayi kullaniyorsunuz canım.biz prematilden aptamil1 e geçtik.ondan sonra başladı kızımın zor cis yapması. Oğlum daha severek iciyor ama aptamil1 i. Kızıma yine prematil almaya devam edecez.ona yaramadı.Bir de çok fazla kusmaya başladılar. Siz de var mi kusma. Ne yapıyorsunuz bunun için?
Ben humana kullanıyorum mama.kabızlığa falan iyi geldiğini düşünüyorum bu mamanın.aptamil bi kutu prematil kullanmıştım o kabızlık yaptı.bide canım artık prematil kullanman doğru olmayabilir.başka marka denesen eğer dr.un uygun göryrsa.zaten mamaları değiştirerek kullanmak lazımmış.ben arada hero baby alıyorum.şimdide bi hippi denemeyi düşünüyrm.kızının çiş yapamaması mamadanmıymış canım.idrar yollarına falan bakıldımı.kız bebeklerde enfeksiyon olabiliyr.Kusmalarımız devam bizimde hep boyunlar ıslak sürekli çamaşır değiştiriyrm.fazla yediklerinde bide sallarsam anında çıkıyor.gaz çıkarırkende kusuyorlar bilhassa oğlum.

İnci kabızlık çok kötüydü ya..mamalarına zeytinyağı koydum hergün. Cörekotlu zeytinyağlı bir karışım yapıyor annem. Karınlarını onunla masaj yapıyorum hergün. Bu karışımdan başka hiç krem Vs kullanmadım daha.
Haftada üç gün rezene kimyon veriyorum 10cc. Gaz ve kabızlık baya hafifledi buyuk bebeğimde hiç kalmadı çok şükür.
Birde ben aptamil fosgos dışında ne versem sıkıntı yaşıyorum.

X