2014 Kasım-Aralık'da ikizlerini dünyaya getirecek anneler...!

Gunaydin hayirli sabahlar kolayliklar herkese:)

Ara ara yazilanlari okuyorum ama tam yazayim dedigim anda viyaklama sesi benim kizlar fena huysuz oldu bugun tam 54 gunluk olduk kaynanam kayinpederim bende kaliyor 3 kisi ancak yetebiliyoruz 1 saat bile tek kalmam mumkun degil Allah tek bakmak zorunda kalanlara guc kuvvet versin cidden cok zor kilolarini bilmiyorum 2 hafta sonraki asimizda ogrencez ins.emzirme isine bi turlu alisamadim ve tamamen biraktim surekli sagiyorum sutumu kizimin birinin gozu capaklaniyo kapaniyo damla kullaniyorum geciyo sonra bidaha.simdi anne sutuyle silmeyi deniyorum bakalim ise yaricakmi diger kizimda asiri kusuyo daha yer yemez fiskirtarak cikartiyo napicagimi bilemedim dra gotursemmi diye dusunuyorum sizin bebeklerinizin kusma durumu varmi ve ne yaptiniz?

Kizlar bide ben park yatak kullaniyorum ama sallanirken cok verim alamiyoruz benimkilerde sallanmaya alisti baska turlu uyumuyo kendiliginden sallanan ufak bisey istiyorum varmi onerileriniz?

Adet olan varmi aranizda ben dun oldum ama az az geliyo

Cevaplariniz icin simdiden tesekkrler bol sutlu gunleriniz olsun.
Benim de kayinvalidem kayinbabam bizde. Ama kızkardeşim de yanımda kalıyor beraber bakıyoruz. TEk basinayken tuvalete bile gitmiyorum. Benimkiler de çok kurmaya başladılar canim. Hangi mamayi kullanıyorsun. Bir de neden emzirmiyorsun canım.? Keşke emzirsen. Sadece karinlari doyması için değil emzirmek. Emerken kendilerini güvende hissediyorlarmis. Benim sütüm azdı ama yine emzirmeye çalışıyorum. Doymuyorlar üstüne mama veriyorum. Hem emerlerse süt cogalirmis. Ne kadar sagiyorsun bir sagmada.
benim hala kırkim çıkmadı. Kanama kesilir gibi olmuştu şimdi yine çoğaldı.dikiş yerimde hala sertlik var ve üst yan kısımda şişlik var biraz.sizinkiler düzeldi mi?
sallama için ev tipi ana kucaklarindan alabilirsin canım. Biraz büyüyünce evin içinde kullanmaya da iyi olur.

Canım öncelikle kolay gelsin sana da. Valla bende tek başıma değilim Ama kalabikirim bence öyle düşündüğün için kalamaz gibi geliyor. Sütun yetiyor mu saginc mama veriyor musun. Ben daha adet falan olmadım. Canım kendiliğinden sallanan var ama bak netten biraz pahalı ben görmüştüm.

Canim inan denedim olmuyo 24 saat uykusuz kalman gerek benimkilere tek kisi yetisilmiyo mumkun degil gunduz sut veriyorum gece mama .uyku duzenleri hic yok uyandiklarinda tekrar uykuya dalmalari 3 4 saat suruyo ve o arada surekli kucakta kalmak ve ayakta sallanmak istiyolar uyuduklarinda da deliksiz degil hep mizir mizir aglamakli salliyorum surekli adet oldum sandim ama kan bi geldi kesildi neydi anlamadim

Benim de kayinvalidem kayinbabam bizde. Ama kızkardeşim de yanımda kalıyor beraber bakıyoruz. TEk basinayken tuvalete bile gitmiyorum. Benimkiler de çok kurmaya başladılar canim. Hangi mamayi kullanıyorsun. Bir de neden emzirmiyorsun canım.? Keşke emzirsen. Sadece karinlari doyması için değil emzirmek. Emerken kendilerini güvende hissediyorlarmis. Benim sütüm azdı ama yine emzirmeye çalışıyorum. Doymuyorlar üstüne mama veriyorum. Hem emerlerse süt cogalirmis. Ne kadar sagiyorsun bir sagmada.
benim hala kırkim çıkmadı. Kanama kesilir gibi olmuştu şimdi yine çoğaldı.dikiş yerimde hala sertlik var ve üst yan kısımda şişlik var biraz.sizinkiler düzeldi mi?
sallama için ev tipi ana kucaklarindan alabilirsin canım. Biraz büyüyünce evin içinde kullanmaya da iyi olur.

Canim ben aptamil kullaniyodum ama bebelaca gectim aptamil hirilti ve kabizlik yapti bide cok kopuruyo killandim biraz emzirmeye bi turlu alisamadik bende kizlarimda.Bide boyle icim rahat ediyo ne kadar ictiklerini goruyorum hemde zamandan tasarruf oluyo emzirirken ikisine birden yetisemiyorum sagdigim sut hic belli olmuyo bazen az bazen cok ama gunduz beslenmelerine yetiyo cogu zaman kizimin biri 120 cc iciyo ama digeri en fazla 80 onuda kusuyo zaten

Dikis yeri benimde sert dun adet kanamasi geldi bugun kesildi

Bide soylemesi ayip biz esimle hala iliskiye giremiyoruz bakire gibi olmusum dr kuruluk olur normal dedi ilac verdi ama ise yaramadi

Canim yazmadan gecemedim benimde ikizlerim 3.5 aylik oldular hamdlsun. Kzilarimin borinde ayni surekli capaklanma vardi cok uziyordum,sokror masaj yapmami ve temizlemi soyledi surekli kendiliginden gecicegini eger 1 yasa ladsr g3cmezse damla verecegini soyledi ben yurtdisindayim burda cocuklara mecbur olmadikca kesinlikle ilac vermezler. Anne sutu ile hep sildim temziledim. Ve 2.5 aylikkken kendiliginden kesildi. Masallah beebekerlerin kwc
aylik 100cc iyi iciyolar benimkiler 3.5 aylik biri 3 aylik kontrolde 5800 digeri 5200 du, benim kizlarimi hasta ettik bronsit oldu 2 yalik bebek en cektim hep sutumj sagip biberonla v3rdim gogsumde hep tikandilar.
Çok sevindim gectigine inşallah bizimkide geçer.benimkiler iki aylik oldular.her zaman degil ama genelde 100 ml iciyrlar.çoğunluk emiyorlar

Ara ara yazilanlari okuyorum ama tam yazayim dedigim anda viyaklama sesi benim kizlar fena huysuz oldu bugun tam 54 gunluk olduk kaynanam kayinpederim bende kaliyor 3 kisi ancak yetebiliyoruz 1 saat bile tek kalmam mumkun degil Allah tek bakmak zorunda kalanlara guc kuvvet versin cidden cok zor kilolarini bilmiyorum 2 hafta sonraki asimizda ogrencez ins.emzirme isine bi turlu alisamadim ve tamamen biraktim surekli sagiyorum sutumu kizimin birinin gozu capaklaniyo kapaniyo damla kullaniyorum geciyo sonra bidaha.simdi anne sutuyle silmeyi deniyorum bakalim ise yaricakmi diger kizimda asiri kusuyo daha yer yemez fiskirtarak cikartiyo napicagimi bilemedim dra gotursemmi diye dusunuyorum sizin bebeklerinizin kusma durumu varmi ve ne yaptiniz?

Kizlar bide ben park yatak kullaniyorum ama sallanirken cok verim alamiyoruz benimkilerde sallanmaya alisti baska turlu uyumuyo kendiliginden sallanan ufak bisey istiyorum varmi onerileriniz?

Merhaba

Canim ben inanki cogu zman yalniz bakiyorum birde 3 yasinda oglum var. Benden sana bir dost nasihati emzirmeyi sakin birakma , benim oglum hic gogsumu almadi 1 yil sagarak vermis biri olarak kendi sutumu diyorum ne kadar zor oldunu biliyorum baslarda kolay gelsede. Ikizlerde mecbur yetismek zor oldu icin en azindan geceleri bende sagip bibebronla veriyorumki uykumu alabiliyim ve sutum olsun ama her biberondan once 5 dakikada olsa gogsume mutlaka tutuyorum. Ben gece twk bakiyorum iki kizimada o yuzden mecburen ikisinide emzirme luksum olmuyo cunku ayni anda uyandilarmi agliyilar ve oglumda uyaniyo :) ben canim.hic sallandirmaya alistirmadim yeidirp icirip.koydum besige oyle alistilar binden birdir hasta olduklarinda mecbur kaldimda birini dizime birini yerde salalma turkcesi ne biliyorum baby rocking chair de uyutuyorum. Ama gece filan besle uyut ve gece kaka yapmadiktan sonra altini acma. Goz capaklamasi benim kizimdada 3 aya kadar nerdeyse oldu sadece anne sutu ile sildim ve masaj yaptim gozun burun yanlarina cok aukur gecti. Doktor keisnlikle damla 1 yas oncrsi olmaz dedi. Hem sagip hem.emzirdin zaman sutun artiyo baya emzirsemde.pesi hemen sagiyorumki sutum artsin. Kizlarimin biride ayni asiri kusuyodu 3 aylk kontrolde doktor reflu oldunu ve dil ustu hapi verdi. Kullanali dahada hafifledi ve beslediktwn sonra dik tutuyorum yada yuksek bir yastiga koyuyorum ve keisnlkle sallamiyorum yada hirpalamiyorum yoksa hemn kusuyor. Ikiz bakimi sabir isi ama duzen girdimi cok kolaaisylr. Kizlarim 10 gun sonra 4 aylik olcak. Adet ben 10 gun once ilk kez 2 gun oldum.

Merhaba

Canim ben inanki cogu zman yalniz bakiyorum birde 3 yasinda oglum var. Benden sana bir dost nasihati emzirmeyi sakin birakma , benim oglum hic gogsumu almadi 1 yil sagarak vermis biri olarak kendi sutumu diyorum ne kadar zor oldunu biliyorum baslarda kolay gelsede. Ikizlerde mecbur yetismek zor oldu icin en azindan geceleri bende sagip bibebronla veriyorumki uykumu alabiliyim ve sutum olsun ama her biberondan once 5 dakikada olsa gogsume mutlaka tutuyorum. Ben gece twk bakiyorum iki kizimada o yuzden mecburen ikisinide emzirme luksum olmuyo cunku ayni anda uyandilarmi agliyilar ve oglumda uyaniyo :) ben canim.hic sallandirmaya alistirmadim yeidirp icirip.koydum besige oyle alistilar binden birdir hasta olduklarinda mecbur kaldimda birini dizime birini yerde salalma turkcesi ne biliyorum baby rocking chair de uyutuyorum. Ama gece filan besle uyut ve gece kaka yapmadiktan sonra altini acma. Goz capaklamasi benim kizimdada 3 aya kadar nerdeyse oldu sadece anne sutu ile sildim ve masaj yaptim gozun burun yanlarina cok aukur gecti. Doktor keisnlikle damla 1 yas oncrsi olmaz dedi. Hem sagip hem.emzirdin zaman sutun artiyo baya emzirsemde.pesi hemen sagiyorumki sutum artsin. Kizlarimin biride ayni asiri kusuyodu 3 aylk kontrolde doktor reflu oldunu ve dil ustu hapi verdi. Kullanali dahada hafifledi ve beslediktwn sonra dik tutuyorum yada yuksek bir yastiga koyuyorum ve keisnlkle sallamiyorum yada hirpalamiyorum yoksa hemn kusuyor. Ikiz bakimi sabir isi ama duzen girdimi cok kolaaisylr. Kizlarim 10 gun sonra 4 aylik olcak. Adet ben 10 gun once ilk kez 2 gun oldum.

huhuuu
kızlar nerelerdesiniz?
keyifler nasıl?
biz çok şükür iyiyiz kızlarımla ...tabii kabızlığı,gaz sancılarımızı ve burun tıkanıklığını saymazsak:)
bende duruma alıştım gibi...bunalımlarım azaldı.dün ablam bana güzel bir sürpriz yaptı ve gece beni bir kere uyandırdı...4-5 saat uyumak harikaymış.
şimdi eve dönmek beni korkutuyor doğrusu..i,mdi 3-4 kişiyiz ve keyifle geçiyor günler..evde yalnız olmak nasıl olacak bakalım...bu gidişle 4 aylık olana kadar eve dönmiycem sanırım.

huhuuu
kızlar nerelerdesiniz?
keyifler nasıl?
biz çok şükür iyiyiz kızlarımla ...tabii kabızlığı,gaz sancılarımızı ve burun tıkanıklığını saymazsak:)
bende duruma alıştım gibi...bunalımlarım azaldı.dün ablam bana güzel bir sürpriz yaptı ve gece beni bir kere uyandırdı...4-5 saat uyumak harikaymış.
şimdi eve dönmek beni korkutuyor doğrusu..i,mdi 3-4 kişiyiz ve keyifle geçiyor günler..evde yalnız olmak nasıl olacak bakalım...bu gidişle 4 aylık olana kadar eve dönmiycem sanırım.
Canım buralardayiz bebislerden yaşamadım. Bizde iyiyiz bizde de gaz sancısı var özellikle oglu da bugün kalça ultrasonu vardı çok şükür bi sıkıntı yok. Kızım5kilo 50 gr olmuş oğlum ise 5500 olmuş manayı artık prematüre gerek yok 1 numaraya gecebilirsiniz dedi. Benim gece 12 yatıyorum genişledi geri 3.30 kalkiyorlar sonra 1 saatte bir uyaniyorlar Kayinvalide bizde kaliyor kızı yanına alıyor. Şimdilik böyle bu arada doğum izni de bitti bakalım ne kadar ucretsiz izin verecekler ben 3 ay istiyecegim ama ınş. Verirler.

Canım buralardayiz bebislerden yaşamadım. Bizde iyiyiz bizde de gaz sancısı var özellikle oglu da bugün kalça ultrasonu vardı çok şükür bi sıkıntı yok. Kızım5kilo 50 gr olmuş oğlum ise 5500 olmuş manayı artık prematüre gerek yok 1 numaraya gecebilirsiniz dedi. Benim gece 12 yatıyorum genişledi geri 3.30 kalkiyorlar sonra 1 saatte bir uyaniyorlar Kayinvalide bizde kaliyor kızı yanına alıyor. Şimdilik böyle bu arada doğum izni de bitti bakalım ne kadar ucretsiz izin verecekler ben 3 ay istiyecegim ama ınş. Verirler.
Merhabada canım, tek seferde ne kadar mama içiyorlar, özellikle gece uykusunda.

maşaallah canım...iyi kilo almış bebişler...doğum kiloları kaçtı senin bebişlerin? bizimde cumartesi günü 1.ay kontrolümüz var..kalça usg mizde çekilecek.inşallah bizde de sorun çıkmaz.
biz aptamil fos-gos a 10 gün önce geçtik.pre olan mamalar aşırı kabızlık yaptı.özellikle minik kızımda.o nedenle doktor 1 numaraya geçirdi.
bende bebişlerin kilosunu çok merak ediyorum.10 gün önce 2950-3350 gr dı kiloları.artık beslenmeye takmıyorum.çünkü acıkmadan yemiyorlar asla...acıktığında da mama hazırlanana kadar kıyamet kopuyor:)
bazen 100 cc bazen 60 cc yiyolar.ısrarla 90 cc verdiğimde fazlasını zaten kusuyorlar.
bende nasıl heyet raporu alacağımı düşünüyorum.bir şekilde hallederiz umarım. benim iznim 28 martta bitiyor.tatile 2,5 ay kalıyor.özel hastaneler rahat rahat rapor veriyolar gerçi.
sen ne iş yapıyodun canım?

Merhabada canım, tek seferde ne kadar mama içiyorlar, özellikle gece uykusunda.

merhaba canım...nasıl gidiyor.yazmaya fırsat olmuyor dimi:emir_bebek::emir_bebek:
ama merak ediyorum hepinizi.fırsat olunca yazıverin arada...
uykuları nasıl bebelerin?kiloları,beslenmeleri,gazları?

Kizlar sizinde bebeklerinizde hirilti burun tikanikligi varmi grip olcaklar diye cok korkuyorum dr israrla sakin cocuklari hasta etme diyor oda degistiriyomusunuz ben aksamlari oturdugumuz odaya aliyorum ikisinide kendi odalarindan biraz daha soguk oluyo tabi .2ci ay kontrolumuzde kizlarimin biri 4500 digeri 5400 kilo idi.normal sanirim.

Hayirlisiyla hasta etmeden yazi getirebilsek:)

Canım merhaba önce beni emiyorlar hemen mama vermiyorum çıkarıyorlar yarım saat sonra 60 bazen de 70 c c iciyoralar. Gece sadece emziriyorum canım zaten 3.30 uyaniyorlar tekrar uyuyuyana kadar emziriyorum.

canım sutunu sağdığında kaç cc geliyor?
bende önce emziriyorum sonra en az 60 cc mama yiyolar.genelde 75-90cc. aramızda 1 aydan fazla var...
ama sütüm az benim:KK43:

Kizlar sizinde bebeklerinizde hirilti burun tikanikligi varmi grip olcaklar diye cok korkuyorum dr israrla sakin cocuklari hasta etme diyor oda degistiriyomusunuz ben aksamlari oturdugumuz odaya aliyorum ikisinide kendi odalarindan biraz daha soguk oluyo tabi .2ci ay kontrolumuzde kizlarimin biri 4500 digeri 5400 kilo idi.normal sanirim.

burun tıkanıklığı benim kızlarda da var. temizliyoruz sık sık canım.
benim dr bebeklerin genelinde olur dedi. burun açıcı sprey verdi. ama kullanmaya korktum ben. ilk kullanımı tecrübeli birine yaptırmak lazım. hırıltı yok çok şükür.
ben odalarını değiştirmiyorum ve oda normalden sıcak.29 derece.
dışarı çıkarken anakucağına sıcak su torbası koyuyorum. üşütecekler diye bende korkuyorum.
birde gece yatmadan ayaklarının altına,midesine ve sırtına vicks sürüyoruz çok rahatlıyorlar. tabi çok çok az.
kiloları maşallah çok iyi canım.ilk ay kontrolünde ne kadardı kiloları?birde nasıl besliyorsun şu an?

Canım benim daha doğumdan sonraki ilk günde başladı burun tıkanıklığı. Serumfizyolojik kullanın dedi kullandık dün yine sorduk doktora. Doktor oda işinin düşmesi neminin değişmesi odaya 1 ki sini girmesi tıkar dedi hiriltida burundan geliyor cigerler temiZ dedi ayakları çok usuyordu kanda hemograma baktirdik oda düşükmüş demir başladı bizim evin sıcaklığı 20-21 derece nem ise % 50. Inş olmazlar canim

canım sutunu sağdığında kaç cc geliyor?
bende önce emziriyorum sonra en az 60 cc mama yiyolar.genelde 75-90cc. aramızda 1 aydan fazla var...
ama sütüm az benim:KK43:
Canım süt sagamiyorum her fırsatta emziriyorum dediğin gibi 1 aydan fazla var. İlk sagdiklaeimda en fazla iki gogsun toplamı 100 cc çıktı mamayi günde 2 sefer veriyorum bazen 3 sefer veriyorum. Biz hiç doksan cc veremedik

X