2014 Kasım-Aralık'da ikizlerini dünyaya getirecek anneler...!

maşaallah canım...iyi kilo almış bebişler...doğum kiloları kaçtı senin bebişlerin? bizimde cumartesi günü 1.ay kontrolümüz var..kalça usg mizde çekilecek.inşallah bizde de sorun çıkmaz.
biz aptamil fos-gos a 10 gün önce geçtik.pre olan mamalar aşırı kabızlık yaptı.özellikle minik kızımda.o nedenle doktor 1 numaraya geçirdi.
bende bebişlerin kilosunu çok merak ediyorum.10 gün önce 2950-3350 gr dı kiloları.artık beslenmeye takmıyorum.çünkü acıkmadan yemiyorlar asla...acıktığında da mama hazırlanana kadar kıyamet kopuyor:)
bazen 100 cc bazen 60 cc yiyolar.ısrarla 90 cc verdiğimde fazlasını zaten kusuyorlar.
bende nasıl heyet raporu alacağımı düşünüyorum.bir şekilde hallederiz umarım. benim iznim 28 martta bitiyor.tatile 2,5 ay kalıyor.özel hastaneler rahat rahat rapor veriyolar gerçi.
sen ne iş yapıyodun canım?

Canim 1950 ve 2510 dogdular 1 ay kontrolumuzde 2900 ve 3500 kilo idiler seninkilerin kilosu masallah baya iyi.ben ne zaman acikirlarsa o zaman veriyorum genelde3 saatte bir 100cc iciyorlar gunduz sut gece 3 kez mama veriyorum .canim oda sicakligi cok degilmi ben 25 derece ustune cikmiyorum drlarda onermiyolar 29 derecede allah korusun cocuk hasta olur alistirma oyle bence tabi en dogru karari sen verirsin .

Ben musteri temsilcisiyim canim subatta izin bitiyor calismicam zaten

Tirnaklarini kestinmi hic bide eldivenleri ne zaman cikaricaz bilgin varmi?

Canım benim daha doğumdan sonraki ilk günde başladı burun tıkanıklığı. Serumfizyolojik kullanın dedi kullandık dün yine sorduk doktora. Doktor oda işinin düşmesi neminin değişmesi odaya 1 ki sini girmesi tıkar dedi hiriltida burundan geliyor cigerler temiZ dedi ayakları çok usuyordu kanda hemograma baktirdik oda düşükmüş demir başladı bizim evin sıcaklığı 20-21 derece nem ise % 50. Inş olmazlar canim

bizim oda sicakligi 24-25 derece hayirlisiyla yazi getireydik iyiydi valla:)

canım sutunu sağdığında kaç cc geliyor?
bende önce emziriyorum sonra en az 60 cc mama yiyolar.genelde 75-90cc. aramızda 1 aydan fazla var...
ama sütüm az benim:KK43:
Bizimkilerin mideleri küçük sanırım. 2 aylık olduk 60 cc den fazla içermiyorlar. Dolayısıyla 2 saate kalmıyor acıkıyorlar. Uyku saatlerini uzatmak istiyorum. Ama böyle nasıl yapıcam bilmiyorum.

Bizim de burun tıkanıklığımız var. Serum fizyolojik kullandık. Otribebenin kendi solüsyonu daha iyi geldi. Bir de geceleri mendile cold mix damlatıp baş uçlarına koyuyorum iyi geliyor. Mentol zararlıymış sanırım. Coldmixte okaliptüs yağı varmış.

Kizlar elekrtikli salincak aldim ins.isime yarar en azindan ikisi birden agladiginda birini sakinlestirse yeter bana ayagimda sallamaktan fenalik geldi bana

Canim 1950 ve 2510 dogdular 1 ay kontrolumuzde 2900 ve 3500 kilo idiler seninkilerin kilosu masallah baya iyi.ben ne zaman acikirlarsa o zaman veriyorum genelde3 saatte bir 100cc iciyorlar gunduz sut gece 3 kez mama veriyorum .canim oda sicakligi cok degilmi ben 25 derece ustune cikmiyorum drlarda onermiyolar 29 derecede allah korusun cocuk hasta olur alistirma oyle bence tabi en dogru karari sen verirsin .

Canım biz eldivenleri doğumdan sonra hastaneden gelir gelmez çıkardık kirklari cikincada kestim tirnaklarini. Bende müşteri tesilcisiyim özel bir şirkette 28 ocakta iş başı var ama daha 16 gün yılki iznim var onu alicagim. Sonrada 2 ayda ucretsiz izin düşünüyorum.

Kızlar kefir içiyorum bir haftadır kendi kabizligim için hem bana hemde bebislere yaradı hemde sutumu artirdir. Sabah öğle akşam birer çay fincanı dolusu içiyorum. Tavsiye ederim.

bende öyle canım.genelde 3 saati bulmuyor acıkıyorlar...bazen daha uzun oluyor ama uyandırmıyorum artık.
Bebekler ilk doğduğunda cok usuduler canım.
Kuzenim çocuk Dr U. Doçent. O tavsiye etti. 26 dereceden aşağı düşürme diye. Bende abart tim sanırım. Artık daha serin yapıyorum odayı. Nem yüzde 60.
bende eldiven kullanmıyorum. Çok sıkılıyorlar. 40imiz çıkınca kesicez tırnaklarını.

Bizimkilerin mideleri küçük sanırım. 2 aylık olduk 60 cc den fazla içermiyorlar. Dolayısıyla 2 saate kalmıyor acıkıyorlar. Uyku saatlerini uzatmak istiyorum. Ama böyle nasıl yapıcam bilmiyorum.
Çok azmis canım gerçekten. Büyük kızıma 75 cc yetmiyor artık. 90 cc ile 3 saat uyuyor. Sen mama kullaniyormusun?

Kızlar kefir içiyorum bir haftadır kendi kabizligim için hem bana hemde bebislere yaradı hemde sutumu artirdir. Sabah öğle akşam birer çay fincanı dolusu içiyorum. Tavsiye ederim.

Hemen deniycem bende. Çok ihtiyacım var sutum artmiyor. Biz aptamil fos/gos a başladıktan sonra kabızlık bitti. Çok şükür.
Saol canım paylastigin için

Inci Nerelerdesin? Fatma aşkın. .merak ediyorum sizi?

Hep beslenmeden bahsediyoruz. Bebeklerin diğer gelişimleri nasıl? Bilişsel duygusal.
Biz artık gülücük atıyoruz. Gozumuzle takip ediyoruz. En ufacık gelişimleri bile beni çok mutlu ediyor.sizinkiler agulamaya başladı mı?

Merhaba

Canim ben inanki cogu zman yalniz bakiyorum birde 3 yasinda oglum var. Benden sana bir dost nasihati emzirmeyi sakin birakma , benim oglum hic gogsumu almadi 1 yil sagarak vermis biri olarak kendi sutumu diyorum ne kadar zor oldunu biliyorum baslarda kolay gelsede. Ikizlerde mecbur yetismek zor oldu icin en azindan geceleri bende sagip bibebronla veriyorumki uykumu alabiliyim ve sutum olsun ama her biberondan once 5 dakikada olsa gogsume mutlaka tutuyorum. Ben gece twk bakiyorum iki kizimada o yuzden mecburen ikisinide emzirme luksum olmuyo cunku ayni anda uyandilarmi agliyilar ve oglumda uyaniyo :) ben canim.hic sallandirmaya alistirmadim yeidirp icirip.koydum besige oyle alistilar binden birdir hasta olduklarinda mecbur kaldimda birini dizime birini yerde salalma turkcesi ne biliyorum baby rocking chair de uyutuyorum. Ama gece filan besle uyut ve gece kaka yapmadiktan sonra altini acma. Goz capaklamasi benim kizimdada 3 aya kadar nerdeyse oldu sadece anne sutu ile sildim ve masaj yaptim gozun burun yanlarina cok aukur gecti. Doktor keisnlikle damla 1 yas oncrsi olmaz dedi. Hem sagip hem.emzirdin zaman sutun artiyo baya emzirsemde.pesi hemen sagiyorumki sutum artsin. Kizlarimin biride ayni asiri kusuyodu 3 aylk kontrolde doktor reflu oldunu ve dil ustu hapi verdi. Kullanali dahada hafifledi ve beslediktwn sonra dik tutuyorum yada yuksek bir yastiga koyuyorum ve keisnlkle sallamiyorum yada hirpalamiyorum yoksa hemn kusuyor. Ikiz bakimi sabir isi ama duzen girdimi cok kolaaisylr. Kizlarim 10 gun sonra 4 aylik olcak. Adet ben 10 gun once ilk kez 2 gun oldum.
Ay işin zor yalnızsın ve 3yasında çocugun var..caresiz kalan daha kolay düzen kuruyo sanki..maşallah..ben de yalnız bakcam şimdiden korkuyorum ..sagma makinesi tavsiyeniz ne

Dr dan geldik. Çok şükür hersey yolunda.kilolari 3350-3750 olmuş. Maşallah.
Önceden uyansinlar diye dua ederdim. Şimdi uyusunlar diye ediyorum. :mad::confused:
resmen uykuya direniyolar.
hamdolsun bu gunumuze.

Dr dan geldik. Çok şükür hersey yolunda.kilolari 3350-3750 olmuş. Maşallah.
Önceden uyansinlar diye dua ederdim. Şimdi uyusunlar diye ediyorum. :mad::confused:
resmen uykuya direniyolar.
hamdolsun bu gunumuze.

masallah canim kilolari iyi gidiyo rabbim daha nice mutluluklarini gostersin uyku problemi bizde de var ozellikle aksam 8den sonra cok fenalar elde kolda durmuyolar surekli ayakta sallanmak istiyolar dr zinko verdi o bile ise yaramadi bazen kendimi bitik hissediyorum sonrarabbim yardim ediyo tekrar guc kuvvet buluyorum yavrularimin bi bakisi bi gulusuyle

Inci Nerelerdesin? Fatma aşkın. .merak ediyorum sizi?

Hep beslenmeden bahsediyoruz. Bebeklerin diğer gelişimleri nasıl? Bilişsel duygusal.
Biz artık gülücük atıyoruz. Gozumuzle takip ediyoruz. En ufacık gelişimleri bile beni çok mutlu ediyor.sizinkiler agulamaya başladı mı?
Gülücük mu atıyor. Ciddi misin? Benimkiler sadece bakıyor :KK43: uyurken istemsiz gulumsuyorlar sadece başka yok. Agulama da yok. Ikinmaktan ve aglamaktan başka ses yok şimdilik. Aptamil 1 e geçtik. Fosgos ilavesi yazıyor üstünde. Oğlum sevdi ama kızıma yaramadı hic.hem Cisini yapamıyor hem çok gazı var.daha az içmeye başladı. Çok keyifsizler. Sürekli kasları çatık. Suratlari asık. Acı çekiyor gibi. Gülücük atmak için erken değil mi ki. Benim bebislerim niye gulmuyor :KK43:(((

Gülücük mu atıyor. Ciddi misin? Benimkiler sadece bakıyor :KK43: uyurken istemsiz gulumsuyorlar sadece başka yok. Agulama da yok. Ikinmaktan ve aglamaktan başka ses yok şimdilik. Aptamil 1 e geçtik. Fosgos ilavesi yazıyor üstünde. Oğlum sevdi ama kızıma yaramadı hic.hem Cisini yapamıyor hem çok gazı var.daha az içmeye başladı. Çok keyifsizler. Sürekli kasları çatık. Suratlari asık. Acı çekiyor gibi. Gülücük atmak için erken değil mi ki. Benim bebislerim niye gulmuyor :KK43:(((
Gülücük için daha çok erken. Bebeklerin ne kadarlık oldu? Bağzı bebekler erken davranıp iki aylık olunca gülücükle cevap vermeğe, hatta sesler çıkarmaya başlaya bilir. Ancak her bebek o kadar erken davranmaz. Daha çok çok konuşturulan bebekler erken tepki vermeğe başlıyor.

Eklentiler

• 8552-Salincak.jpg
    8552-Salincak.jpg
    49 KB · Görüntüleme: 66
X