2014 Kasım-Aralık'da ikizlerini dünyaya getirecek anneler...!

ikiz anneleri merhaba
size bir şey soracağım,bugün 28.haftaya girdik ama bende iki gündür geçmeyen kasılmalar var,karnımda çok sert,nefes almakta zorlanıyorum kısa bir süre geçse bile tekrar rahatsız etmeye başlıyor,sizde benzer sıkıntılar yaşadınız mı?adalat almaya başladım ama faydasını göremedim henüz,akıntım falan yok ama bu sertlikler beni öldürüyor,ne yapmalıyım?erken dogum tehlikem var,3-4 gündür sürekli uzanıyorum,artık kalan zaman benim için hep böyle mi geçecek?en azından bunu bilip ona göre sabredeyim,sizde de böyle bir şey olmuş muydu?
Düzenli aralıklarda olup olmadıklarına bak canım. 1 saatte 4 adetten fazlaysa veya düzenliyse doktorunu aramalısın.

Kızlar ayın 15 kalçaa testine gidicez. Birde bugün kayinvalide aile hakimine ilaç yazdırmaya gitmiş ordaki hesire ikinci hepatit b basini yaptırdınız mi demiş siz yaptırdınız mi birde beta testi nedir

Birde kızlar hala sizin de yanınızda birileri kaliyor mu benim kayinvalide kaliyor bengecen eşime ne zamana kadar kalacak yarın birgün ise başladığımda kendi kendi yapabiliyor muyum tartmam lazım.bi konuşsanız dedim oda direk anneme gelmem.diyemem dedi..ayın 11 kaimetse 2.ay olacak hala yalnız kalamadik.

Bera testi yaptirdik bugün dogumevinde ikisi de geçti çok şükür canim. Mama konusunda haklısın canım. Çok şükür. Sağlıklı olsunlar da. Ama insanin aklına takılıyor işte. Şimdi benimkiler memeyi zor almaya başladılar. Zor tutturuyorum geri bırakıyorlar hemen. Mamaya iştahla yapisiyorlar. Memeyi zor alıyorlar :KK43:

Gözün aydın canım. Ben mamadan önce emziriyorum. Artık 60 cc onları tam doyurmuyor ve emmeye başlıyorlar.
Inci sen kac
Kızlar ayın 15 kalçaa testine gidicez. Birde bugün kayinvalide aile hakimine ilaç yazdırmaya gitmiş ordaki hesire ikinci hepatit b basini yaptırdınız mi demiş siz yaptırdınız mi birde beta testi nedir

Birde kızlar hala sizin de yanınızda birileri kaliyor mu benim kayinvalide kaliyor bengecen eşime ne zamana kadar kalacak yarın birgün ise başladığımda kendi kendi yapabiliyor muyum tartmam lazım.bi konuşsanız dedim oda direk anneme gelmem.diyemem dedi..ayın 11 kaimetse 2.ay olacak hala yalnız kalamadik.

Okadar yazdım boşa gitti off.
Yorgun yolcu, ben evimde bile değilim Aylardır. Annemde kalıyorum. Ablalarim annem ve ben bakıyoruz. Eve dönünce ne olacak bilmiyorum. Bakıcı teyzemizle düzen kurmaya çalışıcaz. Haziran'da iş başı:KK43:

Inci sen bebeleri kaç saatte bir kaç cc mama ile besliyosun?
En yakın ikimiz varız. 17.gunumuz bugün.birde bebisler kaç kilogram oldu canım?

dün yaptırdık bizde canım 1. ay dolunca yaptırılıyo hepatit 2.doz

canım arada annem geliyo gece kalıyo 15 gündür yalnızız çok yorucu oluyo ikisi birden kalkıyo çoğu zaman büyük kızımla bir olunca ama üstesinen geliyoruz bakalım bir onu bir onu emziriyorum sakinleşiyolar sonra iki biberonla mama veriyorum aynı anda öyle öyle atlatıyoruz ama gaz sıkıntımız zorluyo

emziriyorum üstüne mama veriyorum 120 cc içiyo azra 90 cc de alya içiyo oda bazen arttırıyo küçük doğan azra 4100gr alya 3800gr olmuş dün tartıldık bende 58 kg olmuşum 73 kg dan:KK76:ama göbüş daha toplayamadı kendini son aylarda birden fırlayınca çatlamıştımmm:anneadayı:

Yorgun yolcu, ben evimde bile değilim Aylardır. Annemde kalıyorum. Ablalarim annem ve ben bakıyoruz. Eve dönünce ne olacak bilmiyorum. Bakıcı teyzemizle düzen kurmaya çalışıcaz. Haziran'da iş başı:KK43:

Canim ben uyanma durumlarına göre besliyorum tam saat tutmuyor.2-3 saatte bir oluyor genelde. Bazen uzadıgi da oluyor. Uyanmiyorlar bazen çünkü. Ben de önce emzirebildigim kadar emziriyorum. Üstüne oğluma 60 kizima 90 ml mama veriyorum. Bazen hepsini icmiyorlar ama. Kızım 3100 oğlum 2700 olmuş canım. Dün tam bir aylık oldular. Senin bebişler ne kadar olmuşlar.

canım arada annem geliyo gece kalıyo 15 gündür yalnızız çok yorucu oluyo ikisi birden kalkıyo çoğu zaman büyük kızımla bir olunca ama üstesinen geliyoruz bakalım bir onu bir onu emziriyorum sakinleşiyolar sonra iki biberonla mama veriyorum aynı anda öyle öyle atlatıyoruz ama gaz sıkıntımız zorluyo

emziriyorum üstüne mama veriyorum 120 cc içiyo azra 90 cc de alya içiyo oda bazen arttırıyo küçük doğan azra 4100gr alya 3800gr olmuş dün tartıldık bende 58 kg olmuşum 73 kg dan:KK76:ama göbüş daha toplayamadı kendini son aylarda birden fırlayınca çatlamıştımmm:anneadayı:

Canım maşallah bir ayda iyi toparlanmis bebisler. Darısı bize.

Canim ben uyanma durumlarına göre besliyorum tam saat tutmuyor.2-3 saatte bir oluyor genelde. Bazen uzadıgi da oluyor. Uyanmiyorlar bazen çünkü. Ben de önce emzirebildigim kadar emziriyorum. Üstüne oğluma 60 kizima 90 ml mama veriyorum. Bazen hepsini icmiyorlar ama. Kızım 3100 oğlum 2700 olmuş canım. Dün tam bir aylık oldular. Senin bebişler ne kadar olmuşlar.

Maşallah bebislere. Benimkiler 15.gun 2500-2855 gr di.

Maşallah canım sana.Tek başına bakmak gerçekten çok zor bişey.Bunalmiyormusun hic.Üstelik diğer kızında ilgi bekler yiyecek içecek derken onada vakit lazım.Ben annemdeyim suana kadar gece boyu ikisinede tek basima hiç bakamadım.Baksam hic uyuyamam belki 1 saat.artik benimkiler 2 aylik oldular uykulari bi duzene girse diye bakiyorum.

Kizlar herkese merhaba
Nasılsınız?Bebisler ne alemde.Benimkiler baya toparlandilar.15 gun önce tartilmistik ama zannediyorum suan ikiside 4 kiloyu aştı.emzirmeye calisyirum.ama cok kisa emiyorlar ya.bazen 10 dk bazen 5 dk.sonrada bi saat gecmeden acikiyorlar.Biraz boyle idare ediyorum sonra sütüm bosalinca mama veriyorum.Genelde 100 ml. içiyorlar.
Birde oğlumun bi gozu sürekli capaklaniyor.temizliyorum yine oluyor.gözyaşı kanallari tıkalı olabiliyormus.Varmi sizinkilerde boyle bir sorun.Gecmiycekcek diye tedirgin oluyorum.

Canım ne güzel ailenin yani farklı olur, bende ucretsiz izin ali cam bende haziran gibi düşünüyorum bu ayın sonunda doğum.iznim doluyor 15 günde yıllık iznim var onu alacagim. Ben tek başıma kalıyorum gündüzleri 4 - 5 saat idare ediyorum geceleri ne yabilirim merak ediyorum.

Kızlar 1 ayda 2. Doz hepatit b aşısı varmış bize sağlık ocagis söylemedi sizler unutmayın 2 ayda bir asi daha var. Bize şimdi hem o hepatiti hemde karma aşıyı yapacaklar çok sinirlendim ya yavrularim kaldıracak mi bilmiyorum

Kızlar 1 ayda 2. Doz hepatit b aşısı varmış bize sağlık ocagis söylemedi sizler unutmayın 2 ayda bir asi daha var. Bize şimdi hem o hepatiti hemde karma aşıyı yapacaklar çok sinirlendim ya yavrularim kaldıracak mi bilmiyorum
Canım benimde oğluma yapacaklarmis ikisini birlikte.ama bende kabul etmeyi düşünmüyorum.karma aşıyı bile kaldiramiyrlr zaten bebekler.Sen istemiyrm dedinmi onlara canım

Canım benimde oğluma yapacaklarmis ikisini birlikte.ama bende kabul etmeyi düşünmüyorum.karma aşıyı bile kaldiramiyrlr zaten bebekler.Sen istemiyrm dedinmi onlara canım
Dedim canım yapmak zorunndayiz diyor. 3 gün banyo yapmsyacakmis. Allahım ınş. Birşey olmaz. Sağlık ocağı olmaz dedi.

Kizlar herkese merhaba
Nasılsınız?Bebisler ne alemde.Benimkiler baya toparlandilar.15 gun önce tartilmistik ama zannediyorum suan ikiside 4 kiloyu aştı.emzirmeye calisyirum.ama cok kisa emiyorlar ya.bazen 10 dk bazen 5 dk.sonrada bi saat gecmeden acikiyorlar.Biraz boyle idare ediyorum sonra sütüm bosalinca mama veriyorum.Genelde 100 ml. içiyorlar.
Birde oğlumun bi gozu sürekli capaklaniyor.temizliyorum yine oluyor.gözyaşı kanallari tıkalı olabiliyormus.Varmi sizinkilerde boyle bir sorun.Gecmiycekcek diye tedirgin oluyorum.
Göz yaşı kanalı tıkalıysa basit bir işlemle açılması gerek, kendiliğinden geçeceğini sanmıyorum. Ablamın iki kızında tıkalıydı, bir gözü sürekli yaşlı oluyordu, kanal tıkalıymış, açtılar.

Kizlar herkese merhaba

Canim yazmadan gecemedim benimde ikizlerim 3.5 aylik oldular hamdlsun. Kzilarimin borinde ayni surekli capaklanma vardi cok uziyordum,sokror masaj yapmami ve temizlemi soyledi surekli kendiliginden gecicegini eger 1 yasa ladsr g3cmezse damla verecegini soyledi ben yurtdisindayim burda cocuklara mecbur olmadikca kesinlikle ilac vermezler. Anne sutu ile hep sildim temziledim. Ve 2.5 aylikkken kendiliginden kesildi. Masallah beebekerlerin kwc
aylik 100cc iyi iciyolar benimkiler 3.5 aylik biri 3 aylik kontrolde 5800 digeri 5200 du, benim kizlarimi hasta ettik bronsit oldu 2 yalik bebek en cektim hep sutumj sagip biberonla v3rdim gogsumde hep tikandilar.

Kizlar herkese merhaba
Canım seninle bebeklerimizin ne kadar benzer yönü var. Benim de oglumun sol gözü sürekli capaklaniyor. Normal demişlerdi. Oftalmotrim diye bir damla damlatiyorum. Rop muayenesine gittiğimizde onu da söyleyim bari doktora. Rop muayenesini yaptıran var mı?

Gunaydin hayirli sabahlar kolayliklar herkese:)

Ara ara yazilanlari okuyorum ama tam yazayim dedigim anda viyaklama sesi benim kizlar fena huysuz oldu bugun tam 54 gunluk olduk kaynanam kayinpederim bende kaliyor 3 kisi ancak yetebiliyoruz 1 saat bile tek kalmam mumkun degil Allah tek bakmak zorunda kalanlara guc kuvvet versin cidden cok zor kilolarini bilmiyorum 2 hafta sonraki asimizda ogrencez ins.emzirme isine bi turlu alisamadim ve tamamen biraktim surekli sagiyorum sutumu kizimin birinin gozu capaklaniyo kapaniyo damla kullaniyorum geciyo sonra bidaha.simdi anne sutuyle silmeyi deniyorum bakalim ise yaricakmi diger kizimda asiri kusuyo daha yer yemez fiskirtarak cikartiyo napicagimi bilemedim dra gotursemmi diye dusunuyorum sizin bebeklerinizin kusma durumu varmi ve ne yaptiniz?

Kizlar bide ben park yatak kullaniyorum ama sallanirken cok verim alamiyoruz benimkilerde sallanmaya alisti baska turlu uyumuyo kendiliginden sallanan ufak bisey istiyorum varmi onerileriniz?

Adet olan varmi aranizda ben dun oldum ama az az geliyo

Cevaplariniz icin simdiden tesekkrler bol sutlu gunleriniz olsun.

Gunaydin hayirli sabahlar kolayliklar herkese:)

Ara ara yazilanlari okuyorum ama tam yazayim dedigim anda viyaklama sesi benim kizlar fena huysuz oldu bugun tam 54 gunluk olduk kaynanam kayinpederim bende kaliyor 3 kisi ancak yetebiliyoruz 1 saat bile tek kalmam mumkun degil Allah tek bakmak zorunda kalanlara guc kuvvet versin cidden cok zor kilolarini bilmiyorum 2 hafta sonraki asimizda ogrencez ins.emzirme isine bi turlu alisamadim ve tamamen biraktim surekli sagiyorum sutumu kizimin birinin gozu capaklaniyo kapaniyo damla kullaniyorum geciyo sonra bidaha.simdi anne sutuyle silmeyi deniyorum bakalim ise yaricakmi diger kizimda asiri kusuyo daha yer yemez fiskirtarak cikartiyo napicagimi bilemedim dra gotursemmi diye dusunuyorum sizin bebeklerinizin kusma durumu varmi ve ne yaptiniz?

Kizlar bide ben park yatak kullaniyorum ama sallanirken cok verim alamiyoruz benimkilerde sallanmaya alisti baska turlu uyumuyo kendiliginden sallanan ufak bisey istiyorum varmi onerileriniz?

Adet olan varmi aranizda ben dun oldum ama az az geliyo

Cevaplariniz icin simdiden tesekkrler bol sutlu gunleriniz olsun.
Canım öncelikle kolay gelsin sana da. Valla bende tek başıma değilim Ama kalabikirim bence öyle düşündüğün için kalamaz gibi geliyor. Sütun yetiyor mu saginc mama veriyor musun. Ben daha adet falan olmadım. Canım kendiliğinden sallanan var ama bak netten biraz pahalı ben görmüştüm.

X