2014 ikiz anneleri

kizlar idrar yolu enfeksiyonu cikti tahlilde.pazar günu artk bobreklerime vurdu dayanamadm acile gittim.igne ve serum takildi.ilac verdi doktor.daha önce böle bir sey yasadiniz mi?
Canım bende hamileligim boyunca yaşadım idrar yolu enfeksiyonunu dr bana idrar kültürü yapmıştı buna göre gebelikte kullanılan antibiyotikler var onlardan kullandım ama belli bir süre sonra yeniden tekrarliyor .İdrar kültürü muhakkak yaptir ileri düzeyde ise antibiyotik kullan hafif düzeyde ise bol bol su ve yoğurt suyu temizliyor ama dikkat et idrar yolu enfeksiyonu erken doğum sebebi geçmiş olsun.

Kizlar hepinize merhaba

30 haftada yani iki gun once rahim agzi Uzunlugu 1.8 cm olculdu bu degerle kac hafta daha dayanir sizce kuzucuklarim yasayan bilen varmi?
Canım sınır 1.5 diye biliyorum bu şekilde olup zamanında doğuran da var benimki 3 mm di.hic bir erken doğum belirtim yoktu 34.haftada birden suyum gelmeye başladı. Sen bol bol dinlen zorunlu olmadığın sürece kalkma durabildigi kadar dursun 1 gün bile çok fark ediyor bebekler de

Tesekkur ederim cnm peki kuvezde kaldimi bebeklerin?

saol canim olaclari kullanip tekrar test yaptiracagim.insallah temizlenmistir

ay canım cok sevindim. Allah evlatlarını buyutmayı nasip etsin. İnsallah ben de hayırlısıyla kucagıma alırım. Durduk yere bu kanama olunca ben çok endişelendim. Tüp bebek işlerimden beri beni takip eden doktoruma gittim. Alttan muayne etti rahim kalınlaşmış ilaçlar fayda etmiş. Rahim uzunluğu 34mm doktorum şu an için dikiş gerekmez. sürekli takip edicez eğer acil bir şey gerekirse o zaman düşünürüz dedi.
Şu anda içim rahatladı. yine dinlenmeye devam ediyorum. Hakkımızda hayırlısı.
Rabbim evlatlarınızı korusun insallah

merhabalar ben de tup bebekle ıkızöerı e hamıle kaldım
11 haftada ıkız olduklarını ogrendım
hep kanamam vardı basından berı
kanamam bıttı tamam dedım 16 haftada agrılarım basladı
21 haftada cok sıddetle kanmayla hastaneye gıttık
megerse servıks ıncelmıs
hastanede hyagtarken yıne kanamam oldu bu sefer acılma oldu
dıkıs atıldı 3 ahydır hastanede yatyordum
gecen salı taburcu ettıler ıkı gunde bır kontrole cacgırdılar
yukardakı bebegım gecen haftadır kılo almyo mallesef takıp edeceklermıs
bakalım allahtan umut kesılmez ınsallah kuveze gırmezler hastaanden beraber gelırız

kizlar 26 haftalik olduk ama bir türlü idrar yolu enfeksiyonundan kurtulamadim.aranizda böyle bir sürec yasayan var mi?neler yaptiniz

amin canım...çok dikkatli ol ben bebeklerimi erken doğurdum biri 11 gün küvezde kaldı diğeri hala küvezde...çok şükür durumu iyi beslenme ile ilgili sorunu var....onu atlatınca eve getirecez...

amin canım...çok dikkatli ol ben bebeklerimi erken doğurdum biri 11 gün küvezde kaldı diğeri hala küvezde...çok şükür durumu iyi beslenme ile ilgili sorunu var....onu atlatınca eve getirecez...

tatlım gemiş olsun. inşallah bebişlerin çok sağlıklıdır ve o melekleri eve götürdüğün zaman tüm yaşanan zorluklar unutulur. Allah bebeklerine hayırlı bereketli uzun ömürler nasip etsin. tekrar geçmiş olsun

Merhaba hanımlar! 14 gün önce doğum önce biri kız biri erkek ikizlerimi dünyaya getirdim. 36+2 haftadaydık ve sancım olduğu için takibim olan Gazi Üni. Hastanesine gittik akşam vakti. Normal doğum başlamış ve durdurmaya çalıştılar Nidilat adındaki tansiyon ilacı ile. Normalde hocanın hastası da olmama rağmen koskaca hastanenin yeni doğan ünitesi dolu olduğu için doğuma almadılar ve sancılarımla birlikte özel odalarda dolu olduğu için 6 kişilik bir odada doğum yapmış hanımlarla uzuuuun bir gece geçirdim. Doktorum durduramazlarsa eğer bebeklerin yeni doğan ünitesi olan bir yere sevk edebileceklerini söylemişti ilk gittiğim saatlerde. Sabah yoğun çabalara rağmen bir tek Zekai Tahir Burak hastanesi kabul etti beni ama ailem Medicana hastanesinde ki doktorla görüşüp durumu anlatınca beklemenin saçma olduğunu acil olarak oraya yatırılıp ameliyata alabileceklerini söyledikleri için oraya sevk edildim ve doğumumu orada yaptım.

Her zorluğun ardında bir ferahlık varmış ya bende ambulansla gidip odama geçer geçmez hazırlanıp spinal olarak sezaryene alındım. Bebeklerim sağlıklı sıhhatlı bir şekilde dünyaya geldiler şükürler olsun. İnsanın her zaman planladığı ve umduğu olmuyor. Alemlerin Rabbinin bildiği hayırlısı olan şey oldu şükürler olsun. Hastaneden çok memnun kaldım, çalışanlardan da doktorumdan da... Doğum yaptıktan 1 gün sonra taburcu oldum.

Ancak vakit bulabildiğim için şimdi yazabildim... Rabbim hayırlı ve kolay bi şekilde sizleri de yavrularınıza kavuştursun inşAllah

Gözünüz aydın Rabbim uzun ömürler versin evlatlarınıza.Küveze girdimi minikler ve kiloları nasıldı?

M

merhaba,öncelikle hayırlı olsun,ben de 16 ekimde medicanada epidural sezeryan ile iki kızımı doğurdum. bir gece yatıp çıktım,tabii pek dinlenemedim,ilk bir hafta ayaklarım daha önce hiç olmadığı kadar şişti,nerdeyse küçük birer fil ayağı gibiydi,doğum sonrası karnım o kadar rahatsızlık vericiydi ki,ameliyat yerimin acısını hissetmedim bile. karnım yüzünden asla sağa sola yatamıyorum ve sanki içerdeki büyümüş ve şimdi içi boşalmış rahim yattığım tarafa düşüyor ve onu tutan kadlar da geriliyor gibi oluyor. Bunu yaşadınız mı? kime sorsam kırk günde geçer diyor,hala sırt üstü yatıyorum ve ayaga kalktığımda karnım aşağı çekiliyor gibi oluyor. Hamileliğimde sadece 10 kilo almıştım,daha çok alsam nolurdu kim bilir? normal doğum yapanlara imreniyorum şimdi...ama yine de iki küçük meleğimi kucağıma almak dünyalara bedel,doğumu bekleyen herkese şimdiden hayırlı olsun,Allah yardımcınız olsun..

Gözünüz aydın Rabbim uzun ömürler versin evlatlarınıza.Küveze girdimi minikler ve kiloları nasıldı?

Teşekkür ederim Allah razı olsun Şükürler olsun girmediler. 2360 kg ve 2320 kg doğdu minikler. bikaçgün sonra sarılık oldu ama oda geçti şükürler olsun.

Çok teşekkür ederim, sizinde hayırlı olsun kuzularınız. Aynen dediğiniz şeyleri bende yaşadım. Özellikle sağ ayağım şiş kaldı günlerce. Karnım dediğiniz gibi tuhaf bir duyguyla bezeliydi. Sağa sola yatamıyordum, aynen dediğiniz gibi tuhaf boşluk duygusu oluşuyordu ki halen biraz var o duygu. Günde 5 e yakın parol içiyordum ilk günler ağrı olmadan uyuyayım diye. Ama şimdi daha iyiyim sağa sola rahatlıkla dönebiliyorum. Biraz daha sabır az kaldı emin ol Allah'ın izniyle. Aramızda 5 gün varmış. Bende dinlenemedim hiç ve o yüzden çok iyi anlıyorum seni. Amin...Rabbim kolaylaştırsın inşAllah

Merhabalar... Ben de uzun süredir burayı takip ediyorum ama henüz birşeyler paylaşmamıştım. 36+3 günlük hamileyim. Bebeklerine kavuşanlara hayırlı olmasını,analı babalı büyütmelerini,hamile olanlara da hayırlısıyla bebeklerine kavuşmalarını dilerim. Geceleri uyumak,gündüzleri hareket etmek öyle zor ki artık. Allah hepimizi hayırlısıyla kurtarır inşallah.

Amin inşallah
Peki sizin doğum ne zaman belli mi? Haftanız çok iyi maşallah.Bende 33+2 yim. Gebelik loktazı sebebiyle 35. haftada olacak gibi doğumum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…