2014 ikiz anneleri

Allah sağlıklı uzun ömürler versin evlatlarınıza :) Kaç haftalık doğdular Doğum kiloları neydi Birde göğüs pompası lazım oldu mu

Allah sağlıklı uzun ömürler versin evlatlarınıza :) Kaç haftalık doğdular Doğum kiloları neydi Birde göğüs pompası lazım oldu mu
Tesk canım benim minikler 34 haftalik dogdular her ikiside 2150 gr doğdu bir gece kuvezde kaldilar sarılık oldular 7 gün biri 9 gün de biri kaldı. Göğüs pompası nı ben çok kullandım hastanede biberona alismislar birde emmede tembellik benimkiler gogsumu iki çekip uyuyorlardi sagip verdim bu yüzden. Gece çok gerek oluyor pompa sutumu sagiyordum birini ben birini eşim yada annem doyuruyordu böylece gece dinlenebiliyordum. Yoksa ikisini ayrı ayrı emir çok zaman alıyor. Yalnız pompa sütü azaltıyor malesef benim 5. Ayda sütum tamamen bitti.

Cnm ne yaptin cok merak ettim bebisler nasil ciktinizmi hastaneden biseyler yaz lütfen

Merhaba arkadaşlar,
Bu siteden ancak haberdar oldum. Ben de ikiz anne adayıyım inşallah. Tüp bebek tedavisiyle. Doktorum tutmama olasılıgına karşılık 2 yurmurta taranfer etti.
ben şu anda 16. haftadayım.
Ama 9. haftada hiçbirşey yokken. kanamam geldi ve kocaman bir kna pıhtısı düştü. Kanamam devam ederken hastaneye gittik. Kan pıhtısınıda bir kaba koyup gitmiştik. Doktor baktı Allah'tan kese düşmemiş dedi.
3 gün hastanede kaldım kanamalarım kesildiğinde doktorum enfeksiyon kapmayayım diye beni eve gönderdi. Ama tuvalet için bile kalkmayacaksın dedi.
2 hafta yatakta geçirdim. Bu arada kulağımın bir tanesi basınç varmış gibi kapantı herseyi ugultulu duymaya başladım.
KBB doktoruna gittim. Kulak zarında su toplamı bogazlarda da faranjit var dedi ve antibiyotik verdi.
Doktorum verilen antibiyotigin hamileler için zararlı olmadıgını soyledi.
2 haftada antibiyotik kullandım.
Oksurukler burun akıntısı kulak tıkanıklığı kasıklarda agrı derken bir ay geçti.
Dokturum 14. haftada rahime dikiş atmamız gerekebilir demişti.
Bu arada doktorum yogun diye ben başka doktora gittim. Yeni doktorum da dikiş atarız dedi bayramdan sonra kontrole gel anestezi ile seni görüştürelim ve 2 gun sonrasında dikiş işlemini yapalım dedi. Bayramdan sonra gittik. Ultrosonda rahşmşn kapalı göründüğünü söyledi. Dikiş atmanın risklerinden uzun uzun bahsetti. "GErek yoksa attırmayalım o zaman ne olur dedik" bu seferde 20. haftada rahimin açılabileceğinden, erken dogum, bebekleri kaybetme gibi risklerden bahsetti.
Yani hep risklerden bahsetti. Ben de eski doktorumdan randevu aldım ve ilk doktorumu değiştirmekle ne kadar buyuk hata yaptıgımı fark ettim.
16. haftadayım acaba bu rahim ağzı dikişi için geç mi kaldım.
Aranızda kanama ve düşük riski yaşayan veya rahim ağzı dikişi attılması gereken oldu mu?

Ben 36 haftalık ikiz gebeyim benim olmadı ama komşumun tek bebek de diktiler son haftalarda alt tarafda oluşan baskıyı düşününce böyle bişey diyosa bence doktor diktirin çünkü ben bazen çuvalın ağzını zor tutarsınız içindekiler çıkacak gibi olur ya öyle oluyor iki bebek haliyle baskı çok oluyo

Slm ikiz anneleri ve adayları girmeyeli baya uzun süre oldu mayıs 2014 te doğum yaptım 6 aylık olucaz hayırlısıyla zor ve bir okadar da güzel ikiz bebek sahibi olmak umarım h<ayırlısıyla atlatırsınz bu süreci bol bol uyuyun ve dinlenin aklınıza takılan sorular varsa yardımcı olmaya calışırım..

Allah hayırlı uzun ömürler versin Kaç haftalık doğum yaptın bebişlerin kilosu nasıldı Küveze girdiniz mi ve hala emziriyor msun :) çok sordum

Allah hayırlı uzun ömürler versin Kaç haftalık doğum yaptın bebişlerin kilosu nasıldı Küveze girdiniz mi ve hala emziriyor msun :) çok sordum

36+1 de acılmam oldu canım ertesi gün doğuma girdim.2560 ve 2280 aslında küvözlük bi durumları yoktu tedbir amaçlı 3 gün tutuldular 4.aya kadar emzirdim malesef yalnız bakıyorum cok yorulduğum için sütüm azaldı ve kesildi.Bence kiloya takılmayın önemli olan sağlıklı olmaları küçük doğan kilolu doğanı geçti bile est. bende herşeyi cok merak ederdim..:)

Merhaba,iki gün önce epidural sezaryan ile ikiz kızlarım doğdu. biri 2700 gr,diğeri 2200 gr doğdu. büyük olan hemen memeyi aldı ama küçük olan hastanede ilk gece ve ertesi gün şırıngayla beslendi. Hastaneden çıkacağımız gün,ben sadece bi gece yattım,emmeyi öğrendi.Ancak çok çabuk yorulduğu için evde de daha çok şırınga ile besliyoruz. Ama yine de anne sütü alsın diye beş dakika memede turuyorum. Diğer kzımsa hem meme hem biberonla mama alıyor. Küçük doğanda bugün çok hafif sarılık başladı,ama memede daha çok kaldı şükür,pzt kontrolümüz var zaten.
Benim doğumum çok rahat geçti,girerken biraz heycanlıydım,öyle yatıştırıcı bi ilaç da verdiler,açıkcası kızlar çıkana kadar neler olduğunu pek hissemedim. Ama ikinci kıxım biraz derinlere kaçmış sanırım,doktorumuz onu bayağı bi aradı. doğum sonrası epidural kateteri sırtımda takılıydı,bir buçuk saatte bir ona bastım,tabii hiç ağrı çekmedim. Ama hadtaneden eve gelince ağrılar başladı. bugün doğumun 3. günü ve ben yardımsız yatıp kalkamıyprum,emzirmek dışında bebeklerin her şeyiyle eşim ve annem ilgileniyor. bu duruma çok üzülüyorum ama yapacak bir şey yok tabii. Antibiyotik,apranax ve demir alıyorum.Bir de sonda yüzünden sanırım çiş yaparken bir sancım var.
Hala bakıp bakıp inanamıyorum içimden mi çıktılar bunlar diye:)) bir de ben çok ideal bir amne olcaktım,her şey kitaplardaki gibi olacaktı güya ama,yalanmış yani,hemen aman tek yesin de ne olursa olsun derdine düşülüyormuş ve bu süreçte ne kadar rahat olunursa o kadar iyiymiş..
şimdilik böyle işte,darısı doğumu bekleyen herkese olsun inşallaj.

Hayırlı olsun Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin darısı başımıza benimde 1 haftam kaldı ikiz kızlarım olacak inş biraz korku biraz heyecan biraz da merakla bekliyoruz bakalım

Maşallah haftan güzelmiş Aslında kiloya pek takmazdım ama en son gittiğmizde 1,500 gramdı bebekler zayıf gibiler biraz Ama önemli olan haftamız tabi :) Bende son 4-5 gündür vajina ağrısı ve baskısı çok arttı Karnımda sertleşiyor akşamları Kontrolümde perşembe günü acaba açılma falan olmuş mudur bende de Sen nasıl anladın canım ya ne gibi belirtiler oldu

Qbu haftalarda atak yapiyolar o zaman bol bol yat bulgur pilavi muz ceviz ve kasar ye ve hicc korkma hep hayirlisini dile asil dogumdan sonrasindan kork cok guzel ama bi okadar da zor hos ben hamileligimide ozlemiyorum baya aci cekmistjm karnim cok buyuktu

doğum yapan anneler bana yardım edin........
bebeklerim şu saat oldu ayaktalar çok yoruluyorum gece uyumak yok gündüz uyuyorlar.ne yapacağımı şaşırdım çok yoruluyorum ve yalnız bakıyorum

kizlar idrar yolu enfeksiyonu cikti tahlilde.pazar günu artk bobreklerime vurdu dayanamadm acile gittim.igne ve serum takildi.ilac verdi doktor.daha önce böle bir sey yasadiniz mi?

Kizlar hepinize merhaba

30 haftada yani iki gun once rahim agzi Uzunlugu 1.8 cm olculdu bu degerle kac hafta daha dayanir sizce kuzucuklarim yasayan bilen varmi?

Ay ne güzel maşallah doğum yapanlar bana daha çok var tecrübelerinizi paylasirmisiniz neler almam gerek hiç bilmiyorum daha yatakları bile yok ogluslarimin yardimci olun kızlarallahim bebislerimizi korusun inş allah yardımcımız olsun

merhaba şanslı anneler;
bende ikiz annesi olucam inşallah:)))) Doğumu düşünmek için daha çok erken ama sizlerin tecrübelerinden yararlanmak istedim. İki kalp atışı gördük ama daha dinletmedi doktorum haftaya kontrolum var..
allahın izniyle inş saglıklı bir hamilelik yaşarız kızlar allah hepimizin miniklerini korusun

canım bende ikizlerimi yeni doğurdum benimki de tüp bebek....ben de 10. haftamda aynen kanamam oldu ve sonrasında kan pıhtısı gelmişti ama benim durumum farklıymış bende kanda genetik bir problem olan pıhtılaşma sorunu çıktı rahim dikme gibi bir durum olmadı doğuma kadar kan sulandırıcı iğne kullandım...benim önerim doktorunuza bu pıhtılaşmadan bahsedin böyle bir şey olma ihtimali var mı die sorun çünkü bir çok doktor bu konuda pek bilgili değil....benim sansıma doktorum bu konuda tecrübeli çıktı....tedaviyi hemen başlattı ve çok şükür bebişlerimi doğurdum...erken doğrdular ama yinede şükür kızım şimdi evimde oğlumda küvezde beslenme sorunu var biraz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…