2014 ikiz anneleri

37+1 de yaptım canım allah kurtarsın ind hayırlısıyla kucağına alırsın ikizlerini demek son 4 gunün bence 4 gun boyunca uyu
amin inşallah.Ayy keşke uyuyabilsem.Ne tarafa dönsem rahat edemiyorum.Bebeğin biri kaburgama çok baskı yapıyo nefes zor alıyorum.Gecede 3-4 defa tuvalete kalkıyorm.Birde bende gebelik kolestazı çıktı heryerim kaşınıyo geceleri.Yani say say bitmez :) Sen 6 ay sadece anne sütü verdim demiştin dimi canm.İnşallah bende anne sütüyle büyütürüm yavrularımı.

canim moral verdin ya.ikizlerde sütun yetmez mama verirsin diye yorumlar alinca canim cok sıkılıodu

kizlar bebisler cok mu kücük doguyor.tecrübesiz olunca ne kadar nasl kiyafet alacagimi bilmiyorum.yardimci olursaniz sevinirim.0 _ 3 aylik kiyafetler büyuk mu olur yeni dogduklarinda ilk zamanlar ne kadar ne alayim

Sende görürsün canım inşallah.Hepimiz korka korka geldik bu haftalara.Benim 36+0 da doğumum olacak mecburiyetten.Keşke biraz daha kalabilselerdi diye üzülüyorm ama bunda da vardır bi hayır.
insallah canim seninde sag salim kucagina alirsin bebislerini.peki kiyafet olarak ne aldin.0 3 ay kiyafetler cok mu büyük olur sence bebislere ilk haftalar icin

insallah canim seninde sag salim kucagina alirsin bebislerini.peki kiyafet olarak ne aldin.0 3 ay kiyafetler cok mu büyük olur sence bebislere ilk haftalar icin
inşallah.Canım ben 0-3 ay aldım hep.Çok büyük geleceğini sanmam.Zaten çok hızlı büyüyolar ilk aylar.Ama giydirir bakarım bebek içinde kayboluyosa, eşime aldırırım birkaç takım.

Slm Canlarımmmm Nasılsıniz bakalim ♥
Biz bu kez de kabızlıkla uğraşıyoruz. Mama yedikleri icin oluyo sanirim. Cok sıkıntı çekiyo cok ağlıyo kuzularim. Keşke sütüm daha cok olsaydı da mama vermek zorunda kalmasaydim mamalarina azcık zeytinyağı katıyorum bu kez de kusuyolar. Zaten kusmayla ilgili sıkıntımız var naspcagimi bilmiyorum var mi bi öneriniz

Benim bebisler 33.haftada erken doğdu canım. 4 takım Hastane çıkışı almıştım ilk başlarda tabikide büyük oldu ama pek sorun olmadi. Suan bir bucuk aylik oldular küçük gelmeye bile basladi kiyafetlerimiz. Senin 0-3 ay dediklerin hastane çıkışı degilse başlarda baya büyük olur sanırım. Bence cok kıyafet de alma canım büyüdükçe ihtiyaca göre alırsın

Canim ayni sorunlari bizde yaşıyoruz. Benim oglum kusarsa hem agizdan hem burundan geliyo nefes alamiyo tikaniyo kuzum. Kizimda da oldu bi kez elimizde bitti mosmor oldu kuzum. Gece gunduz baslarini bekliyoruz nöbetleşe. Ne zmaan kuscaklari belli olmuyo ki Bizimkiler de aptamili bırakıp hipp marka mamaya geçince çoook rahatladılar. Kusmalari azaldi biraz.Bi araştır istersen combiotic olanı çook iyi. Tarım Bakanlığı tarafından onaylı tek organik mamaymis. Çok sevdi bizim kuzucuklar :)
Canim drlar verilmesi konusunda baya israrci. Ben de vermek istemiyorum ileride disleri cok çabuk curutuyomus. Ama vermeyince de içim rahat etmiyo. Verdikten sonra mutlaka bi cay kaşığı kaynamis su icir ağzında tadi kaldikca kusma olasılıkları artiyo. Hem de agiz ve dis sagligi icin ağzında kalmamasi gerekiyomus. Su verince temizleniyomus agzi. Brnim drum mamadan sonra da su verilmesini öneriyor
Maşallah masallah brnim sütüm de baslarda cook iyiydi. Kizim rahatsizlandi ambulansla hastaneye yetistirilirken kaza yaptik. Hersey ust uste gelince kesildi. Suan yetmiyo ne yazık ki sütü arttırmak için bir yönteminiz oldubmu

evet canim hasatane cikisi 2 tane aldim olmadi yeni dogan alayim bi kac tane daha.dedigin gibi 0 3 büyuk olabilir ilk ay icin

canim 33.haftada kacar kilo dogdular bebislerin?

Merhaba kızlar. Yeni doğum yapan arkadaşlar, Allah analı babalı büyütsün inşaallah. Gözünüz aydın. Hamişlerimiz de gün saymaya devam ediyor, Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasib etsin. Ben de 37+1 de aldım kuzularımı kucağıma ikisi de 2590 gr doğdular. Şu an 8 aylık olduk. 6 ay sadece anne sütü verdim ben de. Şu anda günde bir ya da iki kez ek gıda veriyorum diğer öğünlerde yine emziriyorum. İnşallah 9 aylık olana kadar da anne sütü ağırlıklı gideriz. Size tavsiyem ikiz olacak sütün yetmez illa mama vereceksin laflarına kulak asmayın. Rabbim rızıklarını versin inşallah. İlk üç ay emzirme yastığı kullanarak ikisini aynı anda emzirdim, sütün artmasında ikisini aynı anda emzirmenin çok katkısı oluyor. Günde en az 5 lt de su içtim. Veee her zamanki gibi hamişlere tavsiyem uyuyun uyanın tekrar uyuyun.

Sadece anne sütü verdim diyenleri okuyunca çok heycanlanıyorm. İnşallah bende böyle diyebilirm.Sizin yardımcınız var mı yalnız mı büyütüyosunuz? Birde pompa lazım oldu mu

Canım ben kuzular 2,5 aylık olduğundan beri çalışıyorum. Devlet memuruyum ve günlük 3 saat süt iznim olduğu için yarım gün çalışıyorum. 15 gün sonra 1,5 saate düşecek iznim. Öğlene kadar annem bakıyor sıpalarıma. Ben gidene kadar çok zorlamıyorlar onu, sıkıntımız gece oluyor daha çok. Ve benim pompa göğsüme yapıştı gibi. İşyerinde sağıyorum sütümü. İlk zamanlar da 10 gün hastanede kaldı kuzular ve ben 10 gün boyunca iki saatte bir süt sağdım. Benim elim ayağım diyebilirim pompam.

Küveze neden girdiler? Aslında haftalarıda kilolarıda iyiymiş. pompa sütü azaltıyo diyenler var bu doğru değil o halde.Benimde iki gün sonra doğumum 36+0 da kiloları 2500 civarındaydı bebeklerin.Küveze girmezler diye düşünüyodum ama bakalım artık hayırlısı.

Küvözde kalmadılar ama doğumdan 3 saat sonra kan şekerleri düştüğü için bakım ünitesine aldılar. Bu küvöz işi ne kiloya ne haftaya bakıyor canım. Herşeyin hayırlısı olsun de. Hastaneden eli boş eve gelmek çok kötüydü ama açıkçası kuzular hastanedeyken ben ancak kendime gelebildim tam olarak. Sezaryen sonrası 1 haftada ancak toparlanabildim. Pompayı da ihtiyaç halinde kullanacaksın zaten canım. Kuzular yanında ve emebiliyolarsa zaten kullanmazsın. Emzirmeyle sağma çok farkediyo bu bi gerçek ama mecbur kalınca yapacak bir şey yok ki. Rabbim hayırlı doğumlar nasib etsin canım benim. Benim de ultrasonda kuzular 2300 civarı gözüküyordu. Ama daha kilolu doğdular. 2500 gr bile minicik ama haberin olsun.

ayy bu haberlerle bizi nasl sevindiriyorsunuz.insallah bizlerde 36lari görup emzirebiliriz bebislerimizi.birde kiyafet konusunda aydinlatir misiniz bizi.malum normale göre daha kücuk doguyorlar ya ilk ay icin nasl kiyafet alayim yenidogan veya hastane cikisi mi veya 0 ay mi

ay
canim ne guzel sende 36 görmüssun darisi bana.insallah küveze gerek kalmadan bbislerin saglikli bir sekilde dogarlar.iyi haberlerini bekliyoruz

Çok gecmis olsun canım ya kotu olmus..ben bol bol emzirdim emmenin yerini bise tutmuyo süt için ..birdileksin de söylemiş birkikte emzirmek cok farkediyo..ben 4,5 ay bitlikte emzirdim yastıkla..bide bol tereyagi yedim bilmiyorum etkisi var mı suyu hic söylemiyorum zaten o malum..

Bu arada 0-3 aylık kıyafetler 62 cm kızlar buyuk olur ilk doğduğunda yeni dogan almalısınız onlar da 50-56 cm değişiyo..ilk 50 cm tulum kullanmanızı ısrarla tavsiye ederim kucaklayinca dagiliyo gidiyo kıyafetler..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…