2014 ikiz anneleri

canım inş dediğin gibi 36-37 leri görebiliriz
benim doktorum da kilolarının normal olduğunu söyledi ama ilk gebelik olunca bilemedim normal mi değil mi ??
neyse sağlıklı sıhhatli doğsunlar da gerisi önemli değil inş
bende hiç bişii almadım daha
insan da yine de bi çekingenlik oluyo acaba daha erken mi diye
dediğin gibi 30 devirip öle alımlara başlamak gerek
Allah korusun minnaklarımızı :KK37::KK37:
buarada kaç kilo aldın sen
ben 12 kilo aldım da :mad::mad::mad:

Canım Merhaba,
Evet sürecin normal gitmesi çok güzel,inşallah hep böyle gider
Ve zorlanmadan minnaklarımızı kucağımıza,evimize sağlıkla alırız:)
Bende 10,5 kilo aldım,ilk ayda mide bulantım olmadığı ve hareketlerimde azaldığı için 5 kilo almıştım,sonra daha dikkatli olmaya çalıştım...İyi sende abartılı değil, normal almışsın,
Kıyafetleri 30 larda kayınvalidem alacak,benim fazla ayakta durmama lazım çünkü,
Artık riske etmek istemiyorum,
Ben ilk aylarda çok yüklendim kendime,öğretmenim okuma bayramı yaptım 2 aylık hamileyken,dans öğreteceğim diye ne zıpladım,ağır da kaldırdımbazen,gayet iyiyim diye işleri pek sınırlamadım:)
Neyse arkadaşım hakkımızda hayırlısı,minnoşlarımız sağlıkla gelecek inşallah...Allah'ım korusun onları...

merhaba canım,
dediğin gibi bende hiç kendimi esirgemedim
memurum haftasonu mesailerimiz var onlara bile geldim.
daha yeni yeni bıraktım mesaileri
kendimi iyi hissettim şükür
inş sonradan pişman olmayız
çünkü burdaki yorumları okuyorum da kimisi yerinden kımıldamamış 9 ay boyunca
onlara bakarak kendimi suçlu hissediyorum
Allah utandırmaz inş :KK37:

Çiğbadem umudum waar canlarım teşekkür ederim.
Son bir haftadır belliydi aslında sürekli ağrılarım oluyodu. Nstde çıkmadığı halde ben hissediyodum doğum sancısı olduğunuo_Onormal seyrinden tek farki rahim ağzının 3.6 cmden 2.3e düşmüş olmasıydı. Son zamanlarda akıntım artmıştı rrngi koyusariydi. Gitgide koyulasmaya baslamisti. Alttan aldihim ilaçların kimyalari mi bozuldu acaba derken koyu sarı kahverengiye döndü. Soluğu drda aldik tabi:KK51: tahlillerim hep temiz çıkıyordu. Açılma yoktu rahim agzi da iyiydi. Gel gelelim arefe günü hersey yolunda bi şekilde uyudum. Gece tuvalet için uyandiğimda agrilarimi hissettim. Geçer diye beklerken git gide artmaya başladı. 1saat sonra hastaneye grldik 1 cm acilma vardı. . 5 saat artış gösteren sancinin ardından açılma 4cm çıktı. Fakat kuzucuklarim dönmedi ters durdukları için de hemen sezeryana alındım. Kızım 2300gr oğlum 2200 gr olarak dünyaya geldiler. 33+6 da dogdular küçük oldukları için önlem amaçlı küvezdeler. Çok fazla koklamak nasip olmadi kuzucuklarımı ama şükürler olsun iyiler. 29 haftada ciğer geliştirici iğne yaptıkları için solunum problemimiz de olmadı. Sadece coook minnaklar şuan:KK68:ins şu hastane sürecini atlatırız hayirlisiyla. Darisi başta keserimolmak üzere isteyen herkese. Öpüyorum çooook:KK15:
Maşallah canım. Alah bağışlasin kuzularini. Darısı bize inşallah hayirlisiyla. Ne kadar kalacaklarmis kuvezde. Nasillar anlatsana biraz. Çok merak ediyorum ben de. Karnında bir boşluk var gibi oldu mu. Ben hep orda kalsınlar istiyorum.hep bana yakın olsunlar. Ama kucağıma alıp öpmekte çok istiyorum :) isimlerini ne koydun. Hiç emzirdin mi? Sütün geldi mi? kime benziyorlar :)))

Çiğbadem umudum waar canlarım teşekkür ederim.
Son bir haftadır belliydi aslında sürekli ağrılarım oluyodu. Nstde çıkmadığı halde ben hissediyodum doğum sancısı olduğunuo_Onormal seyrinden tek farki rahim ağzının 3.6 cmden 2.3e düşmüş olmasıydı. Son zamanlarda akıntım artmıştı rrngi koyusariydi. Gitgide koyulasmaya baslamisti. Alttan aldihim ilaçların kimyalari mi bozuldu acaba derken koyu sarı kahverengiye döndü. Soluğu drda aldik tabi:KK51: tahlillerim hep temiz çıkıyordu. Açılma yoktu rahim agzi da iyiydi. Gel gelelim arefe günü hersey yolunda bi şekilde uyudum. Gece tuvalet için uyandiğimda agrilarimi hissettim. Geçer diye beklerken git gide artmaya başladı. 1saat sonra hastaneye grldik 1 cm acilma vardı. . 5 saat artış gösteren sancinin ardından açılma 4cm çıktı. Fakat kuzucuklarim dönmedi ters durdukları için de hemen sezeryana alındım. Kızım 2300gr oğlum 2200 gr olarak dünyaya geldiler. 33+6 da dogdular küçük oldukları için önlem amaçlı küvezdeler. Çok fazla koklamak nasip olmadi kuzucuklarımı ama şükürler olsun iyiler. 29 haftada ciğer geliştirici iğne yaptıkları için solunum problemimiz de olmadı. Sadece coook minnaklar şuan:KK68:ins şu hastane sürecini atlatırız hayirlisiyla. Darisi başta keserimolmak üzere isteyen herkese. Öpüyorum çooook:KK15:
Canım gözün aydın rabbim sağlıkla buyutmeyi nasip etsin seni takip ediyordum aklıma geldin doğum yaptimi aceba diye düşünürken bi baktım topige yapmışsın sabırsız davrsnmislar benimkiler gibi .

Maşallah canım. Alah bağışlasin kuzularini. Darısı bize inşallah hayirlisiyla. Ne kadar kalacaklarmis kuvezde. Nasillar anlatsana biraz. Çok merak ediyorum ben de. Karnında bir boşluk var gibi oldu mu. Ben hep orda kalsınlar istiyorum.hep bana yakın olsunlar. Ama kucağıma alıp öpmekte çok istiyorum :) isimlerini ne koydun. Hiç emzirdin mi? Sütün geldi mi? kime benziyorlar :)))
Canım inan dogunca bambaşka hiç karnında kalsın istemeyeceksin doğum dan hemen sonra karnin bomboş kalıyor bir garip hissediyorsun kendini bir okadarda rahatlamis

Canım inan dogunca bambaşka hiç karnında kalsın istemeyeceksin doğum dan hemen sonra karnin bomboş kalıyor bir garip hissediyorsun kendini bir okadarda rahatlamis
Eminim yanında olmaları da ayrı bir güzeldir. Ama ben bu hallerini bile çok seviyorum. Sen ne zaman doğum yaptın canım.kaç haftalik dogdular. Nasıl bakıyorsun.emiyorlar mi? Süt yetiyor mu?

Eminim yanında olmaları da ayrı bir güzeldir. Ama ben bu hallerini bile çok seviyorum. Sen ne zaman doğum yaptın canım.kaç haftalik dogdular. Nasıl bakıyorsun.emiyorlar mi? Süt yetiyor mu?
Benim minikler 6 aylık oldu 34 haftalik dogum yaptim canım sadece 4 ay süt verebildim sütum kesildi şimdide ek gıdalara geçtik elimize ne geçerse veriyoruz yalnız bakamiyorum bakicimizda var .zor bir okadar da güzel bir süreç bekliyor sizleri sağlıklı dogumlar dilerim canım

Benim minikler 6 aylık oldu 34 haftalik dogum yaptim canım sadece 4 ay süt verebildim sütum kesildi şimdide ek gıdalara geçtik elimize ne geçerse veriyoruz yalnız bakamiyorum bakicimizda var .zor bir okadar da güzel bir süreç bekliyor sizleri sağlıklı dogumlar dilerim canım
Amin canım teşekkür ederim.İnşallah herkes sağlıkla doğurur bebişlerini.Maşallah sen büyütmüşsün.Darısı bize.

34. HAftadayım çok şükür iyi geçti olumlu düşünmek lazım herşeyi stres yapmamak lazım tabiki dikkat edeceğiz özellikle de beslenmeye ben sadece iki gün bayılacak gibi ayakta duramadım onda da ilaçlarımı bırakmıştım artık midem dinlensin diye ilaç dediğim kan ve vitamin onun haricinde hiç problem olmadı şimdiye kadar 7 kilo aldım herşeyden yemeye çalışıyorum ama sıkıştığım için çok yiyemiyorum biraz da tatlı dan uzak durdum şimdilik tavsiyelerim bu kadar..
ne guzel canim 34.haftalari ve daha sonraki haftalarda da sıķıntisiz tasiyip vaktinde dogumlar yapariz.sen ne güzel cok kilo almamissin ben simdiden 10 kilo aldim

bende bir seyler almak ıcin daha erken mi olur die sürekli erteliorum sonrada doktor yatacaksin derse diorum.ilk hamileligim alisverislerini kendim yapip tadini cikartmak istiyorum.alinacak cok sey var bide ikiz olunca malum bir cok seyden iki tane alacagiz.yavas yavas almaya baslasam mi bilemedim

bende bir seyler almak ıcin daha erken mi olur die sürekli erteliorum sonrada doktor yatacaksin derse diorum.ilk hamileligim alisverislerini kendim yapip tadini cikartmak istiyorum.alinacak cok sey var bide ikiz olunca malum bir cok seyden iki tane alacagiz.yavas yavas almaya baslasam mi bilemedim
canım kaç haftalıksın peki ???

bende bir seyler almak ıcin daha erken mad ii olur die sürekli erteliorum sonrada doktor yatacaksin derse diorum.ilk hamileligim alisverislerini kendim yapip tadini cikartmak istiyorum.alinacak cok sey var bide ikiz olunca malum bir cok seyden iki tane alacagiz.yavas yavas almaya baslasam mi bilemedim
Kaç haftalıksın Ben 26 haftalıkken başladım almaya ama çok zorlandım havalarda sıcaktı tansiyönüm düştü sürekli Zaten 28 den sonra yürümek çok zorlaşıyor

canım hani ikiz olunca insan pek ne olacağını bilmiyo
ama dediğin gibi başlamam lazım :KK43:
buarada sen çocuklara oda yapacakmısın ???
Şuan yapmıcam 4 yaşında bir kızım var çocuk odasını o kullanıyor Boş odam var ama yatak odasına uzak kalıyor Şimdilik park yatak aldık yanımızda yatacaklar Sonrasında oda yaparım ikizlere Kızımın odasını belki diğer odaya taşırım ikizleri yakınımdaki odaya alırım

Bu arada ikiz olunca insan afallıyo gerçekten ne alacağımı ikinci gebelik olmasına rağmen bende bilemedim Artık eksikler çıktıkça alıcaz

canım ben de ilk önceleri oda yapmayı düşünmüyordum ama şimdi iki bebeğin eşyası odasız olur mu diye düşünmeye başladım
hani nereye koyacam napacam gibisinden
sen ikinci hamilelikte böyle diyorsan biz yandık desene :KK37::KK37:

Slm kizlar beni hatirladiniz mi bilmem bende ikiz annesiydim24 temmuz da dogumm yaptim aniden sancim oldu 5cm acilmam olmuş apar topar doguma girdim gece 12 de eski sezaryanli oldugum icin dikislerim patlamis acil girdik doguma bebekler biraz su yutmustu 35+2 günlük doğum yaptim cok sukur bebeklerimin durumu iyi kuveze girmedik 2.900 ve 2.700 dogdular dogdular ömer yusuf ve yuşa emir isimleri rabbime ne kadar hamd etsem azdur onlari saglikli bir sekilde dogurdum bana sorunsuz meVlam kucagima almayi nasip etti mevla inş sizlerde yavrularinizo saglikla kucaginiza alirsiniz tam bi gün 82 günlük olduk ve üç kişi bakiyoruz çok zor oluyor bakimi birde 3.5 yasinda kizim var resmen bebekler olduğunda deliye döndü suan krese verdim ama akli hep evde cok kiskanc ve çok inatci oldu valla annem olmasa hayatta bakamam rabbim ondan razi olsun daha yazacak cok sey var ama oglanlar kalkti ben gider kizlar size tabsiyem boll boll uyuyunilerde en cçok onu arayacaksiniz:))

X