2014 ikiz anneleri

Herkese merhabalar. Bu kac gündür gelemedim. Yaklaşık 5 gündür kasık ağrısı yaşıyorum. Baya yoğun şekilde.. Bebisler büyüdüğü icin baskı yapiyolar diye düşünmüştüm. Pzt dra gittim hersey yolundymis şükürler olsun. Nst de iyi çıktı. Tabi ikiz olunca nst çektirmek de uzun sürüyor. Birini cektirdim ardından diğeri çekilirken adet sancısı benzeri sancim oldu inanılmaz şekilde. Karnimin al tarafında yay şeklinde. Hemşire yan çevirdi tık diye durdu ağrı. Neyse eve geldik sabaha kadar uyuyamadım agridan. Aynı adet sancısı gibi. Yan yatıyorum gece bi uyanıyorum kasiklarim feci agrimis. Kalkip iki tur atıyorum geçiyo. Sonra uyuyorum bi uyanıyorum yine ayni.bi de ne tarafıma yatsam o taraf bacağım uyusuyo hatta ağrıyo. Akıntım da arttı. Koku yok kaşıntı yok ama sari renkte. Bi de arada koyu sarı yapışkan birsey geliyo onu hiç anlamadım. Drumu aradım tekrar çağırdı. Nst çekildi o esnada evde hissettiğim o sanciyi yine yaşadım ama nstde sancı çıkmadi. Muhtemelen gerilme ağrısı dedi dr. Alttan muayene etti. Rahim agzi uzunluğum 3.6mm den 2.3 mm düşmüş. Ama acilma yok dedi.Bebekler büyüdüğü icin baskı çok dedi dr. Ins bi sıkıntı çıkmaz bol bol dinlen dedi. Sari akıntı ve yapışkan sey de alttan aldigim progestanlarmis. İçim rahatladı ama tedirginim biraz daha. 2 haftayı daha atlatmamiz lazım yoksa üniversite hastanesinde dogurmak zorunda kalcam :KK43:
Sevgili anneler ayni durumu yaşayan oldu mu?

Herkese merhabalar. Bu kac gündür gelemedim. 33+3 olduk.Yaklaşık 5 gündür kasık ağrısı yaşıyorum. Baya yoğun şekilde.. Bebisler büyüdüğü icin baskı yapiyolar diye düşünmüştüm. Pzt dra gittim hersey yolundymis şükürler olsun. Nst de iyi çıktı. Tabi ikiz olunca nst çektirmek de uzun sürüyor. Birini cektirdim ardından diğeri çekilirken adet sancısı benzeri sancim oldu inanılmaz şekilde. Karnimin al tarafında yay şeklinde. Hemşire yan çevirdi tık diye durdu ağrı. Neyse eve geldik sabaha kadar uyuyamadım agridan. Aynı adet sancısı gibi. Yan yatıyorum gece bi uyanıyorum kasiklarim feci agrimis. Kalkip iki tur atıyorum geçiyo. Sonra uyuyorum bi uyanıyorum yine ayni.bi de ne tarafıma yatsam o taraf bacağım uyusuyo hatta ağrıyo. Akıntım da arttı. Koku yok kaşıntı yok ama sari renkte. Bi de arada koyu sarı yapışkan birsey geliyo onu hiç anlamadım. Drumu aradım tekrar çağırdı. Nst çekildi o esnada evde hissettiğim o sanciyi yine yaşadım ama nstde sancı çıkmadi. Muhtemelen gerilme ağrısı dedi dr. Alttan muayene etti. Rahim agzi uzunluğum 3.6mm den 2.3 mm düşmüş. Ama acilma yok dedi.Bebekler büyüdüğü icin baskı çok dedi dr. Ins bi sıkıntı çıkmaz bol bol dinlen dedi. Sari akıntı ve yapışkan sey de alttan aldigim progestanlarmis. İçim rahatladı ama tedirginim biraz daha. 2 haftayı daha atlatmamiz lazım yoksa üniversite hastanesinde dogurmak zorunda kalcam :KK43:
Sevgili anneler ayni durumu yaşayan oldu mu?

medd_cezir canım benim çok çok geçmiş olsun :KK43:
ama maşallah senin çok az bi yolun kaldı
inş onu da kuzularınla birlikte sağ sağlim tamamlarsınız

medd_cezir canım benim çok çok geçmiş olsun :KK43:
ama maşallah senin çok az bi yolun kaldı
inş onu da kuzularınla birlikte sağ sağlim tamamlarsınız
Amin bitanem ins hepimiz sağlıkli bi şekilde alırız kuzucuklarimizi kucağımıza. Zor bi sürec ya şimdiye kadar cok rahattim. Son 1 haftada inanılmaz değişti hersey. Yatarken kalkarken zorlanıyorum. Saga sola dönerken katnimi iki elimle tutuyorum yoksa inanılmaz canım yaniyo. Yaarim saatte bi uyanıyorum gece. Sagima yatınca biri diğerinin üstüne düşüyo bi uyanıyorum yine feci bir agri. Bu kez diğer tarafıma yatıyorum o tarafta da aynı sey oluyo. Rabbim yardımcımız olsun ins. Bu ara şu ağrılar hem fiziksel hemde psikolojik olarak cok yordu beni. Ins bi sıkıntı çıkmaz

Med-cezir çok geçmiş olsun.Az kaldı inşallah yakında bebişlerine kavuşacaksın ve hepsini unutacaksın.Dinlen canım,kocaman ópûldün.

Arkadaşlar karnım çok gergın oluyor 1 haftadır gazdan dolayı.Bebeklerin hareketlerıni nadir hisseder oldum.Acaba kilo artişiyla mı ol(uyor bebeklerin hareketlerini hıssetmemek?Bu şekilde sorun yasayan var mı?

Yeni hamislerimiz varmış gerçi siz yolun sonlarına gelmissiniz maşallah korkutmak istemem ama bugünler iyi gunleriniz bol bol dinlenin. Minnaklariniz gelince çok daha yorucu bir yola gireceksiniz ama harika bir yol minicik elleri o muhteşem kokusu için dünyaları vereceğiniz bir yol. Bende geçen sene bu zamanlar nasıl sizler gibiydim bi de bizimkiler 31 haftalik doğdu uzun süre kuvoz donemimiz oldu ama şükür evimizde bizimleler ve kronolojik 8 aylık oldular bile şükürler olsun bugunumuze inşallah hepiniz bugünleri görürsünüz sagsalim
Rabbim hepinize sağlıkla hayirla zamanında kucaginiza almayi nasip etsin

kizlar ikizlerime biberon alacagim avent mi dr.browns mu alsam bide 125ml mi yoksa 250ml mi alsam büyuk mü olur bilemedim

Arkadaşlar karnım çok gergın oluyor 1 haftadır gazdan dolayı.Bebeklerin hareketlerıni nadir hisseder oldum.Acaba kilo artişiyla mı ol(uyor bebeklerin hareketlerini hıssetmemek?Bu şekilde sorun yasayan var mı?
Med-cezir çok geçmiş olsun.Az kaldı inşallah yakında bebişlerine kavuşacaksın ve hepsini unutacaksın.Dinlen canım,kocaman ópûldün.

Tsk ederim canim ins bi sorun cikmadan 2 haftayi daha tamamlariz. Kuzum o bebek artislari dönemsel degisiklik gösterebiliyo. Senin psikolojik durumun bile etkiliyo. Karnindaki gerginlik mi yoksa sertlesme mi? Hic mi hareket etmiyolar yoksa hareketleri azaldı mi?

Ay mas
Yeni hamislerimiz varmış gerçi siz yolun sonlarına gelmissiniz maşallah korkutmak istemem ama bugünler iyi gunleriniz bol bol dinlenin. Minnaklariniz gelince çok daha yorucu bir yola gireceksiniz ama harika bir yol minicik elleri o muhteşem kokusu için dünyaları vereceğiniz bir yol. Bende geçen sene bu zamanlar nasıl sizler gibiydim bi de bizimkiler 31 haftalik doğdu uzun süre kuvoz donemimiz oldu ama şükür evimizde bizimleler ve kronolojik 8 aylık oldular bile şükürler olsun bugunumuze inşallah hepiniz bugünleri görürsünüz sagsalim
Rabbim hepinize sağlıkla hayirla zamanında kucaginiza almayi nasip etsin
Ay maşallah :KK66: büyümüş sizinkiler darisi bizim basimiza olsun ins. Erken doğum belirtileriniz ne oldu acaba? Benim yukarı yazdiklarimla benzer miydi?

Tsk ederim canim ins bi sorun cikmadan 2 haftayi daha tamamlariz. Kuzum o bebek artislari dönemsel degisiklik gösterebiliyo. Senin psikolojik durumun bile etkiliyo. Karnindaki gerginlik mi yoksa sertlesme mi? Hic mi hareket etmiyolar yoksa hareketleri azaldı mi?

Med-cezir Merhaba,

Evet inşallah 2 hafta gibi çok az süren kaldı,onuda devirdin mi süper Allah'ın izniyle,lütfeeen dayan:)

Yorumların çok yerinde bu aralar sürekli evde olmaktan psikolojim arada bir yerlerde ,öyle olunca da etkilenebilir minnoşlar.Belki gazımda bundandır....Sanırım gerginlik oluyor,gaz olmayınca karnım rahat oluyor...Ama bir iki defa taş gibi de oldu karnım. Bunun için magvital kullanıyorum 15 gündür...Bebek hareketleri gün içinde arada oluyorda ,çok az ve kısa sürüyor.Ayrıca kızın sanki harektleri de çook azaldı..Gerçi 2 gün önce sağlık ocağında kalp sayımlarını ölçmüşlerdi ve ortalam 130 larda çıkmıştı.Neyse bayramdan sonra uzmana gideceğim ve ayrıntılı bakmasını isteyeceğim bebişlere.Kan gidişi normal mi,rahim uzunluğu ne durumda,kilo ve boylarını öğreneceğim vs...Şİmdi moralimi yüksek tutmaya ve takmamaya çalışıyorum.

İnşallah 2 haftan kaldııı,bebişler 2 hafta sonra sağlıkla gelsinler,sevgiler:)

Med-cezir Merhaba,

Evet inşallah 2 hafta gibi çok az süren kaldı,onuda devirdin mi süper Allah'ın izniyle,lütfeeen dayan:)

Yorumların çok yerinde bu aralar sürekli evde olmaktan psikolojim arada bir yerlerde ,öyle olunca da etkilenebilir minnoşlar.Belki gazımda bundandır....Sanırım gerginlik oluyor,gaz olmayınca karnım rahat oluyor...Ama bir iki defa taş gibi de oldu karnım. Bunun için magvital kullanıyorum 15 gündür...Bebek hareketleri gün içinde arada oluyorda ,çok az ve kısa sürüyor.Ayrıca kızın sanki harektleri de çook azaldı..Gerçi 2 gün önce sağlık ocağında kalp sayımlarını ölçmüşlerdi ve ortalam 130 larda çıkmıştı.Neyse bayramdan sonra uzmana gideceğim ve ayrıntılı bakmasını isteyeceğim bebişlere.Kan gidişi normal mi,rahim uzunluğu ne durumda,kilo ve boylarını öğreneceğim vs...Şİmdi moralimi yüksek tutmaya ve takmamaya çalışıyorum.

İnşallah 2 haftan kaldııı,bebişler 2 hafta sonra sağlıkla gelsinler,sevgiler:)
Amin bitanem ins hepimizin minnakları doğru zamanda sağlıkla gelir. Kuzum bu minnakların her hareketi bize bağlı. Bak ben şu sancılardan dolayı günlerdir tedirginim. Benim kuzucuklarımın da hareketleri ( bilhassa oğlumun) azaldı. Bugün o kahverengi akiniyi görünce moralim hepten bozuldu oturdum ağladım. Dr beni çok rahatlattı öyle güzel teselli verdi ki hem sancim azaldı hem de minnaklarım yine eskisi gibi hareketlendi . Kendime çok kızdım o zaman. Hem onları hem kendimi üzüyorun diye :KK43: neticede dogacajkari saat belli Rabbimin emrettiğinin ötesine geçemem ki. Tüm tedbirlerimi de alıyorum sonrası beni aşar di mi? Rabbim hayırlısını versin.
Bu arada su gaz olayı benimkileri de etkiliyo canım. İnşallah bi sorun yoktur sende de. Şekerli bişeyler ye. Örneğin çikolata. Ardından soluna yat ve bekle o zaman hareketlerıni hissedersin tatlım. Çoooook öpüyorum

Amin bitanem ins hepimizin minnakları doğru zamanda sağlıkla gelir. Kuzum bu minnakların her hareketi bize bağlı. Bak ben şu sancılardan dolayı günlerdir tedirginim. Benim kuzucuklarımın da hareketleri ( bilhassa oğlumun) azaldı. Bugün o kahverengi akiniyi görünce moralim hepten bozuldu oturdum ağladım. Dr beni çok rahatlattı öyle güzel teselli verdi ki hem sancim azaldı hem de minnaklarım yine eskisi gibi hareketlendi . Kendime çok kızdım o zaman. Hem onları hem kendimi üzüyorun diye :KK43: neticede dogacajkari saat belli Rabbimin emrettiğinin ötesine geçemem ki. Tüm tedbirlerimi de alıyorum sonrası beni aşar di mi? Rabbim hayırlısını versin.
Bu arada su gaz olayı benimkileri de etkiliyo canım. İnşallah bi sorun yoktur sende de. Şekerli bişeyler ye. Örneğin çikolata. Ardından soluna yat ve bekle o zaman hareketlerıni hissedersin tatlım. Çoooook öpüyorum

Canım daha iyi olmana sevindim.Önerilerin için çook teşekkürler.Bende daha olumlu ve sakin olmaya çalışacam,dediğin gibi bunları nasip eden Allah'ım zamanında sağlıkla gelmelerini de nasip edecektir,yeter ki biz tevekkül edelim ve çabalamaya sabırla devam edelim...Tabii hiç kolay bir süreç değil ama zorunlu olmadıkça sakın kalkma ,biliyorsun geri sayım başladı ve minnoşlar gayette iyiler dr nunde dediği gibi annesi:)İnşallah bizde senin gibi geliriz o haftalara hayırlısıyla...Kocaman öpüldünüz,Allah'a emanet olun...

Canım daha iyi olmana sevindim.Önerilerin için çook teşekkürler.Bende daha olumlu ve sakin olmaya çalışacam,dediğin gibi bunları nasip eden Allah'ım zamanında sağlıkla gelmelerini de nasip edecektir,yeter ki biz tevekkül edelim ve çabalamaya sabırla devam edelim...Tabii hiç kolay bir süreç değil ama zorunlu olmadıkça sakın kalkma ,biliyorsun geri sayım başladı ve minnoşlar gayette iyiler dr nunde dediği gibi annesi:)İnşallah bizde senin gibi geliriz o haftalara hayırlısıyla...Kocaman öpüldünüz,Allah'a emanet olun...
Amin canım benim Rabbim emeklerimizi boşa cikarmasin. Hala akıntı devam ediyo ama takmayacağım artık. Taktıkça sancı da akıntı da artıyo kuzucukları da boşu boşuna strese sokuyorum :KK43: Rabbim hayırlısını versin. Hayırlı zamanda kolay doğumlar nasip etsin. Miniklerimizi korusun saklasın ins♥

Herkese merhabalar :KK66:
Size güzel haberlerle daha doğrusu pembe mavi bayram sekerlerimle geldim. Miniklerim sabırsızlandı. Sabah aldık kucağımıza. Rabbimisteyen herkese nasipetsin bu güzelduyguyu ins♥♥♥
aaaa hayırlı olsun,nasıl minik kuşlar,kiloları sağlıkları,sen nasılsın? nolur fırsat bulursan yaz bize,bizlerde de heyecan dorukta artık:)

X