2014 ikiz anneleri

Gebeliğe alıştık çok şükür halsizlik hariç iyimiz az da bulantım var..2 il tarama yapmayacakmış dün gittik bizde bugün 9+6 olduk.16-18 haftalarda 3 lü tarama yapıcaz dedi.3 hafta sonra çağırdı cinsiyetlerde bakarız dedi.senin nasıl gidiyo...

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
benimde iyi gidiyor allaha şükürler olsun bende 3 hafta sonra gidecem bakalım yine yazarim sana canımmm bebislere ve kendine iyi bak:)

merhaba, ben 32 haftayı dolduruyorum bugün. Aynen 29.hf dan itibaren kasılmalarım başladı benim de. Karnımın bir kısmı sertleşiyor ve karnım yamuk yumuk oluyor ama ağrılı sancılı değil. Aynen endişelendim ben de ve doktoruma danışmıştım. Doktorum 5dk da bir düzenli ve şiddetli olmadıktan sonra bunlar yalancı doğum kasılmaları ve etkisizdir dedi. Endişelenmememi söyledi. Gerçek doğum kasılmalarında karın öne doğru toplanıyormuş ve kasılmalar düzenli aralıklarla geliyormuş, zaten onu hissedersin dedi. Bu bizim hissettiklerimiz rahim ağzında açılma yapmıyormuş. Bazıları magnezyum veriyormuş ama oral alınan magnezyumun hiçbir faydası yok dedi doktorum. Bir de ciğer geliştirici iğne yi sordum yapılmalı mı diye, o da dedi ki 1 hf içinde doğum bekleniyorsa yapıyoruz o iğneyi, içeriği de steroid yani şu kortizon diye bilinen madde. Bu iğne 1 defa yapılabiliyormuş, ikinci kez yan etkilerden dolayı kullanma şansı yokmuş. Eğer 1 hf içinde doğum olmazsa da hiçbir etkisi kalmıyormuş. O yüzden erken doğum belirtileri kesinleşen hamilelerde kullanıyorlarmış, öyle tedbir amaçlı yapılmıyormuş. Umarım yardımcı olmuşumdur :KK66:

cnm beenim bilgi için çok tşk ederim gercekten çok yardımcı oldun azına saglık rabbim yavrularımızı sagllıkla vaktı zamanında kucagımıza almayı nasip etsin inş

canım bende 29+6 yım bugün 1 hafta var aramızda benimde oluyo karnım bazen semsert oluyo özelliklede arabaya falan binince kendimimi kasıyorum bilmiyorum ama? Bende çoğunlukla evdeyim istirahat le geçiriyorum birde karnımın içi yatakta dönerken çok acıyor seninde öyle oluyormu?

cnm o acıma tam kalp hızasında mı oluyorr bende de var gece dönerken dedigin gibi birden oluyorrr bıcak saplanıyor sanki çok canımı acıtıyorr hayırlısıyla bir kere yavrularımızı kucagımıza alsak sag saglık bir rahatlıycam vallaa

gebelik şekerim çıktı yaaa 😔😔 değerim 160. şekeri kestirdi. Et ye dedi. Yoğurt süt yumurtaya devam dedi. Tavsiyesi olan?? Yürüyüş yap kısa kısa dedi. Ama zatn 7.aya girdim. Erken doğum korkum başladı. Nasıl yürücm ki😔 meyve yemeyinn. Her gün bi tabak yiyodm. Yemeyinn.

cnm benimde kızımda çıkmıştı korkma bir şey olmuyor saddece yemene içmene dikkat et şekerli bir şey yememe meyvayı bile az ye hamur işinden uzak dur ben diyetistyene gitmiştim benimde bu haftalarda çımıştı çok şükür bir sorun olmadı kızım şuan 3.5 yasında rabbim saglıkla yavrularını kucagına almayı nasip etsin inşş

10gün önce çok sancım vardı dr gittik acıl şükür acılma yada nst bagladılar sancıda cıkmadı hamdolsun dr 15 gün sonra gel demişti pazartesi yanı 30. Haftamızı doldurdugumuzda kontrolumüz varr çok heycanlıyım ogluşlarım inş iyilerdirr çok hareketliler maşsallarrr kızlar dogum cantanızı ne zaman hazırlıyotsunuz ben daha hazırlamadım alacak çok şey var bu ay hepsini alıp bitiricem allahın izniyle :KK16::KK16:

:21::21::21: çok şükür ya çok mutluyum kızlar, iki haftadır çok sancım vardı vs vs günler geçmiyordu...kontrolden geldim şimdi sancım yok kuzularım iyi 2 şer kilo olmuşlar maşallah kıpır kıpırlar...içim ferahladı valla yatmaya devam 15 gün daha dursunlar yeter bana:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

:21::21::21: çok şükür ya çok mutluyum kızlar, iki haftadır çok sancım vardı vs vs günler geçmiyordu...kontrolden geldim şimdi sancım yok kuzularım iyi 2 şer kilo olmuşlar maşallah kıpır kıpırlar...içim ferahladı valla yatmaya devam 15 gün daha dursunlar yeter bana:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

ohh hadi hayırlısı az daha kendilerini toparlasınlarda annesi maşallah:nazar:

MAŞALLAH CNM KUZULARINAA:nazar::nazar::nazar:BİZ 28. HAFTADAMIZDA OGLUŞLARIMIN BİRİSİ 1.343GRM DİGERİ 1.214 GRM DI BAKALIM PAZARTESİ KONTROLÜMÜZ VAR İNŞ DURUMLARI İYİDİR İNSAN HEP BİR KORKU VE PANİK İÇİNDE OLUYORR 2.500 KİLO BİR OLSALAR HAYIRLISIYLAA

cnm o acıma tam kalp hızasında mı oluyorr bende de var gece dönerken dedigin gibi birden oluyorrr bıcak saplanıyor sanki çok canımı acıtıyorr hayırlısıyla bir kere yavrularımızı kucagımıza alsak sag saglık bir rahatlıycam vallaa

Yok canım ben tam karnımın icinde bebeklerin olduğu yerde oluyor 👦👦 Amiin inşallah hepimiz sağ salim kucağımıza alırız kuzularımızı💕💕

Selam Arkadaşlar malum bu pazar babalar günü benim eşiminde ilk babalar günü olcak çok şükür ben degisik süpriz yapmak istiyorum ama çok kararsızım fotoğrafcıda tişört bastırayım kuzuların isimlerini yazdırayım dedim seni çok seviyoruz Babacımm yazdırayım dedim yigenim gitti fotoğrafciya yenge o tişört sana olmaz çok küçük gibi dedi😟😣 napsam bilemedim sizin aklınıza bisey gelen varmı degisik fikirleri olan 🎁🎁

Selam Arkadaşlar malum bu pazar babalar günü benim eşiminde ilk babalar günü olcak çok şükür ben degisik süpriz yapmak istiyorum ama çok kararsızım fotoğrafcıda tişört bastırayım kuzuların isimlerini yazdırayım dedim seni çok seviyoruz Babacımm yazdırayım dedim yigenim gitti fotoğrafciya yenge o tişört sana olmaz çok küçük gibi dedi😟😣 napsam bilemedim sizin aklınıza bisey gelen varmı degisik fikirleri olan 🎁🎁

ben ts cluptan thsirt aldım ama dayanamayıp geçen gün verdim :KK52:

Canım ts club ne diye sorcaktim 😛 google baktim trabzon spormuş 😜 cahillige bak ama eşim çok fanatik bir taraftar değil öyle olsa çok güzel fikir 👏👏 teşekkür ederim 👍

cinsiyetlerini biliyosan çiçek sepetinde babasının kızları babasının oğulları veya babasının çocukları diye sihirli kupalardan var..içine içecek koyunca siyah renk gidiyor o karikatürler çıkıyo bence çok güzel bir hediye...bak resimdeki gibi...
$Adsýz.jpg

slm arkadaşlar bizde yarın tam 17 haftalık olacağız ama ben halen bebişlerimin hareketlerini hissetmiyorum sizler kaçıncı haftalarda hissettiniz

slm arkadaşlar bizde yarın tam 17 haftalık olacağız ama ben halen bebişlerimin hareketlerini hissetmiyorum sizler kaçıncı haftalarda hissettiniz

ben 2 hafta önce seğirmeler hissettim sonra kütle hareketi gibi bi sertlikler..
ama bugün ilk defa net olarak vurmalarını hissettim..
şu anda adete göre 16+6 yız ama 1 hafta önde gidiyolar usg de...

ben 2 hafta önce seğirmeler hissettim sonra kütle hareketi gibi bi sertlikler..
ama bugün ilk defa net olarak vurmalarını hissettim..
şu anda adete göre 16+6 yız ama 1 hafta önde gidiyolar usg de...

canım doğum tarihlerimiz aynıymış :))
bende karnımın içinde sertlikler hissediyorum ama hiç hareketlerini hissetmedim henüz ultrasonda da bayağı hareketli duruyorlar oysa
gerçi doktorumda 5 aydan önce hissetmezsin dedi ama bazı kişilerin yazısını okudum benden geride olanlar bile baya baya hissesiyor
inşallah bir problem yoktur

Son düzenleme:
canım doğum tarihlerimiz aynıymış :))
bende karnımın içinde sertlikler hissediyorum ama hiç hareketlerini hissetmedim henüz ultrasonda da bayağı hareketli duruyorlar oysa
gerçi doktorumda 5 aydan önce hissetmezsin dedi ama bazı kişilerin yazısını okudum benden geride olanlar bile baya baya hissesiyor
inşallah bir problem yoktur

evet canım özeldende yazışmıştık seninle:KK1:
normal canım korkma...
bende sertlikler hissettim önce yakında hissedersin..
ben hala daha yine de karıştırıyorum gaz mı bebek hareketi mi diye...
zaten 24 ten sonra her gün hissetmek gerekiyormuş yoksa sıkıntıymış..
rahat ol kafana takma en beklemediğin bir anda pıt pıt yaparlar:KK16:

X