2014 ikiz anneleri

Selam kızlar herkese iyi geceler..hamisler bol bol uyuyun ağrılarınızı falan takmayın deliksiz uyku ne kadar guzel bisiymis yaa😍😍 biz 1,5 aylık olduk..hamilelik zor ve stresli ama sonu cok guzel kızlar yorucu olsa da..

Canım haftan cok kotu degilmiş allah kucağına kavuştursun ins.. Masallah nirmal digum yapmışsın tebrik ederim..merak erme kısa zamanda kuzuların koynuna gelir ins..

Canım hayırlı olsun kızların geldi demek😍 masallah kiloları cok guzel..ikiz annesi olmak zor dimi..ama ozel anneleriz biz..kuzularını op bizim yerinize..

inşallah canım benim inşallah..

canım benim seni anlıyorum. Ama bebeklerin bi suçu yok. ben de elevit bulamadım toplatılmış decavit aldım her gece yatarken içiyorum yoksa gündüz acayip derecede iştah açıyor. kabızlık için kayısı dene arka arkaya 3 tas mercimek çorbası iç hem miniklere de faydası var. artık hep bağırsak çalıştırıcı şeyler yemen gerekiyor demekki.

Elevit neden toplatılmış canım? Zararlı mıymış? Ben de bu hafta başladım elevit'e.

Domuz yagi muhabbeti var bu elevitin icinde. Gerci bu gune kadar kullandim ben. Taa ne zaman duymustum gecen gun eczaci da soyledi eldeki stoklar bittignde bidaha satilmayacakmis.

Ben de bu hafta satın aldım. Nette birkaç sitede gördüm şimdi. Gerçi hayvansal katkılar bir çok ilacın içerisinde var, ama sorgulanmıyor. Yine de eczacıya sorayım ben de bakalım.

Ben de bu hafta satın aldım. Nette birkaç sitede gördüm şimdi. Gerçi hayvansal katkılar bir çok ilacın içerisinde var, ama sorgulanmıyor. Yine de eczacıya sorayım ben de bakalım.

Ya mutlaka. Onemli olan vucuda sagladigi yarar yoksa her zaman icecek degiliz. Ben duydugum halde pek sorgulamadim sonucta en yararli vit.onda varsa mecburen kullancam dedim ama decavit daha bir az istah aciyor gerci tum maddeleri ayni dedi ama bilemiorum

Günaydn arkadaşlar. Dün dr kontrolüm vardı. 24+5teyiz. 3 haftada sadece1kg almışım. Kuzularım 680grlar. Dr. 1ay daha az kiloyla gidersen harika olur. Normal doğum bile yapabilirsin dedi. Ama bana kiloları az geldi. Sizlerinki bu haftalarda kaç gr? Halbuki yemeğimden hiç kısmıyrm. Ama tam saatinde ve sağlıklı besleniyorum. Böyle giderse çk düşük kg doğcaklar die korkuyrm ama 8.ay alırsın ztn diolar.

Günaydn arkadaşlar. Dün dr kontrolüm vardı. 24+5teyiz. 3 haftada sadece1kg almışım. Kuzularım 680grlar. Dr. 1ay daha az kiloyla gidersen harika olur. Normal doğum bile yapabilirsin dedi. Ama bana kiloları az geldi. Sizlerinki bu haftalarda kaç gr? Halbuki yemeğimden hiç kısmıyrm. Ama tam saatinde ve sağlıklı besleniyorum. Böyle giderse çk düşük kg doğcaklar die korkuyrm ama 8.ay alırsın ztn diolar.

ben 20. haftadayım 6,5 kilo aldım. ama faydalı olan hiç bişey kısmıorum cnm.. ya alırsam da alayım diyorum napim aslında dr.lar az kilo alınmasından taraftar. ama ben ceviz badem fıstık. ve meyvelerin gözüne vuruyorum çok fazla tüketiyorum zaten oğluş oldukları için tatlıyı çok yedirtiyolar bana kuzularım. sen toplamda kaç kg.aldın gebelik başından beri.

ben 20. haftadayım 6,5 kilo aldım. ama faydalı olan hiç bişey kısmıorum cnm.. ya alırsam da alayım diyorum napim aslında dr.lar az kilo alınmasından taraftar. ama ben ceviz badem fıstık. ve meyvelerin gözüne vuruyorum çok fazla tüketiyorum zaten oğluş oldukları için tatlıyı çok yedirtiyolar bana kuzularım. sen toplamda kaç kg.aldın gebelik başından beri.

56 başladım şu an 65.5. Bnm kg ike ilgili takıntım yok ztn. Aman almıyım fln değilim. Bnde meyse cebi badem fındık normal öğünlerim gayet iyi yiyorum. Hele meyve hergün 1 normal öğün kadar yiyorum. Derdim kuzuların çk düşük kg doğmamaları. Gerçi dr. Gayet iyiler dedi ama hesaplayınca 2 ay daha toplamda 500 gr alsalar 1.2 kg fln olck die korktum.

56 başladım şu an 65.5. Bnm kg ike ilgili takıntım yok ztn. Aman almıyım fln değilim. Bnde meyse cebi badem fındık normal öğünlerim gayet iyi yiyorum. Hele meyve hergün 1 normal öğün kadar yiyorum. Derdim kuzuların çk düşük kg doğmamaları. Gerçi dr. Gayet iyiler dedi ama hesaplayınca 2 ay daha toplamda 500 gr alsalar 1.2 kg fln olck die korktum.

bence merak etme. son zamanlarda bebekler çok alırlar kilo. bazı dr.lar karbonhidratı yükseltiyorlar böle durumlarda sen hiç takma kafaya başka sorun yoksa ve sağlıklılarsa bu hiç bir sorun değil cnm. Allah sağlıkla kavuştrsun hepimizi

29+1 günlük olduk ogluşlarımla artık kasılmalarım başladı agrılar cogaldı dr bizi artık 15 günde bir gelmemizi söylüyorr bu kasılmalar normalmi acaba özellikle catı bölgesinde aşırı kasılmalarım var dr görüştüm bana yalancı sancı onlar yat dinlen bol bol diyor ama birde küçük kızım oldugu için pek dinlenemiyorum hayırlısıyla 36 bir geçsek hep korku içinde ediken üzerindeyim çok ayakta kalıyorum meçburen:KK43:(benim hAAFTALARIMDA OLAN ARKADAŞLAR YADA BU HAFTALARI GECREN ARKADAŞLAR SİZDE DE BÖYLE KASILMALAR OLDU MU YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

29+1 günlük olduk ogluşlarımla artık kasılmalarım başladı agrılar cogaldı dr bizi artık 15 günde bir gelmemizi söylüyorr bu kasılmalar normalmi acaba özellikle catı bölgesinde aşırı kasılmalarım var dr görüştüm bana yalancı sancı onlar yat dinlen bol bol diyor ama birde küçük kızım oldugu için pek dinlenemiyorum hayırlısıyla 36 bir geçsek hep korku içinde ediken üzerindeyim çok ayakta kalıyorum meçburen:KK43:(benim hAAFTALARIMDA OLAN ARKADAŞLAR YADA BU HAFTALARI GECREN ARKADAŞLAR SİZDE DE BÖYLE KASILMALAR OLDU MU YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM
Merhaba, ben 32 haftayı dolduruyorum bugün. Aynen 29.hf dan itibaren kasılmalarım başladı benim de. Karnımın bir kısmı sertleşiyor ve karnım yamuk yumuk oluyor ama ağrılı sancılı değil. Aynen endişelendim ben de ve doktoruma danışmıştım. Doktorum 5dk da bir düzenli ve şiddetli olmadıktan sonra bunlar yalancı doğum kasılmaları ve etkisizdir dedi. Endişelenmememi söyledi. Gerçek doğum kasılmalarında karın öne doğru toplanıyormuş ve kasılmalar düzenli aralıklarla geliyormuş, zaten onu hissedersin dedi. Bu bizim hissettiklerimiz rahim ağzında açılma yapmıyormuş. Bazıları magnezyum veriyormuş ama oral alınan magnezyumun hiçbir faydası yok dedi doktorum. Bir de ciğer geliştirici iğne yi sordum yapılmalı mı diye, o da dedi ki 1 hf içinde doğum bekleniyorsa yapıyoruz o iğneyi, içeriği de steroid yani şu kortizon diye bilinen madde. Bu iğne 1 defa yapılabiliyormuş, ikinci kez yan etkilerden dolayı kullanma şansı yokmuş. Eğer 1 hf içinde doğum olmazsa da hiçbir etkisi kalmıyormuş. O yüzden erken doğum belirtileri kesinleşen hamilelerde kullanıyorlarmış, öyle tedbir amaçlı yapılmıyormuş. Umarım yardımcı olmuşumdur :KK66:

Canım bende 29+6 yım bugün 1 hafta var aramızda benimde oluyo karnım bazen semsert oluyo özelliklede arabaya falan binince kendimimi kasıyorum bilmiyorum ama? bende çoğunlukla evdeyim istirahat le geçiriyorum birde karnımın içi yatakta dönerken çok acıyor seninde öyle oluyormu?

Gebelik şekerim çıktı yaaa 😔😔 değerim 160. Şekeri kestirdi. Et ye dedi. Yoğurt süt yumurtaya devam dedi. Tavsiyesi olan?? Yürüyüş yap kısa kısa dedi. Ama zatn 7.aya girdim. Erken doğum korkum başladı. Nasıl yürücm ki😔 meyve yemeyinn. Her gün bi tabak yiyodm. Yemeyinn.

Gebelik şekerim çıktı yaaa 😔😔 değerim 160. Şekeri kestirdi. Et ye dedi. Yoğurt süt yumurtaya devam dedi. Tavsiyesi olan?? Yürüyüş yap kısa kısa dedi. Ama zatn 7.aya girdim. Erken doğum korkum başladı. Nasıl yürücm ki😔 meyve yemeyinn. Her gün bi tabak yiyodm. Yemeyinn.

Canini skma cnm ya :KK43: bak 7. Aya gelmissin bol bol protein al. Ben de cok meyve yiyorum hatta meyve yemeyince kendimi beslenememis gibi hissediyorum

selam canlariimmmm :)

9 AY oncesine kadar bende sizlerdendim ve bebislerimi kaybettim. sizi unutmadim ve yoklamaya geldim :KK16:

insallah hepiniz saglikli hayirlisiyla afiyetle alirsiniz ikizlerinizi kucaklariniza :) hepinze bol kolayliklar diliyorum opuyorum tatli anneleri :KK16:

selam canlariimmmm :)

9 AY oncesine kadar bende sizlerdendim ve bebislerimi kaybettim. sizi unutmadim ve yoklamaya geldim :KK16:

insallah hepiniz saglikli hayirlisiyla afiyetle alirsiniz ikizlerinizi kucaklariniza :) hepinze bol kolayliklar diliyorum opuyorum tatli anneleri :KK16:

Erken dogum mu cnm :KK43: insallah hayirlisi ile tekrar olur Allah nasip eder insallah saglikla

X