2014 ikiz anneleri

sen 12. haftadasın tehlikeli dönem bitti derler 12-13 den sonra ama allahım bizi bebeklerimizi korusun. olmasın bu kanamalar. gerçi doktorlar kötü bişi yok rahim içi baskıdan kaynaklıdır filan dediler ama nasıl oldu bilmiom öğrenndiğimden beri karnımdan nefes bile almıyorum rahatsız olmasınlar diye. allah bize hayırlısını versin saga sağlim bebeklerimize kavusuruz inşllh

Cnm merhaba nasilsin benimde ayni sekilde siyah veya cok koyu kahve geliyor dr korkma artik sonlaridir dedi bana kanama bolgem kuculmus daha bitmemis ama 5 cm den 4 cm e dusmus
ama yataktan kalkmam yasak hala

Canım ben de 7. haftamda kanama geçirdim, kahve falan da değil böyle bildiğin kırmızı şakır şakır, 2 gün hastanede kaldım tedbir amaçlı.. Bebeklerde birşey yok, hematom oluşmuş dediler, küçüldü dediler. Bir sonraki kontrolde öğrendik ki, benim yumurcakların birisi yanına bir kardeş daha istemiş, bölünmüş sanırım 3. bir kese daha oluşmuş ama boş kese ve kanamayı o yapıyor, sızıntısını falan gösterdi doktor. En son 1 hafta önce yine az bir miktar geldi kanama ama bu kez gitmedik hastaneye. İğne fitil ilaç takviyelerini yaptılarsa içini ferah tut, dinlen bol bol. Genelde ikizlerin çoğu kanamalı geçiyor.. Bebeklere en zararlısı stres, sağlıklı günler dilerim hepinize

Oncelikle daha buyuk eve taşınmalıyım... Hala ev bulamadım sonra başlıcam almaya... Ya zaten git e-bebeğe, herseyi al çık.. O 2 gunluk iş bence.. Panik yapma.. Benm bide vaktim yok, yogun calısıyorum

Allah yardımcın olsun canım

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

amin inşallah canım......

Oncelikle daha buyuk eve taşınmalıyım... Hala ev bulamadım sonra başlıcam almaya... Ya zaten git e-bebeğe, herseyi al çık.. O 2 gunluk iş bence.. Panik yapma.. Benm bide vaktim yok, yogun calısıyorum

Allah yardımcın olsun canım

Kanaması olan arkadaşlar görüorum hep. Hiç merak etmeyin. Kanaması olup korkana çk destek olasım var. Bnde geçirdiğim için. Kimsede yoktu böle fikir alacağım. Kahverengi deri parçaları,kahverengi kan, kırmızı kan hepsini gördüm. Hatta kan düşen parçalar gördüm. 13. Haftada hepsi bitti. Kanama bölgesi oluşmuş fln filan. 3 ay yattım. Şimdi şükür 18.haftadayız. İnşallah hepimiz 30.haftaları görcez :)
Benim asıl sorum şu
Saçımı kestirmk istiyorm ama manyağın biri korkuttu kestirme hamiliyken saç kesilmez bebeğin ömrü kısa olur diye. Hiçte inanmam böle şeylere ama konu bebişler olunca cesaret edemedm. Napsam ki??

Hanımlar dün hamile olduğumu öğrendim. Alttan ultroson muayenesinde keseyi gördük. Fakat doktorum bişey demedi haftaya gene gel dedi. Değerim 5600 çıktı. 5 haftalık hamileyim. Sizce ikiz olabilir mi?

yok canım inanma öyle şeylere Allahın verdiği canı Allahtan başka kimse alamaz bunlar hurafe şeyler

Slm kizlar ben pazartesi 33+3 de doğum yaptim kuzularim kuvezde 2100 civarinda doğdular ne kadar kalacaklarini soylemiyorlar ne olur meleklerime dua edin

Canım hayırlı uğurlu olsun, Allah yavrularına sağlık versin. Tebriklerrrrrrr

Slm kizlar ben pazartesi 33+3 de doğum yaptim kuzularim kuvezde 2100 civarinda doğdular ne kadar kalacaklarini soylemiyorlar ne olur meleklerime dua edin

Allah analı babalı büyütsün cnm hayırlı uğurlu olsun bebeklerin...
Neden doğum yaptın ? Bebekler neden küvözde solunum sıkıntısı mı olmuş ??

Allah analı babalı büyütsün cnm hayırlı uğurlu olsun bebeklerin...
Neden doğum yaptın ? Bebekler neden küvözde solunum sıkıntısı mı olmuş ??

Birden suyum geldi canim durdurmaya calistilar ama olmadi bebekler kuvezden beşiğe ciktilar ama hala hastanedeler beslenme sikintilari var günlük2-3 kere gidip emzirmeye calisiyorum rRabbimbiran oönce cikmalarini da nasip eder inş kendinize çok dikkat edin erken doğumcçok zor

Allah yardımcınız olsun inşallah bebişler de sağa salim evlerine gelirler Allah güle güle büyütmeyi nasip etsin

Son düzenleme:

Masallah kuzularin kilosu iyiymis canim insallah en kısa surede cikarlar kuvozden.. Allah saglikli anali babali buyutmeyi nasip etsin inşallah...

Hadi gözün aydın küvözden çıkmışlar işte beslenmeyi hiç sıkıntı yapma bikaç güne o da düzelir bak dileğin bebişleride hiç küvöze girmediler ama şekerleri düşük diye bir hafta hastanede kaldılar topaç gibiler maşşallahhhhhh sorun bile sayılmaz o inanki sana şimdi olayın şaşkınlığıyla çok gelio ama gözünde büyütme inanki allah yardmcınız olsunnnn

Suyun gelmeden önce kendinde değişik bişiler hissettin mi çok mu geldi birde??

Canım gzün aydın Allah analı babalı büyütsün inşaallah. Beneklibonibon arkadaşımız yazmış zaten ben 37+1 de doğum yaptm 10 gün kaldılar hastanede. Küvöze girmediler ama kan şekerleri düştü, onu takip ettiler. Normale döndü ama tam beslenemedikleri için kaldılar tamamen normale dönene kadar. Ben de her gün gittim hastaneye 2-3 kez. Şİmdi sana sorun gibi geliyo ama 1 hf bittiğinde kendini çok iyi hissedeceksin. Daha çabuk ayaklandığın için daha çabuk toparlanacaksın. Kuzuların eve geldğinde turp gibi olacaksın inşaallah. Bizim bugün kırkımız çıktı bile çok şükür. Darısı burda sıra bekleyen tüm hamişlerin başına. Bu arada adını doğum yapan anneler listesine ekledim bilee
Tüm hamişleri Rabbime emanet ediyorum. Hepiniz için duacıyım.

Alışverişe başlamış ikiz anne adaylarına ve yeni doğum yapmış annelere sorum olacak. Bebişlerime artık hazırlık yapmaya başlıyoruz, dün bebek mağazasından bir kaç zıbın aldım ama hangi beden alacağım konusunda çok tereddüt yaşadım. O küçük mü olur bu büyük mü olur kafam karıştı valla. Yenidoğan takımları ikizlere büyük gelir diyorlar, daha küçük boylar da var. Mesela mothercare de tiny baby boyu var. C&A da da 42-46-50cm boylar var, hangisini seçmek gerektiği konusunda şaşırdım kaldım. Yardımcı olursanız çok sevineceğim...:26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…