2014 ikiz anneleri

Benim 40 hafta 8 Şubat'ta doluyor. Perşembe son kontrolüm sezaryen günüm belli olacak. Şu an 37+6. Bu haftaya kadar geleceğimi düşünememiştim hiç ama kısmet. Allah sağ salim bebelerimize kavuştursun önemli olan o.
Erken doğum tehlikesi bende yaşadım benim baya bi kanamalı geçti 16-24 hafta arası. Kızlar canı verende alanda Allah onun için duayı eksik etmeden ama kendini sakın strese sokmadan bekleyin psikolojik durumunuz çok önemli bebeklerinizi korkutmayın.
Hepinizi öpüyorum sıkıntı yaşayan arkadaşlara acil şifalar diliyorum.

36+6 haftam yanlış yazdım düzelteyim...

masallahh... bızlerde ınsallah o gunlerı goruruzz

Kızlar Merhaba hepinize iyi haftalar diliyorum.
cuma sabahı çok kanamam oldu pıhtı pıhtı geldi. 3 gün sürdü. bugün azaldı lekelenme şeklinde. daha öncede 5. hafta ve 7. hafta kanamam olmustu ama en yogunu bu sefer oldu. doktor tekrar progestan iğne başlattı. Ama benim başka konuda da canım çok fena sıkıldı. size danışmak istiyorum. Lütfen yardımcı olun. her kanamam da doktor 1 hafta rapor vermişti. 2014 senesi itibari ile 6 gün önceden +5 gün de bu hafta toplamda 11 gün rapor kullanmış oldum. bu seferki raporda doktor sorun çıkardı ki istirahat kendi verdi ben talep etmedim. kendisi üniversşte araştırma yaptıgını toplamda en fazla bir hafta rapor verebileceğini söylediaynı doktorum daha önce bana riskli durumum olduğunu rahim ağzı kısa olduğu için dikiş atılacağını ve 5. aydan sonra çalışmamın yasak olduğunu söylemişti. bugünkü tavrı aban biraz başından tara gibi geldi. tamam yasak olabilir, en azından daha rahatlatıcı bir tavrı olabilirdi. bana yapmam gerekeni nasıl hereket etmem gerektiğini anlatabilirdi. Doktoruma bir kaç arkadaşımın tavsiyesi üzerine gitmiştim ama neden böyle davrandığını anlayamadım. Şİmdi size bir kaç sorum olacak.
1- benim gittiğim hastane medipol mega beğcılar üniversite hastanesi, ben devlet memurum bu yüzden sgk sı olması benim için iyidi. doktorum mustafa acet. sorum özel hastanelerde doktorlar en fazla kaç gün rapor veriyor. uzun süreli raporları devlettenmi almalı. doktor kendisi dedi 5. aydan sonra çalışman tehlikeli diye çünkü rahim ağzı kısa ve bebeklerden biri rahim ağzına yakın diye bunu ilerisi için söylüyorum. şimdide diyelim yine kanamam oldu peki ben ne yapacam o zaman. benim gibi gebelik yaşayan dinlenmeli mi ieş devam etmelimi
2- ben doktordan nedense sogudum. aslında iyi bir doktor diye gittim ama davranışlar pek te hoş değildi. bu yüzden bundan sonra ne yapmalıyım hangi doktora gitmeliyim. Önerileriniz nedir. kafam çok karıştı. 6 sene sonra tedeaviyele hamile kaldım. doğru olan neyse onu yapmak istiyorum. Yaş 36 dieleğim bebeklerimi sağlıkla kucağıma alabilmek. ban fikirlerinizi yardımlarınızı söylerseniz çok sevinirim

canım sana yardımcı olamıycam çünkü aynı dertteyim..

20 aralıkta transferim oldu 10 ocaktan beri iki günde bir kanamam oluyo sonra o jeller çamur gibi geliyor geçiyo... sürekli rutinleşti artık.. doktorum ilk kanamada baktı bişey yok normal diyo... istirahat dedi ama çalışma demedi.. ayağımın altına koli aldım arada geçip yatıyorum idare ediyorum kendimce..

ama bende senin gibi merak ediyorum.. yatmammı gerekiyor acaba diye.. bide sana medipolü sorcam yeni dr bulmam lazım. orda sistem nasıl kadın doğumamı muayne oluyosun tüp bebek bölümünemi.. bide küvezlerinde ssk anlaşması varmı %100 özelmi... eğer biliyosan yardımcı olursan sevinirim..

şu kanamalarımız geçsin artık bi oh çekelim yaa... onca tedavi onca ilaç tam muradımıza erdik diyoruz bu seferde kanama... allahıma çok şükür bugünlerimize ama inşallah rahatlarız kanamalarımız devam etmez...

canım öncelikle gecmiş olsun madem durumun böyle ne uğraşıyorsun günlük haftalık raporlarla onun hesabını yapma 30 günlük heyet raporu al en iyisi ben öyle yaptım ister özel de ister devlette kanama var dersen verirler tek çaren heyet raporu

Son düzenleme:

canım maşallah bu haftalara gelmek hepimize nasip olur inşallah 16-24 hafta arası kanama gecirdiğini yazmışsın ben de o haftalarda 2 defa geçirdim çok korktum neler yaptın kanama geçirince dotorun ne dedi hangi ilaçları verdi bi de kanama kırmızı mıydı neden olmuş

Arkadaşlar adınızı daha önce görmedim kusura bakmayın atladıysa ama ben bir hoşgeldin diyeyim o yüzden
Çok çok geçmiş olsun ikinizde bir an önce hayırlısıyla atlatırsınız umarımmmstres yapmayın ama sakın maalesef böyle şeyle olabiliyor..
Rapor işine gelince ben kendi fikirlerimi kendi doktor yaklaşımı söliyim tabi herkesin kendine doğrusu bunlar benim düşüncem..kanamalı bencge işe gidilmez bu dönem ayaklar havada tam yatak istirahati ve çok çok sıvı özellikle su içerek atlatılır ben ve benim herkes böyle yaptı.rapor olayına gelşrsek heyet şdye birşey var her doktor 10+10 olmak üzere toplamda 20 gün rapor verir sonra derki hastamın durumu ciddiyetini koruyor o zaman heyet verir.benim sabahları çok derin tansiyon düşüklüğüm oluyor ikinci 10günümğ verdi ve böyle işe gidilmez en önemli sizsizniz heyet vericem geçmezse dedi yarın kontrol keza geçmedide muhtemelen alıcam eğer vermeseydide doktor değiştirirdim açıkçası.
Küvöz olayına gelince her özelin yoğun bakımı güvenceniz varsa devlet tarafından karşılanıyor zaten hiçbir fark olmadan muayeneleri katşılayabiliyorsanız küvözü sıkıntı yapmayın zaten ekstra bir ücret ödemeyeceksiniz..
Şimdilik bu kasar sağlıcakla kalın

Beyaz nasıl oldun yazmıyosun merak ettim...
Eylülden haber var mı nasıpmış...
Belguzarda yok o yazmayınca ben sıkıntıya düşüommmm..
Asbelove bebijler nasıl büyüdüler mi acaba..
Seybil glaze beyaz zeynep ben aynı zamanda doğrucaz görünüo listede ay çok heyecanlııııı..

Teşekkür ederim canım yorumların için... doktorumun rahatlığına uyuz oluyorum.. hiç bişey yok devam dedi okadar

Teşekkür ederim canım yorumların için... doktorumun rahatlığına uyuz oluyorum.. hiç bişey yok devam dedi okadar

Ne demek her zaman
Valla canım benimde doktorum aşırı rahattır hatta bence bu topikteki en rahat doktor öle diyim ama daha ben rapor demeden kendisi söyledi olmaz böle diye heleki bu kanama ciddiyetsiz bi durum değil.bence sen uzat ayaklarını bol istirahat et yemeğin içeceğin önğne gelsin çok bol su iç inan en az kullandığın ilaçlar kadar etkili .hiçbirşey bebeklerinden önemli değil herşeyi boşver ilk zamanlar çok böyle hissedilmio biliorum ama ilerleyen zamanlarda anlıosun ben ilk aylarda iş için yaptığım kahramanlıklara çok kızıyorum mesela ne gerek saçma sapan iş yapmışım diyorum.seni anlayan uyuz olmayacaın yada çok az olacağın bi doktor bul bir an önce bence

kızlar listeye benide ekler misiniz?

yaş 26 ilk hamilelik İstanbul çift yumurta ikizi tahmini doğum 15.07.2013 cinsiyet henüz belli değil

İDEN, SEYBİL, BENEKLİBONBON sağolun arkadaşlarım. heyet raporu en mantıklısı. ben zaten 6 ay itibari ile alacaktım. ama şimdi ara kanamalarda normal senelik 40 gün raporumu kullanırım diye düşündüm. ama doktor en fazla 7 gün rapor vereceğini söyledi. bu ne demek anlamadım + heyet raporuda veremezmiş. o yuzden başka doktor değiştirmeliyim galiba

canım allah yardım etmiş şükür kü sancın geçmiş evde hep yat geçmiş olsun bebeklerin biraz daya dayansınlar ciğer geliştirici yaptı mı doktor

sagolasın canım iki doz ciğer geliştirici yapıldı.annemgeldi şükür hiç kalmadan yatıyorum sadece tuvalete kalkıyorum allah hepimşzin yardımcısı olsun..

canım oncelıkle cok gecmıs olsun.. ben duymadım rapor yazamam dıyen dr cok sacma geldı bana.. bu durumda belkı sunu yapabılırsın aynı zamanda devletten randevu alıp , ozeldekı durumunu ve tahlıllerını vs anlatırsın. devletten rapor alabılırsın belkı.

çok sagolasın canım kalkmıyorum annemler geldi şükür herseyimi yapıyo. ben antep ıslahiyedeyim burdaki devlet hastanesi küçücük saglık ocagı gibi zaten kadın dogumcu yok o yüzden antepte bir özel hastaneye gidiyoruz çook uzak oluyo şartlr biraz zor yani eşimin mecburi dogu görevi....

Kızlar ben size yardımcı olayım medipole gidiyorum ilk hamile kaldığımdan beri fazilet akyüze gittim tesadüfen hiç memnun kalmadım daha sonra derya uyan vardı oda ayrıldı acıbademe geçti bana cok ters düştüğü için Elif çiler eren ile devam ettim cok tatlı bi doktor beni her konuda rahatlatıyor Bebeğimin birinin kalbinde parlaklık vardı kafama cok takıyordum benim uzun süre konustu aldırmayıda düşünmüyorsan hiç dert etme hamileliğini zehir etme dedi tek basına bi sorun teskil etmiyor felan diye temkinlerde bulundu her muayenede kendi cocuklarındannda bahsederek eğlenceli geçirir yani kısacası ben memnunum tabi herkesin bakış açısı farklı Doğum yanlış hatırlamıyorsam 1.400 tl ayrıca ikizler için 250 tl daha alıyolarmış Yoğun bakım ücretlerini mecbur devlet karşılıyor yeni doğanda böyle zorunluluk var bu yüzden kafanıza takmayın ama nacizane tavsiyem mutlaka ya çapada yada cerrahpaşada ünv.hastanesi diyeyim kaydınız olsun yoğun bakımları daha güvenilir ilk zamanlar bende kafaya cok takıyordum herşeyi ama fazla kurcalamamak lazım eğer memnun hissediyorsanız fazla doktor değiştirmeyin insanın kafası cok karısıyor

canım öncelikle sagolasın..önce karnım tas gibi oldu daha öncede olurdu ama uzanınca gecerdi bu defa yarım saat bir saaat uzandım geçmiyor daha sonra karnımın içine bıçak saplıyo gibi acılar gelip gitmeye başladı ve tekrarlıyordu korktum devlet hastanesinde acilde nst ye baglattım kendimi birde baktılar sancılar başlamış makinada hemen çıktı allah hiçbirimize yaşatmasın hepimize zamanında dogumlar nasip etsin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…