2014 ikiz anneleri

Yaaa kızlar komik gelebilir ama bişey soracam ; kasılma nasıl oluyor?
Ağrı mı,karindaki sertleşme mi?
Ağrımayan yerim yok desem yeridir. geceler bitmek bilmez oldu :KK43:
Benimkilerin kafalari aşağıda olduğundan mı yoksa sizlerde de oluyor mu?
Afedersiniz genital bölgenin tam üstü,özellikle sağ taraf sabaha kadar ağrıyor. sağa sola dönmek zulüm resmen :KK43:
Bir de akşamları aşırı çarpıntım oluyor. Tansiyon 9/5 nabız 120 lerde çıkıyor.
Bi sıkıntı olur mu bilemedim. kontrol cuma günü. o zaman soracam dr a.
Bel ve kuyruk sokumu ağrısı iyice arttı.
İnşallah en az 36 ları görmek nasip olur canlarım.
Çok girip yazamasam da her zaman aklımda ve duamdasiniz .

hepinize çok teşekkür ederim... dün akşam yine bir damla akıntı gibi ıslaklık hissettm baktım kan.. yine panik oldum en yakın hastaneye gittim başka bi fikir almak için muayne etti baktıdr.. keseleri çok beğendim içide çok iyi bebekler oluşmaya başlamış haftaya gel kalp atışını dinletiyim... bunlar çok zıpırlar fln dedi bilmiyorum rahatlatmak içinmi...

jel kullanıyorum progesteron iğne kullanıyorum bantlardan kullanıyorum estrofem içiyorum bir sürü hormon. bu doktora göre bu tarz hormonlar kanama yapabilirmiş hiç sorun yok korkma dedi gönderdi .... allahım kazasız belasız 9 ay atlatabilsek keşke :KK43:

gerçekten hepinize çok teşekkür ederim yorum yaptınız içimi rahatlattınız

Hamileliyin hayırlı uğurlu olsun.
Ben şu an tam 36 +0 gün ikiz erkek hamileyim.13-22 hafta arasında 3-4 damla kan ve arkasından lekelenme sürekli geçirdim.progestan ilacı kullandım, rapor aldım ve evde sürekli uzandım yemek tuvalet hariç kalkmadım ve bol bol su içtim günde en az 3 litre çok önemli bu rahim kazılmalararına en iyi su geliyormuş. Stres yapma Allah'ın iziniyle güzel günler seni bekliyor.

Bu arada bu torpiği takip ediyordum ilk defa yazdım. Doğum yapan arkadaşlar sizleri kutluyorum Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin yavrularınızı.
Benim doğum da 20 ocaktan sonra herhangi bi sıkıntı olmazsa belli olacak. Merak ettiğim bi şey doğum yapan arkadaşlar sezaryeni genel anestezimi oldunuz? Epiduralmı?

Afedersiniz genital bölgenin tam üstü,özellikle sağ taraf sabaha kadar ağrıyor. sağa sola dönmek zulüm resmen :KK43:

Geceleri aynı sıkıntı yaşıyorum bebekler baskı yapiyormuş ondan oluyor. Ben 36+0 ikiz bebeğim doktorum bu normal dedi. Sende merak etme sağ salim yavrularımıza kavuşuruz :)

Canım şöyle oluyor ki, birden bire karnında bir sertleşme oluyo bildiğin taş gibi. :KK52: NST ye girdiğimde tam da o sırada sancı çıkıyor. Ağrıdan çok farklı bişey ama kasılma esnasında da farklı bir acı hissediyo insan. Bazen sadece karnında bazen kasıklarında. İşte bu sertleşmeler yani kasılmalar düzenli ise dikkat etmek gerekiyor. :21:

Canım benimkiler de tek yumurta, normal gebelik, monokoryonik diamniyotik.:21: Seninki neydi tedavi mi normal mi? Bu arada ben de çalışıyorum. Senin haftalarındayken hesapta 34 haftaya kadar çalışıp izin aktaracaktım. :KK52:Cuma günü 30 haftamı dolduruyorum, arkama bile bakmadan izne ayrılıcam inşallah.:KK53: Bir sorun yok ama çok zor oluyor, sandalye de oturunca uzun süre kasılmalarım oluyo, bi de bel ağrısı ki sorma. O yüzden hiç kendimi kasmayayım diyorum. Haftaya evdeyim artık:KK16:

şükür birini buldum tek yumurta :) benımkıler asılama ıle oldu :) henuz cınsıyetler bellı degıl kısmetse bu ay sonu ogrenecegım.. kız erkek olma durumu var mı acaba? benım daha 10. hafta ama yorulmalarım ufaktan basladı desem :KK52::KK52: masa bası calısıyorum bende ara ara kalkıp yuruyusle yapıyorum.. kac kılo aldın :26::26: şimdilik bu kadar :KK16::nazar:

canım ben doktora sordum ilk bebegim sezeryan oldugu için sanccı falan bilmiyorum nasıl bişey ne olunca sancıdır diye doktor adet sancısı gibi biraz fazlası agrı olur karında sertleşmeler olur fakat tekrarlayan sertleşmeler dedi gün içinde arada olan sertleşmeler bendede var ama sancı olabilmesi için düzenli tekrarlaması gerekiyormuş bana böyle söyledi haftalarımız çok yakın yaşadıklarını bende yasıyorum canım allah yardımcımız olsun..

şükür birini buldum tek yumurta :) benımkıler asılama ıle oldu :) henuz cınsıyetler bellı degıl kısmetse bu ay sonu ogrenecegım.. kız erkek olma durumu var mı acaba? benım daha 10. hafta ama yorulmalarım ufaktan basladı desem :KK52::KK52: masa bası calısıyorum bende ara ara kalkıp yuruyusle yapıyorum.. kac kılo aldın :26::26: şimdilik bu kadar :KK16::nazar:

canım benimde tek yumurta ikizlerim kızlarım var 32. haftamdayım tek yumurtalarda cinsiyet farlı olma ihtimali yok denecek kadar azmış yani olmuyormuş..ben 32. haftadayım 11 kg aldım allah gönlüne göre versin ama doktorunla konuş tek yumurta gebeliği çift yumurtalara göre riskli takiplerini iyi bir doktora yaptır..

Kızlar , masallah cogunuz cıft yumurta ıkızı.. ama benımkıler tek yumurta ıkızı :KK49::KK49::KK49: yahu hıc yokmu aranızda boyle olan.. azcık konussakk.. ben 10. haftadayım.. onde olanlar azcık deneyımlerını anlatsa :21::21::21::nazar:

canım benimde tek yumurta kızlarım olacak 32. haftamdayım sormak istedigin varsa konusalım.tek yumurta ikizleri özellikle tek pelesanta olanlar daha riskli doktorunu takiplerini ihmal etme iyi bir yerde yaptır.

Cevaplarınız için çok teşekkürler canlar. Düzenli değil ama ara ara özellikle yorulunca,fazla ayakta kalınca sertleşmeler oluyor.
Bu arada ben hiç NST ye girmedim. var mı bunun özel bir zamanı? Doktordan doktora değişiyor mu?

Cevaplarınız için çok teşekkürler canlar. Düzenli değil ama ara ara özellikle yorulunca,fazla ayakta kalınca sertleşmeler oluyor.
Bu arada ben hiç NST ye girmedim. var mı bunun özel bir zamanı? Doktordan doktora değişiyor mu?
Bende bile oluyo kız o sertleşmeler gunde bi kac kez galiba rahim kendini hazırlıyo şimdiden gecen gun cok sık oldu korktum hatta ama düzenli olmasına dikkat lazımmis bide agriyla gelmesi de önemliymiş..benim biraz icim acıyo gibi oluyo ama pek agrı sayılmaz acaba sancı oyle bise mı ki doye düşündüğüm oluyo..

Evet canım tup bebekler:) benimde iki kizim olacak allah nasip ederse..şimdiden zorlanmaya başladım ins sag salim doğuralım da sıkıntılarına razıyım..

Olacak olacak cok guzel olacak ins:) kuzularımız büyüyecek bi gun daha..

Ayy bende heyecanlaniyorum sırada siz varsınız evet ama ins daha en az 3 haftanız var acele etmek yok:) allah görmeyi nasip etsin:)

yok yok acele etmeyelim zaten waktinde gelsin miniklerimiz :) benimkiler de tüp bebek rabbim inş sağlıklı sıhhatli kucağımza almayı nasip eder

Malesef imkansız bir kız bir erkek olması :)

Kızlar ben de sabah 8.30 da doğuma gireceğim inş dualarınızı bekliyorum sizler aklıma geldikçe duamda ve dilimdesiniz Rabbim sıkıntısı olan tüm arkadaşlara maddi manevi şifa versin.. Az yazan ama çok takip eden biri olarak beni çok tanımayabirsiniz ama hepiniz çok değerlisiniz..Rabbim hepimizin yard olsun sürpriz lütuflarla sevindiresin inş şimdilik Allah'a emanet olun

Canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin diyeceğim ama almışsındır büyük ihtimalle bizim yerimizede kokla darısı başımıza hayırlısıyla inşallah...

Kızlar facebook kullananlar ikizanneler kulubü diye bir yer var deneyimli annelerle dolu paylaşmak istedim :)

yok yok acele etmeyelim zaten waktinde gelsin miniklerimiz :) benimkiler de tüp bebek rabbim inş sağlıklı sıhhatli kucağımza almayı nasip eder
Ins ya..ben de su haftalarımın rüzgar gibi geçmesini istiyorum bi yandan da tadını çıkarmaya çalışıyorum 2 yıl bekledim hamile olayım diye..insan oğlu iste memnun olmuyo hic halinden:)

asbe'cim günaydın canım,olsun biz de burda uyuyamıyoruz,kuzularımız iyi olsun da Allah'ın izniyle..
amin,çok güzel bir gün olsun inşaallah..:KK16:

yaaa arkadaş tüm forum beni sıraya sokmaya çalışıyor,kaç gündür yazıyorum erken gelmelerinden ödüm patlıyor diye,böyle yaparsanız foruma girmicem o olucak bak:) bizden önde arkadaşlar var canım,ama her zaman giremiyorlar,mesela ilk sırada TCTRSVL var,37.haftada olması lazım,Allah sıralı ve hayırlı doğum versin,bize de 36dan önce doğum yapmamayı nasip etsin.1-2 kişi daha olması lazım,hatırlayamadım.

kız erken doğurmayalım zaten benim de ödüm patlıo daha hiç hazır değilim..her yerim ağrıo belim kopuo ama ı ıh daha dursunlar içimde istemiorum :) doğumunu bekleyeceğimiz başkası war mı die sordum :)

Kızlar benım daha cok var ama bıraz kafamız dagılsın , benımle tecrubelerınızı paylasırmısıınız?
Hersey saglıklı olur ınsallah hepımız için.. İş yerinden kacıncı haftada rapor alıp cıkmak en mantıktılısı olur.. hıc aranızda calısabılır raporu alıp calısan oldu mu ?:KK53::KK53: :KK53::KK53::nazar::nazar:

ben aldım 33. haftaya girdim bu hafta aslında 5 hafta çalışabilir raporu aldım ama dewam edemicem bu haftadan sonra bırakıorum inş. 3 hafta aktarabilicem işte hayırlısı bakalım

Ins ya..ben de su haftalarımın rüzgar gibi geçmesini istiyorum bi yandan da tadını çıkarmaya çalışıyorum 2 yıl bekledim hamile olayım diye..insan oğlu iste memnun olmuyo hic halinden:)

ewet ben de öleydim..ama yine bile ikiz olduğunu duyan inanmıorum napcaksın dio ben de 2 sene bekledim hiç düşünmüorum rabbim kuwwet werir bi şekilde diorum sağlıklı olsunlar da :)

kızlar kan tahlili sonuçlarım geldi sürekli tahlil yaptıran arkadaşlar vardı bi bakarmısınız

demir:25-156 benim sonuç:33
hgb:11,5-15-5 benim sonuç :9,2

tsh:0,57-5,6 benim sonuç:4,22
kalsiyum:8,4-10,2 benim sonuç:9,1

cumartesi doktora gideceğiz kontrole ozamana kadar çatlarım kızlar siz değerlerinizle karşılaştırsanız doktorunuz ne dedi yazsanız olurmu çok merak ediyorum

Hamileliyin hayırlı uğurlu olsun.
Ben şu an tam 36 +0 gün ikiz erkek hamileyim.13-22 hafta arasında 3-4 damla kan ve arkasından lekelenme sürekli geçirdim.progestan ilacı kullandım, rapor aldım ve evde sürekli uzandım yemek tuvalet hariç kalkmadım ve bol bol su içtim günde en az 3 litre çok önemli bu rahim kazılmalararına en iyi su geliyormuş. Stres yapma Allah'ın iziniyle güzel günler seni bekliyor.

Bu arada bu torpiği takip ediyordum ilk defa yazdım. Doğum yapan arkadaşlar sizleri kutluyorum Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin yavrularınızı.
Benim doğum da 20 ocaktan sonra herhangi bi sıkıntı olmazsa belli olacak. Merak ettiğim bi şey doğum yapan arkadaşlar sezaryeni genel anestezimi oldunuz? Epiduralmı?

canım teşekkür ederim içime su serpiyosunuz... inşallah bi gün bende sizler gibi yazabilirim oldu ve geçti doğurdum diye :KK5:

canım benimde tek yumurta kızlarım olacak 32. haftamdayım sormak istedigin varsa konusalım.tek yumurta ikizleri özellikle tek pelesanta olanlar daha riskli doktorunu takiplerini ihmal etme iyi bir yerde yaptır.

ben daha acemıyım , doktor tek kesede 2 bebek gordu sanırım bahsettıgın bu :) ne gıbı rıskler var ? :KK53: aylık kontrole gectık artık ay sonu gorecegım ınsallah :KK49::KK49::nazar:

Malesef imkansız bir kız bir erkek olması :)

Canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin diyeceğim ama almışsındır büyük ihtimalle bizim yerimizede kokla darısı başımıza hayırlısıyla inşallah...

Kızlar facebook kullananlar ikizanneler kulubü diye bir yer var deneyimli annelerle dolu paylaşmak istedim :)

olsun :) saglıklı olsunlar yeterr :nazar::nazar:

X