2014 ikiz anneleri

[SUB][/SUB]
İyi geceler Canim yada iyi sabahlar :KK1: adini gördüm de aşağida detayli usg nasildi? Dişin nasil oldu? Bugün çok yogundum gozumden kaçti mi diyicem ama yazmadin galiba? İnşallah herşey yolundadir :KK16:

Kalp kalbe karşıymış vende yazıodum yazdıktan sonra gördüm mesajını:KK16:sağol canım benimmm
Yok yazmadım bütün gün çok yoruldumm gelincede pineklemiş kalmışım
Sabah a karşı tansiyonum düşüyo ya kalkıom bende bu saatte tuzlu ayran bi meyve yiorum anca öyle toparlanıom yatarım gene birazdan sen niye ayaktasınnnnn ağrın sızın yok demi

[SUB][/SUB]

Kalp kalbe karşıymış vende yazıodum yazdıktan sonra gördüm mesajını:KK16:sağol canım benimmm
Yok yazmadım bütün gün çok yoruldumm gelincede pineklemiş kalmışım
Sabah a karşı tansiyonum düşüyo ya kalkıom bende bu saatte tuzlu ayran bi meyve yiorum anca öyle toparlanıom yatarım gene birazdan sen niye ayaktasınnnnn ağrın sızın yok demi

Yok Canim çok şükür ben hep boyle sabaha Karsi uyuyup öğleden sonra kalkar oldum :KK1:
Gözün Aydin Canim benim de belim çok agrimişti :KK1: tam kaç günlükken girmiş oldun detayliya kaç boy ve kilolari? Bizimkilere de biraz uzun dediler de merak ettim. Çok az Canim aralarindaki kilo farki normal o kadar...
Dişçiyi Kadin dogumcuna sor yaptir derse mutlaka yap tir Canim ilerleyen aylarda daha büyük iş açmasin başina...

Iyi dilekleriniz icin çok Teşekkür ederim kızlar. Bebeklerin ıkisi de kuvezde çok güzel ilerleme var. Ben bugün taburcu oluyorum Allahin izniyle onlar da hafta içi. Tek sıkıntımız sutum çok az ve olan da kirli bebeklere icirmiyorlar süt kanallarının açılması için sık sık sagiyorum her defasında 3 cc ancak çıkıyor. Ama azmettim o süt bu göğüslere gelecek arkadaş. Bizden haberler böyle teyzeler.

Maşallah ne güzel haber :KK16: Evet Canim kuzucuklarin gelmeden o süt hemeen gelecek sen hic merak etme. Ne kadar su o kadar süt diyorlar günde 3-4 litre iç mutlaka bide uykuda çok onemliymiş firsat bu firsat bol bol uyu Canim hem enerji depola hem de süt olsun :KK16:

Iyi dilekleriniz icin çok Teşekkür ederim kızlar. Bebeklerin ıkisi de kuvezde çok güzel ilerleme var. Ben bugün taburcu oluyorum Allahin izniyle onlar da hafta içi. Tek sıkıntımız sutum çok az ve olan da kirli bebeklere icirmiyorlar süt kanallarının açılması için sık sık sagiyorum her defasında 3 cc ancak çıkıyor. Ama azmettim o süt bu göğüslere gelecek arkadaş. Bizden haberler böyle teyzeler.

Maşallah ne güzel haber :KK16: Evet Canim kuzucuklarin gelmeden o süt hemeen gelecek sen hic merak etme. Ne kadar su o kadar süt diyorlar günde 3-4 litre iç mutlaka bide uykuda çok onemliymiş firsat bu firsat bol bol uyu Canim hem enerji depola hem de süt olsun :KK16:

Gunaydin arkadaslar

ben cuma ciktim hastaneden meleklerimide gordum hergun sutumu sagip sut vermeye gidiyoruz allahima bin sukur saglik durumlari iyi tek sorun kucuk olmalari ama onlarin uzakligi her gun dahada cok vurmaya basladii beni ins rabbim baska ayrilik gostermez bundan sonra bana ve hic kimseye
kizlar sizden ricam noooolursunuz bol bol dinlenin istirahat edin ben hep nasilsa iyiyim dedim o agri sizilari bunlar normal hamilelikte olacak tabi dedim aklimca istirahat etmis olsamda hep ayaktaydim guya raporluydum ama evde utu mutu herseyi yaptim sakin yapmayin hep dinlenin hele 24ten felan sonra atlattim riksim yok demeyin sakin sonra benim gibi vicdana zabi yasamayin suan bebeklerimden ayri gecen her saniye icin icim yaniyo allaha bin sukur bu halimizede tabi daha kotusude olabilirdi allah herkese saglikla sihhatle zamaninda kucagina almayi nasip etsin

Ya kızlar kafam allak bullak oldu. Benm dr.um ozeldeydi biliyorsunuz nidilatı günde 3 defa vermişti dr.umunda onayiyla yatıyorum şimdi çapada ama burdaki dr.lar nidilat kullanmamam gerektigini söylüyor biz burda 2 günden fazla vermiyoruz dediler ne yapacağım şimdi ben yardım edin moralim çok bozuldu:KK14:
canım ne desem bilmiyorum doktorunu ara sööle bakalım belki hep yatıosun ya ondan olabilir mi az vermeleri
KıZlar hastaneye yattım.tansiyonum 15-16 gidip geliyo ve idrarda protein yükselmiş.yarın yada en geç pazartesi doğum olcak.dua edin bana nolur çok korkuyorum.allaha emanet olun hepiniz
inşallah güzel haberlerini duyacağız kuzularını alıp evine gideceksin maşallah kiloda haftanda çok güzel Allah hepimize o haftaları nasip etsin . dualarımız seninle ..herşeye onları sağlıkla kucağımıza almak için katlanmıyormuyuz.

dün doktor kontrolüm vardı kese görmeye gitmiştik bir süprizimiz varmış 2 kese gördük. günlerdir belki olabilir diye sizleri takip ediyordum. bugünü ilk sayfalardan okumaya baslamaya ayırdım merak ettiğim öğrenmek istediğim bir çok şey var. biraz hızlı okursam bir kaç güne yetişeceğim size. kendinize iyi bakın

bende geldim aranıza kabul eder misiniz kiiiii acabaaa???

bende ikiz annesiyim. tam 2 aylığız hatta bir iki gün geçti bile. Allah nasip ederse ağustos ortası gibi doğumumuz olacak.

Jelybonsdf canım hiç canını sıkma hamileleiğinin senden çok daha erken haftalarında tansiyon ilacıyla gezdiği halde senin tansiyonunda olup gebeliğini gayet sağğlıklı bitiren var doktorların haftan iyi diye almak istemişler bence demekki hayurlısı böyleymişi güzel haberlerle geleceksin sıkıntı yok merakla bekliyoruz:KK16:

Ayrıntılı usg nin bu kadar uzun olacağını söylememiştiniz ama belim koptu bayılıorum sandım ben öyle düz yatamıyorumki:18:
Bebiklerden biri 50gr küçük tam günlerindeler önde yada geride değil azda boyları kısa yani anlicanız minnaklaronun dışında başka bişiy yok şükür 10gün sonra kontrol inş minik az kilolalanır dua edin lüffen:KK16: kafa kafaya ters bi şekilde duruolar :KK37:birinin 3boyutlu görüntüsü var diğeri elleriyle yüzünü kapattı maalesef yok cd yide verdi doktor işte böyle dr nin dediği bi sıkıntı yok ilk ilacıma başladım ferrum:KK76:
Dişçiyede gittim çürüklerden değil diş etlerin kötü mutlak tedavi edelim dedi ama iki seans diş etlerine anestezi vererek yapıcakmış bu arada iki çürüğünede dolgu yaparız istersen ddi bilemedim ettirsemmi dayansam mı:KK49:
Uykusu kaça herkese selammmmmm sabah okuyacak herkese günaydınnnn:KK16:
Canım dişlerini mutlaka yaptir sonra enfeksiyon gibi bi durum olursa cok daha zor..benim de kuzuların biri küçüktü hatırlıyosan 50 gr bu iki hafta iyi dinlen bol su iç..ins buyur kuzun..bide aynı senin gibi biri yüzünü elleriyle kapatmıştı birinin yüzünü görebildik:)
Gunaydin arkadaslar

ben cuma ciktim hastaneden meleklerimide gordum hergun sutumu sagip sut vermeye gidiyoruz allahima bin sukur saglik durumlari iyi tek sorun kucuk olmalari ama onlarin uzakligi her gun dahada cok vurmaya basladii beni ins rabbim baska ayrilik gostermez bundan sonra bana ve hic kimseye
kizlar sizden ricam noooolursunuz bol bol dinlenin istirahat edin ben hep nasilsa iyiyim dedim o agri sizilari bunlar normal hamilelikte olacak tabi dedim aklimca istirahat etmis olsamda hep ayaktaydim guya raporluydum ama evde utu mutu herseyi yaptim sakin yapmayin hep dinlenin hele 24ten felan sonra atlattim riksim yok demeyin sakin sonra benim gibi vicdana zabi yasamayin suan bebeklerimden ayri gecen her saniye icin icim yaniyo allaha bin sukur bu halimizede tabi daha kotusude olabilirdi allah herkese saglikla sihhatle zamaninda kucagina almayi nasip etsin
Hayırlı olsun kuzuların saglıklı uzun ömürlü olsunlar..ins bir an once kavuşursun kuzularina..
dün doktor kontrolüm vardı kese görmeye gitmiştik bir süprizimiz varmış 2 kese gördük. günlerdir belki olabilir diye sizleri takip ediyordum. bugünü ilk sayfalardan okumaya baslamaya ayırdım merak ettiğim öğrenmek istediğim bir çok şey var. biraz hızlı okursam bir kaç güne yetişeceğim size. kendinize iyi bakın
Hoşgeldin aramıza canım ilk bebeklerin mi? Hayırlı olsun..
Kızlar dün gce 11:45 de doğum yaptım.2300-2700 doğdılar büyük oğlum küvözde ama sıkıntısı pek yok bugün çıkar galiba.arada yazarım öptüm sizi
Sedeeeeef...demek kuzuların geldi ha cok sevindim cok duygulandım simdi:KK5:Masallah kiloları iyi doğmuşlar .. Kuzun da çıkar ins hemen evinize gidersiniz..Biraz toparla kendini sonra yaz bize nası oldugunu anlat..allah anali babali büyütsün hayırlı uzun ömürlü eylesin..
bende geldim aranıza kabul eder misiniz kiiiii acabaaa???

bende ikiz annesiyim. tam 2 aylığız hatta bir iki gün geçti bile. Allah nasip ederse ağustos ortası gibi doğumumuz olacak.
Hoşgeldin canım hayırlı olsun bebislerin..masallah bu ara o kadar yeni gelen arkadasımız oldu ki tanımak zaman alıcak:) hep bekleriz.

Son düzenleme:
Canım dişlerini mutlaka yaptir sonra enfeksiyon gibi bi durum olursa cok daha zor..benim de kuzuların biri küçüktü hatırlıyosan 50 gr bu iki hafta iyi dinlen bol su iç..ins buyur kuzun..bide aynı senin gibi biri yüzünü elleriyle kapatmıştı birinin yüzünü görebildik:)

Hayırlı olsun kuzuların saglıklı uzun ömürlü olsunlar..ins bir an once kavuşursun kuzularina..

Hoşgeldin aramıza canım ilk bebeklerin mi? Hayırlı olsun..

Sedeeeeef...demek kuzuların geldi ha cok sevindim cok duygulandım simdi:KK5:Masallah kiloları iyi doğmuşlar .. Kuzun da çıkar ins hemen evinize gidersiniz..Biraz toparla kendini sonra yaz bize nası oldugunu anlat..allah anali babali büyütsün hayırlı uzun ömürlü eylesin..

Hoşgeldin canım hayırlı olsun bebislerin..masallah bu ara o kadar yeni gelen arkadasımız oldu ki tanımak zaman alıcak:) hep bekleriz.

hoşbuldum canım. hep buradayım o zaman :):emir_bebek::nazar::KK9:

Insanin akli karisiyor boyle durumda canim tedaviyi kabul etme kendi doktorunla bi gorus bakalim ne diyecek

Beyazcim cok yedim demistin bazen gazla birlesince felaket birsey oluyor evde maden suyu varmi bi icmeyi denesen rahatlatiyor
Öğlen olmasını bekliyorum canım arayıp soracağım bakalım ne diyecek bizim dr. Ama kum pazar bugun...
asbeciimmm senin erken doğum tehliken yoktur o yüzden vermiyorlardır ben ne zaman hastaneden yatsam serum veriyorlar serumun için de ilaç da var o yüzden sordum eğer serum varsa içinde nidilata benzer prepar denilen bi ilaç var ondan ekliyorlar o yüzden nidilat kullandırmıyorlar senin durumun benimkinden farklı galiba canım huzursuz olma canımm gerekseydi verirlerdi ya da kullan derlerdi
Benim erken doğum riskim acilmadan falan değil de bebislerin durumundan kaynaklanıyor canım biraz farklı galiba durumlarimiz bu sabah asil dr.la konustum ilacı bırak ki durumunu degerlendirebilelim dedi en ufak sancinda bilgilendir bizi ona göre işlem yapalım ilaçsız durumunu bilmediğimiz için vücudun reaksiyonunu bilemeyiz şu anda dedi. Birde ne kadar az ilaç kullanirsan bebişlerin için o kadar sağlıklı dedi bana biraz mantıklı geldi ama öğlen kendi dr.umu da arayacağım bakalım ne diyecek ama içim rahatladı biraz olsun:KK16:
Canim maasallahh alırsın minişlerini de evine gidersin h.ici Allahımin izniyle sizlerden böyle güzel haberler almak içimizi rahatlatiyor valla üstünde artacak annesi daha yeni başladın hoc merak etme Humana still ter oneriyorlar belki denemek istersin:KK34:
Jelybonsdf canım hiç canını sıkma hamileleiğinin senden çok daha erken haftalarında tansiyon ilacıyla gezdiği halde senin tansiyonunda olup gebeliğini gayet sağğlıklı bitiren var doktorların haftan iyi diye almak istemişler bence demekki hayurlısı böyleymişi güzel haberlerle geleceksin sıkıntı yok merakla bekliyoruz:KK16:

Ayrıntılı usg nin bu kadar uzun olacağını söylememiştiniz ama belim koptu bayılıorum sandım ben öyle düz yatamıyorumki:18:
Bebiklerden biri 50gr küçük tam günlerindeler önde yada geride değil azda boyları kısa yani anlicanız minnaklaronun dışında başka bişiy yok şükür 10gün sonra kontrol inş minik az kilolalanır dua edin lüffen:KK16: kafa kafaya ters bi şekilde duruolar :KK37:birinin 3boyutlu görüntüsü var diğeri elleriyle yüzünü kapattı maalesef yok cd yide verdi doktor işte böyle dr nin dediği bi sıkıntı yok ilk ilacıma başladım ferrum:KK76:
Dişçiyede gittim çürüklerden değil diş etlerin kötü mutlak tedavi edelim dedi ama iki seans diş etlerine anestezi vererek yapıcakmış bu arada iki çürüğünede dolgu yaparız istersen ddi bilemedim ettirsemmi dayansam mı:KK49:
Uykusu kaça herkese selammmmmm sabah okuyacak herkese günaydınnnn:KK16:
Günaydın tatlım 50gr.fark biseycik değil tek sıkıntı kiloları olsun sağlıkla gelsinler yeter anneleri bol bol emzirir onlari kocaman olurlar ama dişlerini ihmal etme canım dr.unla görüşüp başla bence tedaviye
Gunaydin arkadaslar

Maasallah canım büyüyüp evinize de gotureceksiniz Rabbimin izniyle:KK16: hepinizin sağlıklı olmasına sevindim
canım ne desem bilmiyorum doktorunu ara sööle bakalım belki hep yatıosun ya ondan olabilir mi az vermeleri

inşallah güzel haberlerini duyacağız kuzularını alıp evine gideceksin maşallah kiloda haftanda çok güzel Allah hepimize o haftaları nasip etsin . dualarımız seninle ..herşeye onları sağlıkla kucağımıza almak için katlanmıyormuyuz.
Canim ne kadar az ilaç o kadar sağlıklı bebekler diyorlar burda gerekirse damar yolundan veririz sen panikleme ama gerekmiyorsa boşuna vücuduna ilaç alıyorsun dediler bekleyip gorecegiz bakalim:KK16:
Kızlar dün gce 11:45 de doğum yaptım.2300-2700 doğdılar büyük oğlum küvözde ama sıkıntısı pek yok bugün çıkar galiba.arada yazarım öptüm sizi

Canim ne güzel bir haber bu maasallah subhanallahh hep birlikte evinizin yolunu tutacaksiniz 1-2guneee:nazar::nazar: Allaha emanet olun canimmmm

Kızlar herkese günaydın,sedef'le görüştük,iyilermiş,oğluşlarından biri küvözde,Allah'ın izniyle çok kalmayacakmış,hepinize slm.ları var,dua bekliyoruz..

Mübarek günde anne oldu bitanemiz,ne güzel..Allah hepimize çook güzel haftalarda,ileri haftalarda sağlıkla doğum yapmayı nasip etsin,herkese hayırlı kandiller,birbirimize duamızı eksik etmeyelim kızlar..

Canım pek yorulmadım aslında bi kere daha boyle olmuştu sadece duş aldım yemek yaptım bira ayakta kaldım yani..o kadar..su aşıdan sonra keyfim yerine gelmedi bi türlü hasta gibiyim..bugun cok yedim :KK56: belki onun etkisi vardır bide ici mesir macunlu cikolata getirmiş bi tanıdıgım ondan yemiştim biraz acaba onun etkisi olur mu ki? Baharatli falan ya..bu arada dk tuttum düzenli degil 1 saat once oldu en son..ama korkuyo iste insan:KK43:
sagol canım belki ilerde boş kalırsam :KK4: Ikizlerden sonra :KK1: tabi yapabilirim ama benim sıkıntım cok sevmeme rağmen cok çabuk sıkılıyorum uzun süren rutin işlerden:KK66: simdi battaniyelerine başlıcam yine pazenden ama nası yapsam diye düşünüyorum 1 ay sonraya da uyusuklana uyusuklana onları bitiririm artik:))

Baharattan olacağını sanmıyorum canım,ben de yiyorum..ama gaz çok olduğunda sertleşme çok oluyor ve kasılmaya çok da benziyor canım aklında olsun,ben de gazım olduğunda önceleri hep kasılma sanırdım ama sonra ayırt etmeye başladım yavaş yavaş.
düzenli olmadığı,kanama-ağrıyla gelmediği sürece önemli değil diyorlar da işte gel de anlat ödümüz patlıyor bizim..

Ya kızlar kafam allak bullak oldu. Benm dr.um ozeldeydi biliyorsunuz nidilatı günde 3 defa vermişti dr.umunda onayiyla yatıyorum şimdi çapada ama burdaki dr.lar nidilat kullanmamam gerektigini söylüyor biz burda 2 günden fazla vermiyoruz dediler ne yapacağım şimdi ben yardım edin moralim çok bozuldu:KK14:

canım biliyorsun nidilat benim de beynimi yedi bitirdi,kuzuların aşağı yaptığı her darbede,her kasılmada tmam diyorum erken doğumdansa kullanacağım,ama neti karıştırdıkça okuduklarım da kafamı çok karıştırıyor,sana tavsiye verecek durumda değilim,ama öneren dr.lar kimler,prof. mu,kendi dr.una mı ona mı daha çok güveniyorsun kararı sen vereceksin,hayırlı olana yönlendirsin hepimizi Rabbim..

hayırlısıyla gelecek inşaallah sütün canım,azmetmen ne güzel.sağdıkça,dinlandikçe,bol su tükettikçe geliyormuş,dereotu,bulgur,soğan,incir,komposto da artırıtormuş diye okumuştum.menac bize de dua et lütfen,senin haftalarında doğum yapmak nasip olsun bize de inşaallah.

Gunaydin arkadaslar

günaydın,geçen gün bir arkadaş yazmıştı doğuma alındığını,iyi olmanıza çok sevindim.tam olarak kaçıncı haftada oldu doğum?
ben de senin gibiyim,evde de olsam onu da yapayım bunu da yapayım,durmam yani.ama dün dr. kontrolünde biraz kötüye gidişat görüldü,inşaallah artık dinleneceğim.Allah hiçbirimizi evlatlarından ayırmasın,sen de en kısa sürede sağlıkla kavuşursun inşaallah yavrularına..

hayırlı olsun,hpşgeldin:)

Benim erken doğum riskim acilmadan falan değil de bebislerin durumundan kaynaklanıyor canım biraz farklı galiba durumlarimiz bu sabah asil dr.la konustum ilacı bırak ki durumunu degerlendirebilelim dedi en ufak sancinda bilgilendir bizi ona göre işlem yapalım ilaçsız durumunu bilmediğimiz için vücudun reaksiyonunu bilemeyiz şu anda dedi. Birde ne kadar az ilaç kullanirsan bebişlerin için o kadar sağlıklı dedi bana biraz mantıklı geldi ama öğlen kendi dr.umu da arayacağım bakalım ne diyecek ama içim rahatladı biraz olsun:KK16:

Canım bize de haber ver bakalım dr.un ne diyecek..

hayırlı olsun canım cok guzel birgünde Rabbim bağışladı sana evlatlarını kiloları da cok iyi maşallah.inşallah biz de sağlıklıca alırız yavrularımızı kucağımıza

ayyyyyy çok duygulandım sedef hatta indi bikaç damla:)))maşalllahhhhh maşallahhhh fırsat buldukça yaz nolur alllah analı babalı buyutsun bahtları güzel olsun rabbim he iyiylik göstersin ayyyyy çokkk mutlu oldum:)

Canım , benim içim çok rahattı zaten maşallah kilolarıda çok iyi darısı benim ve bütün arkadaşların başına çok hayırlı bir günde doğurdun canım herşey Allah'tan kendini iyi hissedince neler yaşadığını anlatırsın...

X