2014 ikiz anneleri

Kızlar herkese günaydın,sedef'le görüştük,iyilermiş,oğluşlarından biri küvözde,Allah'ın izniyle çok kalmayacakmış,hepinize slm.ları var,dua bekliyoruz..

Mübarek günde anne oldu bitanemiz,ne güzel..Allah hepimize çook güzel haftalarda,ileri haftalarda sağlıkla doğum yapmayı nasip etsin,herkese hayırlı kandiller,birbirimize duamızı eksik etmeyelim kızlar..
Dün geceden beri aklımın bi köşesi sedefte:) bugun doguma alınıyorum falan diye haber beklerken o ogluslarini almış bile kucağına masallah..cok sevindim ya kiloları falan da iyi masallah artık hayırlısıyla evlerine giderler 4 kişi:)

Dün geceden beri aklımın bi köşesi sedefte:) bugun doguma alınıyorum falan diye haber beklerken o ogluslarini almış bile kucağına masallah..cok sevindim ya kiloları falan da iyi masallah artık hayırlısıyla evlerine giderler 4 kişi:)

Evet çok şükür ki hastanedeyken olmuş tansiyon yükselmesi ve açılma,evde olsa 1,5 saat mesafe,daha panik olurdu.
çok kalmayacak dedi,akşama evlerine 4 kişi dönebilirler dediğin gibi:)

Kızlar dün gce 11:45 de doğum yaptım.2300-2700 doğdılar büyük oğlum küvözde ama sıkıntısı pek yok bugün çıkar galiba.arada yazarım öptüm sizi

Ayyy Sedef beni ağlattın resmen çok ama çok sevindim canım benim ya çok heyecan yaptım şimdi bizimkiler de sağlıkla bi doğsalar çok şükür ne mutlu sana hemen büyük oğluşunu da al koynuna inşallah. Doğum yapmak için ne güzelini gün maşallah sana ve kuzularına. Yaz bize noluuur :)

Evet çok şükür ki hastanedeyken olmuş tansiyon yükselmesi ve açılma,evde olsa 1,5 saat mesafe,daha panik olurdu.
Ha açılma olmuş yaniii..bende tansiyon diye dogum yaptı sandim..isabet olmuş iyi bari allah ayarliyo iste dusunuyodu hastane uzak diye..

Sedefcimm hayirli ugurlu olsunn bebislerinnn hayirli ve guzel bigunde dogum yaptinn ne guzelllll..
Uyki hastanedeydin doktorun iyki eve gondermemiss cok sukur isin rast gitmis insalllah bizimkilerde bole kolayy olurr

Canım benim nasıl oldun? Ah eylülüm ben dedim sana okulu sen mi kurtaracaksın bırak yazılıları da zümreden başka bi arkadaş yapsaydı biz ikiz hamilesiyiz tüm sezonu heyetle de geçirebilirdik aslında. Illa okulu sen kurtardın Di mi kuzum benim. Dinlenbundan sonra. Evde de hiç bi iş yapma. Sadece yat. Hatta yemekbile yapma. Canım bi de doktor ne derse yap. Bak antibiyotik iyi değil derler bana verdi kullandım adama güven. Gerekirse günde bir al nidilat ama al dediyse al nolur. Erken gelmesin oğluşların. Öyle daha zor olur. Hem emin ol bizim doktor kafadan ilaç veren bi adam değil gerekli görmezse vermiyor. Ben ciğer geliştirici sordummesela doğum ağrısıyla gelmeden yapmam dedi. Nolur bi tane kullan ve yat bundan sonra evde. Okulu kurtardın nasılsa :)

Benim kontrol cuma günüydü Canım. Bi sorun yok çok şükür ama rahim uzunluğu azalması bende de var. Artık normal galiba. Benim de 3.90 a inmiş. Ama korkutmadı beni doktor. Ben de stres yapmıyorum. Kasılmalar için her zamanki gibi normal günde 1 2 sefer dedi. Daha çok olursa gitcem ben de. Kan ve idrar testini yenile dedi. Idrar da proteine bakacakmış. Bebeklerin başı aşağıda. Böyle kalırsa normal doğum bile olabilir dedi. Bi de ne yap et 2 hafta daha doğurma dedi. Bizden haberler bu canım benim. Nolur canını sıkma. Sen stres yaptıkça kuzuların çok daha fazla etkileniyorlar unutma. Biz beraber 36 larda doğuracaz unutma. Hem senin prenslerden birine benim kızı beşik kertcez erken doğurma bak

Ha açılma olmuş yaniii..bende tansiyon diye dogum yaptı sandim..isabet olmuş iyi bari allah ayarliyo iste dusunuyodu hastane uzak diye..

evet canım açılma olmuş,öyle söyledi..çok soru sorup yormak istemedim,galiba sebebini onlar da tam bilmiyor..
Rabbim çok büyük,nasıl da yardım etti sedef'imize,elhamdülillah,2 can taşıyordu,Rabbim kolaylaştırdı işini,inşaallah biz de onun haftalarını görürüz ve sağlıkla,hayırla,kolaylıkla doğum yaparız.

Canım benim nasıl oldun? Ah eylülüm ben dedim sana okulu sen mi kurtaracaksın bırak yazılıları da zümreden başka bi arkadaş yapsaydı biz ikiz hamilesiyiz tüm sezonu heyetle de geçirebilirdik aslında. Illa okulu sen kurtardın Di mi kuzum benim. Dinlenbundan sonra. Evde de hiç bi iş yapma. Sadece yat. Hatta yemekbile yapma. Canım bi de doktor ne derse yap. Bak antibiyotik iyi değil derler bana verdi kullandım adama güven. Gerekirse günde bir al nidilat ama al dediyse al nolur. Erken gelmesin oğluşların. Öyle daha zor olur. Hem emin ol bizim doktor kafadan ilaç veren bi adam değil gerekli görmezse vermiyor. Ben ciğer geliştirici sordummesela doğum ağrısıyla gelmeden yapmam dedi. Nolur bi tane kullan ve yat bundan sonra evde. Okulu kurtardın nasılsa :)

Benim kontrol cuma günüydü Canım. Bi sorun yok çok şükür ama rahim uzunluğu azalması bende de var. Artık normal galiba. Benim de 3.90 a inmiş. Ama korkutmadı beni doktor. Ben de stres yapmıyorum. Kasılmalar için her zamanki gibi normal günde 1 2 sefer dedi. Daha çok olursa gitcem ben de. Kan ve idrar testini yenile dedi. Idrar da proteine bakacakmış. Bebeklerin başı aşağıda. Böyle kalırsa normal doğum bile olabilir dedi. Bi de ne yap et 2 hafta daha doğurma dedi. Bizden haberler bu canım benim. Nolur canını sıkma. Sen stres yaptıkça kuzuların çok daha fazla etkileniyorlar unutma. Biz beraber 36 larda doğuracaz unutma. Hem senin prenslerden birine benim kızı beşik kertcez erken doğurma bak

canım iyi ki yazdın,nasıl iyi geldi bilemezsin..iyi olmanıza,bir sorun olmamasına çok sevindim,biz de iyi olacağız inşaallah..
evdeyim,paso yatıyorum zaten,inşaallah iyi gelecek..yarın tiroit kontrolüne gideceğim,inşaallah kendi dr.uma rastlarım,iyi bi adam,rapor verir inşaallah,o vermezse aile hekimine,o da vermezse izin napalım..Rabbim bir kapı açar hayırlısıyla inşaallah..

evet okulu kurtardım kendim direkten döndüm gibi birşey..rahim ağzında incelmeler olmaya başlaması normal o zaman,inşaallah daha da incelmez birkaç hafta daha.canım düşündüm taşındım,erken doğumdansa ilaç almak daha karlı olacak galiba dedim,foruma girdim asbe'ye çapadaki dr.lar nidilat alma demiş,kafam karıştı,ama alacağım gibi görünüyor,düşündüğüm zaman yavrularımın Allah korusun erken gelip sıkıntı yaşamalarını hiç istemem,dua et bizim için..

demek sana 2 hafta doğum yapma dedi,ben salı günü deli gibi kasıldığımı ve nidilat da almadığımı söyleyince kızdı bana,sonra da 1 ay doğurma dedi,ben de elimde olsa dedim:) oğullarımdan kilosu ilerde olan doğum kanalına çok yaklaşmış canım,incelmeyi de görünce sen sancı çekmişsin dedi,bi daha öyle olursa hemen gel nst.ye bağlan dedi,artık ihmal etmicem inşaallah.kontrollerin ne alemde,bana haftada 1 gel dedi,durum biraz kötüleşti diye mi dedi acaba? haftaya da nst.ye alacakmış artık hayırlısıyla. bebekler aşağıya doğru vurdukça ödüm patlıyor,kanala mı yerleşiyorlar diyorum Allah korusun:KK43: hiç öyle normal doğurursun şu-bu olur muhabbeti yapamadık dediğim gibi çünkü adam kasılmalarımın artmasına rağmen onu dinlemeyişime takıldı,sonra da doğarlarsa doğsunlar küvözde kalırlar dedi,iyice korktum sağolsun yani..bu korkuyla ilacı alırım artık,ondan dedi belki de.

yemek bile yapmam artık,çok yoruluyorum.eşime de dedim artık herşeyi dışardan söylicem diye,canıma minnet diyor,fast food pek sever sağolsun:)
idrarda proteini bana da söyledi,ben tahlil istedim yaptık,şükür temiz çıktı,demek sık sık yaptırmamız lazım,o zaman he r hafta ya da 2 haftada bir ne zaman derse yaptırırz artık.

zeynep'e iyi bak o zaman annesi:)mübarek kandil günü,Resulullah'ın (s.a.v) yüzü suyu hürmetine hepimize en az 36 ya da 37 ya da 38lerde sağlıkla,hayırla doğum yapmayı nasip etsin Rabbim inşaallah(amin) Bugün birbirimize,topiğimize,hastanedeki annelerimize-bebeklerine bol bol dua edelim inşaallah arkadaşlar..

Bu arada benim sırt ağrıları geri geldi,birkaç gündür uyurken çok zorluyor beni,evde dinlenen arkadaşlar hep uzanıyormusunuz,ben yarı oturur şekilde uzanıyorum,acaba uzanmak mı daha iyi,bir pozisyonda da uzun süre kalamıyorum ki,rahat edemediğimden sürekli dön,otur,kalk..

Yok Canim çok şükür ben hep boyle sabaha Karsi uyuyup öğleden sonra kalkar oldum :KK1:
Gözün Aydin Canim benim de belim çok agrimişti :KK1: tam kaç günlükken girmiş oldun detayliya kaç boy ve kilolari? Bizimkilere de biraz uzun dediler de merak ettim. Çok az Canim aralarindaki kilo farki normal o kadar...
Dişçiyi Kadin dogumcuna sor yaptir derse mutlaka yap tir Canim ilerleyen aylarda daha büyük iş açmasin başina...

Ya yapma ama öle biliosun bazı hormonlar sadece gece ve sabah karşı uykuda salgılanıo onlar lazım bebiklere inan bende hiç uyumak istemiorum yemek sonrasında meyve yemişim midem dolu cok ağrım oluo hele bide yatınca kaburgalarımda ama napam zorla uyuyom inan hatta 3-4 kere mutlaka kalkıorum bişeyler yiırum tablette oyun oynuorum öle uyuorum anca sende değiştirmeye çalış bence düzneni zaten 30dan hiç yatılmıo diolar...ay ne bilim canım ya bazen öle hiç iki kilolaları görmicekmişim gibi gelio hatta şu an bi kilo bile uzak :KK17:
19/5 te girmiş oldum boyları yazmıo femur boyuyla 7yi çarpınca buluorum bende tam hatırlamıorum bakar sölerim kağıda dr az minikler oda normal ddi biri 300 diğeri 350 biri iki haftada biri 100 dieri 70 gr almış işte ama dr normal bi sorun yok ddi 10 gün sonra kontrol ..seninkilerin kaç şimdi kilo ve boyları ???

Gunaydin arkadaslar

ben cuma ciktim hastaneden meleklerimide gordum hergun sutumu sagip sut vermeye gidiyoruz allahima bin sukur saglik durumlari iyi tek sorun kucuk olmalari ama onlarin uzakligi her gun dahada cok vurmaya basladii beni ins rabbim baska ayrilik gostermez bundan sonra bana ve hic kimseye
kizlar sizden ricam noooolursunuz bol bol dinlenin istirahat edin ben hep nasilsa iyiyim dedim o agri sizilari bunlar normal hamilelikte olacak tabi dedim aklimca istirahat etmis olsamda hep ayaktaydim guya raporluydum ama evde utu mutu herseyi yaptim sakin yapmayin hep dinlenin hele 24ten felan sonra atlattim riksim yok demeyin sakin sonra benim gibi vicdana zabi yasamayin suan bebeklerimden ayri gecen her saniye icin icim yaniyo allaha bin sukur bu halimizede tabi daha kotusude olabilirdi allah herkese saglikla sihhatle zamaninda kucagina almayi nasip etsin

Allah analı babalı büyütsün cnm sağlıkla kucağına alacaksın hiiiiiiiiiççç sıkıntı etme :KK16:

dün doktor kontrolüm vardı kese görmeye gitmiştik bir süprizimiz varmış 2 kese gördük. günlerdir belki olabilir diye sizleri takip ediyordum. bugünü ilk sayfalardan okumaya baslamaya ayırdım merak ettiğim öğrenmek istediğim bir çok şey var. biraz hızlı okursam bir kaç güne yetişeceğim size. kendinize iyi bakın

Hayırlı olsun cnm hoşgeldinnn aramızaaaa...

Kızlar dün gce 11:45 de doğum yaptım.2300-2700 doğdılar büyük oğlum küvözde ama sıkıntısı pek yok bugün çıkar galiba.arada yazarım öptüm sizi

Ohhhhhhh maşallahhhhhhh cnm ya çok sevindim inş diğer bebikşn bugun gelivercek kucağına :KK16:gözün aydın vallahi allah analaı babalı büyütsünnnnnn seninde bir an önce ağrın sızın neyin varsa geçiversinnnnn hemencik:KK16:

bende geldim aranıza kabul eder misiniz kiiiii acabaaa???
bende ikiz annesiyim. tam 2 aylığız hatta bir iki gün geçti bile. Allah nasip ederse ağustos ortası gibi doğumumuz olacak.

Hoşgeldin cnmmmm allah tamamına erdirsinnnn:KK16:

Canım dişlerini mutlaka yaptir sonra enfeksiyon gibi bi durum olursa cok daha zor..benim de kuzuların biri küçüktü hatırlıyosan 50 gr bu iki hafta iyi dinlen bol su iç..ins buyur kuzun..bide aynı senin gibi biri yüzünü elleriyle kapatmıştı birinin yüzünü görebildik:)

Hayırlı olsun kuzuların saglıklı uzun ömürlü olsunlar..ins bir an once kavuşursun kuzularina..

Hoşgeldin aramıza canım ilk bebeklerin mi? Hayırlı olsun..

Sedeeeeef...demek kuzuların geldi ha cok sevindim cok duygulandım simdi:KK5:Masallah kiloları iyi doğmuşlar .. Kuzun da çıkar ins hemen evinize gidersiniz..Biraz toparla kendini sonra yaz bize nası oldugunu anlat..allah anali babali büyütsün hayırlı uzun ömürlü eylesin..

Hoşgeldin canım hayırlı olsun bebislerin..masallah bu ara o kadar yeni gelen arkadasımız oldu ki tanımak zaman alıcak:) hep bekleriz.

Dr diş çekimi hariç herşeyi yaptırabilirsin hiççç sıkıntı yok ddi keza diş doktoruda çok iyi bir doktordu oda dolgu ve temizleme yapabilirz hiç sıkıntı deil dedi ama sonuçta anestezi alıcam acı çekicem ister istemez ya çekindim genede perşembe gidemde yaptıram en iyisi allaha emanet artık zaten..

Öğlen olmasını bekliyorum canım arayıp soracağım bakalım ne diyecek bizim dr. Ama kum pazar bugun...

Benim erken doğum riskim acilmadan falan değil de bebislerin durumundan kaynaklanıyor canım biraz farklı galiba durumlarimiz bu sabah asil dr.la konustum ilacı bırak ki durumunu degerlendirebilelim dedi en ufak sancinda bilgilendir bizi ona göre işlem yapalım ilaçsız durumunu bilmediğimiz için vücudun reaksiyonunu bilemeyiz şu anda dedi. Birde ne kadar az ilaç kullanirsan bebişlerin için o kadar sağlıklı dedi bana biraz mantıklı geldi ama öğlen kendi dr.umu da arayacağım bakalım ne diyecek ama içim rahatladı biraz olsun:KK16:

Canim maasallahh alırsın minişlerini de evine gidersin h.ici Allahımin izniyle sizlerden böyle güzel haberler almak içimizi rahatlatiyor valla üstünde artacak annesi daha yeni başladın hoc merak etme Humana still ter oneriyorlar belki denemek istersin:KK34:

Günaydın tatlım 50gr.fark biseycik değil tek sıkıntı kiloları olsun sağlıkla gelsinler yeter anneleri bol bol emzirir onlari kocaman olurlar ama dişlerini ihmal etme canım dr.unla görüşüp başla bence tedaviye

Maasallah canım büyüyüp evinize de gotureceksiniz Rabbimin izniyle:KK16: hepinizin sağlıklı olmasına sevindim

Canim ne kadar az ilaç o kadar sağlıklı bebekler diyorlar burda gerekirse damar yolundan veririz sen panikleme ama gerekmiyorsa boşuna vücuduna ilaç alıyorsun dediler bekleyip gorecegiz bakalim:KK16:

Canim ne güzel bir haber bu maasallah subhanallahh hep birlikte evinizin yolunu tutacaksiniz 1-2guneee:nazar::nazar: Allaha emanet olun canimmmm

Kuzum bence üniv hastanesindesin güven doktorlarına ne diolarsa yap iki doktor kafandayken hep kafan karışcak bi koltuğa iki karpuz sığmaz muhabetti ...herşey yoluna gircek inan hiç darlama kendiniiii..allaha emanet olunnnnn

Iyi dilekleriniz icin çok Teşekkür ederim kızlar. Bebeklerin ıkisi de kuvezde çok güzel ilerleme var. Ben bugün taburcu oluyorum Allahin izniyle onlar da hafta içi. Tek sıkıntımız sutum çok az ve olan da kirli bebeklere icirmiyorlar süt kanallarının açılması için sık sık sagiyorum her defasında 3 cc ancak çıkıyor. Ama azmettim o süt bu göğüslere gelecek arkadaş. Bizden haberler böyle teyzeler.

maşallah canım önemli olan bebeklerin sağlığı sütün gelir hiç telaş yapma

sedefcimmm çok sevindim maşallah bebeklerin kilosu da çok iyi doğum nasıldı bebekler nasıl güzel haberlerini bekliyoruz

Kizlar meraba herkese hayırlı kandiller Rabbim hayırlısıyla sağlıklı olarak çocuklarımızı kucagimiza almayı nasip etsin inşallah...

Kızlar 2 gündür karnım da ağrı var bide vajinamda ara ara oluyo sabah anneme sordum artık bunlar normal dedi ama ben yinede korkuyorum ; ((( bi çarşamba olsaydı kontrolümüz var bebişlerimizi görseydik

Kizlar meraba herkese hayırlı kandiller Rabbim hayırlısıyla sağlıklı olarak çocuklarımızı kucagimiza almayı nasip etsin inşallah...

Kızlar 2 gündür karnım da ağrı var bide vajinamda ara ara oluyo sabah anneme sordum artık bunlar normal dedi ama ben yinede korkuyorum ; ((( bi çarşamba olsaydı kontrolümüz var bebişlerimizi görseydik

Bana doktorum dayanamayacağın kadar ağrı ve kanamalı ağrı korkutucu onun dışında hiç sıkıntı yapma demişti..ilk haftalardan kasık ağrısı çok çok fazlaydı bende sonra karnım büyüdükçe içim ağrıo derdim hep sanki bişiy çıkcakmış gibi..çok sıkıntılanma ama doktoruna söyle bazen idrar yolu enfeksiyonu yada vajinal enfeksiyonlarda ağrı yapıo geçmiş olsun

Kızlar allah rAzı olsun hepinizden büyük oğlumda yanımda çıktı küvözden yarın ewimize gidicez inş.biraz emzirebildim şimdilik bu kadar bizden teyzeler

Bana doktorum dayanamayacağın kadar ağrı ve kanamalı ağrı korkutucu onun dışında hiç sıkıntı yapma demişti..ilk haftalardan kasık ağrısı çok çok fazlaydı bende sonra karnım büyüdükçe içim ağrıo derdim hep sanki bişiy çıkcakmış gibi..çok sıkıntılanma ama doktoruna söyle bazen idrar yolu enfeksiyonu yada vajinal enfeksiyonlarda ağrı yapıo geçmiş olsun

Yok ağrılar dayanılmayack gibi değil ama insan korkuyo işte aynı benimde içim acıyo gibi doktora sorarım artık

Spinal oldum kızlar korkmayın acı hissi yok ben dikiş atılırken fena oldum:)hafif baydılar sadece.allah sizede yaşatsın inş kızlar

Slm ikiz anneleri nasılsınız
Sedef allah analı babalı büyütsün prenslerini rabbim korusun onları sanada geçmiş olsun bir an önce ayaklanırsın inşallah rabbim kolaylık versin inşallah

Eylül arkadaşım dı galiba nidilat hakında soru soran bende üçüz annesiyim yurt dısinda yaşıyorum ben nerdeyse bir ay kullandım korkma canım dr al dediyse al mutlaka ilaç hakkında keşke kötü yorumları okumasaydın aklın karışmış biz hiç bir sorun yaşamadık benim kızlar 33 haftalık doğdular allaha şükür hiç sıkıntı yaşamadılar sadece küçük oldukları için küvözde kaldılar şimdi üç yaşındalar kreşe gidiyorlar oğretmen çok çabuk öğreniyorlar diyor
Bence ilacı al ve kuzularını allaha emanet et rabbim şifa versin
Ne olur kızlar hep dinlenin iş gücü bırakın ben 7,5 ay evden dışarı çıkmadım sadece dr için çıktım kızlarımın alışverişini benim alışverişimi hep annem yaptı ama olsun sonucu güzel oldu rabbime şükürler olsun
Becerebilirsem kızlarımın resmini eklerim sonra silerim yeniden

Kızlarım teyzeleri :nazar:rabbim sizlerede nasip etsin doğup büyüdüklerini görmeyi

Eklentiler

• $image.jpg
    $image.jpg
    46,6 KB · Görüntüleme: 122
Son düzenleme:
X