2014 ikiz anneleri

Hahaahaaaa kızzzzz ne oluyorrr azcık sabrediverrr çoğu gitti akıllı dur biraz

allah iyiliğini versin emii :KK1: ayyy ben de aynı durumdayım doktorum ayda bir filan dedi ama korkuyoz esime sırnaşıp duruyorum bi de hamilelik bazılarında bu hormonları yükseltiyormuş ikimizde de durum bu galiba :KK52::KK52:
Napıyım kızlar bu hormonlar delirdi resmen:) ama bi ise yaramiyo o ayrı:)

$image.jpg $image.jpg Kızlar bakın kundaklarimiz bitti..nası olmuş?aldigim nevresimin üstündeki baykuşu yaptım kundaklarimiza da keceden:) ilk resim aldıgım nevresim sarı olanı ben yaptım:)

Son düzenleme:
eylülcümm nidilatı niye bıraktırdı bilmiyorum onun yerine progestan söyledi bi de magnezyum kanama durunca evet bi de pruloton depotta artık kullanmıyorum kasılma arada sol tarafımda sanki bi şey batıyomuş gibi oluor o da kısa sürüyor haftaya kontrolüm var

anladım canım,sevindim iyi olmanıza:) iyiye doğru gidişat görmese kestirmezdi zaten,herşey güzel olsun bundan sonra inşaallah..

Yaaa bende yanlış anlaşıldım ben değil eşim arkamda geziyor hergün sırf ondan önce yatağa gidiyorumki rahat dursun die. Bu kadar geldik Allaha şükür azcık dayansın değilmi ama.

hmm anladım:) öyle canım,zannetmiyorum kimsenin eşi baskı kurmuyordur bu konuda.

Ayyy kuzum benimm kusura bakma yanlış anlaşılmak istemem yani demek istiyorum. Hepimiz sırayla. Zamanında gidelim doğuma inşallah. Hergün güzel güzel haberler alalım ikiz gebelik bambaşkaymış. Derlerya *2. Aynen öle herşey 2katı duyguda korkuda endişede. Ağrıda daha birsürü şey Allahımdan dileğim. Kuzularımızı korusun inşallah Miss gibi kokularını içimize çekelim

yok canım estağfirullah,zaten okuyunca anladım ne demek istediğini,bi de haftası yaklaşan diğer arkadaşları da hatırlamayabilirsin,ben de unutuyorum birçok şeyi..tüm dualarına amin diyorum,Rabbim kabul etsin inşaallah.

Eki Görüntüle 928653 Kızlar bakın kundaklarimiz bitti..nası olmuş?aldigim nevresimin üstündeki baykuşu yaptım kundaklarimiza da keceden:)

canım ellerine sağlık,harika birşey bu,maşallah:nazar:güle güle kullansın kızcelerin inşaallah.keşke ben de böyle yeteneklere sahip olsam,kapı süsü de yapabilirsin keçeden,nette çok güzel şeyler var,hatta ilerde satış da yap bence.

anladım canım,sevindim iyi olmanıza:) iyiye doğru gidişat görmese kestirmezdi zaten,herşey güzel olsun bundan sonra inşaallah..

hmm anladım:) öyle canım,zannetmiyorum kimsenin eşi baskı kurmuyordur bu konuda.

yok canım estağfirullah,zaten okuyunca anladım ne demek istediğini,bi de haftası yaklaşan diğer arkadaşları da hatırlamayabilirsin,ben de unutuyorum birçok şeyi..tüm dualarına amin diyorum,Rabbim kabul etsin inşaallah.

canım ellerine sağlık,harika birşey bu,maşallah:nazar:güle güle kullansın kızcelerin inşaallah.keşke ben de böyle yeteneklere sahip olsam,kapı süsü de yapabilirsin keçeden,nette çok güzel şeyler var,hatta ilerde satış da yap bence.
Cok sagol kuzum :) Yok ya satacak kadar ugrasamam cok seviyorum el emeklerini..kuzularıma yapsam yeter:)

Amin inş canım güzel dilekler dualar hepimiz için.sen nasılsın nasıl geciyo hastane günlerin.arkadaş edindinmi orda:)
Hastaneyle ahbap olduk diyebilirim:)) sıkılıyorum biraz ama idare edeceğiz artik:KK1::KK1: Rabbim sirayla hepimizin bebislerimize kavuşmayı nasip etsinn kuzummm:KK16: öncelik senin:KK16::KK16::KK16:
hoşbuldukkk tüp bebek çift yumurta :)

canım hoşbulduk ayy sende burdaymışsın süperrr :))) canım kontrolümüzde bi kızım bide oğlum olacağını öğrendik :) ama ben yine de tam inanmıyorum çarşamba günü kontrolümüz var bakalım değişecekmi amann Asbem sağlıklı olsunlarda :)

17 haftalık olduk bizdeee :)) ben tesadüfen gördüm burayı vardır bunda da bir hayır :)

hadi yaaa aman ben senin hamile olduğunu kaçırmışım :KK43:(( neyse olsun geç olsun güç olmasın :) benim ilk zamanlar baya sıkıntılıydı şükürler olsun şuan bişe yokk çalışmaya bile başladım ama tabi ne kadar daha çalışırım bilmiyorum :))
Ilk isteğimiz sağlıklı olmaları tabi ki kuzum Rabbim hiç sıkıntı çekmeden kavusmani nasip etsin insallahhh kuzularına:KK16::KK16:
Allah tamamına erdirsin hep bekleriz canım buraya..

asbelove
nasılsın canım sıkılıyo musun nası geçiyo?
seybil nasıl oldun ağrıların devam ediyo mu?

kizlar benim plesenta düzeldiğine gore acaba diyorum şey mmmm yani nası desem anlayın iste birliktelikte bi sakınca olur mu ki:KK17: Esime rüşvet vericem yakında ikna edemiyorum adamı:KK17:
Evet canım sıkılıyorum tabisi ama napalım bebişlere giden her yol mubah:KK16:
Canım çok sevindim,çok şükür bu haftalara ulaştırana,ezan da okunuyor Rabbim hepimize nasip et inşaallah 36-37leri görmeyi,sağlıkla kuzularımıza kavuşmayı,amin..
tansiyonun düzeldi mi canım?son demlerdesin,normaldir herhalde,bir sürü ödem var vücutta,zorluyordur,etkisi oluyordur belki..ben sana dedim dimi senin ödemin çok diye:)hadi bakalım doğumdan sonra şıp diye gider inşaallah.bebişlerin kilolarına da maşallah canım:nazar::nazar::nazar:bizimkiler de görür inşaallah o kiloları,inşaallah seninkiler de hande gibi süpriz yapmaz.

senin rahim ağzını sayısal değer olarak söylemedi mi?
bu arada inşaallah rahatlamışsındır artık,uyuşmadan kesmezler canım benim,cani değil ya bunlar,hiiiiç anlamadan geçsin gitsin kolayca inşaallah,bizlere de dua etmeyi unutma olur mu?

canım benim ya ne tatlı bir insansın sen,hastanede yatan sensin,güya bizim sana destek olmamız gerekirken sen moral veriyorsun,Allah'ın izniyle hepimiz göreceğiz o haftaları inşaallah canım,moral bozmak yok tamam:)
bu arada şekerine çok çok seviniyorum,inşaallah kısa sürede bebişlerin gelişimine de olumlu yansır:)

anladım canım sağol cevapladığın için..hayırlı haberlerini bekliyorum,bizi de haberdar et durumlarından.

Geçmiş olsun,hangi hap?nidilat mı?günde kaç tane alıyorsun?
topiğimize hoşgeldin bu arada,Allah bağışlasın yavrularını inşaallah..
Askolsun canım biz birbirimize destek olmak icin burdayiz:KK34: geçecek bütün sikintilarimiz bebişlerimizi kucağımıza alinca:KK16::KK16: ne tatlı ne tuzlu ne verirlerse onu yiyorum ekstra hiçbişey yok bi zahmet düzgün çıksın söz dinlesin artik:KK9::KK9:
Eki Görüntüle 928683 Eki Görüntüle 928653 Kızlar bakın kundaklarimiz bitti..nası olmuş?aldigim nevresimin üstündeki baykuşu yaptım kundaklarimiza da keceden:) ilk resim aldıgım nevresim sarı olanı ben yaptım:)
Çok güzel olmuş kuzumm maşallah subhanallah canım çok beğendim ellerine kollarına emeğine saglik:KK16::KK16::KK16:

Heyy Duble anneler bakıyorumda libidolarınız yükselmiş:KK52: haha cok güldüm yakalayın adamcağızları

Sedef cok sevindim hayırlısıyla gelsin inşallah bebelerin sağlıkla kucağına al Darısı başımıza...

evet süt sağma mk.lansinoh aldım elektrikli,çiftli.yani iki göğsü de aynı anda sağma imkanı veriyor.Biberon da şimdilik 2 tane aldım,biri cam biri değil.cam olan chicco,diğeri dr.browns'un kolik önleyici meşhur biberonundan..neden farklı aldım çünkü forumları karıştırırken kafam çok karıştı,ben de ilk etapta denemiş görmüş oluruz,kuzular hangisiyle rahat ederse,gaz olmazsa sonra yine o markadan alırız diye düşündüm.bir de minik almadım,büyük aldım.ilk başta yarım koyar veririm dedim,bakalım mantığım işe yarayacak mı..

lansinoh pompa şu an butikbebede indirimde,145 tl,siteden ıvır zıvır şeyler aldım daha önce ama elektronik aletleri imkan varsa görüp almak daha iyi..
bende baktım butik bebeye uygun geldi fiyatı bakalım alayım bari:)

Kızlar allahım izin verirse cuma günü anne olucam.taniyonum yüksek çıktı göndermedi doktor dinlen biraz bidaha bakalım dedi.ödem cok dedi,idrar tahlili verdim onun spnucunu bekliyoruz.bebeklerden biri 2,5 kilo diğeri biraz daha büyük dedi.ama yanıltıyo tabi ultrason.spinalde uyuşmamayı sordum neden uyusmaz bazı kişiler diye,belli sebebi yok dedi,zaten ufacık acı hissettiğinde hemen seni bayıltırız dedi...uyuşmadan kesme gibi bi durum söz konusu olmaz korkma dedi:)eylülcüm rahim ağzını sordum ultrasondaki ölçü kesin spnuç vermez dedi,ama seninkinde tehlike yok dedİ,senin soruna tam cvp alamadım yani...cumadan önce bi kere kontrol var benim salı yada carşamba olur heralde..ameliyat süresini sordum çok merak ediyodum,yarım saat falan dedi

ayyy sedef çok heyecanlı hadi bakalım doğsunlar ama bak doğumdan sonra fırsat buldukça tecrübelerini paylaş:)

Kızlar bugun gun icinde ve hala 6-7 kere karnımda kasilma oldu hemen geçiyo 15-20 sn de ama bi doktora sorsam mı acaba bilemedim..

Cok sagol kuzum sağlıkla gelsinler de ins sarayım kuzularımı dimi..

amin inşaallah canım:)
satsan ben alırım mesela:) düşün bunu,zaten ilerde yaparsın dedim şimdi değil..

Askolsun canım biz birbirimize destek olmak icin burdayiz:KK34: geçecek bütün sikintilarimiz bebişlerimizi kucağımıza alinca:KK16::KK16: ne tatlı ne tuzlu ne verirlerse onu yiyorum ekstra hiçbişey yok bi zahmet düzgün çıksın söz dinlesin artik:KK9::KK9:

Dinler artık bundan sonra..ne veriyorlar hastanede mesela,sevmediğin şeyler yoktur inşaallah.ara öğün filan var mı?

Kızlar bugun gun icinde ve hala 6-7 kere karnımda kasilma oldu hemen geçiyo 15-20 sn de ama bi doktora sorsam mı acaba bilemedim..

canım bugün yoruldun mu ya da stres7üzüntü vs yaşadın mı? benim o durumlarda oluyor da..saat tut,geliş zamanları düzenliyse atıyorum 10 dk.da bir gibi,dr.u ara ya da acile git cnm.

Kızlar allahım izin verirse cuma günü anne olucam.taniyonum yüksek çıktı göndermedi doktor dinlen biraz bidaha bakalım dedi.ödem cok dedi,idrar tahlili verdim onun spnucunu bekliyoruz.bebeklerden biri 2,5 kilo diğeri biraz daha büyük dedi.ama yanıltıyo tabi ultrason.spinalde uyuşmamayı sordum neden uyusmaz bazı kişiler diye,belli sebebi yok dedi,zaten ufacık acı hissettiğinde hemen seni bayıltırız dedi...uyuşmadan kesme gibi bi durum söz konusu olmaz korkma dedi:)eylülcüm rahim ağzını sordum ultrasondaki ölçü kesin spnuç vermez dedi,ama seninkinde tehlike yok dedİ,senin soruna tam cvp alamadım yani...cumadan önce bi kere kontrol var benim salı yada carşamba olur heralde..ameliyat süresini sordum çok merak ediyodum,yarım saat falan dedi

Ayyyyy cuma mı? Çok az kaldı hadi hayırlısı. sağlıkla al inşallah kucağına paşaları.
Cuma günü tam olarak kaç haftalık oluyorsun canım?

amin inşaallah canım:)
satsan ben alırım mesela:) düşün bunu,zaten ilerde yaparsın dedim şimdi değil..

Dinler artık bundan sonra..ne veriyorlar hastanede mesela,sevmediğin şeyler yoktur inşaallah.ara öğün filan var mı?

canım bugün yoruldun mu ya da stres7üzüntü vs yaşadın mı? benim o durumlarda oluyor da..saat tut,geliş zamanları düzenliyse atıyorum 10 dk.da bir gibi,dr.u ara ya da acile git cnm.
Canım pek yorulmadım aslında bi kere daha boyle olmuştu sadece duş aldım yemek yaptım bira ayakta kaldım yani..o kadar..su aşıdan sonra keyfim yerine gelmedi bi türlü hasta gibiyim..bugun cok yedim :KK56: belki onun etkisi vardır bide ici mesir macunlu cikolata getirmiş bi tanıdıgım ondan yemiştim biraz acaba onun etkisi olur mu ki? Baharatli falan ya..bu arada dk tuttum düzenli degil 1 saat once oldu en son..ama korkuyo iste insan:KK43:
sagol canım belki ilerde boş kalırsam :KK4: Ikizlerden sonra :KK1: tabi yapabilirim ama benim sıkıntım cok sevmeme rağmen cok çabuk sıkılıyorum uzun süren rutin işlerden:KK66: simdi battaniyelerine başlıcam yine pazenden ama nası yapsam diye düşünüyorum 1 ay sonraya da uyusuklana uyusuklana onları bitiririm artik:))

Son düzenleme:
Ya kızlar kafam allak bullak oldu. Benm dr.um ozeldeydi biliyorsunuz nidilatı günde 3 defa vermişti dr.umunda onayiyla yatıyorum şimdi çapada ama burdaki dr.lar nidilat kullanmamam gerektigini söylüyor biz burda 2 günden fazla vermiyoruz dediler ne yapacağım şimdi ben yardım edin moralim çok bozuldu:KK14:

KıZlar hastaneye yattım.tansiyonum 15-16 gidip geliyo ve idrarda protein yükselmiş.yarın yada en geç pazartesi doğum olcak.dua edin bana nolur çok korkuyorum.allaha emanet olun hepiniz

KıZlar hastaneye yattım.tansiyonum 15-16 gidip geliyo ve idrarda protein yükselmiş.yarın yada en geç pazartesi doğum olcak.dua edin bana nolur çok korkuyorum.allaha emanet olun hepiniz

korkma arkadaşım Rabbimin izniyle bebeklerimize kavuscaz inşallah yarın kandil cok guzel birgün bol bol dua et inşallah sağlıklı olur bebeklerin hepimizin bebeği

Canim geçmiş olsun çok haftanın iyi olduğu için riske atmak istememişlerdir artik... İnşallah herşey yolunda gider ve boş yere bu kadar korkmuşum dersin :KK16: iyi haberlerini bekliyoruz ...

Canim oncelikle gecmis olsun ve sakin olmaya calis tansiyonun duzene girsin.sakin korkma bak bugunde sormussun dr a uyusmaktan korkuyodun hep bu konuda içini rahat tut oyle yada boyle uyusturup hicbisey hissetmicaksin.evlatlarini kucaginda kokladigin ani hayal et hep.Rabbim yar ve yardimcin olsun.sende bol bol dua et yarin kandil canim bizlerde dua ederiz yeterki sen icini ferah tut kuzularina kavusmana az kaldi cumaya kadar kafanda kurup duracaktin nasil olucak nasil gecicek diye.Rabbim en hayirli vakitte saglikla evlatlarini kucagina bagislasin.sende Allaha emanetsin.guzel haberlerini bekliyoruz.

Ben baya sık yaşıyorum bu durumu :KK43: özellikle akşamları...agri ve düzenli olmayinca normal diyorlar ama canımı sıkmıyor değil çarşamba kontrolum var inşallah iyice sorucam. Eğer senin doktorunla ilişkin rahat arayip konuşacak gibiyse sor istersen...

Ya kızlar kafam allak bullak oldu. Benm dr.um ozeldeydi biliyorsunuz nidilatı günde 3 defa vermişti dr.umunda onayiyla yatıyorum şimdi çapada ama burdaki dr.lar nidilat kullanmamam gerektigini söylüyor biz burda 2 günden fazla vermiyoruz dediler ne yapacağım şimdi ben yardım edin moralim çok bozuldu:KK14:

Canim iyice neden 2 günden fazla içmemen gerektiğini diğer doktorunun farkli düşündüğünü ve kafanin karıştigini söyle. Belki hastanedeyken sürekli kasılmana bakacaklari için cidden de o kadar içmene gerek olmayabilir. Eylülun de dediğine gore pek de masum bir ilaç değil... Bozma moralini kontrol altındasın nasilsa...

X