2014 ikiz anneleri

Canim maşallah bebeklerin kilosu guzel Allahim saglikla kucagina aldigingunleri ggöstersin canim ya sendede oluyomu herkese soruyorum bebekler benim şeyimin orada oynuyorlar sanki

Bugün doktora sordum bendede oluyo ve cok kasık agrılarım var herşey normal şuan tek gebelige göre 9. ayındaymış gibi düşün dedi baskı varmış hatta dedim acaba bebekler aşagıyamı indi diye dedi 35 haftaya kdr yukarı dogru cıkar 35 haftadan sonra artık aşagıya iner dedi :) bütün agrılarımız sıkıntılarımız normal canım takılma

Karnın sırt üstü yatarken semsert ortaya toplanıyor..benim icim geçiyo gibi oluyo o anda yani nası anlatsam midem bulanır gibi..15-20 sn en fazla sonra geçiyo..oyle hissettiğim anda sırt üstü yatıp kontrol ediyorum semsert karnım..ayaktayken ayırt edilmiyor cunku ben ayaktayken karnım sert oluyo..bu kadar anlatabildim:)
aa bendede oluyor dediğin gibi içim kalkıyor sanki o kasılma demkkki ozaman ilaçmı vermeli doktor onun için
Canim karnin bir yerde toplanıp seryleşiyor 15 sn falan sonrada normale dönüyor. Genelde yatarken hissediyorum ben.
tamam bendede oluyor öyle bunun için doktor ne diyor
Bugün doktora sordum bendede oluyo ve cok kasık agrılarım var herşey normal şuan tek gebelige göre 9. ayındaymış gibi düşün dedi baskı varmış hatta dedim acaba bebekler aşagıyamı indi diye dedi 35 haftaya kdr yukarı dogru cıkar 35 haftadan sonra artık aşagıya iner dedi :) bütün agrılarımız sıkıntılarımız normal canım takılma
maşallah canım kiloları süper benimkiler 26+1 di cumartesi 793-720 idi çok zayıflar:KK43:

Hayirlisi cnm benim saglikli olsunlarda benim bi kizim var 2tanede oglum olcak Allah izin verirse. Hangi sehirdesin cnm sen
amin canım benim..hepimizin yavruları için gecerli rabbim sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin. benim de bi oğlum var bu ay 5 yaşında olacak 2009 doğumlu. doktorumda birini erkek görür gibi oldu gecen gittiğimde. ama tam kesinleşmeden söylemeyelim dedi. bi dahaki gidişimde kesinleşir inş. istanbul pendikteyim

amin canım benim..hepimizin yavruları için gecerli rabbim sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin. benim de bi oğlum var bu ay 5 yaşında olacak 2009 doğumlu. doktorumda birini erkek görür gibi oldu gecen gittiğimde. ama tam kesinleşmeden söylemeyelim dedi. bi dahaki gidişimde kesinleşir inş. istanbul pendikteyim

Hiç belli olmaz cnm benimkilerede kiz gibi demisti

Günaydın kızlar,gece boyu kasılmalar devam etti,bi ara 2.20 de uyandım 3.30a kadar yatamadım,aklıma sedef geldi,30-32den sonra uyku yok demişti..uyumasam da razıyım kuzularım iyi olsun Rabbim,resmen saat tuttum,Allah'a şükür düzenli değildi,sonra uyuyakalmışım,neredeyse hastaneye gidelim diyecektim.
Şimdi de kuzularım aşağılara baskı kuruyor,çok korkutuyorlar beni.bir de dün yediğim birşey mi başka birşey mi etkildei bilmiyorum ama kuzularım hiç durmadı desem yalan olmaz,o uyanık kaldığım sürede bile sürekli hareket ettiler,çok hareket kötü birşeyin habercisi değildir inşaallah.bu durum birkaç kez olmuştu daha önce ve çok hareketli dönemden sonra sessiz dönemleri gelmişti,o da korkutuyor..Rabbim sağlıkla atlatmayı nasip etsin hamileliklerimizi,hakikaten zor bir durummuş
Proluton iğnemi de 2 gün aksattım,etkisi olabilir mi acaba?inşaallah bugün yaptırabilirim.
Kızlar dua istiyorum iszden,kuzularım azıcık uyusun arada,aşağılarda gezmesin,kasılmam da olmasın,sürekli aklım bunda:KK43:
Ben çıkıyorum görüşmek üzere!

Amin Allah razı olsun canım,elimden geldiğince girmeye çalışırım da bu aralar yoğunluk olabilir.

Amin Canım Allah razı olsun,bayağıdır yazmıyorsun sen de,nasılsın?Ben de seni merak ediyorum.

Amin canım Allah razı olsun,öyle deme aksu zaten aklıma gelince kötü oluyorum ya 1 hafta 2 hafta daha çalışayım derken birşey olursa diyorum Allah korusun..yok ama bana bir korku gerekiyordu herhalde,bayağı korktum,Rabbim yardım eder de şu birkaç günü de atlatırsam Allah'ın izniyle inşaallah..tam son dk bizi yüzüstü bıraktı demesinler istiyorum arkamdan,bir yandan da kuzularıma birşey olmasın istiyorum,Allah'ım yardım eder inşaallah,sizlerin de dualarıyla..
Bu arada kıyafet konusunda da bence küçüklerden çok alma,kime sorsam nereyi okusam hep çabul büyüyorlar diye söylüyorlar,bırak prematüreyi birçok kişi 0-3 ayın bile ellerinde kaldığını söylüyor giydiremeden..

sağol canım,23 gün de çokmuş ya,benim çalışma gününe vurunca az günüm var çok şükür ama saat bakımından uzun,uzanamadığım için,hareket etmek zorunda olduğum için yoruluyorum.bir de çok yaramaz hatta buraya yazdığım için üzülüyorum ama terbiye almamış gençlerin olduğu sınıflar var,onlara sinirlenince de kasılmaya etkisi oluyor,Allah yardımcımız olsun inşaallah,ben de seni öpüyorum.
Canim birazda yorulduğun için ister istemez kendini daha çok dinliyosun. Geçen alisveristen sonra cok kasilma olunca biraz araştirmistim bebekler çok hareketli olunca da kasilmaya sebep oluyormuş ama yalancı kasılma kötü birşey değil yani... Kasilmaya en iyi gelen şey ise bol su içmek...
Ya ben bu küçük beden olayini abarttim herhalde değil 0-3 ayliktan büyük 0-3 aylik bile hiç almadim diyebilirim :KK43: olmadi hafta olarak inşallah iyi olursak ya doğumdan önce ya doğumdan sonra annemler cikip alir birşeyler. 2.5 kilo bile dogsalar aldiklarimi 1 aya yakin giyerler inşallah. Hoş tek kuzucuklarim tosun gibi olsun küçük gelse de olur... Ay bide bunlar hep penye üşümez mi kuzular :KK43: Herşey yolunda giderse inşallah nisan gibi olur doğum acaba 1-2 tanede kadife polar gibi tulum mu alsam gerekirse penye üstünden giyerler...
Günaydın canlar, 524. sayfaya geldim şükür.
Ufak ufak sizleri yaşamak müthiş, iyi ki varsınız...:nazar::nazar::nazar:
Bende senin gibi bütün sayfalari okumuştum :KK1: zor oluyor ama çok faydası oluyor Canim :KK16:
Kızlar ya diş etlerim kanamaya başladı:KK43:ağzımda kan tadı var hep:KK50:
Canim yeni mi başladi daha benim şimdiden var hep de ayni yer kaniyor. Ama normal mis hamilelikte...
Merhaba hanımlar. Ben artık duvarlara tutunarak yürüyorum. Yataktan birinin desteği olmadan kalkamiyorum. Büyük ihtimalle cuma günü doğum olacak. Her şeyimiz hazır odamizi da ayarladik hastanede evde heyecanla bekliyoruz. Lütfen bize dua edin her şey yolunda gitsin. Ben de sizler için dua edeceğim doğumdan önce ve sonra. Hepinizi öpüyorum:KK16:
Ayy cuma büyük gün yani :KK16: inşallah herşey yolunda gider Rabbim kolaylaştirsin saglikla kuzucuklarini kucakla :KK16: bize de haber vermeyi unutma olur mu :KK16:

Kızlar bebek yastığı alçakmı olur yüksekmi?
İlk başlarda yastik kullanmamali diye biliyorum Canim... Önemli şeyler hastaneden cikmadan çocuk doktoruna falan danismali...
canıeç yatıyordu misal gece 1dem ben en buyuk sorunum oğlumun gazı kızımında sebebsiz yere ağlamasıydı..oğluma gaz ialacı olarak subsimplex ve herbix veriyorduk iyiy geliyordu..ama kızım ilk 3ay çok gec yatıyotdu.mesela saat1de.ama saat 10gibi başlıyordu aglamaya ve bişey yapamıyorduk..ne zaman büyüdüler oyuncak nedir bildi,ler emeklemeye başladılar o zaman biraz nefes aldım ama ondan öncesi kabus gibiydi...mesele sadece acıkma değil ilgi istiyorlar kucak istiyorlar vb.bi dolu şey...o yüzden kesinlikle destek al canım

gebelilkte hormonlar değişir zaten çok normol bu kafanı çok takma zamanla herşey düzeliyor yaşlarına girdiklerinde çok farkedeyor mesela...birde bence destek almalısın yalnız başına bakmak başlarda çok zoor ve yorucu..haa olmaz değil ama kendiniz çok yıpranırsınız buda annelik kalitenizi ve ruh sağlığınızı derinden etkiler..

aksucum bolca al kıyafet ama başlarda küçük al ben 0 3 ay almıştım...benim kzım 2400 oğlum 2650 dogdu.tam 38 de doğum yaptım epudural sezeryan oldum ve çok rahat bi doğumdu..
Maşallah Canim güzelmiş kilolari. Ben 0-3 ay hiç almadim nerdeyse daha küçük beden satan yerlerden alisveris yaptim. 0-3 aylik senin bebislere oldu mu kaç ay giyebildiler?
hepinize sağlıklı ve hayırlı bir gün diliyorum arkadaşlar.dün sağlık ocagında tetenoz aşım vuruldu kolum ve tüm vücudum ağrıyor aksilik ya öksürük ve balgam da artısı oldu grip oluyorum galiba dualarınızı bekliyorum tahlil verdim akşamüstü alıncak henüz kan hapına başlamamıstım aile hekimim niye başlamadın daha diye kızdı e doktor vermedi napayım belki coraspin kullandığımdandır var mı içinizde coraspin ve kan hapını(ferrom mu ne demişti doktorum) birlikte kullanan? zararlı mı acaba ?
Sanmiyorum Canim bende hem coraspin hem demir kullaniyorum... Kansizlik var bende ama yoksa da belli haftadan sonra yine de demiri kullanmak gerektiğini duymuştum. İkiz olunca daha da gereklidir bence...
Ya kizlar bebeklrr alt taraftan vurdukça surekli çisim geliyor.sanki idrar keseme vuruyorlar sizdede oluyormu bi cvp ne olur
Canim benim de çok sık geliyor öyle böyle değil :KK1: ama bebek hareketleri ile pek ilişkisi dikkatimi çekmedi.
Merhaba Arkadaşlar Nasılsınız

Ne yazacağımı bilemedim bir selam vereyim dedim. :KK16:
İyi yaptin Canim :KK16: nasilsin? Var mi bulantin falan? Uykun geliyor mu sürekli :KK1:
cevaplarınız için teşekkür ederim kızlar sonuçlarım geldi kan cok düşük değil ama idrarda lökasit pozitif cıkmıs annem gitmişti almaya doktor birşey dememiş haftaya perşembe kadındoğumcumla randevum beklemeli miyim yoksa burda başka bir doktora mı gitmeliyim??
Değer vermiş mi Canim? İdrarini yaparken ağri yanma oluyor mu? Eğer yoksa bol su içerek (su cidden önemli 3 litreden az olmasin) doktor kontrolünü bekleyebilirsin bence...
Kızlar merhaba.
Bugün doktor teyzemizle randevumuz vardı maşallah kuzucuklarım gayet iyi. Biri 1247 gr 38.5 cm :nazar: Digeri 1120 gr 37.5 cm :nazar: Gelişimleri gayet iyiyimiş bi tanesinin gelişimi hatta 1 hafta önde dedi. bi sorunumuz yok allaha şükür eger böyle giderse 3 kg dogurursun dedi :))) 1 ay sonraya randevu verdi ondan sonra randevularımız sıklaşcak nts ye filan baglancakmışım.Allah hepimize hayırlı dogumlar nasip etsin :nazar:
Maşallaaah kuzucuklaraaa kocaman olsunlar inşallaah :KK16:
selam arkadaşlar ben de 4 aylık hamileyim 16 haftalık bir heyecanım var. ikizlerimin cinsiyetini henüz öğrenemedim büyük merak içimdeyim
Hoşgeldin Canim:KK16: cinsiyet cidden heyecanli kisimlarindan :KK1: Rabbim gönlüne göre versin...

aa bendede oluyor dediğin gibi içim kalkıyor sanki o kasılma demkkki ozaman ilaçmı vermeli doktor onun için

maşallah canım kiloları süper benimkiler 26+1 di cumartesi 793-720 idi çok zayıflar:KK43:

Zamanla toplanırlar canım üzülme beslenmene dikkat et saglıklı yararlı şeyler yemeye calış tabi arada kaçamaklar olucak :))

Canim çok sevindim kızlarina Maşallaaah :KK16: plesentana daha da sevindim... Bu kilo olayi hiç belli olmuyor benim de bir öncekinden oğlum 30 gr fazlaydi detayli da nerdeyse kizim geçmiş maşallah. Gerçi insan tırsiyoo şimdide merak ediyorum inşallah oğlusum yavaş kilo almiyodur diye:18: kaç dediler bu arada kilolarina:nazar: Canim hafta sinda olmalari belki de daha iyi istenilen o çünkü ...

Ayy teyzesi evet büyümüş kızım aynı olmuşlar nerdeyse cok sükür..plesentamiz da yukarı çıkmış bugun iyi haberlerle geldik..simdi aşıya gidiyorum..evet tetenoz aşısı:KK43:

Büyümüş teyzesi kardeşine yetişmiş ama tam 22+2 olmuş ikisi de günlerini asla bi gun bile gecmiyorlar yani..bunlar çiti piti kızlar olucak anladık:)

Ohhhhh maşşallah hadi gözün aydınnnnn:nazar::emir_bebek:
Ay niye önden önden gitsin annesi zamanında gitmek varken ne aceleleri var alalalaaaaaaa:KK33:

cevaplarınız için teşekkür ederim kızlar sonuçlarım geldi kan cok düşük değil ama idrarda lökasit pozitif cıkmıs annem gitmişti almaya doktor birşey dememiş haftaya perşembe kadındoğumcumla randevum beklemeli miyim yoksa burda başka bir doktora mı gitmeliyim??

İdrarda lökositi çok takmıolar canım kültürde ürerse ilaç verio çok bol bol su iç şimdilik yanman falan olursa ararsın ilaç verir zatennnn geçmiş olsunnn:KK16:

selam arkadaşlar ben de 4 aylık hamileyim 16 haftalık bir heyecanım var. ikizlerimin cinsiyetini henüz öğrenemedim büyük merak içimdeyim

Hoşgeldinnnnnn..hayırlı uğurlu olsunnnnn

Canim bana doktor ilaç vermedi ama arkadaşlar verdiii :KK1: :KK1: diasparol magnezyum toz şeklinde... Bu kasilmalar normalmiş eğer çok sık ve düzenli araliklarla ve ağrili olursa sorun olabilirmiş. Sen magnezyumu yine sor doktoruna bence hem ne diyecek bize de yazarsin :KK1: benimki gerek yok diyor... Ayaginda bacaginda falan kramp oluyo mu asıl ona iyi geliyormuş. Benim yok şimdilik maşallah diyim de...

Günaydın kızlar,gece boyu kasılmalar devam etti,bi ara 2.20 de uyandım 3.30a kadar yatamadım,aklıma sedef geldi,30-32den sonra uyku yok demişti..uyumasam da razıyım kuzularım iyi olsun Rabbim,resmen saat tuttum,Allah'a şükür düzenli değildi,sonra uyuyakalmışım,neredeyse hastaneye gidelim diyecektim.
Şimdi de kuzularım aşağılara baskı kuruyor,çok korkutuyorlar beni.bir de dün yediğim birşey mi başka birşey mi etkildei bilmiyorum ama kuzularım hiç durmadı desem yalan olmaz,o uyanık kaldığım sürede bile sürekli hareket ettiler,çok hareket kötü birşeyin habercisi değildir inşaallah.bu durum birkaç kez olmuştu daha önce ve çok hareketli dönemden sonra sessiz dönemleri gelmişti,o da korkutuyor..Rabbim sağlıkla atlatmayı nasip etsin hamileliklerimizi,hakikaten zor bir durummuş
Proluton iğnemi de 2 gün aksattım,etkisi olabilir mi acaba?inşaallah bugün yaptırabilirim.
Kızlar dua istiyorum iszden,kuzularım azıcık uyusun arada,aşağılarda gezmesin,kasılmam da olmasın,sürekli aklım bunda:KK43:
Ben çıkıyorum görüşmek üzere!

Amin Allah razı olsun canım,elimden geldiğince girmeye çalışırım da bu aralar yoğunluk olabilir.

Amin Canım Allah razı olsun,bayağıdır yazmıyorsun sen de,nasılsın?Ben de seni merak ediyorum.

Amin canım Allah razı olsun,öyle deme aksu zaten aklıma gelince kötü oluyorum ya 1 hafta 2 hafta daha çalışayım derken birşey olursa diyorum Allah korusun..yok ama bana bir korku gerekiyordu herhalde,bayağı korktum,Rabbim yardım eder de şu birkaç günü de atlatırsam Allah'ın izniyle inşaallah..tam son dk bizi yüzüstü bıraktı demesinler istiyorum arkamdan,bir yandan da kuzularıma birşey olmasın istiyorum,Allah'ım yardım eder inşaallah,sizlerin de dualarıyla..
Bu arada kıyafet konusunda da bence küçüklerden çok alma,kime sorsam nereyi okusam hep çabul büyüyorlar diye söylüyorlar,bırak prematüreyi birçok kişi 0-3 ayın bile ellerinde kaldığını söylüyor giydiremeden..

sağol canım,23 gün de çokmuş ya,benim çalışma gününe vurunca az günüm var çok şükür ama saat bakımından uzun,uzanamadığım için,hareket etmek zorunda olduğum için yoruluyorum.bir de çok yaramaz hatta buraya yazdığım için üzülüyorum ama terbiye almamış gençlerin olduğu sınıflar var,onlara sinirlenince de kasılmaya etkisi oluyor,Allah yardımcımız olsun inşaallah,ben de seni öpüyorum.

Evdeyim canım yatıyorum ufak tefek sıkıntılarımız var ama elh. Aman stres ve sıkıntı yapma canım ben 1,5 ay önce bu yüzden yattım hastanede streslî bi günün bitiminde hastanede doğum yapacaktım az daha elh dualarla bu vakte kadar geldik..dikkat edin kendinize ötesi Rabbimin takdiri.. Neyse çok konuştum bizim de bi aksilik olmazsa haftaya Çarşamba doğum hayırlısı ile..dualarınızda hatırlarsanız sevinirim..

Bu arada doğum yapmış Yada yakın zamanda doğumu olan arkadaşlar bir şey soracağim Dr um bana genel anesteZi yapalım dedi de bebeklerin ikisinin de ters olmasından ötürü.. Sizin nasıl oldu yaa olacak ?? Epidural Yada spinal istiyordum da...

Kızlar dualarınıza ihtiyacımız var,
Arada burayada yazardı Hsst adındaki arkadaşımızı acil doğuma aldılar, 2 tane kızçe bekliyo, 31 haftalıktı.
Noolur dualarınızı esirgemeyin, doğum sonrası bilgi veririm size.
Allah hepinizden razı olsun...:nazar::nazar::nazar:

Eylülcüm, inş tekrarlamaz kasılmalar. Geçmiş gitmiş olsun inşallah..
Belki de kuzucukların seni düşünüp dinlenmen için yaramazlık yapmışlardır.
Uyu, dinlen bol bol.. dua edicem size :KK54:

Günaydın herkese :KK3:

Allah razı olsun canım,inşaallah sadece kuzuların yaramazlığı olsun sebep,sorun etmem hiç:)
Yarını da bir atlatabilsek hayırlısıyla,haftaya rapor alıcam inşaallah.Duan için de Allah razı olsun.

Canım ya dikkat et inşallah birşey olmayacak ama en kısa sürede rapor al riske atma...

İnşaallah cnm,rapor isteyeceğim Allah'ın izniyle.

canım çok geçmiş olsun hepimizin yaşayabileceği şeyler bunlar aman bebekler sağlıklı olsun da okulda çok yoruyo ben artık alt kattaki sınıflara gidince nefes nefese kalıyorum üst kata çıkınca az kaldı merak etme dinlenmek ii gelir bende şimdi rapor aldım yazılı haftasında ama gidecek halim yoktu grip ateş perişan oldum dönünce bisürü iş bekliyo beni allah yardımcın olsun dualarım seninle

Aynen üst katlara nefes nefese çıkıyorum,merdivenlerde hık diye gideceğiz Allah korusun.Boşver iyi yapmışsın,sebepsiz değil ya,hamilelikte grip inanılmaz zormuş ben de tecrübe ettim geçen haftalarda,o halde bi de çalışmak çok daha zor.

Korkma kuzumm:))benimkiler 28. haftadan beri aşağıdalar napıyolarsa orda:)biri başaşağı döndü zaten 30. haftada.normal şeyler bunlar canım hepimiz aynı şeyleri yaşıyoz ama yinede korkuyoz.iğneyide benimde bi kaç gün aksattığım oluyo bişey olmaz allahın izniyle.son iğnem kaldı o kadar seviniyorumki:)kalçam yeşerdi artık:)

Sabah iğnemi olup işe öyle gittim,inşaallah iyi gelmiştir kuzularıma.İçeri girdim,dr.un yanında mümessil vardı ben girer girmez,bu da hamile hastamız,karnı burnunda doğurmak üzere dedi,ya Allah izin verirse inşaallah 36-37leri görürüz niye öyle dedi bu kadın bak zaten erken doğum korkusu yaşıyoruz hepimiz..kasılmaları söyledim,dr gittin mi dedi,yok düzensiz geliyor ve yorgun olduğum günler yoğunlaşıyor dedim,doğuma doğru yalancı kasılmalar olurmuş onu söyledi,dr git dedi bi de.hafta sonu gitmeyi düşünüyordum ama geç olmaz inşaallah:KK43: Olmaz di mi kızlar,hep eşim de yavrularını görsün diye o şekilde ayarlamaya çalışıyorum,inşaallah kötüleşmeyiz,öyle birşey olursa giderim zaten h.sonunu beklemeden..en büyük korkularımdan biri doğum başlayacak da ben anlamayacağım durumunu yaşamak,inşaallah hiçbirimizin öyle olmaz.amin.

Kızlar ya diş etlerim kanamaya başladı:KK43:ağzımda kan tadı var hep:KK50:

benim çooook uzun zamandır böyle.uyandığımda ağzımda kan tadı oluyor hep,diş fırçalarken ya da meyveyi bıçakla kesmeden
ısırırsam da kanıyor.

Eylüül.. Sinirlenmemeye dikkat et kuzum..ben gecen gun esime sinirlendim aptalca bi sebeple bi anda karnımın kaskati oldugunu gordum..bak kendini yorma kim ne derse desin ikiz hamilesin sen..

inan çok zorluyorum ama öyle gençler var ki bazen yaptıklarına aklımız hayalimiz duruyor,sanki biri bizi özellikle delirtsin die onları tutmuş gibi,az kaldı diyorum AllaH'ın izniyle,sabretmeye çalışıyorum.kızlarının da iyi olmasına çok sevindim,gözünüz aydın canım.

Merhaba hanımlar. Ben artık duvarlara tutunarak yürüyorum. Yataktan birinin desteği olmadan kalkamiyorum. Büyük ihtimalle cuma günü doğum olacak. Her şeyimiz hazır odamizi da ayarladik hastanede evde heyecanla bekliyoruz. Lütfen bize dua edin her şey yolunda gitsin. Ben de sizler için dua edeceğim doğumdan önce ve sonra. Hepinizi öpüyorum:KK16:

Canım bu kadar ağırlaşılıyor demek,benim de birkaç gündür eve geldiğimde yorgunluktan sanırım bacaklarım ayaklarım şişmiş oluyor,çok zorlanmaya başladım,sen çok daha sıkıntıdasındır elbet.Allah yar ve yardımcın olsun,hayırlı,kolay bir doğum olsun ve en önemlisi yavrularını sağlıkla kucağına al inşaallah,dua edicem AllaH'ın izniyle,fırsat bulduğunda sağlığından haberdar et bizleri.

Kızlar bebek yastığı alçakmı olur yüksekmi?

Canım bebeklere bir süre yastık kullanılmadığını söyledi bir ark.ım,bebeği şimdi 1 yaşına girdi,ona soruyorum çoğu şeyi.

Ya kizlar bebeklrr alt taraftan vurdukça surekli çisim geliyor.sanki idrar keseme vuruyorlar sizdede oluyormu bi cvp ne olur
bana da oluyor canım.

Canim birazda yorulduğun için ister istemez kendini daha çok dinliyosun. Geçen alisveristen sonra cok kasilma olunca biraz araştirmistim bebekler çok hareketli olunca da kasilmaya sebep oluyormuş ama yalancı kasılma kötü birşey değil yani... Kasilmaya en iyi gelen şey ise bol su içmek...
Ya ben bu küçük beden olayini abarttim herhalde değil 0-3 ayliktan büyük 0-3 aylik bile hiç almadim diyebilirim :KK43: olmadi hafta olarak inşallah iyi olursak ya doğumdan önce ya doğumdan sonra annemler cikip alir birşeyler. 2.5 kilo bile dogsalar aldiklarimi 1 aya yakin giyerler inşallah. Hoş tek kuzucuklarim tosun gibi olsun küçük gelse de olur... Ay bide bunlar hep penye üşümez mi kuzular :KK43: Herşey yolunda giderse inşallah nisan gibi olur doğum acaba 1-2 tanede kadife polar gibi tulum mu alsam gerekirse penye üstünden giyerler...

içmeye çalışıyorum cnm zaten böbreklerim de ağrı yapıyor,iş çıkışından beri de böbrek ağrım var,eşim gelince portakal suyu sıkar bana inşaallah,iyi geliyor gibi.canım Allah razı olsun aşırı hareketin kasılmaya sebep olduğunu bilmiyordum,peki neden bazen çok aşırı hareketli oluyorlar acaba,yanlış birşey mi yapıyoruz,bilsem ona göre hareket ederdim açıkçası,kasılma ağrısız da olsa hepimizi korkutan birşey sonuçta.
canım annen yada sen örgü biliyorsanız yelek filan örebilirsin,ya da 1-2 polar tarzı birşey al bahar da olsa hem hava değişken oluyor hem de bebekler hassas.

Evdeyim canım yatıyorum ufak tefek sıkıntılarımız var ama elh. Aman stres ve sıkıntı yapma canım ben 1,5 ay önce bu yüzden yattım hastanede streslî bi günün bitiminde hastanede doğum yapacaktım az daha elh dualarla bu vakte kadar geldik..dikkat edin kendinize ötesi Rabbimin takdiri.. Neyse çok konuştum bizim de bi aksilik olmazsa haftaya Çarşamba doğum hayırlısı ile..dualarınızda hatırlarsanız sevinirim..

Evet canım yazmıştın hastaneye yatış sebebini,gerçekten rahat olmakla stresli olmak arasında çok fark var,kendimi ne kadar yormamaya çalışsam da beden isyan ediyor,eski çıtı pıtı hallerimiz yok ki yoruluyoruz işte.Alla'ın izniyle şu haftayı da sağ salim atlatalım rapor ayarlamayı ve dinlenebilmeyi ümit ediyorum inşaallah. doğumun çok yaklaşmış,bilmiyordum canım,Allah bir avazda kurtarsın derler ya kolaycacık ve hayırlı şekilde olsun doğumun inşaallah,kuzuların küvöz yüzü görmeden sağ salim evinize gidebilin inşaallah.Haber ver fırsat bulunca olur mu,merak ederiz.Sen de bizim için dua et inşaallah.

Kızlar handeye tlf.dan msj attım ama dönmedi,belki uyuyordur,belki tlf onda değil,daha yeni aldım numarasını,hiç konuşmadık,ortam kalabalık mı ağrısı sızısı var mı müsait mi bilemedim o yüzden aramadım,yazarsa haber veririm inşaallah. inşaallah üçü de çok iyidir.

Çok yorgunum yine,dayanıksızlaşıyorum gün geçtikçe sanki.Allah'a bin şükür yine de,yavrularım iyi olsun da gerisi mühim değil.

Kızlar dualarınıza ihtiyacımız var,
Arada burayada yazardı Hsst adındaki arkadaşımızı acil doğuma aldılar, 2 tane kızçe bekliyo, 31 haftalıktı.
Noolur dualarınızı esirgemeyin, doğum sonrası bilgi veririm size.
Allah hepinizden razı olsun...:nazar::nazar::nazar:

Allah yardımcıları olsun,haklarında hayırlı olan doğumun durdurulması ise başarırlar inşaallah.Doğum hayırlıysa sağ salim ve sağlıklı şekilde atlatırlar inşaallah.Ben de çok korkuyorum artık,birebir anlayamam ama anlamaya çalışıyorum arkadaşını,inşaallah güzel haberler vermek nasip olur,dua edicem.

Canim çok geçmiş olsun... Yok Allah korusun bebişlere birşey olmazda ateşe dikkat çok çıkarsa doktara git mutlaka...

Canim benim de biri solda birisi sağda bende hep sola yatiyorum, sola yatmak iyi diyorlar ama benim de aklima gelmiyor değil oradaki be iş rahatsiz oluyor mu diye:KK1: senin haftalarinda daha hiç rahatsiz olmazlar ama... Kuzularimiz amniyon sıvısında Allah tarafindan en korunakli yerdeler inşallah hiçbirsey olmaz inşallah...
Canim gel istediğin zaman bizde bazen havadan sudan sohbet ediyoruz işte :KK16:

Çok sağol canım aminn... Cümlemiz inşallah... Canim pek çoğumuzun (benim de) tedaviyle bebişleri ister istemez endişeler de daha çok artiyor, 6 sene baya da beklemişiniz maşallah mukafaatin çifter olmuş... İnşallah rahat bir hamilelik geçirip kuzularini sağlikla kucaklarsin :KK16:
Canim benim de bulantim çok değildi, iki gün varsa bir gün yok oluyordu bende endiseleniyordum kizlara sorunca rahatlamiştim biraz. Burda hiiç bulantisi olmayan arkadaşlarimizda oldu, ilerleyen aylara rağmen bulantisi devam eden de kişiye göre değişiyor yani. İnşallah senin de çok fazla olmaz zor çünkü :KK1:

Benim 8.haftaya kadar hiçbirşeyim yoktu midem gayet normaldi hatta gittim doktora sordum endişe edip bana güldü ve bulantı olmaması allhın bir lütfu ben kendime nazar ettim ertesi gün başladı en kötü 7haftam öyle her sabah öğür öğür şeklinde geçti onun için her mide bulantının olmadığı gün allah şükür et :KK34:ha ayrıca böyle şeyler inan herkeste farkli doğuma kusarak gittim diyenden var hüç olmadı diyende ama genel anlayış 14.haftada kesildiğ şeklinde biz ikiz olunca pek genele uymuyoruz sanırsam:KK53:

Ben bir kere bile elevet decavit vs içmedim doktorum gerek yok dedi.folik asitide 8.hafta bıraktırdı tamam kapandı omurgası yeter diye .yemeğine içmene dikkat ettiğin sürece hiç sıkıntı olacağını düşünmüyorum.ilerleyen haftalarında kan değerlerin düşerse demir verir doktorun zaten.

Aksu81 canim benim midemde bulanmiyor uykum da gelmiyor sukur. Hatta ise gitnek için 5.30 da kalkiyorum ilerde ne yapacam bilmiyorum

Evet canım ben hala kullanıyorum coraspirin ve decavit..hatta bi ara ihmal ettim doktor beslenmeleri için önemli dedi artık gun gun dikkatli atıyorum..kan hapına bende başlamadım daha saglık ocağı sordu doktor daha vermedi dedim tamam dedi Hemsire..

Tabi arada selam ver iyi oluyo irtibatı kesme:) bu arada telefondan mı giriyosun bilmiyorum..sag üstte kullanıcı kontrol paneli profil ayarlarından cocuğunuzun muhtemel dogum tarihi yazan yeri doldur ve kaydet:)

Tesekkur ederim canim. Simdi deniyorum :)

X