2014 ikiz anneleri

Sen bütün dondurulmuşları almak istiyodun dimi:))
Ins allah izin verirse...
simdi hepimiz tek tek dökülüyoruz ya:)
annemin bi sözü aklıma geliyo:)
kizi kızken övme de evlendiğinde öv..hatta evlendiğinde övme beşiğin ardında öv:)
büyükler dogru demiş inanki evlenince bi tuhaf oluyoruz hadi atlattık hamileyken döküldük hepimiz:)):KK1:

Eylüül.. Sinirlenmemeye dikkat et kuzum..ben gecen gun esime sinirlendim aptalca bi sebeple bi anda karnımın kaskati oldugunu gordum..bak kendini yorma kim ne derse desin ikiz hamilesin sen..

Kızlar birazdan hazırlanıp doktor amcaya ordan saglık Ocağı'na aşı olmaya gidiyoz..ordan anneanneye gececez..iyi haberlerle gelmeyi istiyorum dua edin bize..küçük kuzum da nisbeten büyümüş olsun..

Merhaba hanımlar. Ben artık duvarlara tutunarak yürüyorum. Yataktan birinin desteği olmadan kalkamiyorum. Büyük ihtimalle cuma günü doğum olacak. Her şeyimiz hazır odamizi da ayarladik hastanede evde heyecanla bekliyoruz. Lütfen bize dua edin her şey yolunda gitsin. Ben de sizler için dua edeceğim doğumdan önce ve sonra. Hepinizi öpüyorum:KK16:

Merhaba hanımlar. Ben artık duvarlara tutunarak yürüyorum. Yataktan birinin desteği olmadan kalkamiyorum. Büyük ihtimalle cuma günü doğum olacak. Her şeyimiz hazır odamizi da ayarladik hastanede evde heyecanla bekliyoruz. Lütfen bize dua edin her şey yolunda gitsin. Ben de sizler için dua edeceğim doğumdan önce ve sonra. Hepinizi öpüyorum:KK16:

Beni anlatıyosun sanki:)bacaklarımı açarak ve duvarlara tutunarak yürüyorum:)komik oluyo:)allahın izniyle kuzularımızı kucağımıza alcaz inşallah

Ne gibi zorlukları var canım anlatırmısın biraz?aynı anda acıkmalarımı uyumalarımı....
canıeç yatıyordu misal gece 1dem ben en buyuk sorunum oğlumun gazı kızımında sebebsiz yere ağlamasıydı..oğluma gaz ialacı olarak subsimplex ve herbix veriyorduk iyiy geliyordu..ama kızım ilk 3ay çok gec yatıyotdu.mesela saat1de.ama saat 10gibi başlıyordu aglamaya ve bişey yapamıyorduk..ne zaman büyüdüler oyuncak nedir bildi,ler emeklemeye başladılar o zaman biraz nefes aldım ama ondan öncesi kabus gibiydi...mesele sadece acıkma değil ilgi istiyorlar kucak istiyorlar vb.bi dolu şey...o yüzden kesinlikle destek al canım

Benim sorum var =)) surekli ayni soruyu soruyorum cunku henuz atlatamadim.. ben 9 haftalik tek yumurta ikizlerine hamileyim. . Ozellikle son 1 haftadir aglama krizlerine giriyorum. Bir anda bunaliyorum. . Sıkıntılar basıyor. . Durduk yere Ağlıyorum. . Nasil olucak ne yapacağım gibi sorular kafamda dolaşıyor. . Birde aglamalarim olunca cook zor oluyor. . Ne yapmalıyım. .
gebelilkte hormonlar değişir zaten çok normol bu kafanı çok takma zamanla herşey düzeliyor yaşlarına girdiklerinde çok farkedeyor mesela...birde bence destek almalısın yalnız başına bakmak başlarda çok zoor ve yorucu..haa olmaz değil ama kendiniz çok yıpranırsınız buda annelik kalitenizi ve ruh sağlığınızı derinden etkiler..

aksucum bolca al kıyafet ama başlarda küçük al ben 0 3 ay almıştım...benim kzım 2400 oğlum 2650 dogdu.tam 38 de doğum yaptım epudural sezeryan oldum ve çok rahat bi doğumdu..

Günaydın anneleeeer:) sabah sabah kimse yok mu? Biz bugun 12 de doktor amcaya gidiyoz bakalım küçücük kızımız hala formunu koruyo mu bi bakicaz:) dün gece baya bi spor yaptılar sanırım doktor görmeden once kondisyonu sağlamak için:) göbeğim dalga dalga oldu resmen babamiz sok oldu noluyo bunlara resmen içerde çıldırıyorlar diye:)
handeden iyi haberler bekliyoruz bugun kuzuları geliyo süper annemizin:)

Canım iyi haberlerle sağlıkla gel inşallahhhh..büyüdü kız bebik annesi sıkıntı yok onun tarzı o tosbiklikten hoşlanmıo anlamadınız siz onu hiç yaaaa:KK34:
Haber et çıkınca merak ettirmeeee

Kızlar ya diş etlerim kanamaya başladı:KK43:ağzımda kan tadı var hep:KK50:

Benimde diş fırçalarken kanıyo sabah kalktığımdada kan tükürüyorum dr ye sordum normal bol bol c vitamini al devam ederse c vitaminini ilaç olarak veririz dedi bi sürü meyve yiyorum ama azalmadı cumartesi tekrar sorucam gidince sölerim sanada..

Allah kolaylık versinnnn çok çokkkkk sağlıkla gelmişin bu zamana ya geriside su gibi geçer :KK16:hayırlı sağlıklı olsun bebiklerin şimdiden:nazar:

Kızlar bebek yastığı alçakmı olur yüksekmi?

Bazı doktorlar hiç yastık koymayın dio ama ben boğulma önleyici yastıklardan alıcam gördüğüm kadarıyla onlarda hem çok alçak hemde sert ..yuöşak ve kocaman olmicak aman allah korusun sonra felaket:KK43:

Canım iyi haberlerle sağlıkla gel inşallahhhh..büyüdü kız bebik annesi sıkıntı yok onun tarzı o tosbiklikten hoşlanmıo anlamadınız siz onu hiç yaaaa:KK34:

Benimde diş fırçalarken kanıyo sabah kalktığımdada kan tükürüyorum dr ye sordum normal bol bol c vitamini al devam ederse c vitaminini ilaç olarak veririz dedi bi sürü meyve yiyorum ama azalmadı cumartesi tekrar sorucam gidince sölerim sanada..

Allah kolaylık versinnnn çok çokkkkk sağlıkla gelmişin bu zamana ya geriside su gibi geçer :KK16:hayırlı sağlıklı olsun bebiklerin şimdiden:nazar:

Bazı doktorlar hiç yastık koymayın dio ama ben boğulma önleyici yastıklardan alıcam gördüğüm kadarıyla onlarda hem çok alçak hemde sert ..yuöşak ve kocaman olmicak aman allah korusun sonra felaket:KK43:

Kalsiyum eksikliğide diş eti kanaması yapıyo galşba,sütte içiyorum ama:KK43:yastık bende alçak yapmıştım canım kararsız kaldım bi soruyum dedim:)

hepinize sağlıklı ve hayırlı bir gün diliyorum arkadaşlar.dün sağlık ocagında tetenoz aşım vuruldu kolum ve tüm vücudum ağrıyor aksilik ya öksürük ve balgam da artısı oldu grip oluyorum galiba dualarınızı bekliyorum tahlil verdim akşamüstü alıncak henüz kan hapına başlamamıstım aile hekimim niye başlamadın daha diye kızdı e doktor vermedi napayım belki coraspin kullandığımdandır var mı içinizde coraspin ve kan hapını(ferrom mu ne demişti doktorum) birlikte kullanan? zararlı mı acaba ?

Büyümüştür annesi:)tetanozmu olcaksın canım.
Ayy teyzesi evet büyümüş kızım aynı olmuşlar nerdeyse cok sükür..plesentamiz da yukarı çıkmış bugun iyi haberlerle geldik..simdi aşıya gidiyorum..evet tetenoz aşısı:KK43:
Allah kolaylık versin bir avazda kurtarsın canım ins bize de dua et..
Kızlar bebek yastığı alçakmı olur yüksekmi?
Ilk zaman yastık kullanılmaz canım tehlikeli..yastığı arkasına önüne koyabilirsin yan yatış için..sallamak istersen kullanıcaksın birde o yüzden biraz büyükçe alçak bi yastığın olsun..

Büyümüş teyzesi kardeşine yetişmiş ama tam 22+2 olmuş ikisi de günlerini asla bi gun bile gecmiyorlar yani..bunlar çiti piti kızlar olucak anladık:)

sedeffff nerlerdesin kız senı topik topik arıyorum nasılsın ne kadar kaldı doğuma canım umarım ıyısındır

hepinize sağlıklı ve hayırlı bir gün diliyorum arkadaşlar.dün sağlık ocagında tetenoz aşım vuruldu kolum ve tüm vücudum ağrıyor aksilik ya öksürük ve balgam da artısı oldu grip oluyorum galiba dualarınızı bekliyorum tahlil verdim akşamüstü alıncak henüz kan hapına başlamamıstım aile hekimim niye başlamadın daha diye kızdı e doktor vermedi napayım belki coraspin kullandığımdandır var mı içinizde coraspin ve kan hapını(ferrom mu ne demişti doktorum) birlikte kullanan? zararlı mı acaba ?
Ben hem coraspin hem demir kulladım canım.coraspini kestim artık doğuma az kaldığı için
Ayy teyzesi evet büyümüş kızım aynı olmuşlar nerdeyse cok sükür..plesentamiz da yukarı çıkmış bugun iyi haberlerle geldik..simdi aşıya gidiyorum..evet tetenoz aşısı:KK43:

Allah kolaylık versin bir avazda kurtarsın canım ins bize de dua et..

Ilk zaman yastık kullanılmaz canım tehlikeli..yastığı arkasına önüne koyabilirsin yan yatış için..sallamak istersen kullanıcaksın birde o yüzden biraz büyükçe alçak bi yastığın olsun..

Büyümüş teyzesi kardeşine yetişmiş ama tam 22+2 olmuş ikisi de günlerini asla bi gun bile gecmiyorlar yani..bunlar çiti piti kızlar olucak anladık:)
Çook sevindim kuzum.bak plasentada çıkmış ama yinede yorma kendini dinlen.yastık bende kullanmayım o zaman.e kız dediğin ufak tefek olur daha sevimli olur annesi:))
sedeffff nerlerdesin kız senı topik topik arıyorum nasılsın ne kadar kaldı doğuma canım umarım ıyısındır
Burdayım tatlımm haftaya cuma büyük ihtimal doğumum:)sen nasılsın canım

Kızlar ya diş etlerim kanamaya başladı:KK43:ağzımda kan tadı var hep:KK50:

Canım benimmm geçmiş olsun valla bunlar ne hormonmuş herşeyimizi etkiliyo diş doktoru arkadaşım var gebelikte bu sorunlar iki katına çıkıyormuş gayet normalmiş benimde hergün burnum kanıyo burnum sürekli yara diğer kanama olmasında katlanıyoruz artık...

bende ilk bastan beri corasprin kullanıyorum , benım sana göre daha erken diğer ılaclar ıcın sanırım

X