2014 ikiz anneleri

Evdeyim canım yatıyorum ufak tefek sıkıntılarımız var ama elh. Aman stres ve sıkıntı yapma canım ben 1,5 ay önce bu yüzden yattım hastanede streslî bi günün bitiminde hastanede doğum yapacaktım az daha elh dualarla bu vakte kadar geldik..dikkat edin kendinize ötesi Rabbimin takdiri.. Neyse çok konuştum bizim de bi aksilik olmazsa haftaya Çarşamba doğum hayırlısı ile..dualarınızda hatırlarsanız sevinirim..

Bu arada doğum yapmış Yada yakın zamanda doğumu olan arkadaşlar bir şey soracağim Dr um bana genel anesteZi yapalım dedi de bebeklerin ikisinin de ters olmasından ötürü.. Sizin nasıl oldu yaa olacak ?? Epidural Yada spinal istiyordum da...
Sezeryanda da bebeklerin pozisyonunun önemli olduğunu bilmiyordum. Sonuçta ayni işlemi yapamiyolar mi uyumasan da belki sen panik olma diyedir. Bilgisi olan arkadaşlar yardimci olur Canim...
Haftaya çarşamba mi :KK16: kaç haftalik oluyorsunuz. Rabbim yardimcin olsun sağlikla kucakla kuzucuklarini...

Kızlar dualarınıza ihtiyacımız var,
Arada burayada yazardı Hsst adındaki arkadaşımızı acil doğuma aldılar, 2 tane kızçe bekliyo, 31 haftalıktı.
Noolur dualarınızı esirgemeyin, doğum sonrası bilgi veririm size.
Allah hepinizden razı olsun...:nazar::nazar::nazar:
Allah yardimcisi olsun Canim?inşallah bebisler sagliklidir kuveze girerler sanirim ama çabucak toparlansinlar Allah'in izni ile... Güzel haberlerini bekliyoruz...

9.haftadayım 10. hafta dedi bu yalnış mı girdim acaba. ama hesaplattığımda 10 ağustos diyor ultroson görüntüsündede 9. haftadayım. anlamadım :44:

Geçmiş olsun canım, dikkat et kendine. Doktorunu aramadın mı? Bence de kötü düşünme kesinlikle ama yarın doktoruna git mutlaka ve rapor al hemen, ben de senin gibiyim ısrarla herşeye yetişmeye çalışıyorum ama aslında hiçbişey bizden ve bebeklerimizden daha önemli değil şu anda...

Kaderiya, canım ben bu hafta başından beri raporluyum. Doğum iznim başlamadı henüz. Geçen cuma iş yerimde son günümdü. Allah'a bin şükür, kazasız belasız bu güne geldik. Aman kızlar, rapor aldığımdan beri çok rahatım. Karnım eskisi gibi sık sık kasılmıyo. Bel ağrılarım çok azaldı. E sinir stres de azaldı. Maşallah tabi hepsine :nazar::nazar: Rapor şansınız varsa hemen alın. Dediğin gibi hiçbişey kuzulardan kıymetli değil.

Yok cnm aramadım,çok şükür düzenli değil kasılmalarım ve burda konuşulduğu gibi çok şükür sancılı da değil,yorgunluk tetikledi biliyorum.canım yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik,okuldaki diğer hocaları yüzüstü bırakmak istemiyorum,perşembeyi atlatırasak hayırlısyla tamamdır en ağır işler bitiyor gibi.Kendime yapılmasını istemdiğim birşeyi başkasına yapmak istemiyorum,2 güncük daha yorulucam sonra Allah'ın izniyle dinlenirim inşaallah.dr.a da bu hafta gitmeyi düşünüyorum aslında,inşaallah acil birşey olmadan sırf biz istediğimiz için tıngır mıngır gideriz dr.a. duana talibiz.çıkıyorum kızlar yorgunum,Allah' a emanet herkes.

Eylül, korkuyorum senin için. Yani bişey olmaz, inşallah hepimiz 36 ları görcez ama rapor alsan nolur? bak ben de sen gibi yok sınav haftası geçsin, yok bilmem ne diye bekledim, sonra idrar yolu enfeksiyonu çıktı geçen cuma, eeeh dedim, evden çalışırım. şimdi evden çalışıp gönderiyorum. sen de rapor al lütfen. ben raporu aile hekimimden aldım bu arada. kadın çok iyi davrandı Allah razı olsun. hemen verdi. sen de al bak gitme. çok yakın haftalarımız, artık çok zorluk yaşıyorum ben eminim sen de yaşıyosundur. bel ağrıları, el ayak şişmesi falan... çok zor artık ders mers. lütfen rapor al.

Günaydın anneleeeer:) sabah sabah kimse yok mu? Biz bugun 12 de doktor amcaya gidiyoz bakalım küçücük kızımız hala formunu koruyo mu bi bakicaz:) dün gece baya bi spor yaptılar sanırım doktor görmeden once kondisyonu sağlamak için:) göbeğim dalga dalga oldu resmen babamiz sok oldu noluyo bunlara resmen içerde çıldırıyorlar diye:)
handeden iyi haberler bekliyoruz bugun kuzuları geliyo süper annemizin:)

Sen daha dur kuzum, neler neler göreceksin, o göbek ne şekillere girecek inanamazsın :KK1::KK1:

25 yaşındayım canım:)bilmem,kafaya koydum bidaha yaparsam 30 dan sona yapacam:)

Sedef, gençken yap kız bi tane daha :KK1::KK1: biz eşimle akıllanmadık, bu kuzular 2 yaşına gelsin, bi daha falan diyoruz ama bakalım tabi kısmet...

walla ben 15 dk ayakta durayım hemen kasılıorum ama dr normal demişti bana sancı yokken çok panik yapmıorum ben de inş. ii olursun salla işi yaa zor geçiosa hiçbişey bebişlerden önemli değil..benm de son 23 günüm işimde inş dayanabilirim :) öpüorum seni çok çok

Canım selam. Aynı şeyleri ben de yaşıyorum. maalesef artık bol bol yatmamız gerekiyor bizim. lütfen fırsat buldukça dinlen. ben çok faydasını görüyorum.

geçmiş olsun canım bende aynıydım ama direndim ilaç kullanmıycam diye ama çok zor atlattım şimdi daha iiyim pazardan beri yatak döşek yattım zaten 1 hafta raporluyum cumaya kadar yatıcam sıkıntıdan patlıyorum ama napcan bebeklere bişey olmasında

Gribi hala aşmaya çalışıyorum ben de... Kızlar asıl mesele ateş, aman ateşe dikkat edin. Bi de doktorum demişti ki eğer ateşle birlikte titreme olursa, mutlaka gel dedi. o zaman virüs kana geçer,bebeklere ulaşırmış Allah korusun, aman dikkat.

Günaydın canlar, 524. sayfaya geldim şükür.
Ufak ufak sizleri yaşamak müthiş, iyi ki varsınız...:nazar::nazar::nazar:

Ben de okumaya çalışmıştım canım olmamıştı. Allah sabırlar versin sana :)

Kızlar ya diş etlerim kanamaya başladı:KK43:ağzımda kan tadı var hep:KK50:

Sedef'im benim diş etlerim var ya haftalardır oluk oluk kanıyor. büyük bi problem mi ki bu???

Merhaba hanımlar. Ben artık duvarlara tutunarak yürüyorum. Yataktan birinin desteği olmadan kalkamiyorum. Büyük ihtimalle cuma günü doğum olacak. Her şeyimiz hazır odamizi da ayarladik hastanede evde heyecanla bekliyoruz. Lütfen bize dua edin her şey yolunda gitsin. Ben de sizler için dua edeceğim doğumdan önce ve sonra. Hepinizi öpüyorum:KK16:

AYyy ben çok heyecan yapıyorum bu doğum haberlerine... bi de gözlerim falan doluyo ya çok komik ya üfff zaten çok sulugözüm...

cevaplarınız için teşekkür ederim kızlar sonuçlarım geldi kan cok düşük değil ama idrarda lökasit pozitif cıkmıs annem gitmişti almaya doktor birşey dememiş haftaya perşembe kadındoğumcumla randevum beklemeli miyim yoksa burda başka bir doktora mı gitmeliyim??

Canım ben antibiyotik kullanıyorum idrar yolu enfeksiyonu için şu an. doktoruna danış mutlaka..

Arada burayada yazardı Hsst adındaki arkadaşımızı acil doğuma aldılar, 2 tane kızçe bekliyo, 31 haftalıktı.

Allah'ım yardımcısı olsun arkadaşın. ayy dua edelim kızlar. Yine şükür 30 u geçmiş ama yine de daha kalsa iyiydi bebişler.

selam kızlar birşey dikkatimi cekti galiba birçoğumuz öğretmen ben de kanamadan dolayı hastanede yattıktan sonra 2 hafta gitmedim okula 1 haftada 2.yazılılarımı yaptım bugün yine 3 günlük rapor aldım heryerim ağrıyor dün td aşısı yaptırmıstım üstüne bir de oksuruk olunca okula gidecek halim kalmadı yakında müdürüm beni norm fazlası göstercek diye korkuyorum :KK70:

9.haftadayım 10. hafta dedi bu yalnış mı girdim acaba. ama hesaplattığımda 10 ağustos diyor ultroson görüntüsündede 9. haftadayım. anlamadım :44:

Doğrudur Canim. 9+ diyince artik 10. Hafta olmuş oluyor. Yani diyelim ki 9+2'sin . 9 haftan bitmiş 10. Haftadan 2 gün altmışın, o zaman 9+ kaç olursan ol 10. Hafta diye geçiyor hepimizin öyle... Bi fazlasini söylüyorsun pek de güzel oluyo :KK1:

Evdeyim canım yatıyorum ufak tefek sıkıntılarımız var ama elh. Aman stres ve sıkıntı yapma canım ben 1,5 ay önce bu yüzden yattım hastanede streslî bi günün bitiminde hastanede doğum yapacaktım az daha elh dualarla bu vakte kadar geldik..dikkat edin kendinize ötesi Rabbimin takdiri.. Neyse çok konuştum bizim de bi aksilik olmazsa haftaya Çarşamba doğum hayırlısı ile..dualarınızda hatırlarsanız sevinirim..

Bu arada doğum yapmış Yada yakın zamanda doğumu olan arkadaşlar bir şey soracağim Dr um bana genel anesteZi yapalım dedi de bebeklerin ikisinin de ters olmasından ötürü.. Sizin nasıl oldu yaa olacak ?? Epidural Yada spinal istiyordum da...
Canım ters olmasıyla ne ilgisi varki?ikizler zten genelde ters durur.spinal olcak benim.
Haftası gzl canım,yaşam sınırını geçmişler inşallah bebekleri...rabbiö yawrularını ona bağışlasın
Allah razı olsun canım,inşaallah sadece kuzuların yaramazlığı olsun sebep,sorun etmem hiç:)
Yarını da bir atlatabilsek hayırlısıyla,haftaya rapor alıcam inşaallah.Duan için de Allah razı olsun.

İnşaallah cnm,rapor isteyeceğim Allah'ın izniyle.

Aynen üst katlara nefes nefese çıkıyorum,merdivenlerde hık diye gideceğiz Allah korusun.Boşver iyi yapmışsın,sebepsiz değil ya,hamilelikte grip inanılmaz zormuş ben de tecrübe ettim geçen haftalarda,o halde bi de çalışmak çok daha zor.

Sabah iğnemi olup işe öyle gittim,inşaallah iyi gelmiştir kuzularıma.İçeri girdim,dr.un yanında mümessil vardı ben girer girmez,bu da hamile hastamız,karnı burnunda doğurmak üzere dedi,ya Allah izin verirse inşaallah 36-37leri görürüz niye öyle dedi bu kadın bak zaten erken doğum korkusu yaşıyoruz hepimiz..kasılmaları söyledim,dr gittin mi dedi,yok düzensiz geliyor ve yorgun olduğum günler yoğunlaşıyor dedim,doğuma doğru yalancı kasılmalar olurmuş onu söyledi,dr git dedi bi de.hafta sonu gitmeyi düşünüyordum ama geç olmaz inşaallah:KK43: Olmaz di mi kızlar,hep eşim de yavrularını görsün diye o şekilde ayarlamaya çalışıyorum,inşaallah kötüleşmeyiz,öyle birşey olursa giderim zaten h.sonunu beklemeden..en büyük korkularımdan biri doğum başlayacak da ben anlamayacağım durumunu yaşamak,inşaallah hiçbirimizin öyle olmaz.amin.

benim çooook uzun zamandır böyle.uyandığımda ağzımda kan tadı oluyor hep,diş fırçalarken ya da meyveyi bıçakla kesmeden
ısırırsam da kanıyor.

inan çok zorluyorum ama öyle gençler var ki bazen yaptıklarına aklımız hayalimiz duruyor,sanki biri bizi özellikle delirtsin die onları tutmuş gibi,az kaldı diyorum AllaH'ın izniyle,sabretmeye çalışıyorum.kızlarının da iyi olmasına çok sevindim,gözünüz aydın canım.

Canım bu kadar ağırlaşılıyor demek,benim de birkaç gündür eve geldiğimde yorgunluktan sanırım bacaklarım ayaklarım şişmiş oluyor,çok zorlanmaya başladım,sen çok daha sıkıntıdasındır elbet.Allah yar ve yardımcın olsun,hayırlı,kolay bir doğum olsun ve en önemlisi yavrularını sağlıkla kucağına al inşaallah,dua edicem AllaH'ın izniyle,fırsat bulduğunda sağlığından haberdar et bizleri.

Canım bebeklere bir süre yastık kullanılmadığını söyledi bir ark.ım,bebeği şimdi 1 yaşına girdi,ona soruyorum çoğu şeyi.

bana da oluyor canım.

içmeye çalışıyorum cnm zaten böbreklerim de ağrı yapıyor,iş çıkışından beri de böbrek ağrım var,eşim gelince portakal suyu sıkar bana inşaallah,iyi geliyor gibi.canım Allah razı olsun aşırı hareketin kasılmaya sebep olduğunu bilmiyordum,peki neden bazen çok aşırı hareketli oluyorlar acaba,yanlış birşey mi yapıyoruz,bilsem ona göre hareket ederdim açıkçası,kasılma ağrısız da olsa hepimizi korkutan birşey sonuçta.
canım annen yada sen örgü biliyorsanız yelek filan örebilirsin,ya da 1-2 polar tarzı birşey al bahar da olsa hem hava değişken oluyor hem de bebekler hassas.

Evet canım yazmıştın hastaneye yatış sebebini,gerçekten rahat olmakla stresli olmak arasında çok fark var,kendimi ne kadar yormamaya çalışsam da beden isyan ediyor,eski çıtı pıtı hallerimiz yok ki yoruluyoruz işte.Alla'ın izniyle şu haftayı da sağ salim atlatalım rapor ayarlamayı ve dinlenebilmeyi ümit ediyorum inşaallah. doğumun çok yaklaşmış,bilmiyordum canım,Allah bir avazda kurtarsın derler ya kolaycacık ve hayırlı şekilde olsun doğumun inşaallah,kuzuların küvöz yüzü görmeden sağ salim evinize gidebilin inşaallah.Haber ver fırsat bulunca olur mu,merak ederiz.Sen de bizim için dua et inşaallah.

Kızlar handeye tlf.dan msj attım ama dönmedi,belki uyuyordur,belki tlf onda değil,daha yeni aldım numarasını,hiç konuşmadık,ortam kalabalık mı ağrısı sızısı var mı müsait mi bilemedim o yüzden aramadım,yazarsa haber veririm inşaallah. inşaallah üçü de çok iyidir.

Çok yorgunum yine,dayanıksızlaşıyorum gün geçtikçe sanki.Allah'a bin şükür yine de,yavrularım iyi olsun da gerisi mühim değil.
Seni bugün panik gördüm:)sakin ol bak kasılma yaşamayan yok aramızda.haftasonunu bekle derim ben canım,ne kaldı zaten eşinde görsün,sende boşuna panik yapıp bebeklerşde strese sokma annesi:))
Kaderiya, canım ben bu hafta başından beri raporluyum. Doğum iznim başlamadı henüz. Geçen cuma iş yerimde son günümdü. Allah'a bin şükür, kazasız belasız bu güne geldik. Aman kızlar, rapor aldığımdan beri çok rahatım. Karnım eskisi gibi sık sık kasılmıyo. Bel ağrılarım çok azaldı. E sinir stres de azaldı. Maşallah tabi hepsine :nazar::nazar: Rapor şansınız varsa hemen alın. Dediğin gibi hiçbişey kuzulardan kıymetli değil.

Eylül, korkuyorum senin için. Yani bişey olmaz, inşallah hepimiz 36 ları görcez ama rapor alsan nolur? bak ben de sen gibi yok sınav haftası geçsin, yok bilmem ne diye bekledim, sonra idrar yolu enfeksiyonu çıktı geçen cuma, eeeh dedim, evden çalışırım. şimdi evden çalışıp gönderiyorum. sen de rapor al lütfen. ben raporu aile hekimimden aldım bu arada. kadın çok iyi davrandı Allah razı olsun. hemen verdi. sen de al bak gitme. çok yakın haftalarımız, artık çok zorluk yaşıyorum ben eminim sen de yaşıyosundur. bel ağrıları, el ayak şişmesi falan... çok zor artık ders mers. lütfen rapor al.

Sen daha dur kuzum, neler neler göreceksin, o göbek ne şekillere girecek inanamazsın :KK1::KK1:

Sedef, gençken yap kız bi tane daha :KK1::KK1: biz eşimle akıllanmadık, bu kuzular 2 yaşına gelsin, bi daha falan diyoruz ama bakalım tabi kısmet...

Canım selam. Aynı şeyleri ben de yaşıyorum. maalesef artık bol bol yatmamız gerekiyor bizim. lütfen fırsat buldukça dinlen. ben çok faydasını görüyorum.

Gribi hala aşmaya çalışıyorum ben de... Kızlar asıl mesele ateş, aman ateşe dikkat edin. Bi de doktorum demişti ki eğer ateşle birlikte titreme olursa, mutlaka gel dedi. o zaman virüs kana geçer,bebeklere ulaşırmış Allah korusun, aman dikkat.

Ben de okumaya çalışmıştım canım olmamıştı. Allah sabırlar versin sana :)

Sedef'im benim diş etlerim var ya haftalardır oluk oluk kanıyor. büyük bi problem mi ki bu???

AYyy ben çok heyecan yapıyorum bu doğum haberlerine... bi de gözlerim falan doluyo ya çok komik ya üfff zaten çok sulugözüm...

Canım ben antibiyotik kullanıyorum idrar yolu enfeksiyonu için şu an. doktoruna danış mutlaka..

Allah'ım yardımcısı olsun arkadaşın. ayy dua edelim kızlar. Yine şükür 30 u geçmiş ama yine de daha kalsa iyiydi bebişler.
Yok canım şimdilik 2 yeter dşyorum allah olmayana versin:)5 sne sonaki aklım ne olur bilemem:):KK52:

Bu arada kızlar ben kendime 40 numara ayakkabı alcam:KK43:(

Canım, benim de ayaklar şişti, kocaman oldu ama almicam ayakkabı. şimdilik evdeyim zaten, bi tane botumun bağcıklarını gevşettim, sığmaya çalışıyorum içine... senin de az kaldı ama sen bilirsin, alma istersen. hiç mi olmuyo eski ayakkabıların?

Canim 17hafta sürekli kusmuş biri olarak sana yardimci olmayi cok isterdim ama hicbi çaresi yok malesef ben 4kilo verdim ve artik bogazimdan kan geliyordu.dua et yine çalisabiliosun ben evden disari cikamiyordum. Ïkiz gebelikte hormonlardan dolayi bu durum yogun gecermiş birazcik sabir

Canim calismak zorundayim ne yapayim.keske evde olsam hiccc sesim cikmazd inanki.is yerinde herkesten oyle utaniyrumki .surekli wc deyim.yetisemeyip ortaligi batiricam diye korkuorum..eksi seyler biraz midemi yatistiriyr ama caresi yok simdilik.aksucum leblebi ve ayvayi deneyecegm canim insallh iyi gelir

Sezeryanda da bebeklerin pozisyonunun önemli olduğunu bilmiyordum. Sonuçta ayni işlemi yapamiyolar mi uyumasan da belki sen panik olma diyedir. Bilgisi olan arkadaşlar yardimci olur Canim...
Haftaya çarşamba mi :KK16: kaç haftalik oluyorsunuz. Rabbim yardimcin olsun sağlikla kucakla kuzucuklarini...

Allah yardimcisi olsun Canim?inşallah bebisler sagliklidir kuveze girerler sanirim ama çabucak toparlansinlar Allah'in izni ile... Güzel haberlerini bekliyoruz...

37 olmuş oluyor canım..dualar için Allah razı olsun buradaki tüm arkadaşlarla beraber inş.. Bebeklerimizi hayırlı ve sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin hayırlı sağlıklı ömürler versin hepsine..

Kizlar ben dogumyaptm bebeklermden biri 1650 gram dogdu sagljkli ama dusk kilolu olduguicin kuvoze alindi digeri 3100gr doktorumda bu farka sasti ultrasonda hep2 kilo ustu gornyrdu dua edin bzm icin agrimd oldu valla epudralde olsa zormus

Kizlar ben dogumyaptm bebeklermden biri 1650 gram dogdu sagljkli ama dusk kilolu olduguicin kuvoze alindi digeri 3100gr doktorumda bu farka sasti ultrasonda hep2 kilo ustu gornyrdu dua edin bzm icin agrimd oldu valla epudralde olsa zormus

Canim sukurler olsun bebeklerine kavustun üzülme sakin canim bebegin toparlanacak annesi sagligi yerinde bak masallahh

masallah maşallah geçmiş olsun canım 4 gözle seni bekliyoduk sağlıklı olmaları yeter benim arkadaşımında ikizleri var kızı 1250gr doğmuştu o da kuvozde kaldı şimdi maşallahı var ayyyyyyyyyyy çok sevindim handecim allah analı babalı büyütsün nezaman çıkcanız kaç gün kalır diyo dr lar kuvozde olsun ya bak sağlıkla ayrılcanız oyyy kuzucuklar

tatlımm hayırlı olsun bebişlerin.küçük bebişini de bir an önce kucağına alırsın inşallah

cok sükür Rabbim nasip etmiş canım sana bu günü inşallah zayıf bebeğimizde en kısa zamanda kardeşine yetişir hayırlı saglıklı evlat olurlar.strese girme ki sütün geri cekilmesin komsum doğum yaptı 2 gün sütü gelmedi agrısı da coktu cok sukur 3. gün hersey yoluna girdi.Rabbim yar ve yardımcın olsun

Canım, benim de ayaklar şişti, kocaman oldu ama almicam ayakkabı. şimdilik evdeyim zaten, bi tane botumun bağcıklarını gevşettim, sığmaya çalışıyorum içine... senin de az kaldı ama sen bilirsin, alma istersen. hiç mi olmuyo eski ayakkabıların?
Zar zor oluyo canım belki almam idare ederim.

Fark hakikaten şaşırtıcı canım.diğeride 3100 çıkmıyodu ultrasonda.olsun canım sağlıklılarya annesi zayıf olana kilo aldırır:)

tatlımm hayırlı olsun bebişlerin.küçük bebişini de bir an önce kucağına alırsın inşallah

Rabbim miniklerinle sag salim ewine donmeyi nasip etsin canim cok sukur kurtuldun darisi basimiza ins

X