2014 ikiz anneleri

kızlar birde size danısayım benim 9 yasında bir oglum var şimdide iki kızım olacak inşallah sezeryanda kordonlarımı baglatayım diyorum esim istemiyo yasımız genç hayat ne getirir belli olmaz diyor fakat ben 4. çocuktan ödüm kopuyor çok kararsızım düşünüyorum..

Kaç yaşındasın canım bilmşyorum ama kızında olcak oğlunda.yeter bence:)siz bilirsiniz ama.tatlı dille ikna et eşini:)

Bende kendimi cok farkli hissediyorum 3çocuk annesi olacagim.degisik bir duyguymus.esimde diyor 3cocuk babasi olmak cok farklu Allahim isteyen herkese nasip etsin sag salin.sedef kiz senin haftana gelseydik hayirlisi ile inşallah biz doguma giderken hatirlatirsin bize bak bitti die canim

Canım maşallaaaah ne güzel işte :) Valla ben şu an itibariyle 18 kilo aldım. ama hiç umrumda bile değil. Yeter ki sağ salim gelsinler. Geçen bi tek doğum yapmış bi bayanla karşılaştım, kadın 20 kilo almış tek bebekte, bizim normal o zaman diye düşünüyorum :)

Senin de iyi canım, hiç üzülme. benim senden 4 hafta geri, 18 kilo fazlam var. Hiç üzülme sen.

Olan varmış ya ben araştırmıştım olduğu görülmüş :)

benim doktorum 35 yaşından sonra hamile kalırsan tekrar ikiz olma şansı yüksek demişti :)

Bende kendimi cok farkli hissediyorum 3çocuk annesi olacagim.degisik bir duyguymus.esimde diyor 3cocuk babasi olmak cok farklu Allahim isteyen herkese nasip etsin sag salin.sedef kiz senin haftana gelseydik hayirlisi ile inşallah biz doguma giderken hatirlatirsin bize bak bitti die canim

Tabi canım ben sizi yüreklendiririm:)genc yaşta 3 çocuk sahibi olmakta ayrıcalık:)yatmıştım ağrılar başladı kalktım geri:KK43:

Bende üşüyom valla hiç sıcak falan basmıoooo:KK51:

Bu arada bebekler bugunde kıpırdamadı neyse kötü düşünmüorummmm sakinimmmm:18:
Al benden de o kadar kat kat giyiyorum dışarı cikarken:KK9:
Bi kesme şeker at 5 dk ya harekete geçerler bak gor:KK34:
iyi akşamlar arkadaşlar daha önce de söylemiştim tüp bebek tedavisiyle hamile kalanlardanım.şu an günde 1 kez coraspin 100 lük hap kullanıyorum.dün haberlerde kan sulandırıcıyla yeşil sebze yemeyin falan diyordu ben de sağlıklı diye roka ıspanak yemeye calısıyordum var mı herhangi bir bilginiz?
Bende duydum onu ama bizim koyu yeşil yapraklı sebzeleri tüketmemiz gerek canım nasıl olacak o iş anlamadım. Bi de biz kan sulandirici kullanmasak da kan akisimiz fazla zaten:KK34:
:)epiduralde bele bi alet yerleştiriliyo serum gibi sanırım.dozu ordan veriyolar.ağrı durumuna göre ayarlıyolar,uyuşma 15-20 dk sürüyo...spinalde sadece belden iğne yapıyolar anında uyuşuyosun.epidurale göre uyuşukluk daha cabuk geciyo
Bişey daha eklemek isterim spinalde omurilik sivisina iniyorlar epiduralde daha geride bırakıyor o yüzden spinal daha garanti geliyor dr.lara canimcimm:KK16:
Ohhh sagolll canimm icim biraz olsun rahatladiii..boyuda onemliymis ben biyunu sormadimmm :-(
sagolasinnn bacilarinn bacisiii ;-);-)
Haftaları arasında çok fark yoksa hiç korkma canım benim boyu çoğu dr. Söylemiyor zaten belli bi haftadan sonra özellikle :KK34:
Oyy ağzından bal damliyor yavrukusum benimm:KK16::KK16:
Bugun aklima takildi bizim bebisler duyelimki 35 aylik dogdu bu hastane cikislari olurmu????olmazsa premeture hastane cikisi varmii??????
Bide bugun premeture bez aldimm bi pakwt bulunsun dedim prima ninkini aldimm ama degisik.bi ismi vardi insallahh gerek olmazxx hangi marka almaliyimmm ??????
Simdidenn cokkk tesekkkurr cvp icinnn
Prematüre hastane çıkış değil de birer tk aldım canım ben:KK34:
Canım Sedef'cim nasılsın, yazılarını okudum, herşeyin yolunda olduğu sonucuna vardım. Sanıyorum bi idrar yolu enfeksiyonundan süphelenmişsin, onun dışında herşey yolunda herhalde. Özledim yine sizi :) Amma da kaynatmışsınız yine her zamanki gibi. Karnım var ya KOCAMAN. bi görsen, inanamazsın. bu kadar büyük olduğunu da bu arkadaşların düzenlediği karnı burnunda partisinde öğrendim. oyunlardan biri benim karın çevremi tahmin etmeceydi, valla 190 yazan bile oldu, nasıl göründüğümü sen düşün artık :KK52::KK52:
onlarda abartmislar maasallahh:))
Ya bu kasıklar akşam olduğunu nerden biliyo:)hayret bişi ya akşam olunca kasıklarım batmaya sızlamaya başlıyo.resmen alt tarafımı acıtıyolar akşam olunca özellikle gece yatağa girince
Günün bütün yorgunluğu çıkıyor tatlım ama normaldir:KK34:
kızlar ben hamilelik basından bu yana 8 kilo aldım herseyide yiyorum ama niye bukadar az aldım acaba oglumda tek bebekte 17 kilo almıştım bunlarda 25 falan alırım diyodum ama yok neden anlamadım..sizler kaç kilolardasınız..
Ay bende aynı endişeleri yasiyorum 8kilo aldım henüz yaa bebişlerimin arasında 1.5hafta fark var inşallah buyur kocaman olurlar:KK16:

Al benden de o kadar kat kat giyiyorum dışarı cikarken:KK9:
Bi kesme şeker at 5 dk ya harekete geçerler bak gor:KK34:

Bende duydum onu ama bizim koyu yeşil yapraklı sebzeleri tüketmemiz gerek canım nasıl olacak o iş anlamadım. Bi de biz kan sulandirici kullanmasak da kan akisimiz fazla zaten:KK34:

Bişey daha eklemek isterim spinalde omurilik sivisina iniyorlar epiduralde daha geride bırakıyor o yüzden spinal daha garanti geliyor dr.lara canimcimm:KK16:

Haftaları arasında çok fark yoksa hiç korkma canım benim boyu çoğu dr. Söylemiyor zaten belli bi haftadan sonra özellikle :KK34:
Oyy ağzından bal damliyor yavrukusum benimm:KK16::KK16:

Prematüre hastane çıkış değil de birer tk aldım canım ben:KK34:

onlarda abartmislar maasallahh:))

Günün bütün yorgunluğu çıkıyor tatlım ama normaldir:KK34:

Ay bende aynı endişeleri yasiyorum 8kilo aldım henüz yaa bebişlerimin arasında 1.5hafta fark var inşallah buyur kocaman olurlar:KK16:

Hmm spinalde uyuşma daha garanti:))

Ne kaynatmissiniz oyle kiizlarr:) alex sende bendensin bende cok bebek istiyorum allah verirse..ins kuzularım sağlıkla sıhhatle doğsunlar biraz büyüyünce yine düşünürüm ins.. Bu arada bende 2,5 kilo aldım ama ilerledikçe daha çoğalır diye düşünüyorum..karnım da atakta bu ara gun gun büyüyor:)
:)epiduralde bele bi alet yerleştiriliyo serum gibi sanırım.dozu ordan veriyolar.ağrı durumuna göre ayarlıyolar,uyuşma 15-20 dk sürüyo...spinalde sadece belden iğne yapıyolar anında uyuşuyosun.epidurale göre uyuşukluk daha cabuk geciyo
Teşekkür ederim kuzum..yazılanları da okudum bilmiyordum ögrenmek istedim:) nolur nolmaz:) ama ins bir normal dogum yaparım :)
kızlar birde size danısayım benim 9 yasında bir oglum var şimdide iki kızım olacak inşallah sezeryanda kordonlarımı baglatayım diyorum esim istemiyo yasımız genç hayat ne getirir belli olmaz diyor fakat ben 4. çocuktan ödüm kopuyor çok kararsızım düşünüyorum..
Canım ya olduki ilerde fikrin değişirse geri dönüşü cok zor ama sen bilirsin..ben cesaret edemezdim..

ben şu an 32 yi gördüm bebeklerimin hareketleri çok artınca uyuyamıyorum bu da öyle bir gece işte ama Allah a şükür ki hareket ediyorlar ben uykusuz kalırım. sadece sabırsızlanmaya başladım hem biran önce doğsunlar diyorum hem de doktorum da dediği gibi en iyi küvez anne karnıdır. ama kasıklarıma öyle vuruyor ki alttaki sanki bugün yarın çıkmak ister gibi:)

Nasılsınız arkadaşlar?ben toparlanmaya çalışıyorum dün oğlumu çıkardık çok şükür kızımda inşallah birkaçgün sonra çıkarırız.doğumda aralarında 900 gr fark vardı dr şimdiki kilolarını söylemiyor.hastaneden çıktıktan sonraki ilk hafta önemli diyor.
Ameliyatım çok zor geçmiş nerdeyse Allah esirgesin rahmim alınacakmış dr son anda topladık diyor.oğlum bana ben oğluma alıştık şimdi beraberce şirin sincabımızı bekliyoruz.
Kızlar şimdiden bolbol uyuyun ben oğluma kimsenin dokunmasına izin vermiyorum kızım geldiğindede inşallah her ikisinede yeterim.
Duru canım hayırlı olsun.
Hastanede bebeklerinize dikkat edin kızlar dün oğlumu çıkartırken bana yalnış bebek verdiler çok zor bir andı ben bu bebek benim değil dedikçe hemşire sizindedi ayy sonu sonu anladı hatasını bebişde kucağımda bana bakıyo teyzem sen benim bebeğim değilsin diyom oğluşumu getirdiler tamam iştebu benim oğlum diyorum:KK37:
Rabbim bebek özlemi çeken her kadına anneliği nasip etsin.

Nasılsınız arkadaşlar?ben toparlanmaya çalışıyorum dün oğlumu çıkardık çok şükür kızımda inşallah birkaçgün sonra çıkarırız.doğumda aralarında 900 gr fark vardı dr şimdiki kilolarını söylemiyor.hastaneden çıktıktan sonraki ilk hafta önemli diyor.
Ameliyatım çok zor geçmiş nerdeyse Allah esirgesin rahmim alınacakmış dr son anda topladık diyor.oğlum bana ben oğluma alıştık şimdi beraberce şirin sincabımızı bekliyoruz.
Kızlar şimdiden bolbol uyuyun ben oğluma kimsenin dokunmasına izin vermiyorum kızım geldiğindede inşallah her ikisinede yeterim.
Hastanede bebeklerinize dikkat edin kızlar dün oğlumu çıkartırken bana yalnış bebek verdiler çok zor bir andı ben bu bebek benim değil dedikçe hemşire sizindedi ayy sonu sonu anladı hatasını bebişde kucağımda bana bakıyo teyzem sen benim bebeğim değilsin diyom oğluşumu getirdiler tamam iştebu benim oğlum diyorum:KK37:

merhabalar
kaçıncı haftada kaç kilo doğmuşlardı?
bu arada bebeklerin karışması trajikomik olmuş. aslında bana olsa çok sinirlenirdim.

ben şu an 32 yi gördüm bebeklerimin hareketleri çok artınca uyuyamıyorum bu da öyle bir gece işte ama Allah a şükür ki hareket ediyorlar ben uykusuz kalırım. sadece sabırsızlanmaya başladım hem biran önce doğsunlar diyorum hem de doktorum da dediği gibi en iyi küvez anne karnıdır. ama kasıklarıma öyle vuruyor ki alttaki sanki bugün yarın çıkmak ister gibi:)
Hayırlı doğumlaf olsun canım.bak bende bu saatte uyuyamadım hala:KK43:dediğin gibi hareketleri can yakıyo ama olsun.bel ağrım çok oluyo yatarken benim.allah yawrularımızı bize bağışlasın
Rabbim bebek özlemi çeken her kadına anneliği nasip etsin.[/QUOT
Ne güzel haa erlerle geldin canım kızında aranıza katılsın hele nasıl mutlu olcaksınız:)yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin helal olsun sana:)ayy allah korusun ortalığı yıkardım bebekleri karıştırsalar.allah korusun

Ohh iyi günlerde kullanın annesi 28.haftadaysan normal doğum tarihin Mart sonu ama dr.lar o kadar bekletmeyip Mart başı gibi alma taraftarı belki onu söylemiştir canım dr. Ben acaip Üşüyorum aksine canım genelde sıcak basması normal olan benimki ilginç kan dolaşımı hızlandıgi için hamileler usumezlermis:KK34:

Hadi yaa bende çok istiyorum ama kociş hayatta götürmez beni oralara yaklaşık 50 km gitmemiz lazım hiç yanasmaz ama özendi heee:KK9::KK9: eve gelince fiyat bilgisi istiyorum hee:KK34:

Canim ist.da olduğum için pek bilgim yok ama ben seni çok gergin görüyorum sakin olup ankarada düzgün bir dr. bulursun aa benim arkadaş bi dr. Ismi söylemişti bana riskli gebeliklerle ilgileniyordu yanlış hatırlamıyorsam ismini öğrenirim senin için gerçi ankaraya yakın arkadaşlar var daha fazla yardimci olurlar sana ama bi hafta belirle kendine bak gör bebişlerin o haftada dogacaklar:KK34:
canım baya uzakmış sana, cidden yorucu oluyor çünkü, ben gelir gelmez uyudum sonra geri kalktım... canım her yerde indirim var o yüzden mothercare de panço da falanda uygun şeyler buldum. ama kipada en büyük avantaj tinybaby denilen 0-0 aydan daha küçük olan boyun olması, tabi seçildiği için her beğendiğinin bulamıyorsun. sırf o yüzden salı da başka bit kipaya gitmeyi düşünüyorum. çünkü her telden aldım bir şeyler ama yetmez gibi geldi, çünkü kustukları için günde az 3 kez üst değiştiriyorum dedi görümcem... iki tane de prematüre buldum asıl onlardan bulabilir miyim diye bakıcam inşallah... fiyatlar şöyle söyleyim 9 tl'ye de tulum aldım, 34'e de (5li çıtçıtlı body), %50 indirimliydi genelde, ortalama 16 tl (ikili tulum)... toplam 240 TL tuttu bizim :KK1: eeee 5-10 derken yine de tutuyor... bir de panço da prematüre erkek tulumu buldum, kızıma bulamadım:KK43: yoksa çok güzeldi ama aynısını da alsam beyaz üstüne renkli otobüsler (mavi yeşil sarı) direk erkek gibi geldi, fiyatı çok iyiydi 14 TL, mothercareden çok güzel bir kaç bişey aldım yine oğluşa oldu (halbuki kıza zor bulunur şans) onlar da tinybady, tanesi 22 TL o da indirimdeydi... biraz düzensiz bir alışveriş oldu ama maşallah güzel oldu :KK16: fiyat bilgisi demişin çok mu detaya girdim :KK1: buarada sen nasıl tercih ediyorsun ben kız ve erkeğe benzer şeylerin farklı renklerini daha sevimli buluyorum (aynı cinsiyet olmadığı için tıpatıp olmuyor nasılsa kıyafet diye) zaten pek birbirlerininkini giyme şansı yok ki çeşit olsun diyeyim... o yüzden tek olan tulumları alırken çok içime sinmiyor...
Ne guzel olmuş:) güle güle kullansın kuzuların..benim şimdiden var sıcak basması sende gayet normal..

aksucum um dedigim kadar varmış dimi..hem kaliteli hem ucuz hemde cok zevkli seyler var ve alması cok kolay santimi kaç aylık oldugu net ve açık hepsinn üstünde yazıyo oyle olunca rahat bulabiliyor insan..
evet canım çok çok sağol :KK16: daha önce gitmiştim ama öyle alıcı gözle bakmamışım siz demeseniz tekrar gitmek hayatta aklıma gelmezdi... küçük beden olayı ve dediğin gibi üzerinde direk yazması süper... ya bir prematüre alt aldım (42 cm diye geçiyor) oyuncak bebeğe olmaz :KK1: inşallah o küçük geldiği için giyemezler hatıra olarak kalır:KK1: Rabbim hepimize sağlıkla kuzularımızın giydiği günleri de göster, isteyen herkese de nasip et... hem çok mutlu oluyor insan aldıkça, hem de Allah korusun endişe duyuyor...
Kızlar dün 3 tane doktora gittim ve üçüde erken doğum durumunda Ankara'ya ambulansla göndereceklerini söylediler fakat Ankara'daki hiçbir hastanenin iki bebeği birden küveze alamayacaklarını dolu olabileceğini söylediler çok saçma değilmi gerçekten öylemi acaba birde hangi hastaneyi önerirsiniz özel yada devlet farketmez allahım inşallah o günleri göstermez 37. Haftaları görürüz de sağlıkla kucağıma alırım ya benim şanstan zaten çok kaygılıyım Buda yetmezmiş gibi moralimi bozacak bir sürü şey söylüyorlar püff yaaa ...
Tam bergüzar ne güzel şifonyer düzenlemiş keyifli birşeyler yapmış diyordum kiiiiii :KK1: Canım sen hangi şehirdeydin hatırlayamadım kusura bakma? Ankara'da özel hastanelerde bence de sorun yaşayabilirsin, çünkü her ne kadar yasal olarak ücretsiz olması gerekirse de genelde kendi takip ettikleri hastaları almayı tercih ediyorlar daha sınırlı küvez sayısına sahip oldukları için (hastaneye iyi bir bağış yapıcam falan dersen bilemem ki insan o telaşta düşünemez ve vakit kaybetmemen lazım) ama ambulansla devlet hastanesine gelirsen küvez varsa ki oluyordur kabul etmek durumundalar, bu konuda en iyi Zekai Tahir Hastanesi diye düşünüyorum. ciddin yeni doğanda çok donanımlılar...

iyi akşamlar arkadaşlar daha önce de söylemiştim tüp bebek tedavisiyle hamile kalanlardanım.şu an günde 1 kez coraspin 100 lük hap kullanıyorum.dün haberlerde kan sulandırıcıyla yeşil sebze yemeyin falan diyordu ben de sağlıklı diye roka ıspanak yemeye calısıyordum var mı herhangi bir bilginiz?
canım omega3 kanı sulandırıyormuş yeşil yapraklılarda da var sanırım, ondan olabilir belki diye düşündüm. ama ben o kadara dikkat etmiyorum... tam kan sayımlarında trombosite (PLT) bakmakta fayda var düşükse dikkat edilebilir... benim tam tersine biraz yüksekti, şimdi coraspinle normal çıkıyor...
yalnız kızlaaar bu coraspin olayı ciddi bir şey, Allah korusun erken doğum durumunda sıkıntı yaratabiliyormuş, arkadaş geçenlerde ikizlerini 28 haftalık doğurmak durumunda kaldı coraspin kullandığı için sezeryana alırken çok tereddüt etmişler kan vs bulundurmuşlar, çok şükür ciddi bir sorun olmamış ama (buarada maşallah bebişleri küvezde ama iyiler), ben belli bir haftadan sonra doktora sormayı düşünüyorum...
Bir dileksinn mrbb ankaradamisinn sende ;-) evet gircem ayrintiliya telden yazdim icin girmiycem yazmisim 23.haftada gircemm insallAh bende 180tl bulmustum ..ama dedin doktor ismi de solersen onada gidebilirim.cd verdilermi bide ..
Canım 23. hafta derken 22+ değil mi ? yoksa 23+ mı?? bence 23+ ya kalma derim, bazı organların daha iyi seçilebilmesi ve Allah korusun kalple ilgili bir şey çıksa ekoyu 24'den önce tercih ediyorlar. (Göğşen bey ne diyor bilmiyorum ama Hulusi hoca tüm tüp bebek hastalarından fetal eko istiyor)
Sen 17. hafta niye gitmiştin Filiz hocaya 500 TL mi verdin o zaman da? eğer öyleyse 1 ay sonra tekrar çağırıyordu, normal muayene ücretiyle çağırmadı mı?
inşallah herşey güzel çıkar canımmm :KK16:
canım eğer tansiyon problemin yoksa spinal en kolayı epidurale göre genel anesteziden hiç bahsetmiyorum sonradan kusması felaket oluyor ama hiç düşünmemeye calıs ve sakın internetten araştırma cünkü psikolojik olaak hissetmen mümkün göz acıp kapayıncaya kadar geçecektir emin ol
bana epidural daha iyi gibi geliyor niyeyse, hani sonra ağrı kesiciye basma vs varmış ya, ama doktorum ne derse hiç müdahale etmem vardır bir bildiği.. hoş onlar için spinal daha kolay galiba, hem uyuşma beklemiycek hem bele takılan şeyle uğraşılmayacak :KK1:
Ewet canım doktorumda direk spinal dedi.ben uyuşmadan kesecekler diye korkuyorum:KK43:
Kız kıyamam sen en baştan taktın ona... sonuçta uyumamış oluyorsun sana dokunarak falan sorarlar hissetmeyince yaparlar, hiç olur mu öyle şey, bence doğum kısmı kolaydır, hissetmeyiz bişey, ama sonrasında bazı sıkıntılar olabilir tabi... onlarda geçici sağlıkla kucaklayalım da kuzuları :KK16:
Bugun aklima takildi bizim bebisler duyelimki 35 aylik dogdu bu hastane cikislari olurmu????olmazsa premeture hastane cikisi varmii??????
Bide bugun premeture bez aldimm bi pakwt bulunsun dedim prima ninkini aldimm ama degisik.bi ismi vardi insallahh gerek olmazxx hangi marka almaliyimmm ??????
Simdidenn cokkk tesekkkurr cvp icinnn

Cokkk guzelll seylerrr vardiji harikaydiiiii keske dun bilseydin daha cesit varmis bitmis. teny body aldim yani yeni doganindami kucugu oluyo tam ismini yazamadim iki paket ondan bi paket 0 ay bide 0-3 ay arasi cit citli bdylerdsnn bide kiz ocin kedili pembis uzun kolllu
canım 36dan sonra doğsa bile genelde 2,5 kiloyu geçmiyorlarmış o yüzden her halukarda ilk 1 ay için en azından prematüre 2 şer çift de olsa bulundurmalı bence... kipadan bende tinybaby aldım onlar da baya küçük hani çok erken doğmazlarsa inşallah onlarda güzel olur. kediliden bende alacaktım son anda başka bir model aldım :KK1: Güle güle kullansınlar inşallaaaah .... buarada senin cinsiyetler kesinleşti heralde kaçırdım ben, bir kız kesindi de diğeri neymiş canım :KK16:
Hepinizi özledim kızlar.

Okuduğum kadarıyla bi problem yok, tim geçmişi okumadım ama en azından okuduğum yerlerde hiç bi problem göremedim arkadaşlar. Çok sevindim. Dualarımız (Aksu sağolsun) topiğimizi hep korusun inşallah.

Hande'cim, sana maşallah diyorum Allah sana en kolay doğumları nasip etsin. Hemencecik kurtul, kuzularını kucağına al inşallah. Çok güzel ya, Allah'ın izniyle basıp kucağına gideceksin yavrularını. Darısı başımıza hepimizin.

Kızlar, herkesin aklında olsun, özellikle henüz doğum izni almamış olanlar. Nolur kızlar, grip varsa iş yerinizde, hemen işten ayrılın.SOn haftalarda olan gripler geçmek bilmiyor ve çok zor geçiyo. Ben çok sıkıntı çekiyorum. Deli gibi gribim ve günlerdir perişanım. Çok şükür doktorum da gitme artık dedi de gönül rahatlığıyla gitmemeyi göze aldım. Yarın rapor almaya gidicem, iki hafta normal rapor alıp sonrasında da doğum iznimi başlatıcam. Rabbim hepimize hayırlı kolay doğumlar nasip etsin. Gribe dikkat kızlar, hem ateş yapıyo, hem boğaz ağrısı ve geçmek bilmiyo :KK43:(

Bu arada idrar tahlili yaptırdım, bende enfeksiyon çıktı kızlar. Atyıca kaşıntım da var, mantar da var yani. Antibiyotik başlattı doktor. Aman erken doğmasınlar da, ben her türlü ilaca razıyım. Lütfen, idrar problemniz varsa bunu ciddiye alın. Doktorunuza söyleyin. Biliyosunuz, idrar yolu enfeksiyonu erken doğuma sebep oluyor.

Artık evdeyim kızlaaaar ve çok mutluyum. Bol bol dua etcem hepimiz için. Listeden adım artık eksik olmicak inşallah.
Alllah senden de razı olsun canım... evde olunca daha rahat okuyor insan, Allah kabul etsin inşallah dualarımızı...
buarada Çookk geçmiş olsun canım, inşallah toparlarsın biran önce... evet ya grip acayip salgın kimseyle öpüşmemek lazım ama işte olmuyor :KK43:
baby shower güzel geçmiş çoook sevindim maşallah :KK16: ayy aslında heves etmiyor değilim ama zaman ne gösterir bilmiyorum inşallah herşey yolunda giderse düşünebilirim...
Kızlar daha önce de sormuştum ama cevap alamamıştım:KK43: Benim karnımda, özellikle göğüslerimin alt tarafında inanılmaz bir yanma var. İlkbaşlarda sütyenden sanıyordum (doktorum daöyle demişti) amanerdeyse 2 haftadır sütyen takamıyorum ama bu ağrı giderek artıyor:KK43: Derim mi inceliyor acaba? ondan mı? Aranızda böyle bişey yaşayan var mı? Varsa kçözüm için ne yapıyorsunuz? Dayanılmayacak gibi oldu artık...
canım içte bir ağrı mı deri falan diyince dıştan mı? tam dediğin yerde bende mide yanması çok oluyor ve sooon günlerde olmaya başlayan bir şey bende kızlara soracaktım, direk göğsümün altında kaburgam ağrıyor, gerçi doktor bebeklerin kaburgaya kadar uzanabildiğini söylemişti... bazen hareketlerini direk kasıkta hissediyorum, bazen taa kaburgama yakın... Maşallah geziyolar :KK1:
canım bağlatırsan dönüşü zor galiba, doğal yoldan heralde ikizlerin ? tabi dünyanın her türlü hali var ama bilemedim 3 çocuk kesinlikle istemiyorum diyorsan... spiralle falan çok hamile kalanları duyuyorum çünkü...

Hoşgeldiiin güzel anneee :KK16:
canım niye o kadar zor geçmiş, çok geçmiş olsun ya... oğluşunla evinize gelmişiniz Maşallah darısı kızına :KK16: vaktin olduğunda anlatsana nasıl uyku düzeni beslenmesi? aldığın kıyafetler oluyor mu? prematüre mi giyiyor?
Canım kimseye elletmiyorum deme ilk başlarda varsa çevrende birileri biraz yardım almakta fayda var senin de arada dinlenmen gerekiyor.
ay çok şaşırdım bebeklerin karışmasına hiç olacak şey mi ne kadar önemli bir şey, sağol canım uyardığın için :KK16:

X