2014 ikiz anneleri

Cnm sen ankarada hangi hastaneye gidiyosun.bn urfaya gelmeden once k.kaledeydm bi tek hilal hast ise yarar gibiydi.bnde urfada yalniz olmk istemedgm icin bide esimin gorevindn dolayi blki ankarada yaparim.direk doguma alirlarmi yoksa ozel hastanemi dusunuyum

2014 ikiz anneleri paylaşım alanı topiginde çizelgemiz var kızlar isteyen bilgilerini yazsın takip etmek iyi oluyo ordan..

Kızlar biz geldik.paşaların biri 2050 diğeri 2200..bana az geldi kiloları ama doktor iyi daha nolsun dedi:)33+2 yiz,36 da olcak doğumum:18:36 dan sona beklemeyiz dedi doktorcum

Tatlım kiloya hiç takılma önemli olan haftan ve gelişimi keşke bende 33 de olsaydım 36 da çok iyi bi hafta ağrılar için ne dedi doktorun?

Tatlım kiloya hiç takılma önemli olan haftan ve gelişimi keşke bende 33 de olsaydım 36 da çok iyi bi hafta ağrılar için ne dedi doktorun?
Normal diyo tabiki:))dile kolay canım 2 can taşıyoz:)

Hastane değil canım benimki özel muayenehane.doğumum koru hastanesinde olcak ama.demek sende k.kalede bulundun:)ewet canım elle tutulur bi hilal hastanesi var.tıp fakülteside güzel diyolar ama hiç gitmedim..yalnız olma tabi canım doğumunda.direk doğuma alırlarmı bilmiyorm.ama gideceğin hastaneyi önceden belirleyip en azından bi kere konuşmaya git doktorla.anlatırsın durumunu.takiplerin urfada olur,doğuma yakın ankaraya gelirsin,1 kaç hafta önce

Merhaba kızlar,biz geldik..
Rabbim'e bin şükür bebişlerim iyiymiş,kaza onlara olumsuz etki yapmış mı dedim,iyi görünüyorlar dedi.
Sağlık ocağında tsh testi yaptırmıştım ve yüksek çıkmıştı,dr. gösterdim,eğer bu değer gerçekse bebeklerin ciddi tehlike altında dedi,teste güvenmiyorum,git ünv hastanesinde testini kontrolünü yaptır bana haber ver dedi,ilacımı düzenli alıyorum,ilaçtan beri hiç yükselme olmamıştı,ilk kez böyle olunca korktum,ptesi-salı kontrole gitmem lazım endokrine,ordan da iyi haberler alabilirsem o zamah rahatlayacağım Allah'ın izniyle,şimdi aklım orda..o değer doğru mu diye
Onun dışında kasılmalarım arttı,kasık ağrılarım başladı diyince nidilat yazdı(yani adı farklı da onunla aynı etkiye sahipmiş) Kullanmak istemiyorum,iyi şeyler okumadım netten dedim,nerden duyuyorsun bunları,çok kurcalıyorsun yapma dedi,bizim amacımız erken doğumu önlemek dedi,neden küvezde kalsınlar ki dedi,yani ilacı eczaneden alacakmışım,ama kasılmalarım magnezyuma rağmen çok çok olursa o zaman yutacakmışım,normal kasılma seyrinde kullanmama gerek yokmuş,eve geç geldik,ilacı satın almayı unuttum,inşaallah hiç gerek kalmaz,nedense korkuyorum ben nidilattan ya..
Bi de doğum ne zaman olur tahmini dedim,seninle en fazla 36yı görürüz dedi,ben de ben 37 hayalleri kuruyordum dedim,37 zor,en fazla 36 dedi(tabi Allah korusun daha erken gelmezlerse) benim de canım sıkıldı biraz,36 bile tahmini,37 zor diyorsunuz ya erken gelirse yavrularım diye..neden öyle dedi anlamadım,geçen handenin yazdığı gibi acaba o zamana kadar kiloları filan anneye çok zorluk çıkarıyor da bekletmek mi istemiyorlar yoksa bende kasılma-kasık ağrıları artışı adamda birşeyler mi uyandırdı ve bana söylemiyor..Herşeyin hayırlısını versin Rabbim,en doğrusunu o bilir,sağlıkla vakitlice gelsinler,küvezde kalmalarına gerek kalmasın inşaallah..

canım büyümemiş göz kararı değil canım 1 ay öncesi 99 cm olan göbek cevrem hala 99 cm.iki ölçümüde sabah aç karnına yapmıştım.

hadi hayırlı haberlerle gel inşallah..

anladım,ama inşaallah bebekler kilo almıştır,3 hafta aynı sonuç değişik geldi bana.

Evet canım 30dan gün alıyorum,ben de sedef'i ve hande'yi takip ediyorum iyi oluyor.kaşıntıları söylemeyi unuttum ya.Ama dr çok kurcalama,çok kafaya takma dedi bak bu senin için de geçerli:)

Anladım canım demek herkeste aynı olacak diye bir kaide yok.hande dr.um seni tanısa çok severdi:) bana nerden duyuyorsun bunları diyor,netten diyorum ya kurcalama diyor,nidilata kötü dedim diye adam netten açıp bana korkulacak birşey olmadığını yazan yazılar bulmaya çalıştı:)) Sıkılmayız,sen yaz,bize moral oluyorsun inan.ama şimdi ben seni görüp kendime 37 hedef yaptım,dr 37 görmeyiz diyince de canım sıkıldı niye öyle dedi ya..

ben de magvital alıyorum günde 2 kez.sütü ben kramp için değil kalsiyum depolarım azalmasın ve kuzularımın kemikleri gelişsin diye içiyorum,sen urfadasın,orda bakkallara erken saatte köy yoğurdu gelir,bakır kaplar içinde,alsana onlardan,doğal katkısız onlar,ben o bölgeye yakın yaşadım yıllarca,oralarda görev yaptım,hep öyle tükettim çok da severim,şimdi de kendi yoğurdumu kendim yapıyorum,çok basit,süt de vardır,yoğurt almak istemiyorsan süt alıp mayala. yoğurttan kalsiyum emilimi süte göre daha fazladır.bunları tüketemiyorsan bitkisel alternatifler var,bazı sebzelerin kalsiyumu sütten fazla.

Vay alçak köfte:) demek benim canımı çektirip en çıtır anne sen olmaya çalışıyorsun,pışşık yemezler:)geceleri girmem ben de olur biter:) Muzlar gerçekti demek:)) afiyet olsun,nasıl kıydın yavrucuklara:)

Kızlar biz geldik.paşaların biri 2050 diğeri 2200..bana az geldi kiloları ama doktor iyi daha nolsun dedi:)33+2 yiz,36 da olcak doğumum:18:36 dan sona beklemeyiz dedi doktorcum

maşallah canımay daha ne olsun hakikaten sedef,30dan sonra kilo alımı bayağı azalıyormuş ya,seninkilerin kilosu çok güzel maşallah ya bana da en fazla 36 görürüz 37 olmaz dedi,beni de daha erken olursa korkusu sardı

merhaba hayırlı olsun evlatlarınız herhalde istisnasız hepimiz ikiz hamile olduğumuzu öğrrendiğimiz gün riskleri de dr.lardan duyduk ve o günden beri korkuyoruz,hiç kafanıza takmayın,tedbiri elden bırakmayın ama sürekli bunu düşünmeyin,insan paranoyak oluyor ya..

aclık :75
1.saat :185
2.saat :149
3.saat :160
arkadalşar 3.saat dikkat ettiyseniz yükselmiş sizce nie böyle olabilir.

canım ben 100lük yaptırmadım,değer aralıklarını bilmiyorum o yüzden,biraz yüksek duruyor ama dr söyledikleri önemli.

canım sen tsh için ilaç kullanıyomuydun?yoksa sonradanmı çıktı?yüksek çıktıysa neden tehlikeliki:44:hap kullanıyorum bende.sende kullanırsın düzelir inş…bayan panikdoktorun ne diyosa onu yap…erken doğumdanda korkma.bak bende korka korka 33 e geldiminş 36yıda görürüz hayırlısıyla…hem 35 ten sona organ gelişimleri tamamlanıyo diye biliyorum ben.37 ye şartlama kendini...

Kullanıyorum canım kullanmaz mıyım,senle aynı ilaç euthyrox. şimdiye kadar hep kontrol altındaydı,geçen endokrine gidecektim bana bayağı bayağı uzak hastane,ben de test yaptıramamıştım,araba da servisteydi,bu şekilde 2 kere gitmek zor olacaktı(1 kez tahlil için kan vermeye 1 kez de sonuca göre dr.la konuşmaya) ben de dedim ki sağlık ocağında test yaptırayım,sonucu alır direkt dr giderim 2 kez git gel olmaz,sonuç yüksek çıkmış..üstelik başka değerlerime de kötü dedi aile hekimi,bugün dr gösterdim,dr tsh için mutlaka endokrine git dedi,çünkü yükselmesi bebeklerde Allah korusun zeka geriliği yapıyor canım,diğer değerlerim için de hiç zannetmiyorum böyle birşey olsa sende şu şu belirtiler olurdu,şunları şunları yaşardın diye anlattı ki hiçbiri yok bende..öyle diyince inşallah tsh da o değerde değildir dedik,devletin testlerine güvenmiyor benim dr. ünv hastanesinde endokrin kontrolüm var,hafta sonu geçsin gideceğim inşaallah.aylar önce ilk kez yüksek olduğunu öğrendiğimizde de testi yapan dr zeka geriliği olur diye korkutmuştu beni,mahvolmuştum..

ay kızlar bugün hastanede doğuran doğuranaydı,pıt pıt geldi bebekler sürekli,yanımızdan mini mini bebeleri geçirdiler ay ne minik ne güzel şeylerdi Allah bağışlasın...o kadar güzellerdi ki.. tekil gebelik bebekleri bile bu kadar minik görünüyorsa gözüme bizimkiler nasıl görünecek acaba ya,minnacık olacaklar..

diğer sonuçlarda şaşırtıcıysa yanlıştır zaten canım stres yapma kendine boşuna…benim doktorda hep der tahlilleri üniv.hastanesinde yaptır diye…menac diye bi arkadaş var hatırlıyomusun.oda 33 haftada sanırım onada doktor aynı şeyi sölemiş tsh yüksekmiş bebeklerde zeka geriliği olabilir diye.içi çok rahat onun sende öle ol…gelmişsin 30 haftaya..ilk 3 ay çok tehlikeli olduğunu duydum tsh yüksekliğinin..rahat ol tamammı..hadi git bi muz yeseni sewiyorum yaa

kaç canım sonucun bende euthyrox kullanıyorum bundan 1 ay önce 4 e yükselmişti dozumu artırdım şuan düştü dozumu düşürdüm bugun ölçüldü 1.7

Ben de seni seviyorum canım benim,Allah razı olsun ay moralimi düzelttin ya çok sağol..
menac'ı çok iyi olmasa da az çok biliyorum,inşaallah onun da benim de hepimizn de kuzuları çok iyidir,bazı dr.lara psikoloji eğitimi de verilmeli,benim endokrin dr.u çok tatlı adam,ben ilk gittiğimde hocam bana böyle byle dediler dedim,moralim çok bozuktu,hiçbirşey olmaz Allah'ın izniyle,sen canını sıkma dedi.
Canım benim ilk 3 ay tsh.ıma hiç bakıldı mı onu bile tam hatırlamıyorum,ama sanırım 2 kez filan bakıldı o zaman birşey yoktu.sonra 16.haftamda filan farkedildi,o zamandan beri ilaç kullanıyorum.

Muzu da geceye saklıyorum,Beyaz bana eşlik ederse yerim:)

kaç canım sonucun bende euthyrox kullanıyorum bundan 1 ay önce 4 e yükselmişti dozumu artırdım şuan düştü dozumu düşürdüm bugun ölçüldü 1.7

Canım sonuç yanımda değil tam küsüratını hatırlamıyorum ama 3,6ya yakın çıktı,ilaç kullandığımdan beri,2,2-2,5-2,3 o civarlarda çıkıyordu.son kontrolümde benim de dozum artırıldı,şimdi kontrol zamanımı 1 hafta geçirdim aslında kaza geçirdiğimiz için,hafta sonu geçsin gitmem lazım hemen.
İnşaallah sorun olmaz hiçbirimizde.

Eylulcm vala dedigin gibi ne bakkal var nede korna cala cala gelen bi sutcu.merkezdeyim ama disina dogru evim.tek komsudan baska komsu bile yok bi degisikler.gurbette olmk zorms hamilelikte daha ii anladm.bn euthroxu 125 aliyorum en son 1.9du.
3.6 cok yuksek degil allahin izniyle korkma stres yasadiysan o bile etkiler

Tatlım bende guatr hastasıyım 2005 te ameliyat oldum gebelikte her ay endokrine gidiyorum ve doktorum bu aydan sonra korkmamamı söyledi bebekler artık kendi vucutları üretiyormuş o yüzden korkma tatlım....

canım sen sor bi bakkala markete bakalım,vardır mutlaka süt-yoğurt getiren bir yer.ben ist.a gelince bu konuda zorlandım,alışmışım doğal yoğurda tüm yoğurtlar acayip geldi,neyse ki bu sene bulduk bi sütçü,kayınvalidemler alıyor bize gönderiyor,ben birazını içiyorum birazını yoğurt yapıyorum,içim rahat,tadı güzel daha ne olsun. urfa büyük yer yani,minicik bi ilçesi filan olsa anlarım da nasıl gelmiyor oralara.he bu arada oralarda korna çalıp gezen sütçü hiç görmedim,sen arayıp bulacaksın:) Bazı bakkallar da biri gelip isteyince getirtiyor,her zaman getirtmiyor.bakkal dediysem küçük market yani.
İnşaallah önemli birşey yoktur cnm ya,dr gidince yazarım tekrar.

Tatlım bende guatr hastasıyım 2005 te ameliyat oldum gebelikte her ay endokrine gidiyorum ve doktorum bu aydan sonra korkmamamı söyledi bebekler artık kendi vucutları üretiyormuş o yüzden korkma tatlım....

geçmiş olsun canım,Allah razı olsun,bilmiyordum artık kendi tsh.larını ürettiklerini,eğer öyleyse içim daha rahat eder,bakalım ptesi giderim inşaallah,yazarım size de,sağol canım:)

bence hiiç kafana takma bak benim 4.5 gibi bişeydi 1ay önce hemen dozumu 75 yaptım 2 hafta ööle aldım ölçtürdüm 1.5 sonra 50ye düşürdüm dozumu şimdi 50 içiyorum ben 4.5 çıktığında doktorum endişelenme önemli olan ilk 3 ay demişti ama şimdide dikkat etmelisin dedi bebklere hipotroidi geçmesin diye stres yapma dahada yükselir turp-cevizde yükseltiyor çok tükkettisen dereotu iyi geliyor ama gebelikte yasak bence dozunu yükseltince hemen düşecek inşallah bebişlerinde sağlıklı olacak

geçmiş olsun Eylül, benim tsh ölçümüm 8.haftada yapıldı normal çıktı, sonra aile hekimim 31.haftada yaptı 6.5 çıktı, 34.haftada 9.9 çıktı o kadar yükselmiş yani, doktorum da senin doktor gibi ödümü kopardı yıkıldım resmen, neyse endokrin uzmanına gitti t3 ve serbest t4 de yaptık sadece serbest t4 olması gerekenden çok az düşük çıktı, ben öğretmenim endokrin uzmanına artık dedim ki hafif zihinsel yetersizliğe razıyım en azından eğitilebilir, durum çok mu kötü (tabi ağlaya ağlaya) bana sakin ol problem yok hatta % 99.9 bir şey çıkmayacak rahat ol dedi, değerlerinin böyle olduğunu bilmeden doğum yapan onca insan var dedi. Sen de rahat ol, takma kafana, kadın doğumcular erken doğuralım diye mi ödümüzü koparıyor her defasında anlamış değilim:44:diğer doktor içime su serpti valla

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…