2014 ikiz anneleri

Maşallah kuzulara,handeta da demişti ya canım 30dan sonra kilo alımı yavaşlıyormuş diye,1-2 hafta sonra 2 kg.yu geçerler inşaallah.nst nasıl birşey? :))

İlginçmiş,baştan söyleseymiş ya..benim de zamanında tetanoz yüzünden kafam çok karışıktı,forumda olumsuz şeyler bile okumuştum,yapmasam diyordum.en son tetanoz haftalarıma yaklaşınca ayrıntılı usg kontrolümü yapan prof.a sordum,yapabilirsin bir zararı olmaz dedi,kendisi yüksek riskli gebelik uzmanı olunca ben de ona güvenme yolunu seçtim,2 doz oldum,çok şükür bir sıkıntı yaşamadık,inşaallah yaşamayız da.

ben hala süt pompası almadım ya,şimdi yine başlamayın neee kaçıncı haftadasın al artıııııık diye,panik oluyorum bak! :)

bendede oldu o sıralarda çamaşırıma dökülüyordu sabah kakatığımda etrafındada ıslaklık oluyorddu tahlil yaptı doktor alttan baktı enfeksiyonun var dedi doktoruna sööle eğer enfeksiyon varsa tedavi verir zaten ihmal etme

a¥ni durum bendede var normal galiba gittikce artior 20.den sonra fazlalasti biraz.

Canım Allah razı olsun unutmamış yazmışsın ben hastaneden çıktım elh dualarla ve Dr ların vesilesi ile daha doğum yapmadım 33. Bitti elh. Ama hastaneden çıktıktan sonra geçeninin bir yarısı tekrar acile gitmek zorunda kaldık elh bu kez açılma yokmuş ( geçenkinde 1,5 cm lik açılma olmuştu ) Dr lar tekrar yatış verdi geçen geldiğinde doğum yapacaktın az daha hiç birşey belli olmaz dediler ama ben hastane yakın diye imza attım çıkışımı istedim.. Şimdi evdeyim yatıyorum günde 6 nidilat 1 magnezyum kullanıyorum bakalım .. Rabbim hepimize en hayırlı vakitte doğum yapıp bebeklerimizi ve bizi sağlıkla evimize ulaştırsın..

Bu arada bebeklerin kilosu ile ilgili kafanıza takmayın haftası önemli imiş Dr um demişti 32 haftada 2,5 kg bebektense 34 te 1,5 kg bebeği yeğleriz biz diye.. Tabii yine en iyisini Rabbim bilir..

Kuzum ne güzel haberler Allahim saglikla kucağına almayi nasip etsin inşallah
Amşn tatlım ne gzl diledin:)

Ewet canım artık yavaş kilo alcaklar heralde.lansinoh al canım pişman olmaZsın

33ü geçmişsin canım çok gzl sağlıkla kucağına alcaksın inş.fırsat buldukça gel canım soğutma arayı:)bak doğumdan sonra birbirimize çook ihtiyacımız olcak

Arkadaşların anlattığı gibi rahim ağzına alttan bakma gereksinimi çok acil durumlarda oluyor canım ustten bakıp ölçebiliyorlar korkma dikis çok nadir durumlarda atılıyor inşallah sağlıkla hayırla alırsın miniklerini kucagina
Canim harika bir duygu olsa gerek icerdeyken bile insan kendini tutamazken orda bakmak ama bişey yapamamak daha da zordur herhalde çok duygulandim yaaa
bu güne geldiniz ya sukur bundan sonrası da gelecek ve minişlerini evine gotureceksin insallah

Her hafta artıyor akıntı bende de ya önceden 1 günlük ped kadardı artık ikiye çıktı normal mi bende bilemedim

Oh oh maasallah hayırlısıyla haftaya 2 nin üzerine çıkacaklar zamanında da gelecekler sağlıkla insallahh
Mis mis taze taze yarasin minnoslara insallahhh

Hadi ya şoka girdim resmen uyarmalari gerekmiyor mu önceden ne biçim is yaa Allah korudu canım sizi

Ya bende alıp almama konusunda kararsizim doğum öncesi almalı miyiz yoksa doğum sonrasında duruma göre mi hareket etmeliyiz ne dersin canim

Maasallah maasallah 33ü devirmissinsiniz 36yı da göreceksiniz inşallah zamanında gelecek miniklerin bol bol dinlenin canim

Amin inş canım:)

Canım nst sormuşsun yeni gördüm:)karnına bi alet takıyolar bebeğin kalp atışları duyuluyo:)elinede bi düğme veriyolar bebekler hareket ettikçe o düğmeye basıyosun:)çok sıkıcı ama öyle yatmak yarım saat:)

Allah senden de razı olsun canım,merak ediyordum gerçekten,yazmana sevindim.çok şükür ki haftan güzel ve açılman kapanmış,şu an için dinlenmek sana ve kuzularına çok iyi gelecek.birkaç hafta daha dayandıktan sonra organ gelişimi konusunda da sıkıntıları olmaz Allah'ın izniyle küveze gerek kalmadan kucaklar evinize gidersiniz.6 nidilat verildiğini ilk kez duydum,bu konuda bilgim olmadığından 6 sayızı şu an çok göründü gözüme,ama demek ki gerekli,faydasını görürsün inşaallah.

Her hafta artıyor akıntı bende de ya önceden 1 günlük ped kadardı artık ikiye çıktı normal mi bende bilemedim

asbelove'cim ve Mrsbeyaz,bende de 20 küsürlerden den sonra fazlalaşma olmuştu diye hatırlıyorum,kokuyor mu kaşınıyor mu diye takip ediyordum,çünkü sorduğumda hemen herkes akıntı artışı normal diyordu..inşaallah birşey yoktur.bende hala bazı günler fazlalaştığı oluyor.bu ara hepimiz enfeksiyondan korkar olduk..

Ya bende alıp almama konusunda kararsizim doğum öncesi almalı miyiz yoksa doğum sonrasında duruma göre mi hareket etmeliyiz ne dersin canim

Canım ben kendi ve bebeklerimin ihtiyaçlarını bile ya birşey olursa korkusu yüzünden sonlara bıraktım,şimdi hemen herkesin herşeyi hazırken ben hala internetten almakla,kargo beklemekle,yıkamakla vaktimi harcıyorum ve ani birşey olursa diye korkuyorum.yardım edecek kimsem de yok,hepsi bana bakıyor.pompa konusunda da sonra alsam dedim ama şimdi şöyle düşünüyorum.1.si Allah küveze mecbur bırakmasın ama bebeklerimizin bir süre bakım altında olma riski diğer gebeliklere göre yüksek,e o zaman süt sağıp vermek lazım,gerçi hastaneler veriyordur ama küvezde bebekleri olan anneler forumlara bebekleri çıkıp da sütlerini emene kadar kesilmemesi için sağıp,buzluğa depo yapmayı tavsiye etmiş.2.si ben doğumdu bebekti derken bir süre alınacak şeylerle ilgilenemem,eşimin istediğim pompayı alabileceğinden emin değilim:) 3.sü de 40.haftasında doğum yapan annenin-bebeğin bile garantisi yok,kötü birşey olacağı varsa Allah korusun ama yine oluyor.o yüzden alayım diyorum canım,biraz ufak tefek birşeyler daha lazım,aklımı kurcalıyor hala alamadım diye,Allah'ın izniyle onları aldıktan sonra pompa alacağım.Seninle aramızda birkaç hafta var,eğer diğer ihtiyaçların tamamsa pompayı biraz daha erteleyebilirsin istersen,sen bilirsin,hem o zamana kadar birkaç kişi daha almış ve fikir vermiş oluruz belki..

hadi ya tv veya etrafta sohbet edecek kimse yok mu? başka anne adaylarıyla göbüşler fora şekilde bir odada mı yatılıyor:)

oooo maşallahh sevindim sedefcimm iyi olmalarına adaha büyürler annesi gayet iyi kiloları da inşallah biz de o günleri görürüz

canım ben dün tetenoz oldum kendi doktorumun da haberi var böyle bir kasılmadan bahsetmedi sağlık ocağı da söylemedi dünden beri kolum az ağrıyor ilk kez duydum senin dediğini

benim haftalarda olan kızlar tetenoz oldunuz mu beyazzcımm ses ver

Güzel dileğim için sağol canım:)inş hepimşz vaktinde ve planlı doğum yaparız...canım bende oldum tetanoz.20 ve 25. haftada.benim doktorumda bi tehlikeden bahsetmedi,sağlık ocağıda bişey dememişti:44:

Canım rahim ağzı ölçümü özellikle ikizlerde çok önemli bana ilk 13. Hafta bakıldı ondan sonrada hemen her gittiğimde bakıldı, çok şükür dikişe gerek olmadı genelde de olmuyor. Yalnız bu konuda arkadaşlardan farklı düşünüyorum, benim doktorum burda yazdıklarımdan da belli oluyordur rahat hareket eden aşırı yoğun olduğu için kısa muayene eden doğru dürüst soru soramadığım birisi, buna rağmen her seferinde üstten ultrason ile bebeklere bakıp bekliyor üstümü çıkartip hazirlaniyorum alttanda rahim boyuna bakıyor. Ki maşallah iyi çıktığı halde... Vakti çok kıymetliyken alttan bakmayı daha doğru sonuç verdiği için tercih ettiğini düşünüyorum. Üstten biraz daha uzun görünebiliyormuş diye duydum. Ultrason çubuğunu sadece sokuyor yani alttan muayene gibi kurcalamiyor düz tutuyor çok basit... O yüzden doktorun da uygun görürse en azından bir kere alttan baktır derim... Arkadaşların üstten bakılınca riskli birşey görmediği için doktorlari alttan bakmayi tercih etmemiştir muhtemelen.. Pek uzattım güzel sonuçlarla gel inşallah...
Canım yaaa zor tabi onlari öyle görmek. Maşallah şükürler olsun ki iyiler, Allah'ın izni ile eve geldiklerinde anneleri besler onlari tosuncuk gibi olurlar
Maşallaaah Canim hep güzel haberler alalim insallah 2 kiloyu yakinda Allah'in izni ile geçerler daha da rahatlarsin

Sağol Canim bu konuyu bende burada paylasmistim olmuycam bende ateş de yapabiliyormuş o da istenilmeyen kasılmaya sebep olan birseymiş sende de belki kasılmalar aşıdan oldu tam arka arkaya gelmiş... Daha önce yaptirmis olan arkadaşlardan sorun olmadiysa aşıya bağlı olmaz artik ama yeni vurulmayi düşünenler bu risklere göre doktorlari ile karar verseler iyi olur...
Vurulmayanlar doğum ve göbek kordonları düşene kadar özellikle hijyene çok dikkat edicez...

Ya kızlar çok pardon teknoloji özürlü ben bir türlü yapamadım şu teker teker cevap verip yanıtlamayı ondan bi türlü bana yazanlara cevap veremiyorum :)) aklıma bi 2 şey daha geldi benim iki bebekte makat gelişi doktora bu durumda benim normal doğum yapmam imkansız dimi dedim oda yoo eskiden çatır çatır doğurtuyoduk valla dedi bide şeyi sordum meslek hayatınızda hiç 40 haftayı bekleyen ikiz anne oldumu dedim yok dedi 38 + 1 de almış en geç , gerek yok risk dedi ..

Canım yukarıda da yazdım ben vurulmuycam ama o kadar vurulan arkadaş var illa sorun olacak diye birşey yok bahsettiğimiz küçük bir ihtimal. Sen ateşini takip et çıkmasın yüzünü falan yıka sık sık...
Ben 5 sene önce başka bi sebepten vurulmuştum benim bünyeme ağır gelmişti biraz da ondan cesaret edemedim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…