2014 ikiz anneleri

Kızlar lansinoh marka süt sağma makinası almıştım elektrikli olandan yaklaşık 2 haftadır onu kullanıyorum bence iyi bir makina emiş gücünü ayarlayabiliyorsunuz tabiki ilk 1 dak falan acıyor o da çok normal çünkü bebeğin emmesi gibi hiç bir makina olmaz dedi hemşire yani anlıyacağınız iş görüyor iyiki daha pahalı makina almamışım :KK34:

Ay kuzum kıyamam sana bu bekleyiş daha bi zor desene..ins sağlıkla çıksınlar canım kucağına bol bol alacaksın bebislerini..anne olmak nasıl? Duygulandım simdi ben :KK43: Allah kuzularımızdan ayırmasın bizi..

sağol canım ilk anne liğim değil 3 ve 4 numara bunlar ama emin ol herbirinde ilk anne olmuşum gibi heyecanlanıyorsun tabiki ikizler
min zorluğu ve küvez olayından ötürü biraz daha duygusalım ama inşallah onlarda evimize gelince hepsi geçecek Allah'ın izni ile:KK16:

Canim ya aglattin benii.Allahim korusun kuzularini

ayy kıyamam canım sağ ol Rabbim hepimizin yavrularını korusun:KK34:

Evet canım bunvp arkadasımız maalesef:KK43: ona da dua et bebekleri yasama tutunsun..halinden en iyi anlayacak olanlardan biri sensin..
Rabbim inşallah en kısa zamanda sağlıklarına kavuşmayı nasip eder
anne ve babasından Rabbim bol sabır versin

arkadaşlar gözünüzü korkutmak istemem ama bence 24 . Haftadan sonra kendinizi yani vücudunuzu çok iyi dinleyin yani vücudunuzdaki en ufak değişikliği doktorunuzla paylaşın bunun adı pimpirink değil bence :KK20:
Çünkü canımızdan iki parça taşıyoruz :KK34:

sağol canım ilk anne liğim değil 3 ve 4 numara bunlar ama emin ol herbirinde ilk anne olmuşum gibi heyecanlanıyorsun tabiki ikizler
min zorluğu ve küvez olayından ötürü biraz daha duygusalım ama inşallah onlarda evimize gelince hepsi geçecek Allah'ın izni ile:KK16:

ayy kıyamam canım sağ ol Rabbim hepimizin yavrularını korusun:KK34:
Dogru senin iki yavrun daha vardı..bende herkesi kendim gibi sanıyorum :) ne guzel sen süper anne oldun simdi 4 evladın var allah bagışlasın ins ikizlerin de evindeki şenliğe şenlik katarlar :KK66:

Kızlar benim bu hafta akıntım gecen haftalara gore çoğaldı ya..yani asırı degil ama kokusuz ve cok açık sarı (bastan beri rengi boyleydi) özellikle benim haftalarımı geçenler veya seybil biz ayniyiz senle sizde boyle olmuşumuydu?

Rabbim inşallah en kısa zamanda sağlıklarına kavuşmayı nasip eder
anne ve babasından Rabbim bol sabır versin

arkadaşlar gözünüzü korkutmak istemem ama bence 24 . Haftadan sonra kendinizi yani vücudunuzu çok iyi dinleyin yani vücudunuzdaki en ufak değişikliği doktorunuzla paylaşın bunun adı pimpirink değil bence :KK20:
Çünkü canımızdan iki parça taşıyoruz :KK34:

hayırlısıyla şu günleri bir geçirsek zaten iyice paranoyaklaştımmmm...

Merhaba kızlar,

kızlar bu arada ben ara ara sizin topige dalıyorum,
dogum yapmış biri olarak dertlilerinize derman olurum belki umuduyla :KK9:
dostluklarınız çok güzel maşallah daim olsun inşallah.

Teşekkür ederiz,her zaman gel,tecrübelere ihtiyacımız var.

Canim olsun sen yine de dikkat et bende az önce 15dk lik yola gittim geldim kasık Ağrısından oluyorum yine parça parça verirsin önüne sıkılmaz az az yapar enişte sen uzulme:KK34:
Su sözlük meselesi var ya telefonlarda onun azızligi canım semsert yazmak istemiştim ben dikkat etmeyince de öyle gitmis:KK1:

Anladım canım,sözlük meselesi aklıma geldi de şemsettin'i birşeye benzetemedim:)
Ütü konusunda pek umutlu değilim ama bir denerim bkalım:)

Bugün bnmde kontrolüm vardı kızlar bebekler göründüğü kadarı ile iyiler şükür biri 2 haftada hiç kilo alamamış garibim .. . 2 hafta var aralarında yani biri 2 hafta geriden geliyor ama doktorumuz bunun çok normal olduğunu söylüyor boyları aynı... kansızlık başlamış ama zaten günde 2 tane içiyorum hap artık yapcak pekde birşey yok bunun için ... çok büyümüşler iyice artmış ihtiyaçları dedi ... yerleri rahattı ... nstye girdim artık haftada 1 giricem ... sancıların artar artık dedi kan ve suyun gelmediği sürece telaşlanma dedi ... bunlar olursada hastahaneye gelin korkmayın arkadanda ben gelirim dedi :)) Bu arada kilom 66 toplamda 20 kilo almışım hamileliğimin rahat geçmesini birazda buna bağlıyor kilolu olmak çok sıkıntı yaratıyor dedi ... kilolara dikkat edelim :KK66: Allah bebeklerinize ve sizlere sağlık versin inş ...

maşallah canım bebeklerine ve haftana:nazar::nazar::nazar::nazar: rabbim nazardan korusun,benim de nazarım değmesin inşaallah:nazar::nazar:36.haftayı görünce içim umutla doldu,lütfen daha sık yaz,altta haftanı görünce umutlanıyorum ben,bizler de görürüz inşaallah diye..kiloları tabi keşke daha çok olabilse ama bu hali bile çok güzel,en önemlisi haftaları süper,en rizkli zamanlar geçmiş gitmiş..Ben geçen haftadan bu yana biraz fazla kilo almışım gibi gelince canım sıkıldı(hamilelikte riskli diye)ama madem bebişlerimiz sonrasında büyüyemeyeck,şimdiden alalım alabildiğimiz kadar(yani inşaallah onlara gitsin bize değil tabi)allah hayırlı,kolay doğum nasip etsin,bize de dua et canm

kızlar herkese selamlar

tecrübelerinize ihtiyacım var.

dün tüp bebek doktoruma son kez gittim çok pahalı oldugu için artık devlet hastanesine gideceğim..doktor 16. haftada rahim agzı kontrolü yaptırman lazım bir acılma vs olursa dikişi fln gerekebilir dedi ikizlerde bu kontrol yapılıyormuş..sizlerde yaptırdınız mı zor bir kontrol mü nasıl yapılıyor.?bilgi verebilirsiniz çok sevinirim..

canım karından ultrasonla bakılıp ölçülüyor rahim ağzı,alttan bakan çok az,belli değerin altındaysa önlem amaçlı atılıyor dikiş.Mrsbeyaz'ın dediği gibi hemen hepimiz dikişsiz geziyoruz,inşaallah sana da gerek kalmaz.

Kızlar günaydın
bu aralar giremedim malum dolu dou geçiyor giden gelen falan oluyor... Bizde durumlar çok şükür bebekler hala kuvezde inşallah önümüzdeki hafta biri çıkabilir dedi Dr bakalım dua edip bekliyoruz.insanoğlu başına gelmeden neyin zor olduğunu bilmiyor dün ilk defa bebeklerime dokundum:KK43:Rabbim inşallah hepinize bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

Canım,zor günler yaşıyorsun,ama mükafatı güzel olacak inşaallah,bak bugüne kadar çok şükür bir sorun olmamış,birinin çıkacağı müjdesini de almışsın,öbürü de hemencecik kardeşine yetişir ve evinde 4 çocuk cıvıltısıyla buralara çok yoruluyorum kızlar diye yazarsın:) Duan için de Allah razı olsun.

kızlar arada ismini aşağıda görüyorum,haberdar olan var mı,en son hastaneye yatmıştı diye hatırlıyorum,inşaallah kötü birşey yoktur.Azmirah okursan birşey yaz lütfen..

Bu arada bugün uyandığımda uykuyla uyanıklık arası durudenizderya'nın adı geçti aklımdan 5-6 kez nedense..Forum iyice ruhumuza işledi:) inşaallah o da iyidir,güzel haberlerini bekliyoruz.

Kızlar lansinoh marka süt sağma makinası almıştım elektrikli olandan yaklaşık 2 haftadır onu kullanıyorum bence iyi bir makina emiş gücünü ayarlayabiliyorsunuz tabiki ilk 1 dak falan acıyor o da çok normal çünkü bebeğin emmesi gibi hiç bir makina olmaz dedi hemşire yani anlıyacağınız iş görüyor iyiki daha pahalı makina almamışım :KK34:

canımm tez zamanda sağlıkla bebişlerinle evine dönersin inşallah ben de lansinoh elektikikli almayı düşünüyorum iyi oldu söylediğin dayanılmayacak bir acı değildir herhalde makinayla evde sağıp hastaneye mi götürüyorsun

Kızlar benim bu hafta akıntım gecen haftalara gore çoğaldı ya..yani asırı degil ama kokusuz ve cok açık sarı (bastan beri rengi boyleydi) özellikle benim haftalarımı geçenler veya seybil biz ayniyiz senle sizde boyle olmuşumuydu?

önceden olmuştu şimdilerde pek yok ama normal olduğunu biliyorum önceden su gibi bi şey geliyodu benden doktora da söylemiştim o da bana fitil vermişti en hemen kullanmadım biraz bekleyim geçmezse kullanırım dedim sonra geçti

Canım çok sevindim senden haber aldığıma:)özlemiştim.bebeklerin iyiymiş canım allaha şükğr küvözdende çıkacaklar en azından bunu biliyosun şükret.lansinoh aldım bende:))memnun kaldığına sevindim:)arada yaz özletme

canımm tez zamanda sağlıkla bebişlerinle evine dönersin inşallah ben de lansinoh elektikikli almayı düşünüyorum iyi oldu söylediğin dayanılmayacak bir acı değildir herhalde makinayla evde sağıp hastaneye mi götürüyorsun

önceden olmuştu şimdilerde pek yok ama normal olduğunu biliyorum önceden su gibi bi şey geliyodu benden doktora da söylemiştim o da bana fitil vermişti en hemen kullanmadım biraz bekleyim geçmezse kullanırım dedim sonra geçti
Hmm tamam canım..zaten cok fazla degişik olsa telaslanirdim ama normal akıntım biraz fazlalasti..neyse bu hafta doktora gidiyorum bi sorarım olmadı..

Kızlar doktordan çıktık şükür herşey yolunda.hala 1900 ler kilo almamışlar 1 haftada.doktor normal dedi ama,1 haftada pek büyümezler dedi.haftaya cumartesi gitcez yine..ilk kez nst ye grdim:)nst de normal dedi doktor.

Kızlar burda hava mis gibi bugun..ben yine pazara gittim hem biraz dolaşırım diye süt yumurta yeşillik meyve aldım geldim teyzelerden amcalardan:) sütü yogurt yapıcam :) artık yogurt yemeye başlamalıyım süt iciyorum ama yogurt cok sevmeme rağmen dokunuyo mideme:KK43:

Kızlar doktordan çıktık şükür herşey yolunda.hala 1900 ler kilo almamışlar 1 haftada.doktor normal dedi ama,1 haftada pek büyümezler dedi.haftaya cumartesi gitcez yine..ilk kez nst ye grdim:)nst de normal dedi doktor.
Oh ne guzel haberler :KK66: hep iyi haberlerle gelelim buraya ins..

Kızlar burda hava mis gibi bugun..ben yine pazara gittim hem biraz dolaşırım diye süt yumurta yeşillik meyve aldım geldim teyzelerden amcalardan:) sütü yogurt yapıcam :) artık yogurt yemeye başlamalıyım süt iciyorum ama yogurt cok sevmeme rağmen dokunuyo mideme:KK43:
Ye ye yarasın minnoşlara:)kız nerdesinde sen hava mis gibi:)bura sis ve bulanık:KK43:
Oh ne guzel haberler :KK66: hep iyi haberlerle gelelim buraya ins..
Kötü haber almayalım artık canım hepimiz mutluluğumuzu paylaşalım allah herkese sağlıklı evlatlar nasip etsin
Rabbim sağlıkla gelmelerini nasip etsin inşallah canım maşallah...

Amin canım benim...iyi dilekler hepimizin bebekleri için.

Merhaba kızlar.Topikte gezerken lafı geçmiş söylemeyi unutmuşum, hemen yazayım dedim. Ben 11.11.2013 te tetenoz aşımı olmuştum ilk kez. 11.12.13 te tekrar gel demişti aile hekimim. Malum ben de o gün hastaneye yatmıştım.:KK14: Neyse, 1 hafta sonra telefon ettim aile hekimime hemşireyle görüştüm. Böyle böyle bir durum oldu ben şu anda gelsem 2. aşımı yapabilir miyiz, yoksa geç mi kaldım? dedim.Ne dese beğenirsiniz.:KK53::KK53::KK53:Bazı gebeliklerde tetenoz aşısı kasılmaya sebep olabiliyomuş. Kadın doğumcunu ara yaptır derse öyle yaptıralım. Ohaa dedim çok pardon ama kızlar. Nasıl yani? Şimdi mi söylenir bu yani.Bilseydim belki hiç yaptırmazdım.Neyse bi sinirle aradım doktorumu, kızım zaten evde doğum yapacak değilsin, hastanelerin sterilizasyonu gayet güzel, boşver yaptırma, riske atmayalım hiç dedi. Ben de yaptırmadım. Velhasıl bilin diye söyleyeyim dedim. Sonra benim gibi dumur olmayın:KK50::KK50::KK50:

X