2014 ikiz anneleri

Benim doktorum tetanoz aşını ol dedi böyle bir riskten bahsetmedi ebede sadece olası yan etkileri söyledi kolun ağrıyabilir ateşin çıkabilir dedi 2 gün kolum ağrıdı okadar .. kasılma falan ilk kez duyuyorum ... ciddi bir risk söz konusu olsa zaten yasak olurdu bu aşı

Son düzenleme:
Bismillahirrahmanirrahim....

İsim .........Ayetel kürsü.....Nas-Felak......Ya Şafi....Ya Mübdi

Aksu81---- 55-------- 55-------- 100 -------100 Okudu

Pınar-------50--------50---------50--------50 Okudu

Esalales----100-------100-------100-------100 Okudu

Seybil----- 100------- 100-------100-------100 Okudu

Mrsbeyaz-- 30---------30--------

Alexandria--10---------10--------10------10

Asbelove-- 50----------50--------50-------50

Kızlaaar gece uyuyakalmışım kusura bakmayın Bu haftaki listemizin son hali insallah unuttuğum yanlış yazdığım yoktur varsa söylersiniz... Allah kabul etsin....

Evet canım öyle tabi, ama dediğim gibi beni daha önce çok etkilemişti bünye meselesi, hamileyken o riski hiç almak istemedim hastane ortamında inşallah doğum yaparsak sorun olmaz diye düşündüm.
Herkesin kendi doktoruna danışıp içi nasıl rahat ediyorsa öyle yapmakta fayda var

Yok canım eşin giriyo yanında:)tek kişilik benim girdiğim yerde nst:))başka hamiş olmuyo

anladım canım sağol,benim gittiğim hastanede nst doğumhanede(herhalde hemen her yerde böyledir)doğumhane de tam dr.umun odasına yakın,o yüzden giren çıkana bakıyorum,nst gönderilenler içerden hep yalnı çıkıyor,eşleri onları bekliyor dışarda,bayağı sıkıcı geçiyor anlaşılan.

canım beğen butonunun hemen altına bak,orda konuşma balonu içinde tırnak işareti var,yanında da +,işte bu kısma tıklıyorsun,sayfaları okumaya devam ediyorsun,her cvp vermek istediğin kişinin cevabının altındaki işarete tıkla,en son "alıntı ile cevapla"ya tıkla,hepsini birden alıntılıyor.bu arada handeta iznini başlattın mı?dr ne diyor?
Gönlünden geçen normal doğumsa hayırlısıyla olur inşaallah canım,ben neredeyse doğmadan birkaç gün önce baş geliş dönen bebekleri okudum diye hatırlıyorum nette,hayırlısı neyse o olsun.veee 38.hafta meselesi,herhalde çok gören yoktur ama o kadar kalabilmeleri bile,bunun mümkün olduğunu görmemiz bile sevindiriyor insanı..38de gözümüz yok,hayırlısıyla önce 34ü,sonra 36yı geçebilelim inşaallah hepimiz.

canım kusura bakma yazamadım,ben bu hafta okuduklarımı sayamadım,öyle çok fazla da okuyamadım zaten.Yolda,yürürken,yatarken biraz biraz işte.Ya Şafi Ya Mübdi hep okuyorum onlar 100ü geçmiştir de diğerlerini ihmal ettim,yazma bu hafta istersen listeye,sayılardan emin değilim.Biraz da cevşen,evrad-ı kutsiye okudum,onların hepsini de foruma gönderdim.Allah okuyan okuyamayan herkesten razı olsun,Allah kabul etsin.

Canım Allah kabul etsin tahmin ettim öyle olduğunu bende sürekli okuyorum ama direk başına geçip saydıklarımı yazıyorum... Önemli olan niyetimiz sayılar listeler işin bahanesi sırf biz motive olalım daha çok aklımıza gelsin diye

Saol cnm anlatım için umarım başarmışımdır :)) İzni başlatmadım henüz 37. haftaya kadar çalışabilir raporum vardı bu cuma Allah kısmet ederse ama tabi bi rahatsızlık v.s olursa ayrılırım artık :) Normal doğum düşünmüyorum tek bebek olsa düşünürdüm belki ama korkularım var... İnş. görürsünüz hepiniz 34ü 36 yı bnm hedef 38 :) ama Allahın takdiri hayırlısı tabi

tabi seni etkilediyse aşı birşey diyemem, Çok haklısın nasıl için rahat ediyorsa öyle yap... bu arada şöyle bir araştırdığımda tetanoz aşısı yaptırmamızın nedenine baktım biride şuymuş ; Gebelikte yapılmasının nedeni, bebeğin doğumdan hemen sonra yenidoğan tetanozu hastalığına yakalanmasını engellemektir. Anneye gebeliği sırasında uygulanan aşı sayesinde annede oluşan antikorlar bebeğe geçer ve onu bu hastalığa karşı korur.

Akdeniz:) her mevsim guzel:)
Canım cok gecmis olsun hic belli olmuyo demek bu isler..ins 36 lari da gorursun canım hepimiz görürüz ins..
Ben 7 Ocak'ta olucam bana biraz gec geldi ama Hemsire o tarihi verdi :) bu arada tetenoz aşısı olmamızın nedeni tek dogum yapmak için degil bebegin yeni dogan tetenozu olmasını engellemek içinmiş de..

Kızlar akıntı için verdiginiz cevaplara teşekkür ederim rahatladım baya..zaten oyle cok fazla degil günlük pes koysam dolmaz yani.. Ama insan merak ediyor iste:)

Hande kızzz catlak varmı catlak:)

Hande kızzz catlak varmı catlak:)

Çatlak yok :) ve inanırmısın hiçbirşey kullanmadım ... kuzenim almanyadan (türkiyede var gerçi) bubchen diye bir markanın çatlak kremi ve duş jelini getirmişti ama kaşıntı olunca bende acaba bunlardanmı oluyor deyip bıraktım... şimdi kocam topuklarındaki çatlaklar için kullanıyor bu kremi annemdede halalarımdada hatta babanemde bile yok( 6 doğum yapmış) çatlak onlara çektim sanırsam :))

Son düzenleme:

Ayy ne gzl canım çok şanslısın:)bendede henüz yok inş olmaz.

maşallah ama bu haftadan sonra olmaz artık korkma.bazen kaşınınca pul pul oluyor kepekli gibi ozaman elimi kremleyip gezdiriyorum göbüşümde .. hı tabi olsa ne olcak bebeklerden önemlimi artık bir sürü çözüm var yengem estetik oldu mesela çatlaklar için hiç anlaşılmıyor ...Olanlarda üzülmesin emzirme dönemi bittikten sonra çaresine bakılıyor

Ayyy inşallah bizde de çatlak olmıyacak kızlar Ben de Gebe mağazasından kakao kremi almıştım onu kullanıyorum, mis gibi de kokusu var Zaten önemli olan nemlendirmek, bir de kalıtım elbette ki...

Ayyy inşallah bizde de çatlak olmıyacak kızlar Ben de Gebe mağazasından kakao kremi almıştım onu kullanıyorum, mis gibi de kokusu var Zaten önemli olan nemlendirmek, bir de kalıtım elbette ki...

inş cnm .. doğru önemli olan iyi nemlendirmek cilt yapısıda önemli benim yağlı bir cildim var mesela hamilelikte sivilceden kurtulamadım bir türlü Ama yağlı olması çatlak konusunda işe yaradı :) Allah bi yerden alıyor başka yere veriyor

Ewet canım genlerde önemli,benim annemde teyzelerimde yok.kakaokremi bendede var:)
LaZermi yaptırdı yengen?toplam ne kadar mal oldu?bide nerde yaptırdı

rica ederim,olmuş bak:)maşallah canım,idolümsün,arkandan gelmeye niyetliyim de nasip neyi gösterir bilinmez:)
Normal doğum konusunda ben de 2 bebek olduğu için korkuyorum(aslında hep normal istiyordum,hala vazgeçmiş değilim)birinci bebek doğarken içerde kalanda sıkıntılar olabilme ihtimali korkutuyor beni,o gün geldiğinde şartlar ne gösterir,risk nedir artık duruma göre hareket ederiz inşaallah.Bu arada dediğin gibi yenidoğan tetanozunu ben de duymuştum,aşı olmamız onlar için de faydalı,ama bünye meselesi,tepki veriyorsa dikkatli olmak lazım.

ya benim annem çatlamış,genetik faktörü varsa bu işin benim de sonum öyle olabilir.hande ya,birisi doğumdan 1 gece önce çatır çutur çatladığını yazmıştı bir konuda,moral bozmak gibi olmasın:)

Kızlaaaaaaar,geceleri yemek yer misiniz? kendimi bildim bileli dikkat ettiğim bir konudur,ama az önce o kadar açtım ki dayanamadım artık biraz birşeyler yedim..yemeği çok erken yemiştim bugün.bebişlerime yarar inşaallah,bana değil:) yemekten sonra kuzularım halaya durdu,kıyamam acıkmış onlar da:)) bu arada beni korkutan hareketleri devam ediyor,sedef ve handeta,sizin kuzular da aşağılara güm güm vuruyor mu dışarı çıkacakmış gibi?

Aynen öyle canım Benim cildim de yağlı sayılır ama yine de ne olur ne olmaz diye kremi kullanıyorum :)
Ewet canım genlerde önemli,benim annemde teyzelerimde yok.kakaokremi bendede var:)

LaZermi yaptırdı yengen?toplam ne kadar mal oldu?bide nerde yaptırdı

Benimkilerde de yok çok şükür, bende de olmıyacak diye düşünüyorum, ama olursa da ne yapalım artık, bakın çözümü var artık herşeyin...

Olmazmı canım gecen bende sormuştum hatta bunu.heran çıkacak gibi tekmeliyolar bazen

Dün gece bol yağlı yumurta yaptım peynirli yaptım:))yedim valla:)bu arada kuzlar sölemeyi unuttum:)en zayıf ikiz hamilemsin dedi:)nasıl mutlu oldum:))halbuki 20 kilo aldım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…