2014 ikiz anneleri

Allahın selamı şifası hepimizin üzerine olsun.umarım herkesin ikitanecikleri iyidir.biz yaklasık 1 aydır hast.deyiz 6 kasımda acil gelmiştik.çok ilaç ve igne kullanıyoruz.nidilat ve proloton veriyorlar inş.çocuklara bir yan etkisi olmaz.ayrıca kilo alımları yavaşlamış buradaki yemekleri yiyemiyorum artık zorlanıyorum.doktor nezaman taburcu dese kanaman ve agrım oluyor.işte böyle canlar 33 haftada görünüyoruz ama burada 31 gibi çıkıyor.Allah herkesin yavrusunu bagışlasın çok zormuş anne olmak çok...

Allahın selamı şifası hepimizin üzerine olsun.umarım herkesin ikitanecikleri iyidir.biz yaklasık 1 aydır hast.deyiz 6 kasımda acil gelmiştik.çok ilaç ve igne kullanıyoruz.nidilat ve proloton veriyorlar inş.çocuklara bir yan etkisi olmaz.ayrıca kilo alımları yavaşlamış buradaki yemekleri yiyemiyorum artık zorlanıyorum.doktor nezaman taburcu dese kanaman ve agrım oluyor.işte böyle canlar 33 haftada görünüyoruz ama burada 31 gibi çıkıyor.Allah herkesin yavrusunu bagışlasın çok zormuş anne olmak çok...

gerçekten yaşadıkların zor canım ama sabrın sonu selamettir.biz bebişlerimize kavuşmak için nelere sabrettik,bebeklerimizde bize çekmiştir..onlarda sabreder ve erken gelmezler inşallah.
rabbim yardımcın olsun.

korkma canım...bende de oluyor.hatta bir seferinde 2 gün yürüyemedim..bunlar normal demişti drum.daha nerelerin nerelerin ağrıycak dedi.doğruymuş.bugün de ayıptır söylemesi totişim ağrıyor:KK30::KK30:

amin canım amin...ben günde bir nidilata başladım dün.sanırım ondan dolayı kendimi daha iyi hissediyorum:nazar::nazar:
en serin kanlısı sensin bu topiğin..no panik:KK54::KK54:

sağol kuzum yaa, sizler de böyle diyince inanın rahatlıyorum :KK16:

Ewet canım benimde tek taraflıydı sağdaydı.korkulacak bişi yoktur merak etme

:KK16::KK16::KK16:

ilaçların etkisi olmaz korkma canım... kilo olarak durumlarından öte organ gelişimleri önemli. o nednele geçen her gün pozitif etki yapacaktır miniklerine. ikiz annesi olmak normal annelikten daha da zor hepimiz her geçen gün görüyoruz bunu. Ama Rabbim sabrının mükafatını verecektir. Az daha sabır

Bende alıcamda erteleyip duruyorum.lansinoh almayı düşünüyorum canım ben

Kızlar günaydın,

Kusura bakmayın dersim vardı sabah, hiç giremedim. Şimdi pompayı ben hafta sonu aldım. Çok fazla araştırma ve soruşturmanın sonunda medelaya karar verdim. herkes onu önerdi. bi de lansinoh uygun olduğu için şu an çok çekici geliyo ama çok sesli ve çok insafsız bi şekilde çekiyo arkadaşlar. ben bi mağazada yapay göğüste denendiğini görmüştüm, yara yapar yani bi süre sonra lansinoh bence. ama medela ve mamajoo markaları iyiydi. insan gibi çekiyolardı. biraz araştırın olmazsa. emin olun ben de lansinoh u düşüne düşüne öldüm ama gittim medela aldım.

arada bir güzel haberler de almak iyi geliyor biraz daha sabır durudenizderyacım

Kızlar bu sabah yine çok halsiz kalktım 23. Hafta ama hala midemde inanılmaz gaz var iştahsızlık var iki lokma yiyeceği zor yedim bi çıkardım bi yedim kollarımda bacaklarımda derman yok burnum sürekli tıkalı nefes darlığı var gecede uyuyamıyorum doktorumu aradım yapacak birşey yok diyor başka bi doktordan randevu aldım çaresizim ağlamaktan kendimden geçtim ne yapacağım ben nasıl dayanacağım:KK43:

Kızlar akşam sertleşme sebebiyle devletin aciline gittim...nst de sancı çıktı nidilat progestan ve serum verdiler dr yatış yaptırdı ama ben kalmadım kendi drumu aradım sabah erken gel dedi.ne olur dikkat edin göbeğim bacaklarıma otururken değdiğinde taş gibi sertlik vardı birde bel ağrısı.yarın dr ne diyecek bakalım.büyük ihtimal yatırır ne olur dualarınızı eksik etmeyin.rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin hepimize sağlık versin

Canım çok geçmiş olsun. ya patır patır dökülüyoruz artık. çok şükür 30. haftayı geçmişsin. ya iyiden iyiye korkmaya başladım ben. şimdilik iyi gibi, ara sıra sertleşiyo ama uzun sürmüyo diye üstünde durmadım ama şimdi artık iyice korkmaya başladım. :18::18::18: haber ver sık sık.

ayşecim hiç panik yapma..geciktirirler doğumu allahın izniyle..canım göbeğin bacağına değecek kadar büyükmü ki:18::18: allah yardımcın olsun...
rabbimhepimizi yavrucuklarımıza sağlıkla kavuştursun inşallah.

aksucum dediğin gibi yapıyım. bari zaman geçer.bir dizi araştırayım...çalışmak konusunda kesinlikle haklısn.zaten dr rapor vermese de ben çalışamazmışım...ev skıcı olsada istatiksel olarak doğum vaktını çok etkiliyormuş..
25.haftadan sonra çalışan kızlara hayranım walla:nazar::nazar:

hiç hayran olma, onların da şansı olsa çalışmazlardı :KK43::KK43::KK43: ben asla çalışmazdım mesela üff yaaa.

korkma canım...bende de oluyor.hatta bir seferinde 2 gün yürüyemedim..bunlar normal demişti drum.daha nerelerin nerelerin ağrıycak dedi.doğruymuş.bugün de ayıptır söylemesi totişim ağrıyor:KK30::KK30:

amin canım amin...ben günde bir nidilata başladım dün.sanırım ondan dolayı kendimi daha iyi hissediyorum:nazar::nazar:
en serin kanlısı sensin bu topiğin..no panik:KK54::KK54:

Yaa flufem bana niye nidilat falan vermiyor doktorum gidip isteyeyim mi? bana da ver diyim mi acaba? sertleşmelerim benim de oluyor çünkü sadece uzun sürmeyince rahatım. yaa üfff. :18::18::18:

Canım ya binlerce geçmiş olsun. herkes bol bol dua ediyo burda zaten. sen de içindesin. hastanedeki arkadaşlara diye ayrıca ediliyo. merak etme. haftan da 33 olsa da çok iyi 31 olsa da. bebişlerinin kiloları iyi. benim doktor bir kiloyu geçince sıkıntı yok demişti mesela. yani seninkiler de doğsalar yaşarlar Allah'ın izniyle. hepimiz korkuyoruz burda. ama geçecek. az kaldı hepimizin. bir iki ay sonra patır patır doğurcaz inşallah sağlık ve sıhhatle. Allah hepimizin yavrularını sağ salim bağışlasın bize.

kasılmam yok ama tüp bebek drum kanamam olduğunda ,nidilata başla demişti.kasılmam yok ama dedim zaten başladıktan sonra riskte başlar,sen günde 2 ile başla dedi ama ben 1 tane içtim.
dün aile hekimimle konuştum neden böyle paniksin diyor..çoğul gebelikte amniyon sıvısı artmadıktan sonra tek gebeden çok farkı olmaz vücut iki bebeği tolare eder diyor ama,gelde beni inandır:KK37:

ben olsam aynen senin gibi inanmakta güçlük çekerdim,tolore edebiliyorsa niye riskli gebelik sınıfına aldınız o zaman derdim.İnşaallah dediği doğrudur.sende ara ara kanama oluyor diye endişelenip başladın demi canım,inşaallahbebeklere çok faydası olur,bayağı bir kalırlar içerde de artık sen dersin oğluşlar hadi çıkma vakti diye:)

Amin,aleyküm selam canım,sen kutsal bir görevi üstlenmeye çalışıyorsun,rabbim elbet mükafatını verecektir,geçen hafta tv kanallarında 650 gr.lık bebeklerin yaşadığına dair haberler programlar izledik,ark.ların dediği gibi organ gelişimleri iyi olsun,inşaallah akciğer gelişimleri çok ilerdedir,haftan da kötü değil canım,bak orkide'den iyi haberler aldık senden de alacağız inşaallah:nazar:

Canim benim aynı durumdayiz. Boşver kiloları. Icerde ne kadar kalsalar o kadar iyi. Benim kiz 4 hafta ggeri mesela. Allah bugunleri saglikla kolaylikla atlatmamizi nasip etsin

Kızlar günaydın,

Kusura bakmayın dersim vardı sabah, hiç giremedim. Şimdi pompayı ben hafta sonu aldım. Çok fazla araştırma ve soruşturmanın sonunda medelaya karar verdim. herkes onu önerdi. bi de lansinoh uygun olduğu için şu an çok çekici geliyo ama çok sesli ve çok insafsız bi şekilde çekiyo arkadaşlar. ben bi mağazada yapay göğüste denendiğini görmüştüm, yara yapar yani bi süre sonra lansinoh bence. ama medela ve mamajoo markaları iyiydi. insan gibi çekiyolardı. biraz araştırın olmazsa. emin olun ben de lansinoh u düşüne düşüne öldüm ama gittim medela aldım.

Güle güle kullan canım.bol bol sütün olsun inş..ne kadara aldın canım sorması ayıp.medela biraz pahalıydı diye hatırlıyorum

Kızlar günaydın,
çok hoşsun canım yaa.demek insan gibi çekiyolar:KK1::KK1::KK1:
benimki nuby...adam gibi çekiyo sessizde:)
Yaa flufem bana niye nidilat falan vermiyor doktorum gidip isteyeyim mi? bana da ver diyim mi acaba? sertleşmelerim benim de oluyor çünkü sadece uzun sürmeyince rahatım. yaa üfff. :18::18::18:

canım bende bu kadar ilaç iyi mi kötü mü? bilemiyorum ki..allaha emanet yavrularmız..dr ne derse onu yapıyorum.
nidilatı aile hekimim yazdı..araştırdım ben ilacı dayımda dr.kategorisi c olunca kullanmak istemedim ama ilaç hayvan fetüslerine hiçbir yan etki yapmamış.insan fetüsü üstünde çok araştırma olmasa da ciddi vakalara rastlanmamış.sadece fetüse uyku hali veriyomuş ve ilacın dozu çok önemli..
zaten tansiyon ilacı aslında.düşük tansiyonlular için dez avantaj.mesela benim gibi:18::18:
druna sor canım ama günde 1-2 nin zararı ne kadar olabilir ki?amannn çok konuştum.zor işler bunlar:KK30:

Kızlar bu sabah yine çok halsiz kalktım 23. Hafta ama hala midemde inanılmaz gaz var iştahsızlık var iki lokma yiyeceği zor yedim bi çıkardım bi yedim kollarımda bacaklarımda derman yok burnum sürekli tıkalı nefes darlığı var gecede uyuyamıyorum doktorumu aradım yapacak birşey yok diyor başka bi doktordan randevu aldım çaresizim ağlamaktan kendimden geçtim ne yapacağım ben nasıl dayanacağım:KK43:

Canım benim hepsi gcecek ilk önce bunu düşün..kam değerlerinde bi problem varmı neden bu kadar halsizsinki,yazık sanada,sen beslenceksinki bebeklerde beslenebilsin.tansiyonun falan normalmi.yalnız kalma canım ewde annende yada kv falan kal

Güle güle kullan canım.bol bol sütün olsun inş..ne kadara aldın canım sorması ayıp.medela biraz pahalıydı diye hatırlıyorum

Canım ben bunu baya uyguna aldım. şöyle oldu, sizin de aklınızda olsun bak istanbulda olanlar için özellikle, eminönü havuzlu han diye bi yer var, orada bebe çeyiz sarayı diye bi yer var, nakitte yüzde 10, ikiz olunca herşey için ekstra yüzde beş indirim yapıyolar. yani bu medela bana 161 den 137 ye geldi. ama şu var, tekli olanlardan. ikili var mı medelanın bilmiyorum. bi de göğüs kalkanı falan aldım, hani bu sütü pompalarken diğer göğüsten akıyomuş diyolar ya, avent göğüs kalkanını da ona yapıştırcam, toplasın dursun akan sütleri. inşallah bol bol sütümüz olur, yeter kuzularımıza.

Kızlar günaydın,

Allah iyiliğini versin e mi:) demek insan gibi çekiyorlardı,ben şimdilik lansinoh hakkında çok araştırma yapmadım,sadece fiyat olarak uygunluğu gözüme çarptı,dediğin gibi emiş gücü,masaj yapıp yapmaması bunlar da önemli.onun için de forum sayfalarını karıştırmayı düşünüyordum,aslında deneyerek almak en güzeli.kk.da 1-2 yıl önce yapılan bir yorumda e bebek mağazalarında deneyerek alınabildiği yazılmış,hala var mı bilmem,gitme imkanı olanlar için süper,bizde araba yok ulaşım sıkıntımız var o yüzden ben yorumlara bakarak alabileceğim sanırım,yazdığın için teşekkürler,son olarak ne kadara aldın ve seninki tekli mi çiftli mi?

Canım öncelikle geçmiş olsun,hepimiz bazı sıkıntılar yaşıyoruz,dün ben de nefes alamaz gibi oldum akşam,o kadar sıkıştırdı ki karnım,kemiklerim ağrıyor,uykudan uyandığımda dayak yemiş gibi ağrılarla uyanıyorum.ama sanki sen fazla panik yapıyorsun gibi geldi ne olur yanlış anlama,rahatla diye yazıyorum,rahat hissetmen bebekler için çok önemli.sanırım annen bi ara psikoloğa gitmeyi teklif etmişti,bir değerlendir istersen belki iyi gelir,bu stresle bebeklere zarar veriyorsun çünkü.

hiç hayran olma, onların da şansı olsa çalışmazlardı :KK43::KK43::KK43: ben asla çalışmazdım mesela üff yaaa.

aynen,ben de mesela..haftaya iş başı yapıyorum tekrar:KK43:

Canım mecbur kalmadıkça kullanma,kullanan herkes bunu yazmış nette biraz bakınırsan,dr gerek görmediyse sen zorlama,zaten onlar da son çare gibi birşey olarak veriyor,yolunda giden hamileliğe vermiyor diye biliyorum,o sertleşmeler zaman zaman hepimize oluyor.

çok hoşsun canım yaa.demek insan gibi çekiyolar:KK1::KK1::KK1:
benimki nuby...adam gibi çekiyo sessizde:)

canım bende bu kadar ilaç iyi mi kötü mü? bilemiyorum ki..allaha emanet yavrularmız..dr ne derse onu yapıyorum.
nidilatı aile hekimim yazdı..araştırdım ben ilacı dayımda dr.kategorisi c olunca kullanmak istemedim ama ilaç hayvan fetüslerine hiçbir yan etki yapmamış.insan fetüsü üstünde çok araştırma olmasa da ciddi vakalara rastlanmamış.sadece fetüse uyku hali veriyomuş ve ilacın dozu çok önemli..
zaten tansiyon ilacı aslında.düşük tansiyonlular için dez avantaj.mesela benim gibi:18::18:
druna sor canım ama günde 1-2 nin zararı ne kadar olabilir ki?amannn çok konuştum.zor işler bunlar:KK30:

flufem,nuby'yi ne kadara ve nerden aldın canım ayıptır sorması..boşuna kazıklanmayalım diye soruyorum.

Canım ben bunu baya uyguna aldım. şöyle oldu, sizin de aklınızda olsun bak istanbulda olanlar için özellikle, eminönü havuzlu han diye bi yer var, orada bebe çeyiz sarayı diye bi yer var, nakitte yüzde 10, ikiz olunca herşey için ekstra yüzde beş indirim yapıyolar. yani bu medela bana 161 den 137 ye geldi. ama şu var, tekli olanlardan. ikili var mı medelanın bilmiyorum. bi de göğüs kalkanı falan aldım, hani bu sütü pompalarken diğer göğüsten akıyomuş diyolar ya, avent göğüs kalkanını da ona yapıştırcam, toplasın dursun akan sütleri. inşallah bol bol sütümüz olur, yeter kuzularımıza.

aa havuzlu handa böyle bi indirim mi varmış,süreli mi acaba? bana da bi ark.ım oraya git uygun bi yer demişti,eşime söylediğimde boşver gitmeyelim dedi.arabamız yok,ben hamileyim yorulurum diye,bi de uygun olacağına inanmadı sanırım,o kadar yorulacağımıza biraz fark verir buralardan alırız dedi.demek yüzde 10+5 süpermiş,elektrikli bir pompa için iyi fiyata almışsın,güle güle kullan bol bol sütün olsun inşaallah.modelini biliyorsan yazar mısın biz de inceleyelim.
bu arada ben de dün gece limangoda bir kampanyadan avent göğüs kalkanı aldım,30 tlye,pahalı mı aldım acaba,sen ne kadara aldın canım?

Tmm cNım bende medela alayım o zaman.madem insan gibi cekiyo memeyi:KK9:tekli olsun canım nolcak.ikisini aynı anda zaten sağamayızki.

Selam anneler öğrendim bugün yavrularımın cinsiyetlerini iki oğlum olacak Allah nasip ederse...

Birde istanbul'da yaşayan anneler devlet hastaneleri yada üniversite hastanelerinde nasıl perinatolojiye randevu aldınız?

X